Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

How to use Support and Resistance Effectively


frantacech

Doporučené příspěvky

  • 4 months later...
  • Odpovědí 434
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

premnath,

dobra pomocka je klzavy priemer alebo pripadne nejaky pivot, ked je pod rezistenciou a trh ju pretne nahor a este sa od nej aj odrazi po korekcii, pokial je daleko pod nou tak nenastupovat. to iste naopak so supportom. v pripade pivotu je to ale zlozitejsie lebo na vyzssom TF sa ti bude k R/S priblizovat len velmi pomaly, lepsie je nahradit ho klzavym primerom ktory chodi priblizne v jeho kolajach - velmi priblizne. s klzavym priemerom sa dobre nastupuje aj proti dlhsiemu trendu ked pretne rezistenciu nahor cena za nou aj priemer a znovu sa to takto pretne nazat, vtedy byva pivot zvycajne na tej hranici R/S a je to dobry reverse na dlhsi tah.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath,

este ma napadla jedna vec ktora casto vychadza, na hodinovom grafe (60minutovom) MA simple 36 ked podklzava cenu ktora kazdou hodinou mierne klasa, a nedovoli MA aby ho cena podklzla a blizi sa k supprotu, vtedy je to spravanie lepsie ako pevny pivot keby bol na supporte priamo, MA je v tomto flexibilnejsi. tesne pred supportom treba nakupit, je to casty odraz tymto sposobom, to iste aj naopak od rezistencie nadol. ja osobne mam toto odskusane na tomto MA co som napisal, niekedy sa tymto sposobom tvori aj supprot kde nieje, ked sa to od MA odrazi nahor smerom k dennemu pivotu je velky predpoklad ze to naberie dlhy trend nahor, teda pokial nie su MA a pivot od seba prilis daleko, teda MA ako by bol nieco ako flexibilny support ktory sa len mierne posuva nadol.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NLA
ďakujem za príspevky, neskôr si ich lepšie preštudujem. MNovak, ktorý obchoduje skoro bez indikátorov tiež odporúča sledovať približovanie trhu k MA36. Mne však ide o pôvodné Bubbleho obchodovanie bez indikátorov. Či mi niečo neušlo z prekladov, ktoré boli asi najprv preložené a až potom pochopené. Zopakujem svoju otázku: "Bubble píše na začiatku o vstupných technikách pre rôzne typy trendu. Je aj iný spôsob, ako vstup po prerazení SR a jej druhom teste z opačnej strany?" Záslužným činom by bolo, keby tí čo si Bubbleho osvojili všetko stručne a jednoznačne zhrnuli a dokončili odtiaľ, odkiaľ Bubble prešiel k odpovediam v diskusii až prestal prispievať úplne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath,
bubble opet prispiva.
Je trochu rozdil jestli jedes forex nebo indexy. Na indexech se obchoduje uz prvni RR. Kdyz se udela druhe tak je neco spatne.
Pokud chces trochu jiny pohled a trochu jine vstupy a MM tak doporucuji Rosse.
U bubbleho i Rosse plati ale jedno. Co nenahledis to neukecas.
To co je tady popsano a prelozeno je velmi dobry zaklad na kterem se da stavet a ktery bohate staci. To ostatni jsou stovky hodin hledeni do grafu, ziskani citu a stanoveni si pravidel pro SR.
Obrovska vyhoda obchodovani bez indikatoru je to, ze je to robustni system kterym muzes obchodovat forex, indexy ci komodity jako zlato, kukurici a pod. bez jakekoliv optimalizace. Protoze cena je cena a dav je dav.
Ale bez tech stovek hodin stravenych na simu to nejde.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

swen
láka ma, že sa hovorí o sledovaní trhov, nie o hádaní. Len by ma potešilo vedieť, že sú ľudia ktorí sú po tých stovkách hodín hľadenia do grafov úspešní, poznať vyčerpávajúcim spôsobom ako na to a pohľadať spôsoby ako ten nácvik zefektívniť. Zatiaľ sa mi nedarí nájsť v minulosti tie klasické RR s dvoma dotykmi. Nerozoznám, do akej vzdialenosti od SR je dotyk (prieraz, či takmer dotyk) platný, či ide o dotyk prvých dvoch sviečok, alebo môžu byť sviečky od seba ďalej a ako ďaleko... Bola by veľká blbosť skúšať to v rámci urýchlenia na krátkych TF (M1), keď sa tvrdí, že tie zákonitosti platia pri všetkých TF?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to swen:

Ahoj swene.

