Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vím toho DOST přesto však nevím NIC


Doporučené příspěvky

tak jo jsem ráda, že by jsi měl se mnou trpělivost :o) myslim že blbá nejsem ve škole jsem měla z češtiny samé 4 a z matematiky a ekonomie samé 1. tak doufám že grafům a všemu kolem porozumim. včera večer jsem prošla pár diskusí a dnes v tom budu pokračovat. když se budu chít na něco zeptat mám napsat sem nebo bych ti mohla napsat na email? předem díky. docela mi to dodává jistotu že na finančníku jsou lidi co mají trpělivost se začátečníkama :o))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 293
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Veronika22:
...tak jak všude: je podstatný rozdíl mezi možnoastí nastartování pokud všechno dělám sám na koleně, nebo zkusím využít něco - systém - jež už někomu funguje. Pak to můžu zkusit naostroi podstatně rychleji než za 1-2 roky. To ale asi nebudou komodity s účtem 5tis usd, ale něco jiného.
zdraví :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak miciko teď jsem to nepochopila, je mi jasné že bez finančníka bych se to snad ani sama na koleni nedokázala naučit a pochopit. a co jsi myslel tou větou :To ale asi nebudou komodity s účtem 5tis usd, ale něco jiného. jako že ten můj účet bude malý? a raději bych měla zkusit něco jiného kde jsou ty nejmenší marginy? napiš mi to asi konkrétněji - já mám občas delší vedení. moc díky za rady :o))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Veronika22:
nic není rada, vždy jen zcela osobní názor!
Pokud si toho pročteš víc, asi zjistíš že komodity, o které máš možná největší zájem, jsou opravdu jakousi Formulí 1 v tomto byznyse. Takže účet s cca 5tis usd (někteří brokeři jej mají jako minimum) je skoro podmínkou. Kdo chce začít právě v F1 ok, klidně může. Princip/základy všech těch trhů (akc+komo+forex...) je troufám si říci stejný, každý z nich je ale něčím specifický proti jiným. Vědět před lety v začátku co vím dnes, určitě bych komoditami nezačínal, ani holými akciemi. Ušetřil bych si mnohá zklamání, peníze a taky čas. (dnes mě toto konání naplno živí už nějaký pátek)
To říkám já, jiní určitě ti řeknou opak. Možností jak dnes začít myslím podstatně bezpečněji, s menším rizikem že si nedobře nabourám kapsu i nervy (je to o psychice...). A jde natvrdo začít s podstatně menší částkou než těch obligátních 5tis komoditních. I král F1 Schumacher začínal na motokárách: to "jiné" než komodity a s menšími penězi do začátku ale ani zdaleka není jakási uliční liga s malými kluky, ale plnokrevná burza s veškrými instrumenty které dnes může kdokoliv užít-když je zná a ví k čemu se hodí.
Promiň, ale třeba takto: mít v dílně jen pilu, sekeru a šroubovák někomu stačí, ale na jemnější práci s tím asi nepudu...:-))
kdyby-tak...úspěch odvážným od
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mě ale z toho není jasné kam rozhovorem míříš, co dnes podle tvého úsudku je teda pro začátečníky? když to nejsou akcie ani kom atd....., v čem teda začít abych se pak mohla věnovat asi komoditám a forexu???( jako zkušenější bych pak do něj taky šla)( k akciím a dluhopisům mám odpor už od školy - ať vydělávají co vydělávají) a opce jsem zatim nepochopila.

asi bych potřebovala od zkušenějšího rozšířit obzory - jaké mám jiné možnosti investovat a snad i vydělat a nebo hloupostí prodělat. kam investovat? neboť obzory mi rozšířil jen finančník a tady se snaží komodity atd vysvětlovat těm začátečníkům a tak jsem se do toho chtěla pustit také.

ale radši uslyšim názory i jiné

papa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Veronika22:
...kdysi jsem se zařekl že ze mě ¨nikdo nikdy nevytáhne "tipy" na obchod: to pak bývá snad začarované a vše naopak...a rozšířil jsem to i na "tipy a rady" co dělat a zkusit. Proč?
Protože "někdo holky, jiný vdolky". Ze stejného receptu na guláš udělá každý guláš jiné chuti: přidá víc toho či onoho tak, aby to právě jemu šmakovalo. Nevidím tvůj mail? Pak bych dohodil dle času ukázku možné síly a možností kdečeho.
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veroniko22: miciko míří na derivátovou burzu Eurex do Stuttgartu a do oblasti warrantů a certifikátů a různých jiných
podobných derivátů. Tyto deriváty vznikly původně pro oživení burzovního dění tím, že se zpřístupní in-
vestování širokým masám drobných investorů, nic proti tomu ale dnes je to výhodný byznys hlavně pro
emitenty a pro ty co se v té derivátské džungli vyznají . Podle mne jsou e-mini trhy to "nejednodušší" co
se dá doporučit, pokuď si tě miciko vezme pod kuratelu tak zkus třeba i ty warranty ale do začátku jako
samouk to nevidím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Veronika22:
hm..."Bohužel díky spamovacímu robotu, který začal hromadně "vyzobávat" e-mailové adresy, je do vyřešení situace e-mail skrytý u všech diskutujících"
-má-li rok 52pátků, pak cca 676pá od kolíbky kuponové??? (to už je snad pravěk???), z toho venku 364pá, z toho plná obživa natvrdo 260pá...nějakej pá asi +/- lavíruje, vono i ta burza je taková +/-, čísla se tam stále sypou a sypou a..., až se jeden (často i dva a více) těžko někdy dopočítává...hlavně že to stále funguje, ten burzovní sypač!
pa :-)), konec dnes


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...