Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vím toho DOST přesto však nevím NIC


Doporučené příspěvky


to Veronika22: (dnes jsem dobrého rozmaru :-)
a jen dodám čta nahoře kolegu Holoubka:
...nejsem ničí dýler abych kohokoliv kamkoliv směroval, co si kdo udělá to má. Zkusil jsem ale vše, mám na to čas, nic jiného nedělám. Dovolím si tedy a snad už mohu porovnávat. Brát si kohokoliv pod kuratelu nehodlám a ani nebudu, čas je velmi drahý, přitom vůbec nemyslím peníze. Pokud by byla pravda co píše kolega Holoubek že "...je to výhodný byznys hlavně pro emitenty a pro ty co se v té derivátské džungli vyznají"...tak burza jakákoliv je džungle, a kdo to chce zkusit holt bude se muset v té džungli vyznat. Ale v téhle džungli platí tak jasná a přesná pravidla, že je už zítra v tomto státě či na chodníku asi těžko mnohdy potkáte. Pokud vydělám i já, klidně ať vydělá i emitent, jsem přející...co dělá emitent warrantu či derivátu a jak si "mastí" kapsu když já zaujmu pozici to tu psát nebudu.
:-)) úspěch všem a na čemkoliv si vymyslíte
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 293
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdravím miciko: vím z tvých příspěvků, že warranty a pod. jsou tvůj job a že se v nich cítíš dobře, to je v pořádku,
já proti tomo nic nemám, jak bych mohl? (za dealera tě nepovažuji), prostě se mi zdá že zrovna
warranty nejsou to pravé pro zaáítečnika, jsem si vědom složitosti materie, pokud to má někdo v
malíku pak je to jednoduché, jako vše čemu rozumíme a co ovládáme. Z mého pohledu se mi jeví trhy
e-mini + woodie opravdu to "nejjednodušší" (a zase ty uvozovky) pro začátečnika. A právě proto,
že burzovní (a mimo burzovní) svět je docela tvrdý pro málo zkušené, je třeba se v té džungli docela
dost vyznat a než by se Veronika prokousala derivátovými záludnostmi.....vím, že mi rozumíš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No, myslim si, ze se tu hleda dalsi zkratka k co nej... tradingu. Obavam se, ze takova neexistuje. Jedine, co funguje, je poctiva prace. Bohuzel to je beh na delsi cas.

S 5-ti tis. USD to vypada tak na emini, forex, options, nektere spreads, daytrading men. Pozicni trady moc ne. Na financnik.cz se v hlavnich clancich probiralo vse, zacal bych tam. Vse ma sva pro a proti.

Muj pohled - zacnete s nejmensim moznym riskem.

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Veronika22

Holka zlatá, nic jiného ti nezbyde, než se vším pročíst a promyslet. Radit ti může kdekdo a kdeco, ale stejně je to vše nakonec na tobě, tvých možnostech, tvé píli a vytrvalosti, tvé psychice, tvém naturelu-v tom ti nikdo neporadí, musíš se nakonec stejně rozhodnout sama, jakou cestou půjdeš. A nemusí to zrovna být ta cesta, po které se vydáš jako první. Já začínala před rokem a půl-myslela jsem, že bude pozičním obchodníkem v rámci několika dnů, no a nakonec je ze mě obchodník intradenní. Zkoušela jsem i v ID různé ovbchodní strategie a TF, abych nakonec skončila (prozatím?) u RB50 (to je svíce o hodnotě 50 $), kde mi funguje technická analýza nejlépe. Každý se musí najít nakonec sám.

