Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie obchodovani forex trhu


czaussie

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

X-etra
ale i ostatní, zkuste si to co jsem začal dělat já (na radu jiných) napište si na papír co musíte udělat, než otevřete obchod a vždy si to přečtěte nahlas, nejlépe ještě odškrtněte (jako ti piloti před vzletem). Nestačí na to myslet, musíte to mít fyzicky před sebou a tužku v ruce. Až rozchodím spadlou síť, budeli zájem pošlu sem jakýsi vzor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

X-etra, promiňte, ale chápu to dobře, že vás zcela paralyzovala ztráta 50 USD? Proč se prosím vůbec vrháte do obchodování? Začínat s účtem 800 USD je možná dobré pokud si chci hrát, ale snad nepočítáte s tím, že s takovým účtem někdy zbohatnete, zvlášť když vás dostane ztráta 50 USD??? Kdo to myslí s tradingem vážně a chce se tím jednou živit, musí přeci myslet ve zcela jiných číslech a řádech. Btw. neznám nikoho (a že znám obchodníků po celém světě), kdo by kdy neco vydělal na mikro-lotech... Lidi sorry, ale probuťte se trochu... To tady čtu samý cobych-kdybych, jenom nářeky, pláč, sebelítost, ale snad kromě Bachmana, který aspoň v posledním příspěvku napsal, že plán musí být napsaný, tady nikdo nemluví o tom co jeho plán, kolik má backtestovaných obchodů, jak dlouho paper-tradoval, jaké jsou jeho statistické backtestové výsledky, v čem se liší od reálných obchodů - pochybuju že vůbec něco takového máte! Protože kdybyste měli, tak tady nečtu řečičky o tom, že je to o štěstí a podobný nesmysly amatérů a věčně ztrácejících obchodníků... Proč se proboha vrháte do obchodování? Přece nečekáte, že s takovýmhle přístupem nebo s účtem 800 USD jednou něco vyděláte?? Obvykle se snažím být v podobných věcech taktní, ale tohle vlákno mě připadá, že všechny důležité věci které tady na finančníkovi pořád píšeme vlatně vůbec neberete vážně, že si pořád myslíte že to je jenom nějaká hra na které moc nezáleží - vidím tu všechno, ale opravdu ne to nejpodstatnější - seriózní, profesionální přístup! Doporučuji vám sbalit své zbylé USD a jít je utratit lépe, pokud nedokážete tomuhle byznysu dát víc, než naříkání, vzdychání a svádění všeho "na štěstí", tak to prostě nění byznys pro vás... Sorry, ale tohle je prostě realita kterou je třeba vědět... Ano, trading může vydělat mnoho peněz, každý má šanci uspět, není to nic nepřekonatelného - ale ne s podobným přístupem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já žádným zpětným testům nevěřím,je to totiž podle mně absolutně nesouměřitelné s live skutečností,kdy je člověk vystaven stresu,má málo času na rozhodování,nevidí do budoucnosti jako při backtestu--např dělám woodyho a zpětně krásně vidím všechny paterny perfektně vykreslené,ale v live obchodě se to ve vteřině všechno změní a není zlr nebo jiný patern a cena jde přesně opačně.Další věc,já nenaříkám,konstatuji skutečnost,ať se to líbí někomu nebo ne,třeba to někomu otevře oči,ale také třeba bude i ze mně úspěšný trader a na tomto příkladu bude zdokumentované že začátek je těžký.Než jsem začal live obchodování,zrušil jsem asi 20 účtů s různými částkami,potom jsem ale asi 5 účtů
s částkou 5000usd někdy zdvojnásobil,i zčtyřnásobil třeba za měsíc(několik účtů paralelně),takže jsem si řekl,že to asi funguje,ale nějak se to zadrhlo právě při live obchodování,toť vše.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kubika
ted jsi se přiznal, přeci není normální, abys zdvojnásobil účet za měsíc, tos musel porušovat pravidla o MM. Pokud bys použil 2% na jeden obchod, tak to není možné. Je to tím, že jsi prostě měl štěstí a nějaké velké pozice ti prostě vyšly. Nikdo neříká, že nehodíš panu, když hodíš mincí. Tobě prostě padla víckrát pana. A na live ti padnul orel. I já mám dnes nějaké demo a spíš pro pokusy tam občas něco otevřu, třeba i zapomenu zavřít a když se tam podívám za pár dnů, nestačím koukat na super profit. A vo tom to je. To si můžu dovolit na demu a když zahučím, resetuji a jedu znova. S live účtem si to nemůžu dovolit.
Trochu bych nesouhlasil s Tomášem a do malého účtu s mikroloty bych šel - ale s jednoznačnou podmínkou nevydělávat, ale učit se. Abych si vyzkoušel, že to skutečně není zábava, štěstí, náhoda, ale náročný byznys spřesně stanovenými pravidly. Komu se to nepovede, nepůjde, zahučí..., nechť si (stejně jako citovaný alkoholik) nestěžuje na nic z okolí, ale začne u sebe. Ofoťte si obrazovky při vstupech a výstupech a pak se koukněte. Záhy zjistíte, jaké hlouposti děláte (děláme).

