Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: J.A.tester 2.0


Doporučené příspěvky


Ďakujem Alec za odpoveď.
Na testovanie taktiež používam 1min. TF. Môj konkrétny problém je v tom, že som zakúpil od SCMagic ER2 na 2 sec. TF s časovým rozsahom od 18.6.2004 do 19.4.2007. Aj po prevode na 1 min.TF je súbor veľmi rozsiahly. Navyše chcel by som testovať len určitý vybraný mesiac z hore uvedeného časového obdobia.Neviem si rady s bodom 5 z návodu na export údajov zo Siery do Testeru(-vyberte potrebné obdobie dát napr.použitím fce Replay ).
Alec , ešte raz prosím o pomoc.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 185
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

toloynyn:

pokud exportujete ze sierry nějaká data, a ten soubor je jak píšete velký, budou vyexportována data maximálně v počtu řádků (tedy barů) dle nastavení ve Worksheetstudy která slouží pro požadovaný export.. Maximální počet co momentálně sierra umí je 55000 (alespoň mě víc nešlo :-)). To znamená, že i když mám v grafu veliký rozsah, stejně bude exportováno max.jen těch 55000 řádků. A děje se to tak, že exportovat to bude právě těch posledních 55000. Od posledního datumu/času v grafu směrem zpět. Proto používám fintu s Replay a nastavím si ho (začátek) tam kde chci mít konec dat a hned ho zastavím. Pak stačí spustit Worksheetstudy. Export bude jen do místa zastavení Replay.

Pozn. při použití 1min.TF a použití jen obchodních hodin to bude cca období 1/2 roku

Snad jsem to už napsal více podrobně :-)

Hodně zdaru

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Alec:

Když exportuji do Excelu 2007 tak se mi tam vyexportuje např. 180.000 řádků. Spíš mám problém, že v Excelu 2007 to sem tam crashne, vyhlásí pokaždou jinou chybu... Zatím jsem s tím moc nepracoval.
Chtěl jsem se zeptat, jestli je možné zařídit, abych nemusel zapisovat Exit, protože chci vystupovat na PT. Protože když ho tam nezadám tak vyhlásí chybu "Zadali jste chybně čas vstupu nebo výstupu".
Ď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ripper:

použití testeru v Excelu 2007 není důkladně otestované. Pokud se nepoužije více jak běžný počet řádků (65500) tak vím že tester funguje. Nutné úpravy zápisu některých příkazů jsem dělal i s ohledem na excel 2007. Musím to, ale více otestovat a tedy už musím koupit licenci (Beta skončila). Ale hlavní brzdou je momentálně čas. Pracuji na odhalení systémového problému, který způsobuje problémy u některých instalací testeru na Office 2003. To je momentálně priorita. Díky tomu, že jsem přeinstalovával celý systém, objevil se problém i u mě (u některých verzí testeru). Mám dvě různé instalace Excel 2003 (ze dvou CD) a na jedné to běží normálně a na druhé ne.

k vynechání zápisu exit: udělal jsem si poznámku a něco s tím udělám. Neslibuji, že to bude ještě v této verzi.

Ta chyba je výsledkem takové minimální kontroly proti překlepu. Pokud je čas výstupu nižší než vstupu - bude výsledkem ta chyba.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Moger:

ano můžete. Pokud tím myslíte hodnoty času. Dále jestliže vstupujete na nějakém přesném časovém úseku (např. o minutu dříve) nemusel by jste ani zadávat cenu vstupu. Pokud si vlastně jen posunete začátek baru oproti skutečnosti ničemu to nevadí. Záleží to na nakopírovaných datech, aby jim to odpovídalo. Pokud tomu tak není, zadávejte k tomu i cenu.

Jen nezapoměňte, podle toho upravit nastavení TF (ve formuláři Nastavení). Dále je také důležité vědět, že je souvislost mezi nastaveným TF a TF použitých dat. Program předpokládá, že zadaný čas je vždy časem Open baru.

Uvedu to na příkladu: Pokud si nastavíte TF 0:00:00, budete mít 1min data a zadáte cca přesný čas vstupu např. 8:45 provede se následující:
- program bude chápat zadaný čas jako čas open baru
- najde si hodnotu Close odpovídající baru dle tf dat, tedy teoreticky hodnotu Close v 8:46:00 (a v 8:46:00 také začíná další bar)
- pokud by jste si nezadal cenu vstupu, program vloží právě tu cenu Close v 8:46:00
- pokus by jste si cenu zadal, bude cena správně, ale testování tím pádem začně o minutu déle a neproběhne testování cen v časovém úseku 8:45.00 - 8:46:00

Jinak pokud vstupujete pravidelně o nějaký přesný časový úsek před Close, a je to stejné jak pro vstup tak pro výstup, můžete použít Časový posun. Tím se Vám čas vstupu o danou hodnotu posune před čas Close (musí to být v intervalech TF nakopírovaných dat)

P.S. tato "nedokonalost" bude výhledově (defacto už je) vyřešena maximální variabilitou nastavení individuálních podmínek provádění obchodů. Obsáhne to pravděpodobně všechny možné kombinace, které mohou nastat.

Hodně zdaru

Aleš




Link to comment
Sdílet pomocí služby

to alec
děkuji za rychlou odpověd. Jedná se mi spíše než o přesný časový úsek o přesnou cenu. To jest, že vstupuji p překročení určité ceny. Takže pokud vstoupím např. v půli baru na 5 tf mám zadat vstupní cenu a nahrát např, 30sec.data? Předpokládám, že zadám i výstupní cenu, pokud nevystupuji na close?
Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moger:

s přesnou cenou není problém, tu stačí jen vždy zadat. Je třeba k tomu zadat odpovídající čas, aby proběhlo co nejlépe testování. Takže např. pokud budete mít 30s. data. Nejlepší by bylo vždy ručně odpočítat od vstupního/výstupního času těch cca 30sec (min 30s.) a nastavit TF na nulu (0:00:00). Tím by mělo probíhat testování co nejvíce správně.

Opět to vysvětlím na příkladu:
můj bar začal v 8:30 (obchoduji např. dle 5min TF), mám nakopírována 30s. data. Vstup učiním v 8:33:21. Nastavím TF na 0:00
- zadám čas vstupu 8:33:21 - 0:00:30 = 8:32:51
- počítač najde cenu Close baru (30s.TF) začínajícího v 8:33:00 (najde nejbližší vyšší čas) což bude odpovídat času Close v 8:33:30 (takže o 9sec. později)
- od tohoto času začne probíhat testování
- pokud by jste chtěl o maličko zvýšit přesnost, tak je cestou použít ještě nižší TF dat. Nevýhodou je větší objem dat a pomalejší výpočty.

Dle mých zkušeností ale ta chyba nebude nijak veliká.

Snad jsem to dostatečně osvětlil jak to funguje. Jinak se klidně ptejte.

Já používám WCCI a tak konstrukce programu z toho vychází, ale postupně jsou možnosti rozšiřovány a občas lze na to jít oklikou :-)

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...