Moje rada-důkladně přečíst manuál, nejlépe 2x. Zkusit si udělat test, vrátit se k tomu, co bylo špatně. Nechat si posílat novinky od Finančníků, číst, číst a číst. Absolvovat pár kurzů. Pak se rozhodnout, co tedy chci zkusit, a začít testovat. To už obnáší i investice-je nezbytný slušný počítač, nějaký ten software, případně data. Cesta je dlouhá, počáteční eufórie brzy vyprchá (po zjištění, že to není tak snadné, jak se na první pohled zdálo a že je to dlouhá cesta naplněná poctivou prací a neustálým sebevzděláváním)-ale to světýlko tam někde vzadu toho tunelu, které prosvítá, tak to stojí za to dohonit a rozsvítit.

Přeju hodně štěstí v cestě za novými poznatky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

teď si chci na finančníku pročíst ty emini - neboť o těch moc nevim. a myslíš že forex je pro malé účty? já se právě domnívala že tam na většině trzích je velká voalita? a můžeš mi vysvětlit proč spíš daytrading než poziční? myslela jsem že poziční bude jednoduší než se v tom naučim chodit. ale taky mě napadlo že v nějakém článku z manuálu se píše že při delším držení obchodu - pozičním jsou pak zase větší poplatky :o(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veroniko,

urcite doporucuju prostudovat diskusi, vsechno uz tu bylo mnohokrat probrano. :-) Tak alespon v rychlosti...

Forex umoznuje obchodovani i s velmi malymi ucty v ramci tzv. minilotu (a pripadne mikrolotu). Rada lidi tak zacina s ucty kolem 200-300 USD a v ramci Forexu si pak testuji sve znalosti technicke a fundamentalni analyzy. Podrobnejsi informace o Forexu je mozne nalezt ve specializovanem diskusnim vlakne a samozrejme take v serii clanku o tomto menovem trhu.

Pozicni vs. intradenni obchodovani - Oboji ma svoje klady i zapory. Pro pozicni trading je zapotrebi vyssi ucet (idealne alespon 10k USD), zatimco pro ID staci do zacatku zhruba polovina. Take komise jsou v pozicnim i nekolikanasobne vyssi (zalezi na zvolenem trhu a brokerovi). Na druhou stranu - pro pozicni trading staci doslova par minut denne, zatimco v ID se obvykle bez casove investice v radu desitek minut az nekolika hodin denne neobejdete.

ID ma take tu vyhodu, ze cloveka uci chapat a vnimat trhy mnohem rychleji. Takze to, co si trader zazije za rok v pozicnim obchodovani (pocet obchodu, analyza trhu...), si casto v ID zazije za den nebo dva. Navic v pozicnim obchodovani budete casto vystresovana kvuli gapum, ktere Vam mohou nadelat na uctu peknou paseku; v ID samozrejme gapy hrozi take, ale jejich vyskyt a vysledny dopad na stav uctu jsou casto minimalni.

Chce to zkratka zvazit pro a proti... V kazdem pripade, studijniho materialu je tady dost a dost. :-)

