Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - IV.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Lisakus, Sid

čím to, že jeníkové páry jdou tak na sever? Noční data z Japonska lepší nežli předpovědi a Shangai valí dolů. Přemyšlím jestli ještě nenaskočit do librojenu. Na 242.20-25 se mi zdálo že má docela silnou resistenci ale docela rychle padla. Těžko říct kam až může dojít. Co vy na to?

kunas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kunas
to ti nepovím proč ale zřejmě to bude tím že jediné co by dokázalo pohnout jeníkem opačně je pravidelné zvyšování úrokové syzby JPY a do toho se japoncům moc nechce, poslední rezistence kterou jsem viděl na librojeníku byla na 241.50 a další asi jen tak nebude, prostě se to požene tak dlouho dokud většina neřekne už dost. Cad mě v pátek vypek pěkně, jel jsem mimo Prahu tak jsem tam nechal trošku větší SL no a dopadl jsem jak jsem dopadl. Ten trendík na CAD taky nevypadá že by se chtěl nějak zbrzdit. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kunas
JPY celkově slábne, předpovědi i od japončíků jsou takové, že USD může dnes atakovat i 122,40 (teď je někde kolem 122). Možná se už trh chystá na očekávané zvýšení sazeb ECB na 4%...Na Bloombergu se spekuluje, že by euro vůči jpy mohlo dosáhnout i hranice 173..:-)..pokud opravdu půjde USD k 122,40 a euro si povede vůči dolaru taky OK, vidím eurojen někde kolem 165 i výše...librojen to samé v černobílém..:-)
www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601083&sid=ang86PTIXmyk&refer=currency
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak se tak dívám na denní graf EUR/CAD, tak pokud ECB zvýší sazby (což se asi i předpokládá) + hawkish komentář by tady byl nějaký potenciál růstu. V současné době je to v silně přeprodané oblasti (CAD posiluje už od konce března) a rovněž je vidět i silný support kolem současné hodnoty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tuktuk
máš recht - od 15.května ztratilo euro k cad přes 800 bodů, ale doplatilo spíše na pár USD/CAD a lokální nevyváženost eura....na 1,42 je dost silný odpor...i přes šílený spread stojí za úvahu, vzhledem k ECB, do toho jít.:-)..obava jen jedna, aby to v křížovém kurzu moc nehatil případný další propad usd vůči cad..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kunas
tak o tom si nemyslím vůbec nic..:-), jpy mne zajímá většinou jen v křížovém kurzu a moc jej nemiluji...Čína si dělá co chce, nějaké výzvy USA nebo EU na stabilzaci a průhlednost měny - to má vyloženě na háku...občas se urve s nějakým prohlášením, trh na to reaguje v souvislosti s provázaností na jpy - a za dva, tři dny je vše ve starých kolejích...:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kunas,
IMHO je celkom dolezite aj ako sa dari Nikkei v azijskej session a ten skoncil v zelenom (sice len mierne, ale predsa).
finance.yahoo.com/intlindices?e=asia

Endy


kunas Napsal:
-------------------------------------------------------
> SID
>
> Co si myslíš o těch Čínskejch indexech. Poslední
> dobou jdou docela dolu a na Jen to by to nějaký
> vliv mít mělo. Stále se ale nic něděje. Ba naopak
> četl jsem že předpoklad na librojen je 250.00.
>
> kunas
>


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...