Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie obchodovani forex trhu


czaussie

Doporučené příspěvky

No já si na nic stěžovat nechtěla, vím že to byla jen moje nepozornost a chyba. Proto nechápu, proč taková reakce. Jestli můj příspěvek opravdu vyzněl nějak jinak, tak to nebyl záměr.

Proč bych ale nemohla obchodovat 0,1 lot s 800 USD? Do začátku je to pro mě daleko lepší možnost, než na účet převést např. 8000 USD a obchodovat hned od začátku s jedním lotem. Peníze na účet můžu poslat kdykoliv, až budu vědět, že můj systém nefungoval jen na demu, ale i v reálu. Pak si třeba účet navýším na 8000 USD a začnu obchodovat celé loty. Ne ale teď na začátku. Na minilotech nic špatného nevidím a myslím, že tak začíná obchodovat více lidí.

No jinak jak Tomáš psal, jestli mě paralyzovala ztráta 50 USD? Tak ano, paralyzovala. Ale ne proto, že jsem přišla o 50 USD... Byl to prostě šok. Zkuste si jen tak zobchodovat 10x více lotů než co Vám dovoluje Váš money management.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tomnes:

Nějak jsem nepochopila proč se do X-etra navážíte, každý člověk na světě nemá to štěstí aby si mohl do začátku investovat několik tisíc nebo i několik desítek tisíc jako Vy...
Myslím že 800usd je dobrý začátek na naučení se svého systému a na získání důvěry k němu, já si také budu moci v současné době dovolit investovat pouze 300usd a nestydím se za to, je to dobrý začátek aby se člověk naučil disponovat se svými penězi a lepší na začátku ztratit (pokud by náhodou systém byl špatný) 800usd než třeba 40000usd.

A navíc, pokud si člověk může do začátku investovat pouze 800usd, zamává to s ní/m stejně jako když si může dovolit investovat (ztratit) 40000,-. A pokud ztratí 50usd z 800 jednou chybou, je to jako kdyby ztratila ze 40000usd 2500usd během chvilky...A to je dost na jedno špatné kliknutí.

Holt tu prostě jsou lidé z řad zaměstnanců, kteří berou řekněme 12000kč měsíčně - každý tady nezačínal s vlastní firmou (i když jsem se o ni v devatenácti pokoušela), kterou mohl prodat a investovat pořádný balík a hned dávat 5lotů sem 10lotů tam asi jako Vy... Jestliže člověk nemá jiná aktiva která by mu dovolovali investovat desetitisíce a má pouze svou práci, holt musí stačit těch pár set dolárků na to naučení...
Pane Nesnídal...každý někdy začínal...a holt každý začíná jinak...a kdoví kam se X-etra jednou dostane...

Andrea

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ futurestrader
ano no tak, citajte co tam je napisane a nedomyslajte co tam nie je. Nikto nikomu nevycita firmu, Andrea pripomenula ze zaujemcovia o trading su z roznych socialnych pomerov ,teda nielen majitelia firiem, ale aj radovi zamestnanci ktory maju kapital primerany svojim moznostiam. Od toho sa odvijaju ich moznosti, radosti zo zarobku napr. 100USD a smutku zo straty napr. 50USD. To je vsetko.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

futurestrader:

Víte, měl byste si příspěvky předem přečíst než začnete kritizovat...já jsem panu Nesnídalovi v žádném případě nevyčítala že má (nebo měl) firmu, já mu jen chtěla říct, že každý neměl to štěstí v tom, že měl prosperující firmu a každý si nemůže dovolit investovat to co on. Jak jsem řekla, svou firmu jsem měla už v devatenácti, ale byla jsem blbá že jsem si ji nepojistila proti krádeži, což se o rok později stalo a položilo mě to. Od devatenácti mám kolem 300000 dluh, ale stále se o něco pokouším, nechci být jako ostatní lidi a celý život pracovat pro peníze, chci aby peníze pracovaly pro mě!!! A to se taky jednou stane, nikdy se nevzdám.
Tím chci říct, že pana Nesnídala obdivuji, že si svou firmu udržel a mohl ji se ziskem prodat (pokud jsem to správně z článků pochopila), vím jak je to těžké mít svou firmu, je to spousta starostí, člověk často nemůže ani spát.
Jen mě mrzelo, jak se opřel do X-etra, myslím si že i z ničeho se dá udělat jmění a není dobré někoho kritizovat jen proto, že si nemůže dovolit investovat to co jiní...