Hodne uspechu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Veronika22+:
tento byznys je tak ohromně variabilní, že kdo má zájem nelze si v něm nenajít právě tu svoji parketu. Co jsem zde ale neviděl (možná někde to je), to je jakési srovnání a v jedné tabulce??? - či jinak - možností na trhu jež jde dělat =komodity+akcie holé+forex+deriváty typu warrantů+opce klasické na cokoliv +další a to vztaženo na výši účtu, výši rizika, atd atd..
proč:
začátečník jež sem vleze (nebo seženě nějaká skripta či knížku) musí toho docela dost přečíst, aby měl jakýs-takýs pocit že mu to něco snad už říká víc než často velice povrchní a jalové počáteční info. Což je ok, ale pokud čte o komoditách zřejmě jej to stáhne tam-bude je chtít dělat. Pokud něco o akciích, zkusí asi akcie. Forex totéž. Opce, deriváty, nedejbože warranty (ty jsem sem pouze předhodil vlkům na jako potravu skoro neznámou, jež mi zde někteří stále předhazují :-)), ty snad odpuzují už tím názvem - vždyť takový název snad nic poctivého ani mít nemůže, že? :-) všeobecně asi zvýšeně bývají považovány za těžko pochopitelné, jsou považovány za "džungli", ne-li rovnou za nevhodné pro začátečníka, viz přísp.výše.
Říkám omyl:
i začátečník může zkusti doslova cokoliv, ale aby měl šanci na úspěch (a ono je docela dobré mít úspěch) - tím nemyslím náhodnou trefu - chce to znát jistý objem info.
A které jsou ty základní, dobré pro ok start?
Co kus burziána to jiný názor. Každý se holt v začátku nějak namáhal, tak ať se namáhají i další začínající, to je úděl začátečníka.
Je ale podstatný rozdíl něco zkoušet sám, nebo vidět od někoho co vše a jak jde dělat, jaké jsou +sy i -sy toho kterého namáhání. Možná to déle trvá - až o tak moc ale ne - pokud se pochopí princip v čemkoliv - a pak šance rychleji se najít v něčem může být myslím podstatně větší.
Na to jsou dobré kurzy - ale opět bývají už orientovány většinou na konkrétní věc: A, nebo K, nebo F, nebo spready atd. A dle mého právě chybí to co říkám: přehled +/- o více možnostech, ze kterých si pak vyberu co mi sedí.
Když tu čtu opce nebo deriváty všeobecně ne, odpuzují mě, nechci, taky sice názor, ale kdyby měli tito říct proč, moc by toho neřekli a když tak asi všeobecné řeči, bez větší znalosti. Je to totéž jako když někdo řekne že jej odpuzují hadi protože jsou třeba slizcí - tak se jeví neznalému, jež si hada plete se žížalou ...
V podobném duchu by šla napsat knížka - a že jich už je???
(napsáno narychlo)
howgh :-))




Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Veronika:
Martinek odpovedel na Vase dotazy. Sam za sebe mohu rici, udelejte si sama svuj vlastni nazor [odpoved] na Vase otazky. Jak vidite vyse, co obchodnik, to jiny nazor. Na burze totiz neexistuje nejaky vseobecny spravny nazor. Na burze existuje jen Vas osobni spravny nazor, ktery pracuje jen pro Vas.

Najit takovy svuj osobni nazor je otazka studia, papertradingu a posleze skutecneho tradingu. Na internetu je dostupna tuna informaci k tradingu a presto dokaze vydelavat jen "par" lidi a vetsina prodela. Co funguje pro jednoho nemusi fungovat pro Vas.

Toto neplati jen pro trading, ale pro kazdou oblast zivota. Nekdo Vam rekne, ze nejlepsi je bydlet na vesnici, nekdo Vam rekne, ze ve meste, nekdo Vam rekne u more a nekdo Vam rekne v horach. Nekdo neda dopustit na Ameriku, nekdo je spokojeny v komunismu. Presne tak to je v tradingu. Pro nekoho neobchodovatelna oblast muze byt Vasim utocistem, kde se budete pohybovat jako ryba ve vode.

Pozor na drahe, uzce zamerene kurzy. Tyto vetsinou funguji pro provozovatele kurzu, mene uz pro navstevnika kurzu. Ukazkovy priklad je Joe Ross a jeho obchodni metody. Na J.R. nedam dopustit, ale jeho obchodni metody [Easy Bond apod] jsou pro me absolutne neobchodovatelne. Proc? Protoze vyhovuji predevsim J.R. a jsou staveny na jeho povahu. Tzn. koupi takove metody musite doufat, ze jste stejneho naturelu jako J.R.. Jeho uceni uvedene v knihach a je o necem jinem. Tam J.R. uci, jak se stat samostatnym traderem a v tom je velky rozdil.

Hledejte vlastni cestu, protoze jen tak se naucite obchodovat.

Urcite se najde nekdo, kdo napise pravy opak :) Ve finale to budete jen Vy, kdo se bude muset rozhodnout at tak ci onak. Rozumite?

