Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

SCMagic a historicka data


Doporučené příspěvky

Dobrý den, potřeboval bych poradit s časy u dat SCmagic. Dlužno říct, že na SC používám standartně time offset -7. Pokud s tímto nastavením otevřu data ER-200712-GLOBEX, mám 18.9 FED v 21.15 (což mi připadá jako kravina, protože v Chicagu bylo 14:15 - pokud se nemýlím) pokud ale zadám offset 0, potom na SC je FED ve 22:00, což už mi hlava nebere) Problém ale je, že do těchto dat, který ani přesně nevím, kdy přesně jsem je koupil, dál dohrávám čerstvá z IB. No a u těch dohraných se dle offset časy v SC mění normálně (např včera open 8:30 - offset -7, 15:30 - offset 0) Na celé věci mě děsí hlavně to, ža jsem data zakoupil, abych zbacktestoval 1-9/07 . Vzhledem k tomu, že mám na SC zobrazené data 8:30-15:15 (offset -7), bojim se, že testuju bludy. (ačkololi tomu VOLUME do května - kde se s testem nacházím, nenasvědčuje) Takže se ptám, zda li jste na podobnou věc někdo narazil, případně jestli někoho napadá vysvětlení, případně pomoc.

4450

4451

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 239
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, ještě jednou

Jen abych nemátl zde přítomnou veřejnost, chyba bude zřejmě na mém příjmači. Dle volume jsou časy u dat OK do 12.9 a potom zase od 24.9. předpokládám, že kolem toho 12.9 končí data SC magic a 24.9 začínájí sec data z IB. to mezitím bude nějaký mizerný backfill.

Takže se omlouvám

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím všechny diskutující,
jsem začátečník a toto je můj sváteční první příspěvek, tak buďte prosím shovívaví :)
Mám tu pár otázek ( omlouvám se jestli tu už byly položeny, ale nevšiml jsem si ).

Před pár dny jsem si stáhl intradenní data od SCMagic na trh ER2 a v této diskuzi jsem slyšel něco o možnosti aktualizace či updatu dat, je to možné?
Pokud ano, mohl by mi někdo prosím pomoci objasnit jak se to dá provést?
A ještě nakonec, zjistil jsem jednu kuriozitu a zajímalo by mě jestli se to už někomu také přihodilo.
Ta intradenní data jsou na pět let zpět a zabírají pouze něco málo přes 14 MB, což mě opravdu dostalo ;).

Přeji hezký den a tradingu zdar,

Prokop

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prokope,

vitejte v diskusi. :-)

Co se tyce aktualizace dat od SC Magic - v nabidce je take real-time klient, ktery umoznuje dohrani dat pro jednotlive trhy. Tato sluzba se plati zvlast (pro info viz stranky SC Magic). Lepsi je, kdyz si na historickych datech backtestujete system a pak po fundovani uctu u brokera budete mit k dispozici ziva data, s nimiz budete moci pracovat lepe.

Pokud jde o velikost - je to jen text, takze neni duvod, aby to bylo x GB. ;-)

Hodne uspechu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji Vám všem za přátelské přivítání a velmi rychlé a vyčerpávající odpovědi ( opravdu, musím se přiznat, že jsem takovýto "expres" skutečně nečekal ;) ).

To Martin: To je pravda - pokud je to za penize, tak to nema smysl aktualizovat kazdy den...

Data mám opravdu 2min, takže jsem se musel splést, ale každopádně děkuji za objasnění.

Ale ještě jsem narazil na jeden problém:
Dočetl jsem se tu na diskuzi, jak se ma zvýšit počet dní pro zobrazení v SierraChart z defaultních 40 na víc. Zkusil jsem 500, pak 1000 na denních grafech, ale když jsem chtěl přepnout na intradenní ( TF 1 den na TF 2min ), tak mě to počítač neschroustal. Chtěl bych se proto zeptat, jestli je tu nějaká možnost jak si zobrazit např. pouze květen až říjen 2005 ( nebo prostě nějaký úsek v minulosti, aby pravá strana grafu nezachycovala přítomnost, ale konec zvoleného úseku ).

Přeji hezký den,

Prokop

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

rad bych se zeptal, zda nekdo znate jednoduchy zpusob, jakym prekonvertovat 2sec data od SCMagic na jiny libovolny timeframe. Napr. kdyz bych z nich chtel pripravit 5 minutova data. Existuje na to nejaka aplikace? Bracket trader nebo Sierra to neumi? Potreboval bych ty 5-ti minutova data do excelu, jelikoz v excelu si delam obchodni modely, identifikuji patterny, atd. A na to jsou ty 2sec data celkem na nic.
Diky za odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Alec, prosim te, trapim se s tim exportem ze Sierry do Excelu. Po delsi dobe jsem nakonec prisel na to, co jsi myslel tim Worksheet Study. Ale priznam se bez instruktazniho videa bych byl totalne ztracen. Nicmene uz chapu, jak exportovat data z grafu do worksheetu, ale vyexportuje mi to vzdycky jen cca 750 radku. Tj. pro 5 min TF mi to dalo do worksheetu nejaky 3 dny dat. V souboru s grafem jsou ale data za asi tri mesice. Netusis, kde je to omezeno, kde co nastavit aby to vyexportovalo vsechna data? Ja uz jsem dnes dusevne i fyzicky na nule a tohle asi nerozlousknu.

Ale jinak super. Nejlepsi je, ze si clovek muze exportovat i hodnoty indikatoru. To se mi budou v excelu identifikovat patterny jedna basen pomoci kontingencnich tabulek :-).

Diky moc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...