Andrea

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Andrea:
skutečně věříte, že p. Nesnídal měl jen štěstí a díky tomu si může dovolit, to co mnozí ne?? Si přečtěte jak začínal. Zjistíte, že jste zcela mimo mísu. Škoda, že neděláte, to co mi s kolegou Dute radíte. Začněte číst a zjistíte, že jste oba úplně mimo. Jeho příběh je zde popsán dost jasně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, take myslim, ze pouzivani mini uctu na forexu neni nic spatneho. Kazdy asi vi, ze s nimi zadne miliony nevydela, ale je to urcite lepsi jak papertrading. Ja budu napriklad jeste minimalne 3 roky studovat, cili nemam potrebne finance na zalozeni napr. 5000usd uctu. A jelikoz uz mam postaveny a zbacktestovany celkem solidni system, myslim ze s uctem par stovek dolaru mohu krasne trenovat psychologii a disciplinu. Finance mohu na ucet postupne dodavat a za tri roky na tom budu urcite lip, nez kdybych ty tri roky jen papertradoval.

Kubika: Zkuste porozmyslet, jestli pro vas neni intradenni obchodovani forexu spise kontraproduktivni. Osobne si myslim, ze najit profitabilni system zalozeny ciste na TA je v intradannim forexu temer nemozne. Cokoli s FA se spatne backtestuje. A obchodovat podle FA je podle me dosti narocne a ne kazdy dokaze vsechny ty informace spravne vyhodnotit. Nemluve o tom, ze sedet u toho 12 hodin a zachovat si cistou hlavu a spravny usudek je pro zacatecnika take dost tezke. Z techto duvodu jsem se napriklad ja rozhodl obchodovat forex pozicne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim tradery :-)

X-etra
800USD neni spatny na zacatek, dle meho staci pokud budes obchodovat po 0.1lot na FX. 0.01 je dle meho skromneho nazoru nesmysl. Nebot jak uz tu napsal Trigor, a rikali jini, FX i jine trhy jsou o penezich - resp. o vydelavani penez, byt malych ( napr. ja mam day PT 50USD - a zatim se mi ho dari plnit :-) a tudiz pokud se tak uzkostlive bojis ztratit svych 800USD tak bud neveris svemu OS, nebo jeste nejsi pripravena na Live. Pak je lepsi nez jit Live na mikroloty, jit zpet na demo a testovat dal a ziskavat znalosti o FX.
Ja jsem zacinal s 1000USD a obchodoval jsem zprvu 0.1 [RRR 1:2/40-60%/Exp 2/PT 20pips SL 10pips + TR SL v trendu] lot a asi po 14 dnech co jsem trochu zkrotil mrchu podvedomi jsem zacal kombinaci 0.1 a 0.5. Tj. kdyz mam silny signal + cross-parrallel pary jdou jak maji a FA news nejdou proti, vstupuji s 0.1, pokud se trend behem daneho kratkeho useku potvrdi, protne entry (BUY/SELL) order na 0.5lot. Tak mam v trendu 0,6lot i na uctu kolem 1000USD. Jde to :-D !!! Ver mi, ze ztraty si nic nedelej. Nemuzes vydelat pokud se budes bat ztratit 50USD...
Pamatuji si, ze asi pred mesicem jsem vstoupil do pozice, a vse nasvedcovalo rustu (sel jsem LONG), a jelikoz jsem veril svemu usudku ( + se navic ocekaval obecne velky rust ), prihodil jsem pri drobnem poklesu jeste 2x 0,5. Co cert nechtel :-) trh sel cely den Short a prorazil PP i S1 a miril k S2 = vystupoval jsem se ztratou 300USD :-D, ale byl to ferovej risk, ktery jsem se nad ramec planu rozhodl vyjmecne podstoupit, a nevysel :-) [ proc ? odpoved je v dvou notoricky znamych pravidlech tradingu, ktera jsem obe porusil:-)] nicmene nasledujici den se trh vzpamatoval, a ja jsem zaentroval dle planu 0,1 a pote 0,5 a v odpolednich hodinach jsem vybiral cca 400USD zpet ! (tj. strategie byla spravna, ale ja nevyckal, misto toho jsem prilis veril svemu usudku a snazil se mit trh pod kontrolou, to nejde :-D a vede to vzdy do pekel... )
Co tim chci rict ? FX je riskantni trh, ostatne stejne jako kazdy jiny, a nema smysl do nej jit obchodovat, pokud se bojis ztrat a pokud se bojis o sve penize...Ja svoji investici chci samozrejme rozmnozit, ale pokud budu dodrzovat plan a signaly a presto je prodelam, pak si koupim v samosce maslo a
natru si s nim palici :-) ale cloveka to nesmi porazit ! A hlavne neni cas myslet na tuhle porazeneckou variantu. Ten prijde az to nevyjde, a bude to signal ze je neco spatne, ze si mam vzit svuj blocek, kam si zapisuji obchody, zaregistrovat si novy demo ucet, projit si v MT(backtest) svuj OP a upravit parametry, nebo zkusit jiny pristup...ale nevzdavat to! A nestresovat se z tech 20tis CZK :-)