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Suhlasim s Libicom,

Mna najviac zaujal vyrok, co môže fungovať jednemu nemusí fungovať inemu. Tento vyrok mi pripomina, ze funguje vsetko a vlastne nic. Toto by som nepovazoval za najstastnejsie. Pokial ide o obchodnu metodu, jasne popisatelnu a realizovatelnu problem je treba definovat inak. Totiz funkčnost systemu zavisi od nahodneho pouzitia. Niekedy vykazuje metoda lepsie vysledky niekedy naopak. Takto to mozno chapat ako obdobie, stav trhu, obchodnej metody a pod.
V mojom ponimani je najdolezitejsie na zaciatok si polozit otazku, co ocakavam od tradingu?
Na obchodnej metode ci trhu az tak nezalezi. Obchdovanie stoji na inych zakladoch. JE to najmä schopnost vytrvat, uniest riziko, straty, zisky, dodrziavat pravidla, zvladnut money manazment. Studium Vam pomoze zorientovat sa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím, že jste to naprosto přesně vystihli oba dva (Libic i Lopo).

Člověk musí v první řadě vědět, co si od tradingu představuje, co od toho chce a kolik snese. Já například vím, že snesu pouze malý draw-down, že mi vyhovuje spíše obchodovat pro řadu drobných profitů než tu a tam pro velké, že už skoro rok nechci obchodovat víc jak 2,5 hodiny denně, že mám raději systémy s vyšší úspěšností i za cenu negativního RRR a zároveň že nejsem a nechci být scalper. Znám i své limity v tom, co ještě jsem schopen exekuovat za signály a ve kterých se již mohu ztrácet nebo váhat více, než je zdrávo. To vše dohromady mně pomohlo vždy postavit přesně takový systém, který byl naprosto napasovaný mé povahě, mým cílům. Proto mně osobně funguje systém dokonale a jinému by nemusel.
To, že jsme každý skutečně individualita je možné vidět už v tom, jak má každý trochu jiný přístup. Na finančníkovi není žádné dogma co by se mělo obchodovat - a to je v pořádku. Pro někoho funguje A, pro někoho B. Já jsem například neustále překvapený tím, kolik obchodníků mně říká, že není schopno postavit systém pro obchodování na 2,5 hodiny denně - a mně to přitom třeba připadá zcela normální a samozřejmé, v podstatě už mám řadu takových systémů. Na druhou stranu, řada obchodníků mně ukazuje jak obchoduje AOS, což je zase něco, čemu já naprosto nevěřím a co asi nikdy nějak intenzivněji obchodovat nebudu... Každý jsme zkrátka jiný.
Ve finále je pak poměrně jedno, jestli budete obchodovat WCCI, RH, nebo trendové linky. Jsou to všechno jenom nástroje, svým způsobem často i podobé. Důležitý je money-management - t.j. ať zvolíte jako vstupy cokoliv, podstatnější jsou výstupy, které budou z dlouhodobého pohledu tvořit systém s pozitivním RRR alespň 1:2 a win ratio alespoň 40% a více. Jaké vstupy k tomu kdo použije je už celkem jedno - fungovat může a nemusí všechno. Nováčkům bych obecně doporučil pro začátek pracovat s takovými strategiemi, které mají co nejmenší prostor pro subjektivní uvažování a jsou co nejpřesněji popsané - t.j. například kompletní systém WCCI, nebo RH v kombinaci s nějakým patternem, nebo TripleScreen systém...