Myslím, že je to citát Radovana:

[bold]Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.[/bold]

Je to tvrdé, ale pravdivé, zařaďte se kam chcete.
Pokud chcete, rad je tu habaděj a nejslabším článkem v řetězci "výroby peněz" jsme my - tradeři - sami sobě.

Znám lidi, co řídí auta celý život bez škrábance. Znám i takové, kteří měli fůru karambolů. Podle nich za to vždycky někdo mohl. Náledí, kanec, nějaký blbec...
Bohužel tomu stále věří, že to není v nich.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě jsi mně stejně neodpověděl,jestli jsi již za ty dva roky začal s tou tvrdou disciplínou vydělávat.Jediné dva tradery,co tady znám,že vydělávají jsou radovan 65 a SID,samozřejmě do jejich účtu nevidím,takže i tady červík pochybností hlodá,a když tady se někdo začne ohánět,že dal long 5 lotů na cabel,dříve nebo později z něj vyleze,že obchoduje demo,a že těch co se tady ptají na založení účtu je spousta.Jinak můj obchodní plán je popsaný tady--www2.oanda.com/cgi-bin/msgboard/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=15;t=006264;p=1,velice podobně jsem obchodoval skoro od začátku svého působení na forexu,bohužel,co fungovalo 7 let,nemusí pokračovat dalších 7 let,ale může to jít opačně,prostě teď je vyjímečná situace a uklidní se příští týden.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kubika

Nebudu se vytahovat, nevydělávám, ale už ani neprodělávám. Ten zářez na účtu jsem si ale udělal vlastní vinou, to je to nejcennější zjištění a jak mi píše jeden kolega, bylo to v postatě zaplacení "školného".
Souhlasím s tebou, že většina zde přítomných asi nevydělává (omlouvám, pokud jsem se většiny dotknul !!!). Proto sem ale denně chodím, abych jednak sbíral zkušenosti od jiných a taky se posilnil tím, že je tu fůra lidí, kteří na tom nejsou ani zdaleka jako já (soudě podle dotazů). No a pokud mi to naznačuje, že se posouvám výše - jsem rád. (nemyslím teď počet hvězdiček :-)). Moc chci a věřím, že to dokážu.
BUDU zkoušet, studovat, škrtat slepé uličky a to by v tom byl čert, aby to nešlo.
NEBUDU se vymlouvat na smůlu, špatná data, výpadek proudu, zlobivé děti, čas ...

vypůjčené geniální pořekadlo na závěr
[bold]Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. [/bold]
Není to ve zlém !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dodatek

Vidím z okna souseda, jak jde na ryby. Kolik on už nastrkal peněz do vybavení, cestování... Toho času a peněz a já jím doma víc ryb, než on. Znám lidi, kteří chodí denně do hospody. Kolik času a peněz už je to stálo
...
Vsadím se, že by se mnou neměnili, přestože dávají ze sebe možná víc, než já
...
Já jsem si vybral jako koníčka trading s tím, že jednou se tím chci živit.
Baví mě to stejně jako je a neměnil bych s nimi ani náhodou.
Kdybych řekl, ať se mnou sedí u počítače několik hodin denně, řekli by, že nejsem normální.
Na rybách bych možná jednou vydržel, ale sedět denně několik hodin v hospodě a ni náhodou.
Je to volba.

Prostě mě chutná toto - a to je nejdůležitější.
Pokud tě to bude bavit, není důležité jak velké ryby budeš chytat. Zkus říci u řeky, žes nic nechytil, protože je blbá voda, blbej tlak, špatná doba --- co je ti platné, když kolegové vedle vytahují jednu za druhou.
???