Trigor
Souhlasim temer se vsim co si napsal, akorat ta vyse uctu je trosku prehnana :-) Jak rikam zacinal jsem s 1000USD, coz by na komoditach neslo, ale diky vysoky pace to ne FX jde docela fajn. Pridavam se k nazoru co tu od nekoho zaznel,i podle mych zkusenosti s velkymi ucty na demu, ze obchodovat 50k a 1k je velky rozdil! Je to proste uplne o necem jinem, ve smyslu moznosti, ktere se vam otevrou...stejne jako pokud jezdite v trabantu a pak presedlate na ferari, je to cele uplne o jinem zazitku a moznostech jizdy...Uz se na to tesim, zvlaste na carry trade obchody, a na to, ze budu moci konecne obchodovat pozicne na W TF :-D

bachman
naprosty souhlas! Nejprve jsem to na demu neresil, ale je to chyba :-) Po jiste dobe jsem si zavedl blocek, kam si zapisuji kazdy obchodni den a kazdy obchod (bezne parametry) + Jak jsem z obchodu vystoupil (SL/PT/...) a predevsim coz mi pomerne dost pomaha i kratkou poznamku proc jsem do obchodu vstoupil ( napr. silny signal / predpoklad korekce-Fib retr.,pattern,FA,...) a po vystupu z obchodu si k tomu pripisu, proc jsem vystoupil, tak jak jsem vystoupil...
Reknete si zbytecna prace :-D Verte mi, jsem snad ten nejlinejsi clovek pod sluncem, ale svete div se i ja jsem po par dnech zjistil, jakou velkou to ma vyhodu ... snadno sem si totiz zpetne uvedomil, kdyz sem se tim probiral, ze u obchodu u kterych jsem prodelal, jsem opakoval doblba tech par poucek, ktere se neporusuji ... a u tech dobrych profitnich obchodu jsem tyto pravidla naopak dodrzoval...kdovi proc ?! :-D Ale tohle mi poskytlo skvelou zpetnou introspekci me psychologie pri obchodovani...

