Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Nové Gecko Track'n Trade Pro 5


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 137
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 4 týdny později...

Zdravím všetkých traderov
Mám len jednu otázku. Ako dlho trvá, než mi príde od Gecka nové TNT 5? Objednal som si to spolu s accounting and simulator plug-inom a ten mi už prišiel. Ale TNT 5 ešte stále nemám. Je to už takmer mesiac, čo som to objednal, tak začínam byť trošičku nervózny. Je to normálne? Počítam, že by to malo prísť vo väčšom balíku (ako je to uvedené na stránkach Gecka) ako samotný plug-in. Všetko sa zdá byť v poriadku - order confirmation súhlasí. Takže by som vás poprosil o váš komentár, resp. skúsenosti so zaobstarávaním tohoto programu.

S vďakou a pozdravom
Martin D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gregmore

Mozu nastat 2 pripady - ak si uz mal predtym verziu 4.0 a nasledne si si ju len upgradoval na 5.0 tak CD standardne neposielaju, iba ak to zaskrtnes v objednavke. V tomto pripade je pripraveny na download z account managera ako pise mutton47.
Druhy pripad je, ak nemas verziu 4.0 a objednal si si iba verziu 5.0 v tom pripade by CD mali automaticky zaslat.
Ak sa ta tyka druhy pripad, potom ide o nejaky omyl zo strany Gecka, pretoze Account plugin by poslali v jednom baliku s TNT 5.0 a treba sa na nich obratit. Posta od Gecka dojde max. do 10 dni.
Aj tu vsak plati, ze download je dostupny cez account manager.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ďakujem za radu.
TNT 4 som nikdy predtým nemal. Takže som si rovno objednal TNT 5 s account pluginom. Mal som v pláne backtestovať s TNT 5 tak, že si budem môcť program bez problémov nainštalovať z CD, ktoré mi pošlú na moju adresu. Ide mi o to, aby historické dáta boli na CD s programom TNT 5, a aby som mohol backtestovať na mojom notebooku, kde nemám internet. v diskusii som sa dozvedel, že by to malo ísť. Myslel som si, že keď mi pošlú program domov, nebudem musieť nič sťahovať - len nainštalujem a backtestujem. Inak vyslovene som objednával 2 položky - TNT 5 a Account plugin. Ale tak to vyzerá, že asi čakám na niečo, čo neposlali resp. nepošlú. Ale keď som pozeral ponuku od Gecka so všetkými ich programami a pluginmi, tak na svojich stránkach tam majú spomínané programy a pluginy aj vyslovene vizuálne znázornené, takže som prodpokladal, že dostanem to, čo som tam aj videl (teda program v originálnom balení - teda v krabici). Skúsim sa im ešte ozvať, čo s tým.

S pozdravom
Martin D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gregmore

Obavam sa, ze bez internetu sa asi k historickym datam nedostanes. Verzia 4.0 obsahovala aj historicke data priamo v programe (ci uz na originalnom CD alebo po stiahnuti z account managera). Nova verzia 5.0 obsahuje cisto len program bez dat. Tie sa bezplatne stiahnu po nainstalovani programu - podla toho, ktore komodity si zvolis (v cene su samozrejme zahrnute kompletne data na vsetky komodity). Preto si myslim, ze ani instalacne CD 5.0 nebude obsahovat tieto data, ale to si radsej treba zistit priamo u Gecka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je mi jasné, že to CD s dátami mi asi nepošlú. Miesto toho treba dáta sťahovať z internetu. Mne to pripadá ako krok späť. Takže mohli by ste mi popísať, ako ste teda postupovali pri inštalácii TNT 5? Pokiaľ možno, čo najpodrobnejšie, aby som si bol istý, že všetko robím správne. A ešte jedna vec - ako nainštalujem accounting a simulator plugin? Mám stále dojem, že celé TNT funguje rovnako ako trial. Nákupné a predajné príkazy zadávam, hoci som accounting a simulator plugin nenainštaloval. TNT 5 a plugin treba asi nejako prepojiť. No nerozumiem ako.

Za pomoc budem veľmi vďačný
Martin D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gregmoore Napsal:
-------------------------------------------------------
> Je mi jasné, že to CD s dátami mi asi nepošlú.
> Miesto toho treba dáta sťahovať z internetu. Mne
> to pripadá ako krok späť. Takže mohli by ste mi
> popísať, ako ste teda postupovali pri inštalácii
> TNT 5? Pokiaľ možno, čo najpodrobnejšie, aby som
> si bol istý, že všetko robím správne. A ešte
> jedna vec - ako nainštalujem accounting a
> simulator plugin? Mám stále dojem, že celé TNT
> funguje rovnako ako trial. Nákupné a predajné
> príkazy zadávam, hoci som accounting a simulator
> plugin nenainštaloval. TNT 5 a plugin treba asi
> nejako prepojiť. No nerozumiem ako.
>
> Za pomoc budem veľmi vďačný
> Martin D.

