Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vím toho DOST přesto však nevím NIC


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 293
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dobrý den, tak už jsem se pustila do studií všech manuálů co jsou na netu volně ke stažení a snažím se rychle chápat jak to chodí. ale ve chvíli když přemýšlím jak to chci dělat, a jakému trhu se vlastně věnovat tak mi došlo že se všude mluví od kdy do kdy je obchodní den, na jaké ceně se ráno otevírá a večer uzavírá trh atd. a tak se vás zkušených chci zeptat mám vlastně vůbec šanci obchodovat při stálém zaměstnání když z domova odcházím po 6hod ráno a vracím se kolem 6hod večer.
na cbotu jsem našla:
Corn Open Auction
C

9:30am - 1:15pm

CY / PY

9:30am - 1:15pm

C
Electronic
ZC

6:30pm - 6:00am and 9:30am - 1:15pm

OZCC / OZCP

6:32pm - 6:00am

C [bold] [/bold]




znamená teda Electronic ZC 6:30pm - 6:00am and 9:30am - 1:15p - že bych stíhala i já se tomu věnovat?



tohle mi je totálně nejasný kdy vlastně obchodovat. můžete mi poradit jak to děláte vy všichni ostatní?

předem moc díky za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Samotnej fázy obchodovania naživo predchádza fáza prípravy ktorá je omnoho dôležitejšia. Taký backtest sa dá robiť aj mimo burzových hodín. Papertrade síce už nie, ale nič Ti nebráni, Veronika, venovať sa tomu popri zamestnaniu tým, že budeš dennodenne "koukat" do grafov a začneš si (napr.po príchode z práce) hľadať svoj vlastný obchodný systém a plán.

Vyzbroj sa obrovskou dávkou trpezlivosti a vytrvalosti. Trading je beh na dlhé trate. Trading je ako džungľa, prežijú len najsilnejší a najvytrvalejší.

Zo začiatku Ti vrelo odporúčam DôKLADNE preštudovať CELÉHO financnika a postupne zistovať ktorému trhu a indikátoru sa chceš venovať. Výhoda je, že to celé môžeš robiť kedy sa Ti zapáči.

hodne šťestí praje
majkl:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Veronika:
predne, vetsina trhu se obchoduje kolem 9,00 hod az 16,00 hod EST [vychodoamericky cas], tj. 15,00 az 22,00 hod ceskeho casu. Jedna se o prumer, kazdy trh ma sve drobne odchylky. V tento cas se obchoduji i akciove trhy. Pokud pracujete do 18,00 hod tak budete mit s tradingem problemy, pokud chcete obchodovat intradenne. Budete-li obchodovat pozicne, rano zadate prikazy a pres den maximalne zkontrolujete plneni prikazu [vetsina makleru umoznuje take zadat OTO nebo OCO prikazy].

Chcete-li jen chytat odpoledni pohyby, pak mate par hodin na trading. Moc bych Vam takovy trading nedoporucoval, ale to je jen muj nazor.

Dalsi variantou jsou AOS - automatizovane obchodni systemy.

Posledni variantou je Forex. Forex ma tri hlavni obchodni pasma. Zkuste se podivat do vlakna o Forexu a zjistete si, v jakych casech se odehrava hlavni obchodni deni. Mozna by jste jedno obchodni pasmo mohla pohodlne stihat. Detaily neznam.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle mého názoru se dá nádherně intradenně obchodovat i v druhé polovině dne.Obchoduji ER. Procházel jsem tento týden mezi 19-22hod. Celkem jsem provedl 20 obchodů, z toho 16 profitových, 2 sl a 2 obchody skončily na nule.Pokud bych obchodoval pouze 19 až 19.30 tak mi tento týden vychází 4 obchody ziskové. Tyto zisky již nebývají tak velké jako při otevíracích hodinách, ale trh je již klidnější.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

