Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Visual Trading 1.8


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jen bych si chtěl ujasnit, jak použít Sidův AOS (ASIDAP) pro vstup těsně po datech, resp. místo entry, které musím zadat nejpozději 15min před daty.
Pokud tomu rozumím, tak si nastavím vykreslování pivotů na okamžik uveřejnění dat, tj. např. 8:30, jako signál pro průraz zvolím např ADXMA s nějakou krátkou periodou (3,3) nebo INT1, tedy něco, co mi víceméně kopíruje okamžitou cenu a VT mi při průrazu pivotu (v tomto případě asi základního) vyšle pokyn BUY nebo SELL ale až na konci svíce za Close. Pokud ale bude svíce příliš dlouhá (její tělo), tak se příkaz provede za cenu, která může být někde úplně jinde, než jakou bych získal při vhodně umístěném entry před daty. Toto mohu částečně eliminovat krátkým 1min TF ale i tak mohu výhodu vhodně umístěného entry ztratit. Na to mi možná ten, kdo jede live odpoví, že pokud v první minutě je tak výrazný pohyb, tak díky skluzu stejně neumístím entry výhodněji.
Pochopil jsem to správně, nebo v tom je ještě nějaká klička? Dík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

etrader
pochopil jsi to celkem správně, 15 min. před daty je trh někde jinde než řekněme 1 min. před daty - a o tom to hlavně je..
Pokud to nastavuješ oněch 15 min. před hrozí ti otevření pozice ještě před daty a anebo příliš vzdáleně od reality. Málokkdy se člověk optimálně "trefí", snad je s více entry.. Průraz krátkou periodou přes ADXMA (nebo PP, INT) na 1min. grafu (byla by hloupost vstupovat při datech přes 5 nebo 10 min. graf) je pak podmínkou. Zda si nastavíš 8,30 hod. nebo 8,29 nebo 8,32 je už pak věcí jednotlivce..Jistě, záleží na délce svíčky, ale to už holt ovlivnit nijak nejde...Při "normálním" entry to funguje průrazem ceny, který ale borket (entry pokyn) "vidí" - tady průrazem ceny přes pivot.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

josef
H:= HHV(Ref(H,-1),50); L:= LLV(Ref(L,-1),50); M:= (H+L)/2;...M je onen "plovoucí pivot" a 50 je perioda (podobně jako u např. MA)...čím kratší perioda, tím je pp variabilnější a s vyšší periodou variabilita klesá - záleží pochopitelně i na použitém timeframe..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte vsichni,
chtel bych se pustit do back testovani noveho systemu, ale potreboval bych poradit, zda se daji nekde ziskat data v nejake zpracovatelne forme - excel. Odecitani z grafu je ponekud zdlouhave... :(
Mam uz zalozeny ucet u CMS. Nevite, jestli je mozno zazadat nebo pripadne stahnout data od nich?

Diky za tipy.
Vendelin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vendelín
Na co potřebuješ data ? AOS je postaven především na využití pivotů. Automat Pivoty jsou celkem jasně definovány. Pokud bys jel na Free Pivoty, které si sám zadáš, pak můžeš využít zdroje, kde jsou pravidelně uveřejňovány na různých serverech.
Namátkou:
applet.efxnow.com/WEBCLIENT/RESEARCH/researchPage.aspx?page=DailyTechAnalysis&Brand=XXXX&Lang=EN
Přehledné denní pivoty
www.sbtf.com/en/sbtf/products/forex/technical_analysis
Pivoty Synhesis bank
www.actionforex.com/forex_analysis_and_forecasts/pivot_points/pivot_points_summary_200603205734/
Denní, 4-hod. a 1-hod. pivoty, včetně H, L a C ceny
www2.barchart.com/forex.asp
Pivoty si stanovuješ např. podle denního max./min. nebo dle stromečku nebo i podle jiných ukazatelů

a dalších zdrojů jsou desítky...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chcel by som spytat tych, ktori skusaju tento SUPER(!) AOS, ci nezaregistrovali nejake problemy s vykonnostou VT.
Mam na mysli akokeby "obcasne nereagovanie VT", ktore sa vsak vzdy preberie. Nechcem tym naznacovat, ze je nieco v neporiadku s AOS, trocha som s tym experimentoval a zistil som, ze ked mu uberiem pocet historickych sviecok, tak to ide trocha lepsie. Nemyslim si, ze mam uplne sunku pocitac (AMD Barton a 1,5 GB Ramky).
Vdaka,
Endy.

PS1: Pepe, ozves sa mi pls na email ? Dik

PS2: SID vdaka !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Endy
AP je ve skriptu dost rozsáhlý (díky více funkcím) a na maximu svíček to může opravdu dělat problémy...do 1000 svíček to jde ale naprosto v pohodě...Osobně to jedu na 1 min. grafu asi od 7-8 hod. do tak 22 hod. (cca 900 svíček) a to mi celkem stačí. Na 5 min. grafu je 1000 svíček 3 dny a pár hodin navíc - a to taky postačuje...RAM 1GB+ je ale asi (všeobecně vzato i pro jiné obchodování) nezbytná..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...