To Gregmoore..
Ja jsem nejprve objednaval TNT5 a pak dodatecne accounting plug-in. TNT5 jsem si stahl z jejich webu a pote co jsem si zaplatil za accounting, tak mi Erik Akins (obchodnik z Gecko Software) na dálku aktivoval accounting plugin. TNT ktere si nainstalujete, tak ma jiz veskere moduly v sobe, v podstate je to plna verze, akorat jsou jednotlive moduly povypinane, takze to mohou zapnout na dalku. A protoze se do sveho TNT zalogujete vasim emailem, tak oni poznaji ze prave ta vase verze ma aktivovany accounting. Jedine co jsem jeste musel udelat, bylo kliknout na:
Help > Check for Updates. Potom se mi plugin pridal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ďakujem za odpovede. Došlo mi, že vlastne všetko mám už pokope, takže treba už len začať backtestovať. No mám ešte jednu otázku. Ako máte vo vašom TNT 5 zobrazovaný koniec obchodu? Mám na mysli to, či na konci každého obchodu, ktorý uzavriete máte aj zobrazený presný profit/stratu tohoto obchodu. To, ako sa obchod vyvíja mám zobrazené v open order. Ale ak dôjde k jeho uzavretiu tak mi to zobrazí nejakú divnú sumu, ktorá vôbec nemá nič spoločné s realitou. Napr. bol som short, ale trh šiel hore, takže som bol v strate a trh sa stále blížil ku SL takže moja strata mala byť ešte väčšia, ale keď trh dosiahl SL, tak miesto v strate som bol v zisku (teda v čieronom), takže som to musel prepočítať pomocou celkového stavu účtu. Aj pomocou dollar kalkulátora som si musel vypočítať výsledok obchodu. Takže ako máte vy zobrazený výsledok (uzavretého obchodu). Možno som niečo prehliadol.

P. S.
Ak ste si náhodou objednali CD accounting and simulator plug-in, ako ste ho v praxi aplikovali na program TNT, ktorý ste si po zaplatení stiahli od Gecka? Nejak som v tom plug-ine neobjavil nič, pomocou čoho by som ho nainštaloval do TNT 5. Program mi síce beží aj s plug-inom (teda môžem zadávať príkazy), ale chcem sa uistiť, že všetko funguje tak, ako má.

Martin D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

mam zakoupeny EOD data, ale kdyz pouziju Data Update - tak mi to vyhodi chybovou hlasku ze "The Data Download Service for your account is not active". Muzete mi prosim nekdo poradit, kde se to aktivuje? V account managerovi sem to nenasel (prihlasuju se pod svym loginem, mam full TNT 5) . Uz jsem psal na help Gecka, ale jsem netrpelivej:-)

predem diky za pomoc

V.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím, mám v TNT problem s indikatorem V/OI... Vyberu si komoditu poté kontraktní měsíc a zobrazi se mi volume a open interest jen na ten kontraktni mesic a na konci jak obchodníci přestupuji na na bližší kontraktni mesic(nearby) to jde prudce dolů , ale ja bych chtěl zobrazit tento indikator dlouhodobe jako to je v clanku o open interest( http://www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/open-interest.html ), kde je na grafu videt že dlouhodobě pokračuje. Ikdyz tam long term(dlouhodoby zobrazeni grafu) tak to neni soubezne ale proste na konci to jde dolu a pak to zase začne odshora.. Kdo TNT používa tak ví o čem mluvim. Dříve to tak bylo v TNT ale ted jak je nová 5 a ruzne aktualizace tak je to jenom takhle a nepřišel jsem na to jak to změnit. Mohl by mi někdo poradit? Ptam se predevsim proto, abych si ověřil a vyzkoušel co píše Larry Williams v jeho knihe: "jak jsem vydělal milion....." Příkladam obrazek jak to u mě vypada a jak to nechci.

4818

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nojgic Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
>
> mám v TNT problem s indikatorem V/OI... Vyberu si
> komoditu poté kontraktní měsíc a zobrazi se mi
> volume a open interest jen na ten kontraktni mesic
> a na konci jak obchodníci přestupuji na na bližší
> kontraktni mesic(nearby) to jde prudce dolů , ale
> ja bych chtěl zobrazit tento indikator dlouhodobe
> jako to je v clanku o open interest(
> www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/open-i
> nterest.html ), kde je na grafu videt že
> dlouhodobě pokračuje. Ikdyz tam long
> term(dlouhodoby zobrazeni grafu) tak to neni
> soubezne ale proste na konci to jde dolu a pak to
> zase začne odshora.. Kdo TNT používa tak ví o čem
> mluvim. Dříve to tak bylo v TNT ale ted jak je
> nová 5 a ruzne aktualizace tak je to jenom takhle
> a nepřišel jsem na to jak to změnit. Mohl by mi
> někdo poradit? Ptam se predevsim proto, abych si
> ověřil a vyzkoušel co píše Larry Williams v jeho
> knihe: "jak jsem vydělal milion....." Příkladam
> obrazek jak to u mě vypada a jak to nechci.
>
> Nojgič- budoucí trader


Zdravim nojgic,
podobnou otazku jsem resil take. Mate v zasade 2 moznosti jak toho dosahnout:

1) vyladit si long term graf tak, aby na sebe "vice navazoval", coz znamena nastavit si jine hodnoty do
Je to: View / Long Term Settings -> Daily Long Term. Zde si nastavte kolik dnu se ma na konci vynechat a misto toho zobrazit jiz dalsi kontraktni mesic. Podari se Vam eliminovat ty konce mesicu, kdy ubyva hracu na trhu.

2) budete-li chtit pracovat se stejnym cislem jako larry williams (dle meho nazoru jde o celkovy soucet za vsechny kontraktni mesice), tak tuto krivku poskytuje modul COT (Commitment of Traders). Mrknete se na screenshot na nasledujici strance: www.trackntrade.com/futures/cot/
Dle meho nazoru je v dolnim panelu zlutou barvou znazornen celkovy OI s jakym jste se setkal v knize.

Dobrou noc.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...