Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FXEngines


TEQA

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 219
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Neviem ci som spravne pochopil, ako u FXE pracuje TSL.
Podla toho ako sa to spravalo vcera, by to malo fungovat nasledovne:
Otvorim poziciu so SL -20 pips a TSL zadam 20pips, ak sa cena pohne mojim smerom o 1 pip, tak sa TSL posunie na hodnotu -19 pips, atd., teda necaka ako u IBFX a MT, az sa dostanem do zisku 20 pips a az potom sa zacne posuvat.
Je to tak ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to TEQA

Tak ty si měl na manuálu zisk 85 pips a nechal sis to sebrat kvůli testování toho systému?
To je fakt smůla, ale podle mě je 85 pips krásný výsledek, myslím na jeden kontrakt.
Včera sem měl na jeden kontrakt 44 pips, ale dal sem jich tam 5, samozřejmě minikontraktů, ale začínám... :D (tu)
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TEQA
Zadaval som EXIT OPTION 3: Trailing Stop.
Zdalo sa mi, ze TSL pracuje trocha inak ako v MT. V MT sa musim dostat do zisku, ktory sa rovna hodnote nstaveneho TSL a az tak sa zacne TSL posuvat.
V FXE sa mi zda, ze TSL sa zacne posuvat ihned, cize ak zadam TSL20 a cena ide mojim smerom, tak hodnota TSL je stale 20pips, ale TSL sa zacne posuvat uz od -20, -19,-18, ... Teda jeho posuv nastava ihned, ako sa cena pohne spravnym smerom co i len o 1 pip.
S tym suvisi aj dalsia otazka, ak zadam TSL, je potrebne zadavat aj SL, alebo jeho funkciu plni TSL? V pripade ak to pracuje tak ako som popisal, tak SL netreba zadavat. Naviac, v EXIT-och som nenasiel, ze by islo zadat SL aj TSL spolu, su tam len nasledovne moznosti :
EXIT OPTION 1: SL & TP
EXIT OPTION 2: TSL & TP
EXIT OPTION 3: TSL

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TEQA

Zacal som to testovat tak, ze zadavam 3 objednavky na obe strany s aktivaciou 1 min pred spravami. Ku kazdej objednavke davam iny TSL, t.j. 15, 20, 25. Ak to ma dostatocnu silu, tak staci aj 15, ak nie tak strata nie je velka. Ak sa to vsak rozbehne, tak 15-ku vyhodi na prvej korekcii a mam poryte pripadne straty na dalsich 2 poziciach.
Uvidim ake budu vysledky, ale zda sa to byt celkom zaujimavy sposob obchodovania.
FXE sa zatial len ucim, takze moje otazky ber s rezervou. Zatial som neprisiel na to ako funguju contextual exit. Da sa to nejak jednoducho popisat ? Zda sa, ze je tam aj celkom slusny manual, ale moja anglictina je biedna ... Takze skor pouzivam metodu pokusov a omylov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TEQA

Vdaka, super. Cize tu su uz priamo preddefinovane vystupy.
Nechcem byt otravny, ale ak budes mat cas a trpezlivost, pytal by som sa na dalsie veci ( mozno z toho vnikne manual pre zacinajusich, ktori maju problem s AJ), ak nie, tak ma kludne posi do "teplych krajov". Pokrocilejsim sa ospravedlnujem, urcite im budu veci jasne.
Vcera pred 16:00 som zadal objednaky ( bez expiracie - chcel som len vediet, kedy sa aktivuju, bez ohladu na spravy ):
1. ENTRY TRIGGER - NEWS SPIKE INSTANT LONG - aktivovala sa vcera vecer o 10:13 PM
2. ENTRY TRIGGER - NEWS SPIKE NORMAL LONG - aktivovala sa dnes rano o 02:08 AM

Aky je rozdiel v tychto prikazoch, kedy a ktory je vhodnejsie pouzit ? Podla toho ako sa to spravalo, mam dojem, ze vstup podla 2. caka na vyraznejsi signal, je teda menej agresivny a mohol by mat dlhsiu dobu expiracie. Dalo by sa to vyuzit aj mimo sprav, teda ak sa pocas dna nieco udeje co nie je v ek. kalendari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi som napisal v predchadzjucom prispevku peknu blbost ( nechat objednavky bez expiracie ), ak to pracuje tak ako pises Ty.
Nie mi je vsak jasna jedna vec, pri FOMC v utorok mi otvorilo pozicie az takmer navrchu, teda az po cca 40-50 pips od aktualu - ak spravne chapem pojem "aktualna cena". Je to cena v case ktory zadavam pri objednavke do "Scheduled execution" ?
Keby islo o live, tak sa az tak necudujem, lebo by mohlo ist o sklz a problemy s plnenim, ale na deme by to malo reagovat rel. spravne.
Myslel som, ze to spina este aj na zaklade nejakej inej podmienky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Může to být tím, pokud tam napíšeš pozdější čas. Já jsem měl ještě problém s tím, že jsem měl zadaný PT a časovou objednávku a ono to nelogicky tu pozici neotevřelo vůbec, pokud to nedosáhlo PT v daném časovém úseku. Správně to mělo fungovat tak, že tu pozici v daném čase otevře a pak to funguje dle nastavených podmínek.
A ještě mi psali, že mají nějaký problém v databázi a že by to mělo být příští týden vyřešeno, tak to možná je i tím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TEQA

Vdaka za konzultacie. Ake si mal vcera vysledky na FXE live ?
Dnes som konecne pochopil ako sa zadavaju Engines. Nie mi je vsak jasne, ako sa tam vystupuje z pozicie, alebo to riesi vsetko automat ?
Ake TSL sa Ti najviac osvedcili ? Zda sa mi, ze po prvotnom nadseni ( podla poctu prispevkov a diskutujucich ) trocha opadol zaujem o FXE.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...