Jinak trochu jsem odbočil - pro Veroniku: poplatky nejsou vše. Forex bych já osobně nikdy neobchodoval, protože nemá standardizovaná data a papírové výsledky od reálu se u forexu krutě odlišují. Navíc forex může být snáze manipulovatelný. Příliš lidí se nechá na forex "nachytat" lacinými triky jako mikroloty nebo software zdarma, ale je nutné si uvědomit, že nic není zadarmo a pokud někdo takové věci zadarmo vytvořil, pak chce skutečně hodně nalákat do forexu neznalé nováčky a nějakým způsobem na nich profitovat jinde.... Pokud nejste Sid, který už obchoduje forex tak dlouho, že už mu rozumí a je schopen dlouhodobě profitovat, vidím já osobně ve forexu jenom samé nevýhody (ale je to můj osobní názor).
Emini jsou možná na oko trochu dražší (ve skutečnosti je to ale naopak - spready za chvilku začnou forexové obchodníky ubíjet a spousta jich později přechází na emini), na druhou stranu se dá v intradenním obchodování emini hodně a rychle vydělat. Je třeba ale tomu věnovat tuny a tuny času přípravy, studií, testování...
Poziční obchodování má možná nepatrně vyšší poplatky, ale zabývat se v začátcích zrovna tímhle mně připadá s prominutím hloupé.... To je jako přemýšlet, jestli si mám koupit Jaguára nebo Mercedesa na základě toho, u kterého mě vyjde levněji olej a pneumatiky.... Poziční obchodování je pro ty, co mají méně času, staší jim skromnější zhodnocení a mají ideálně i větší kapitál pro začátek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...příklady často kulhají, jeden si ale na mé ukončení zde zase dovolím:
co dělat v tomto byznyse je podobné výběru budoucí profese. Co kdo ví v 15 či 18 o tom co ve skutečnosti bude dělat když se hlásí na školu? Viz co vystudovali 2 adminové a čím se živí dnes? Kolik lidí zjistí že celá škola, jedno jaká, jim byla (skoro) k ničemu nebo i něčemu, ale kdysi zvolenou profesi jednoduše dělat nechtějí a ani nebudou - z X důvodů - a zkouší dál se najít na něčem jiném?
Totéž zde: každý na něčem začne, to ale neznamená že na tom taky skončí. Pružní lidé, neodmítající předem cokoliv, myslím mají vždy víc šancí na přežití i na burze než vykopávky zkamenělé, neznalé...Zlé je skončit nedodržením základních pravidel na nule účetní, ještě horší pokud to někoho nabourá psychicky a lidsky. A to může nejen prohra, ale i výhra! Nedodržovaným pravidlem pravé ruky na silnici dřív či později udělám škodu, stejně tak zde. Tak jak se někdo otlouká na silnici co chvíli a jiný ne, tak i zde. Co kus, to originál.
Debata o tom co dělat v začátku i pak dál a co ne je vždy nutně silně subjektivní. Kdo cokoliv natvrdo zkusí a přežije ve zdraví účetním i osobním má šanci jet dál, je jedno v čem a jak. Letitá zkušenost i zde se ale nedá ničím nahradit, pak se spojují třeba nitky o kterých v začátku se ani neví že jsou a že se navázat dají.
Chce to holt začít, zkusit, nedat se a VYDRŽET.