všem vám mooooooc děkuju. snažím se porozumět hlavně spreadům kde je myslím malé riziko když si teda vyberu trhy kde není taková voalitila. a začnu pak asi na kukuřici nebo cukru. jojo vím že paper tradingu se můžu věnovat i mimo obchodní hodiny. strašně vám děkuju - vůbec mi nedošel časový posun. a na forex se podívám.
jste super asi budu psát častěji :o)))))- udělali jste mi odpovědí všichni velkou radost a spadl mi kámen ze srdce - zatim jako začátečníka jsem tam větší neměla :oD když se zatim hrabu jen v těch vytištěných manuálech. tak prozatím hezké velikonoce!!!!!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Veronika22:
:-)...a vůbec neváhejte nakouknout do opcí, kde jsou recepty i třeba na výrobu takového chutného potěšení jako jsou warranty :-) . Na dietu zde vůbec nekoukejte, umí to krásně nakynout účet (něco jako kypřící prášek do pečiva nebo kvasnice...stačí klidně špetka do začátku, nebo jak libo dle chuti, kapsy a zkušeností) ... A jsou na vše: na akcie, komodity, forex, indexy...
...a zde to nemusí být vůbec běh na dlouhou trať se speciál tréninkem (ten se ale hodí vždy), začít vařit právě zde se dá zkusit velmi rychle a bez obav, že když to připálíte utrpíte velkou škodu...a kuchtit můžete od svačiny 9hod do večeře 20hod...
příjemné kuchtění na burze a výživný vývar Vám, ať už bude z čehokoliv
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no to já teprve musim někde zjistit co doslova znamená platforma? neboť jsem pochopila že paper trading budu doma zkoušet v programu který si stáhnu - jak tady všichni doporučují tak gecko Track 'n Trade Pro 4.0. ale pak teda vím že se obchoduje přes tu platformu ale netuším jestli je to program nebo můj virtuální účet u brokera.
tak pokud můžu zase někoho poprosit jestli by mi nevysvětlil co to přesně znamená platforma?

a ještě se chci zeptat jestli všichni umíte dost dobře anglicky? já jsem z anj maturovala ale už 3roky ji nepoužívám a doporučové příručky v angličtině si fakt nedokážu přečíst :o(((

jste na tom líp? mám v tom případě hrůzu i z komunikací s brokerem neboť jak tady na finančníku doporučují začátečníkům si vzít od brokera full servis aby mi on mohl radit a já se ptát tak to vidim skepticky. mojí komunikativní angličtinu :o((
a jak vy komunikujete s brokerem?

díky za odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Veronika22:
na vše nač se ptáte zde najdete i velmi podrobné odpovědi, viz názvy vláken bližší tématu než zrovna toto všeobecné. Ani zdaleka nemusíte umět anglicky, dokonce skoro vůbec nic, vše jde páchat i česky, v Česku a za Kč - ty se na účtu jen otočí na usd či eu (dokonce ani to nemusí...).
Na papertrading není třeba si pokud nechcete mnohé soft ani stahovat, papertradovat lze běžně na webu a i zdarma, ke svému se tedy dostanete je PC + internet.
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

díky miciko, mám vykat nebo můžu tykat? doteď jsem sháněla manuály a teď příští týden si chci projít veškeré diskuze a vše zajmavé si vytisknout a snažit se pochopit dopodrobna. takže dám vedět co jsem našla a jestli vše chápu a v opačném případě můžu se ptát??? kdyby jste náhodou hned znal odkaz na finančníku tak můžu o něj poprosit? já zítra začnu prohledávat ty diskuze.prozatím díky za odpovědi :o))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Veronika22:
můžete cokoliv :-) dle přání...otázka/y základní, viz už do široka rozteklé diskuze jinde:
-co vlastně chci dělat a co od toho čekám
-kolik do toho mohu vrazit:peněz, času...
-kolik rizika/ztráty snesu abych nebyl zlej
-...???
Myslím že ženy by mohly být podstatně úspěšnější než chlapi: mívají méně času, nejsou takoví hračičkové s "volovinkami", když chcou umí jít rychleji na věc a za svým, mívají lepší "tah na bránu" když už vědí co chcou...
ok Veliké pondělí :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A Veroniko - hlavně nikam nespěchat. Trading je vysoce seriozní business, v rámci kterého se na jednom poli pohybujete s množstvím velmi zkušených lidí. Bylo by naivní si myslet, že po týdnu studia diskuze může člověk zvítězit. Je třeba alespoň rok či dva poctivého trénování - ale jak vidíte na řadě obchodníků kteří zde již profitují tak to jde, jen je třeba vždy myslet hlavně na ochranu svého kapitálu a nikoliv na velké zisky :)
Tj. přeji především hodně trpělivosti.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

díky i vám za odpověď :o), právě snažim se potlačit emoce snadného zisku a myslet na tu ochranu kapitálu neboť do začátku chci investovat snad na otevření účtu postačujících 5.000. dolarů. hodlám se ještě do konce roku pilně učit a pak uvidim jak mi to půjde teoreticky a pak se rozhodnu kdy to zkusit na ostro.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...