Tvé příspěvky, jako příspěvky ostatních podobně smýšlejících zkušených traderů zde na finančníku, jsou pro mě velice inspirativní a řekl bych, že mi otevřeli oči. Líbí se mi tvůj až zarputilý zápal předat ostatním traderům myšlenku, že indikátory nejsou to pravé ořechové, s čímž mimochodem souhlasím. Já sám jsem po vystřídání dvou OS a studia různých indikátorů, s kterými jsem jako ty ztratil 1 rok času, zakotvil jen u cenového grafu, který poslední dobou intenzivně studuji. Abych byl přesný z indikátorů mi v grafu zatím zůstalo ještě CCI, RSI, Volume a v ceně mám Emu, což je samozřejmě dost a obrazovku mám více méně přeplácanou. Obchodování podle ceny, za pomocí S/R a podobných formací zatím studuji a myslím, že je to bohužel skutečně především o těch 100vkách hodin nakoukání, o kterých píšeš.

Měl bych na tebe pár stručných a konkrétních dotazů (asi 2) a nevím, jestli můžu použít skype kontakt, který si nabízel romariovi o pár příspěvků výše. Nechci to řečit zde v tomto vlákně, protože dotaz se netýká přímo a konkrétně S/R.

Díky Ouklend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend Napsal:
-------------------------------------------------------
> Nechci to řečit zde v tomto
> vlákně,

Škoda, jelikož jsem stejného názoru, že na FX indikátory a AOSy funguji jen velmi omezeně, resp. nefunguji vůbec. Nanejvýš, když nejsou na obzoru žádné zprávy, ale ani tak se nedá podle indikátorů řídit. Znažil jsem se jich nakoukat několik desítek, ale závislost jsem bohužel nikde neviděl. Tím se omlouvám tvůrcům indikátorů, kteří podle nich obchodůjí. Zřejmě jim rozumí a vidí souvislosti. Já to bohužel nejsem.
Na druhou stranu, kromě pocitu (což je a priori špatně) podle něčeho se do trhu vstupovat musí. Jediný rozumný se mi jeví právě S/R. tak že informace bych také uvítal.

Pokud byste se chtěli pdělit o zkušenosti s ostatními, také bych byl vděčným čtenářem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sztula:

nemyslel jsem to tak, že chci něco tajit ohledně S/R a pod. jen jsem potřeboval něco poradit ohledně nastavení grafů v SCH, což je technický dotaz a nechtěl jsem s ním tady otravovat.