All
jinak co se tyce toho byt profitni na FX, nebo na jinych trzich ( zajimal jsem se chvilku o akcie ) neni to podle me ani o universitnim ekonomickem vzdelani, ani o tom vlastnit firmu a narvat do trhu velke sumy na rozjezd, jak tu nekdo psal.
Ani o tom byt bohaty, ani o tom bat se tim zivit i od pocatku. A dle meho nazoru ani o tom zdali budete mit graf precpany krivkami a kanaly, nebo budete jen sledovat reuters, ci pocitat EW...Nemam ani VS (tedy pokus byl, ale zahy me to zapskle doc prostredi prestalo bavit - Docenti neberte si to prosim osobne :-), vzdelani mam vseobecne stredni a tudiz slabi prvni flek za 12tis cisteho mesicne a zadne uspory (prilis mlad) :-) Ale rekl jsem si ze chci z FX 50usd denne ( obchoduji po praci vecer ) tj. nemam zadne nerealne plany na rychle zbohatnuti ( ktere obvykle vedou lidi do kolen ) a zatim se mi to dari...vim ze se musim jeste hodne a hodne ucit o FX a o trzich obecne...pak mozna prijde neco vic... je to o odhodlani byt profitabilni trader, nebat se ztrat ( kdyz nejde o zivot, jde o ..... :-) a trhu samotneho!

Tomas s Petrem to tu stale omylaji do kola, tak nevim jsetli to tu mam zaspamovat znovu, ale jak jsem zjistil ze svych obchodu ( spatnych i dobrych ) myslim ze nejzasadnejsi pravidla, ktera ma smysl dodrzovat jsou notoricky znama :-)
1. Buy LOW Sell HIGH ( poruseni znamena temer vzdy ztratu )
2. Cut your looses soon, Let your profits run ( poruseni znamena temer vzdy ztratu )

Snazil jsem se nad nima popremyslet a divat se do grafu, a ejhle ono to vazne funguje :-) Je v nich velka pravda, pokud jsou dodrzovany i velka sila. Z historie svych obchodu presne vidim, kdy jsem jedno z nich porusil a vystoupil vzdy ze ztratou, naopak pokud jsem obe pevne dodrzel ( zde pracuje psychika - resp. neprejici podvedomi :-) nevystupoval jsem zatim nikdy ze ztratou ( zatim jich neni moc :-) ale kazdy se uci!!! A to fajnove vystihli Tomas s Petrem v motu Financnika !!

Tomasn,Petr
Chlapi, chtel bych vam obema velmi podekovat za to co tu pro nas delate. Vas web je skutecne bajecna studnice znalosti a komunita kolem je skvela predevsim diky vam !!! V mnoha vecech jste mi otevreli oci, a v mnoha pomohli, a za to vam patri muj velky DIK !!

Mejte se vsichni bajecne a preju hodne uspesnych obchodu !!
r.fx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

futurestrader:

Ano dobrá...špatně jsem to nazvala...oprava, nebylo to štěstí ale spíš že: Každý neměl schopnosti a kapitál vytvořit si vlastní firmu. Stačí?
Já měla firmu, ale zkrachla jsem kvůli vlastní nevědomosti a kvůli tomu že jsem něco přehlédla. Tehdy jsem přišla o všechno co jsem měla, o auto, hifi věž, počítač, atd... Nezbylo mi prakticky nic :-(
Byla jsem tři roky naprosto na dně, ale dnes už vím, že svět je takový a je třeba se z toho všeho poučit...Každý někdy začínal a i ti co dnes vydělávají miliony jednou nebo i víckrát byli na dně - řekněme na dně na své poměry - to je mi jasné ze všeho nejvíc, to mi připomínat nemusíte.
Někdo by si řekl že 300000,- je pakatel, ale na 19letou holku opravdu dost. Neznám nikoho v mém věku z mého okolí kdo by se o to pokusil, všichni si o mě mysleli že jsem blázen, moje rodina, kamarádi, známí, ale přesto jsem do toho šla a později o všechno přišla.
Dá se tedy říct, že už svůj první největší životní "drawdown" už mám za sebou a už mě jentak nic nerozhodí. A jak se říká, vše zlé je k něčemu dobré... Jsem strašně ráda že se mi taková zkušenost stala tak brzy, kdo ví co by to se mnou udělalo, kdyby se mi něco podobného stalo poprvé třeba ve 30-40 letech, myslím že to bych asi nerozchodila. Takhle mám aspoň možnost se ze svých chyb poučit dříve. Například vím, kde jsem dělala v podnikání chyby, dřív bych si to nepřipustila, ale dnes ano. Například dnes vidím, že jsem špatně hospodařila s penězi, například každý měsíc jsem zaplatila co jsem měla, ale nic jsem si neukládala na stranu a vše utratila za blbiny, i to byl důvod proč mě to položilo, to, že jsem neměla peníze na pokrytí škod. A je toho víc, ale to už se pomalu dostávám někam jinam. Dnes bych se snažila všechen přebytek reinvestovat a reinvestovat.

