Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Visual Trading 1.8


Sid

Doporučené příspěvky

Mam tu jednu hracku, ktoru som si vyrobil pre prehladnejsie sledovanie aktualneho Sencorovho tunela (pre tych co nevedia co je Sencorov tunel, doporucujem do vyhladavania dat retazec "Sencoruv tunel"). Vadilo mi, ze musim porovnavat hodnoty kurzov na roznych miestach obrazovky a nevedel som rychlo reagovat. Vyrobil som si jednoduchy excel, ktory cita do buniek aktualne hodnoty z VT a MT styroch hlavnych menovych parov. Fundamenty-obchodujuci-VTckar vidi potom na jednom mieste kam trh uteka po vyhlaseni dat. Pre spravne fungovanie potrebujeme nasledovne: 1. Mat nastartovany MT (moze byt minimalizovany, aby nerusil). V nom treba mat zapnutu moznost Tools->Options-> zalozka Server-> Volba Enable DDE server -> zaskrtnute (tymto spristupnime data pre excel). 2. Po otvoreni samotneho XLS suboru mozu nastat dve situacie podla nastavenia bezpecnosti makier v exceli. Ak ma pouzivatel nastavene High, nepodpisane makra su automaticky zakazane (treba prehodit bezpecnost v exceli na Medium: Tools->Macro->Security-> nastavit na Medium). Ak je security spravne nastavena, tak sa maximalne excel spyta, ci chcete povolit pouzivanie makier, treba povolit. Nasledne sa excel spyta, ci chcete Aktualizovat informacie z externeho zdroja dat (to je VT a MT). Treba stlacit Aktualizovat. Makra v exceli potom uz automaticky prepocitavaju aktualny rozdiel kurzov. Dnes som to skusal na ISM, napriek tomu, ze vysledky boli nerozhodne, nejake uvodne pohyby tam boli a priklad obrazku som prilozil. Mozno to niekomu s rychlymi prstami pomoze.. Endy.

3084

3085

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všetkých traderov, mal by som jednu otazku na nejakeho dobrotiveho :) človeka ktorý má chuť odpovedať, a to ohladne zobrazovania grafov. Aky je rozdiel ked si zobrazím 5 min graf a 15 minutovy alebo hodinový. este stale som nepochopil suvislost zo zobrazením grafu. poprípade uvediem mail na mna bo.yo@chello.sk

happy trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Endy Hezkej nápad.. All Přikládám záznam z Endyho spreadsheetu během dnešních zpráv. Ty rozdíly jsou obrovské, ale nevím na kolik je to použitelné, protože jak VT tak MT byly spuštěny na demo účtech. Vizuálně jem to porovnával s daty z live účtu, který mám u IB, a která naprosto korespondovala s daty v MT. Někde jsem tady zahlídl, že VT demo je o 2,5 sec opožděný což není tak mnoho, visí to tam mnohem déle... ten .zip soubor je ve skutečnosti .rar (rar nejde přiložit a .zip je moc velký)

3096

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Brus:
no ja to pozeram live VT vs FXDD a tiez to frci podobne.

Mam vsak na ostatnych sencorakov (Lisakus/TEQA/..) otazku, ci si nemyslia ze ist pomocou sencorovho tunela do NFP je prilis velky risk. Narazam na niektore minule NFP vysledky, kedy to zozaciatku ficalo opacnym smerom a neskor sa obratilo. Dnes sa to sice nenaplnilo, ale mat otvorenu poziciu opacnym smerom za market v case vyhlasenia, tak to asi nie je az take super. Pri ostatnych fundamentoch to asi nebude problem, ale NFP..

Vdaka
Endy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ Endy
osobne sa rozhodujem ci do toho ist podla pipsoveho rozdielu medzi VT a MT. Ak je iba do 30-40 pips tak do toho nejdem. Ak 50 a viac pips tak do toho idem, 50pips sa tak casto okamzite neobracia, samozrejme moze sa stat, ale to je moj risk. Dnes to bolo okolo 60-70 pips na cable, isiel som do toho. S dneskom sa mi uz podaril tunel 3x. Okrem live VT mam otvoreme 3x demo MT4. Tunel skusam iba na NFP, pri inych fundamentoch neboli pre mna prijatelne podmienky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Endy: jasně, nic není jisté (většinou po revizích), ale většinou, když je ustanovený trend, tak jde o to odchytit okamžik, kdy (pokud vůbec) VT zatuhne a MT nebo jiný zdroj dat ti ukazuje markatní rozdíl v ceně a pak do toho skočit. Risk je zisk. Např. listopadové NFP, byla revize, ale pak se to otočilo. Je zajímavé, že mě zatuhlo € a ne cable a na dost dlouho, takže se toho dalo využít. Tady máš obrázek:

3099

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, doufám že to bude srozumitelně :-) a tyka se to Sidova asid ap
nastavim automaticke pivoty dejme tomu rozpeti 8 pips a vykresli mi 10 pivotu (čar) dolu a nahoru a tady nastava problem, že jak klesne cena např. více jak o 80 pips a pořád klesá a až se trh otočí tak to prorazí až ten pivot na 80 pipsech a přitom by tam jěště ze 2 pivoty vešly
snad to někdo pochopí co jsem myslel

golem21

Link to comment
Sdílet pomocí služby

golem21
chápu co chceš říct...není problém "přidat" další aut. pivoty, třeba dva,tři navíc na obě strany..Deset pivotů jsem volil obecně.., ne každý pár je tak volatilní, jako např. cable, kde to někdy nestačí (např. po datech), ale pro jiné páry (většina) to vyhovuje..jinak jsou možnosti řešení:

1. Nastavíš rozpětí o pár pipsů výše..10,11 atp.,,a tak to bylo i původně myšleno..zmíněná volatilita - cable vyšší rozpětí 10-12. euro nižší 6-8.., jen, swiss 8-10 a třeba málo volatilní aussie, kiwi atp. 5-6. Je to jen o nastavení
2. Po nějaké době (hodina, dvě,tři) anebo po určitém zisku automat vypneš a zadáš novou start hodinu a minutu..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sid
ještě teoretický dotazek, když budu mít otevřenou pozici a už to bude mimo pivoty a ja to nebudu chtit uzavrit a ani to nebudu moct hlidat, tak vypnu automat a posunu tu start hodinu a minutu a ono to bude pokracovat s tou otevrenou pozici nebo to udela neco jineho? tuhle situaci se mi jeste nepodarilo nasimulovat tak nevi jak to bude reagovat?
dik za odpoved

golem21

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Inak na ten Sencoruv tunel by som AOS nenastavoval . Radsej manualne. Este ma napadlo ze na demo uctoch sa ten zaek ceny stava podstatne castejsie ako na LIVE . Mne sa to na LIVE stalo asi 2x takze na tom by som strategi nezakladal . Skor by som to bral ako bonus.

Vsimol si niekto ze v piatok na 5M grafe je close cena uzatvarana 16:05 a nie 17:00 ?? V pondelok to nevie potom urcit na 5M grafe pivot takze treba manulane upravovat start hour na indikatore . Ma este niekto ten isty poznatok ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...