jinak závislost indikátorů vůči trhům či naopak - je. jde o to jaká. v tom úplně nejlepším případě je reakce indikátoru na trh min. opožděná, což je samozřejmě špatně pro tvůj účet. S/R teprve intenzivně studuji a asi nejsem ten pravý na nějaké poučky či závěry, ale dle mého je S/R jedinou cestou, jak do trendu vstoupit okamžitě, nebo minimálně rozhodně dříve, než "indikátoroví" obchodníci. Nevím jestli se k tomu dá říci něco více. silná S/R je prostě místo, kde se cena na určitou dobu zastaví a jde do strany, což je signál pro budoucí pohyb, který ovšem může být nahoru - proražení SR ze spod při longu nebo i dolů - odraz od SR do shortu. myslím, že je to velmi diskréční přístup a vše se musí řádně a poctivě nakoukat.
doufám, že neplácám nesmysly. jestli ano, tak mé prosím opravte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sztula
Indikátory ukazujú to čo cena, ale je to lepšie vidieť. Čo tiež nie je na zahodenie. Na druhej strane Bubble a Ross spoliehajú (okrem veľa iných nepochybne dobrých rád) v podstate na výskyt niekoľko málo konkrétnych formácií - dvojitý test určitej úrovne z druhej strany po jej prerazení, 1-2-3 a podobne - ktoré vidím v príkladnom tvare a dobre fungujúce na vybraných príkladoch, ale nie na trhu. SR naozaj fungujú, hlavne tie najčerstvejšie. Problém je v tom, že sa málokedy zhodujú so SR v minulosti (do cca 5-násobneho TF). Tak babo raď. Nepochybné pravdy "na to treba stovky hodín pozerať", alebo "je milión možností ako to nastaviť, každému vyhovuje niečo iného, treba skúšať", alebo rady, ktoré si zasluhuje len ten, kto rozumie "odbornej reči" už poznám. Cením si tých, ktorí zrozumiteľne napíšu - robím to presne takto, s takýmto výsledkom, ak to urobíš rovnako dôjdeme k rovnakým výsledkom z ktorých môžeme ďalej vychádzať. Zaujímalo by ma, ako si na tom ty, keď si trúfaš ísť naživo. Vydemuješ cca 20 pips denne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S/R funguji velmi dobre. Nevyhoda bubleho systemu je docela narocnost na trpelivost. chtelo by to nejaky indikator ktery upozorni na prvni idealni dotyk. Venoval jsem ted nejaky cas studiu IDT a prikladu od omegavus na forex-tsd pro cable. on nejak vytvori zonu pro vstup a v ni pak hleda entry podle rsi14. nikde nepopisuje jak tu zonu tvori, tak jsem si udelal svou podle fibo pivotu a dal uz v ni podle s/r docela inspirativni priklad mel sveho casu i banzai - 6 simple pattrerns

5441

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath Napsal:
-------------------------------------------------------
> sztula
> Vydemuješ cca 20 pips denne?

Nevydemuji, bohužel. Ale moje dosavadní úvahy jsou max. 20 pipsů denně.
A denně je myšleno tak, že pokud budu obchodovat. A obchodovat rozhodně
nemíním každý den. Tedy možná, že budu sledovat grafy, ale rozhodně
budu čekat na vhodnou příležitost. A jak známo, ta se nemusí dostavit
třeba i několik dnů. Tím jedním dechem říkám, že se nehodlám tradováním živit.

No a teď k těm vhodným příležitostem. Od září m.r. hledím do grafů téměř
každý den i několik hodin (10 a více) Odzkoušel jsem několik desítek
indikátorů a závěr je jediný - zdůrazňuji, že závěr pouze pro mne!!! -
Indikátory na FX funguji tak z 10 - 20%. Opět zdůrazňuji, že já a pouze
já to tak vidím. Skláním se pokorně před těmi, kteří je umějí číst, rozuměji jim
a uměji je použít. Já to ale nejsem. Jiná věc je u komodit, kde jsem vypozoroval,
že signály jsou mnohem důvěryhodnější. Záleži rovněž na TF, kde indikátory
na krátkých TF jsou mnohem méně čitelnější než na TF delších (od 1H výš).

No ale do trhu je třeba vstupovat na základě NĚČEHO. Rozhodně mít pocit je
dost málo. A tak mi vychází jako nejlogičtější právě zmíňované S/R.
Právě teď je zkouším ve všech možných variantách. No uvidíme.

A to, jak se zmíňuješ, že chci jít na živo ... Asi před měsícem, dvěma jsem byl
rozhodnut začít v květnu. Podle dosavadních výsledcích na demu, by se mi jakoukoliv
částku nepodařilo zhodnotit. Tak že se live odkládá :( Od 2. listopadu 2007 se mi
$2 000 podařilo "rozmnožit na $2088 :(

Zase na druhou stranu na demu si s psychikou nedělám velký problém.
Tak že ještě nějakou dobu demo a S/R úrovně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...