Tím co jsem psala jsem jenom chtěla říct, že mě nemusíte poučovat v tom, jak je těžké podnikat, jak jsou těžké začátky. To už dávno vím!!! Dnes už bych se do podnikání nebála znovu jít tak, jak tomu bylo bezprostředně poté. Důležité je si předtím uvědomit své chyby...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nezlobte se na mne, ale bavit se tady o socialnich pomerech nebo o stesti... to je jen klise a nehorazna zhovadilost. Neustale placani pseudoargumentu typu "ja jsem zamestnanec/student s prijmem 20 Kc za deset let a nemam na vklad" svedci s odpustenim jen o totalni neschopnosti/hlouposti/lenosti daneho cloveka... Vybavuje se mi popularni citat "Kdo chce, hleda zpusoby. Kdo nechce, hleda duvody." - Neco o tom sam z vlastni zkusenosti vim...

Pokud se nekdo misto na svuj osobni vyvoj a snahu o nalezeni "cesty k financni nezavislosti" soustredi na to, jestli si nekdo drze dovolil zacit obchodovat pote, co si vydelal prachy ve vlastnim businessu, tak si myslim, ze je to jednak ubohe a jednak natolik nekonstruktivni pristup, ze k uspechu v tradingu zkratka nepovede.

Reci o nizkem prijmu a casove omezenosti kvuli praci/skole jsou POUZE a JENOM vymluvy. Nemas prachy? Zacni poradne makat! Nemas cas? Najdi si jinou praci, kde cas mit budes! Lidi jsou liny, o tom to cely je...

Nezlobte se na mne, ale toto tema se neustale resi v ruznych diskusich. Porad tady ctu prispevky typu "jsem chudy student", pripadne "musim splacet hypoteku". OK, beru... Kolem mne je presto x uspesnych traderu - a ja se do teto skupiny take uz nejaky ten patek pocitam - kteri se pres TY SAME problemy dokazali prenest. Ne diky tomu, ze by meli bohate pribuzne, zdedili milion dolaru od strejdy v Americe nebo prodali manzelku do otroctvi, ale zkratka proto, ze obetovali CAS a USILI k tomu, aby takovou cestu nasli.

Urazi mne prispevky, v nichz si nekdo dovoli naznacovat, ze uspesnym traderem muze byt pouze clovek z "majetnych pomeru", protoze tim potira veskere usili, ktere jsem ja sam na svoji ceste vyvinul. Nejsem z bohate rodiny, ale narozdil od vetsiny tupych ovci jsem dokazal vyvinout nejake usili a prestal jen placat o svych problemech, starostech, nedostatku financi nebo o tom, jak mi pritelkyne obcas leze krkem. Chcete uspech? OK, soustredte se na nej a nehledejte argumenty "proc nemuzu byt uspesny".

Jsou kolem mne lidi, kteri VELMI uspesne obchoduji pri studiu nebo takovi, kteri maji deti, neumi anglicky a splaci hypoteku. Presto jsou to lidi, kteri narozdil od typickych loseru nekecaji o svych problemech, ale soustredi se na uspech. O tom to cele je. Ne o vlastni firme prodane se ziskem nebo se ztratou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Martinek,
Absolutni souhlas s tim co si napsal, respekt vsem jako Ty, Tomas, Petr,Sid, Radovan a spol uspesnych lidi alias Traderu s velkym T !! Dat do kupy penize se daji, zalezi jen na tom jak moc to clovek chce, ne kolik ma nadnarodnich korporaci v portfoliu, nebo bohatych tatinku :-D

r.fx

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...