Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

SCMagic a historicka data


Doporučené příspěvky

Veronika22,
co se týče problému, že nejde zařídit paypal bez embasované karty...jde to... nevím, u jaké jste banky a jakou máte kartu, ale já se tím zabývala před čtvrt rokem, jsem u České spořitelny a mám kartu Visa electron, tedy elektronickou, nikoliv embasovanou, paypal mi funguje naprosto bez problémů...vím, že na paypalu píšou, že musíte mít embasovanou kartu, ale není to dlouho, co byla v ČS zavedena služba možnosti platby přes internet elektronickou kartou...nevím, jak je to jinde, v každém případě zkuste trochu zapátrat...;-)
pěkný den...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 239
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Alec:

dik Vam za pomoc pri spojazdneni JATraderu.V inom vlakne ste mi doporucil na backtest 2 sec. data od SCMagic.Pretoze ten mi na maily neodpoveda, chcem vas poprosit o predaj historickych ID dat pre YM.(Usudzujem z toho, ze o par riadkov vyssie ste sa s nimi pochvalil).Uz tyzden sa nemozem hnut z fleku a tymto by ste mi velmi pomohol.

Velmi pekne dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den
Prosím o pomoc zkušené.
Stáhnul jsem si historická data pro YM a ER2 z www.emini-data.ic.cz/data.html, a data se mě uloží do souboru Sierra/data ve formátu ym-200709-ecbot.rar. Když se to pokouším otevřít v Sieře pro bactesting, tak se mě otevře prázdné okno bez jediného grafu. Pokoušel jsem se to přepsat na mmd i scid a nic nepomáhá. Nevím kde dělám chybu. Nejsem moc extra kamarád s PC a proto netuším cos tím. Co s tím prosím provést, abych mohl tato historická data přehrávat?
Děkuji za pomoc.
Josef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Everest:

Sierra ti to neotvori, lebo nepozna tento subor.

RAR je program na komprimaciu a dekomprinaciu dat, ktory sa vyuziva hlavne pri zasielani objemnych dat.Aby si tie data nestahoval cely den, tak ich RAR stlaci napr. na polovicu.Je to ako keby si napr. posielal postou pytel peria.Mozes poslat rovnaku hmotnost peria dvoma sposobmi:bud ho nechas volne, co ale zaberie velky objem , alebo ho natlacis do skatule, co je ta ista hmotnost, len je usetreny objem.

Ked si tieto data stiahnes, musis ich naspat rozbalit do povodnej velkosti, aka bola pred stlacenim.Rozbalis ich taktiez pomocou RAR tak, ze si kliknes pravou mysou na subor, ktory sa ti zobrazil v podobe naukladanych knih a zadas: rozbalit do priecinka.RAR zapracuje a tieto data napr. z 30MB ti naspat rozbali do povodnej velkosti napr. 150MB.A hned ti ukaze v akom je formate.Napr. ER2-200709-GLOBEX.MND.A tento subor potom skopirujes do DATA v Sierre.A tieto data uz Sierra pozna.K tomuto musis mat samozrejme stiahnuty program WinRAR z netu.
Dufam, ze uz je to jasne.

That´s all. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,

Používám na backtesting data od SMmagic a používám 1, 5 a 25min timeframe. Obchoduji na základě MACD pohybů na 25 minutovém timeframe a poté vstupuji na close na 5minutovém po zhodnocení situace. Ovšem close na 25, 5 i 1 min jsou naprosto rozdílné ve stejný čas. Mám jen obavy jestli to mám vůbec správně nastevené, bylo by to později zklámání. Je to v pořádku? Logicky jsem si to vyložil tak, že ty časy a přesnost u vyšších timeframů jsou prostě méně detailní, tak jsou "malinko" rozdílné(někdy až 60 a více dolarů, což je často i můj stoploss).

Předem díky za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

v programovém prostředí C# si vytvářím malou aplikaci pro backtestování komodit. Na čem jsem se zadrhnul je čtení dat z *.mnd souboru, který podporuje Sierra a který nabízí SCmagic (jeden jsem si stáhnul). Soubor typu *.mnd je v binárním módu. Našel jsem na stránkách Sierry definici *.mnd souboru, ale ta neodpovídá datům poskytovaným SCmagic (ta obsahují krome open, high, low... taky Bid Volume a Ask Volume). Zkoušel jsem binárně načítat ukázkový BTPB.mnd soubor, ale téměř bez úspěchu.

A proto se chci tedy zeptat, zda někdo neví, jaký je v C# případně C++ algoritmus pro načtení dat z *mnd souboru (abych měl Datum, Čas, Open, High, Low, Close, Volume, no. Trades, Bid Volume, Ask Volume).

Moc by mi to pomohlo (tu).

Děkuji,

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paveln,

ano, to já vím. Jdou převést i pomocí SierraChart. Já bych jen potřeboval C# nebo C++ nebo i jen C kód toho, jak to dělají. Aby to uměla moje aplikace a nemusel mít nainstalované další programy. Načítání obyčejných txt souborů problém není, stejně tak i výpočet všech indikátorů potřebných pro WoodieCCI systém. To mi už funguje. Jen chci umět data dolovat i z MND souboru, určitě je to pohodlnější, rychlejší a méně náročné na systém.
Mě by stačila i informace, jakým binárním znakem jsou oddělené jednotlivé sady údajů o ticku (pokud takový oddělovací znak existuje).

Martin (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...