úspěch přeje všem v boji burzovním
:-))
udělejte si to tak jednoduché jak jen to jde abyste byli OK a ne K.O.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes:

Dovolím si také vstoupit do diskuse, snad to nebude off-topic.

Pořád nemohu přijít na chuť filosofii, že výstupy jsou všechno a na vstupech nezáleží, stejně tak jako na to, že trhy jsou náhodné. Můj názor je takový, že trhy hýbají velcí hráči a my nemůžeme dělat nic jiného, než dělat to, co dělají oni - poznat, když nastartují nějaký pohyb, naskočit a vydržet, dokud to půjde. Prostě být co nejdelší dobu na jejich straně. Oni jsou ti, kdo hýbají trhem, rozhodují, jestli jsou ekonomická data dobrá nebo špatná. A dělají to tak, aby to vypadalo, že je to fér. Jednou to proženou nahoru, jednou dolů. A dlouhodobě se v tom dají vypozorovat zákonitosti a cykly, proto se také věnuji cyklické analýze (která má co do činění s J. Rossem, kterého také studuji, a s Elliotovými vlnami - ty věci se nevylučují, naopak mě láká, zkusit je nějak zkombinovat). Kdyby trhy byly náhodné, asi by se v nich žádné více či méně pravidelné cykly nevyskytovaly. Např. na jednom fóru na internetu byl člověk, který byl schopen na GBPUSD, jednom jediném páru, udělat měsíčně 2000 pipsů při použití SL ve vzdálenosti 10-20 pipsů. Udělejte si výpočty a vyjde vám, že při riskování 2% na obchod je to cca 200% zhodnocení účtu měsíčně, S JEDNOU POZICÍ. Nikdo nezaručí, že tato čísla jsou správná, ale ten člověk tam na chatu real-time diskutoval o aktuálním dění na trhu a jeho předpovědi byly tak přesné, že 2000 pipsů měsíčně to klidně mohlo být. Používal opravdu velké množství indikátorů a měl mnohaleté zkušenosti s těmito indikátory a s trhem, takže byl už opravdu pokročilý. Jeho základní obrázek o trhu ale byly Elliotovy vlny a program ElWave, který je počítá. A jeho základní motto - trhy nejsou náhodné, trhy hýbou velcí hráči a já jsem se jen naučil je následovat. Jako jeden z příkladů, které uvedl, byly ranní pohyby GBPUSD způsobené tím, jak velcí hráči prohledávají příkazy na trhu. Tohle je také (vedle cyklů) druhá věc, které se posledních pár dní intenzivně věnuji, a která by mohla být mojí první live zkušeností.

Pak jsem se chtěl zeptat ohledně těch 2,5 hodin obchodování - můžeš poodhalit, jaká je performance na 1 pozici? O jaký se jedná timeframe? Na jaké myšlence ZHRUBA je ta strategie založená? Já se z důvodu malého kapitálu věnuji Forexu a nevím nic o e-mini trzích, ale 2,5 hodiny po otevření trhů je zatraceně krátký čas na to, aby se narodil nějaký signál... proto tyto dotazy. Třeba na tom GBPUSD je ta strategie založená, jak už jsem psal, na prohledávání trhů velkými obchodníky. A pokud to člověk propásne, nebo pokud do toho nechce jít, protože trh jde do strany, už ten den nic nepřijde (většinou).

Jinak souhlasím s tím, že se mi vůbec nelíbí necentralizovanost dat na FX. Jsem tam zatím jen kvůli tomu, že mi z finančních důvodů prostě nic jiného nezbývá. Až na to budu mít, nebudu mít problém si platit předražené platformy a data pro futures, ať už pozičně (plánuji spready) nebo intradenně. Na druhou stranu spousta úspěšných obchodníků na FX zůstala...

Toť moje názory.

Mějte se a díky za případné komentáře

Link to comment
Sdílet pomocí služby

takže to taky zkoušíš na forexu?já si teď vytiskla manuál z finančníku o forexu a přečtu si ho a koukala jsem do sidovy diskuze a je tak obsáhlá že to mi bude trvat věčnost než to projdu. naprosto chápu že každý má jiný systém a už sama začínám poznávat co bych za indikátory mohla používat neboť mi přijdou snadné a které vůbec.

a může mi někdo vysvětlit o co se přesně jedná v těch e-mini trzích nebo mi dát odkaz na diskuzi? článek jsem tady našla jen jeden s názvem mini komoditní trhy a víc jsem se tady nedočetla zatím :o(

díky za reakce :o) papa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

malcik,

jen poznamka, nemyslim si ze by big boys delali cokoli aby to vypadalo fer. neni duvod aby na nas neco hrali. a poznat kdy nastoupil velky hrac je tezke. protoze ne vsichni jdou jednim smerem ale vykryvaji se. loni jsi mohl sazet na plyn a jit a Amaranthem, ktery beham par dnu prisel o asi $6 miliard nebo na stranu Boona kterej mu cast obchodu vykryl. takze jedne co ti zustane, je MM. coz asi hosi u Amarantha nemeli

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...