Tohle ale už není o psychologii, to už je filozofie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No já zasednu k počítači okolo 6 hodin ráno a většinou odejdu okolo 23h,toto dělám několik posledních let,protože se mně stal počítač také koníčkem,asi od začátku roku se intenzivně zabývám forexem a odhaduji že minimálně těch 10-12 hodin denně,jinak normálně nepracuji,mám již mnoho let volno.Jak si to přepočítám na průměrného návštěvníka těchto stránek,který se například zabývá tímto 2h denně,vychází mně,že by musel sedět nad forexem asi tři roky,abychom si byli fifty-fifty.Jinak jsem celkem rád,že jsi se přiznal,že ještě nevyděláváš,ale že ani nestrácíš,jenže to musíš být velmi opatrný,a to já nechci,chtěl jsem zjistit,kam až mohu jít,vyskoušet nějaké způsoby obchodování na live,protože na demu to funguje trošku jinak,to jsem také udělal a zatím jsem došel k závěru,jak jsem psal výše.Byl jsem rozhodnutý do toho vložit více peněz,ale již nejsem,ale to vše ukáže čas,také vím o jistějších způsobech obživy nebo vydělávání peněz,ale člověk musí skoušet několik variant,nejlépe paralelně,aby si vybral ty 2-3,které jsou nosné,u mně je to pronajímání prostor a k tomu jsem chtěl dělat forex.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skutečně přiznávám, že se může stát, že i mě se to nepovede. Důležité ale pro mě je, že i dnes udělám občas blbinu, po které "krvácím". Je toho menšina a proto už neztrácím a udržuji se +-0. Považuji to za úspěch ! Pozor i já umím vydělat peníze dnes jednodušeji a efektivněji. Já to ale dělám jako investici do sebevzdělání, na jejímž konci by měla být jachta a budeme na sebe s Radovanem a Sidem mávat na moři :-)
Myslím, že oba víme co ten druhý chtěl touto debatou říci, asi bych to už nerozmazával.
Nikdo tu (snad) není násilím a jsme svobodní ve svých rozhodnutích.
Ahoj a šťastná rozhodnutí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Tomáši, bohužel jste vůbec nepochopil, co jsem chtěla říct a vaši reakci opravdu nechápu... :-( Vidíte snad někde v mém příspěvku, že bych psala o tom, že chci vydělat na mikrolotech? Jak vy víte, že nemám svůj systém zbacktestovaný, že jsem ho řádně neprověřila na demu? Rok jsem svůj systém na demu papertradovala (4 hodiny denně). Proč píšete, že můj přístup není profesionální? Vůbec mě neznáte. Trading jako hru tedy rozhodně neberu. Prostě jsem chtěla pouze poradit, teď vidím, že to příště raději dělat nebudu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes Napsal:
-------------------------------------------------------
> X-etra, promiňte, ale chápu to dobře, že vás zcela
> paralyzovala ztráta 50 USD? Proč se prosím vůbec
> vrháte do obchodování?.......

Chápu že tento server patří Vám, ale jen pro připomenutí si dovolím jeden citát z upozornění na každé Vaší stránce ve fóru:
[bold]Prosím čtětě než vložíte svůj příspěvek! [/bold]Toto fórum je místem pro lidi, kteří si rozhodli navzájem pomáhat a podporovat se na cestě stát se úspěšnějším traderem. Základním pravidlem tohoto fóra je pozititivní přístup a absolutní zákaz navážení se do kohokoliv na tomto fóru.
Konec citátu.
Děkuji za porozumnění.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Retro:
Kdyby měl Tomáš odpovídat na každý takový dotaz, asi by nic jiného nedělal. Podívejte se do vlákna můj první obchod. Takových příspěvků je tam více a každý se s tím musí vyrovnat po svém.

To X-etra:
děláte si z toho zbytečnou kovbojku. Přehmaty se Vám stanou hodněkrát. Chybama příjdete o větší peníze. Takový je trading. Co bylo včera je historie, dnes je nový den a Vy se musíte dívat dopředu, ne jenom zpět. 50 USD je na e-mini trzích jeden malý SL, kterých za den ztratím i několik. Dokonce mám i sérii několika ztrátových dnů. Nic s tím nenadělám, musím jít dál, jinak to můžu zabalit, jak to píše Tomáš. Nikdo Vám s tím nepomůže, musíte si pomoct sama.

futurestrader

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tommes
parádní ukázka nabubřelosti. Jen tak dál, ale pozor, pád z větší výšky také více bolí. Z hlediska psychologického je to zajímavější. Když si ten váš elaborát X-etra přečetla, působilo to na 100% sugestivně. Jen přemýšlím, jestli v pozitivním slova smyslu, nebo v negativním ve vztahu k jejím dalším výsledkům.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...