Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Nové Gecko Track'n Trade Pro 5


Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 137
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den, chcem sa spytat jednu zaciatocnicku otazku, pri backteste v demoverzii Gecko si dokazem vycislit zisk, alebo stratu. Tie ceny na pravej strane grafu boli v tom case realne? Predpokladam, ze ano, ale ked porovnam trend v sucasnosti a trend v historickom grafe napr.2005 ten rozdiel v zisku, alebo strate mi pride vacsi, ako je to s mierkou cien na pravej strane grafu, vie sa mi niekto k tomu vyjadrit? Dakujem, Dano

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj všem - mám triál TNT 5 a mám problém

Asi mi nefunguje -Data Update
Když na něho kliknu, tak se spustí nějaké stahování, ale graf mi to nezmění - v pátek 15.února jsem to nainstaloval a od té doby mám last:15. Feb
Dne je 19.2 takže si myslím, že byť by se neobchodovalo přes víkend, tak za pondělí by to už bylo aktualizované.

díky za pomoc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Problém s historickými daty

Mám trial TNT5
Asi jsem trubka, ale například CORN 2008H-Marc má sice historické data, ale jenom zobrazené maximálně na Long Term Daily ale ne na Daily Chart. A data z Daily Chart jsou důležitá právě pro Back test, jinak to nemůžu testovat, tak abych mohl uplatňovat příkazy. Tyto grafy začínají až v 2006 April - což mi moc prostoru na Back test nedává.


Má pro mě někdo radu?
PS: Corn je na tom nejlépe, ostatní komodity můžu testovat max až v roce 2007

Ještě by mě zajímalo, co to znamená u výběru komodit v položce Kommodity Chooser jestli vyberu Corn ( Open Outcry ) nebo Corn ( Combined ).

Díky za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,

Rád bych se zeptal na pár zkušeností s programem T'n Trade 5.
Bohužel si s některými věcmi nevím rady a tak prosím o pomoc.

1. Stává se mi, že když zadám do grafu pokyn ke koupi a program zavřu a druhý den jej otevřu, pokyn je na jiné pozici. Je to běžné nebo je to jen nějaký můj bug?

2. Rovněž nemohu přijít na to, jakým způsobem se využívá v nastavení pokynu položka "posouvání SL". Především proto, že program nebere v úvahu intradenní korekce a navíc ani např. když trh uzavře 200$ pod HI a já mám trailing stop 150$ tak exekuovaný pokyn neuzavře 150$ pod HI ale nechá mne dále v trhu. Funguje vůbec uzavírání pozice na SL?

3. Lze vůbec nějak uzavřít pozici dodatečně? Např. i když jde trh naším směrem, tak na základě intradenní korekce, zjištěné další den v jiném programu, by nás trh vyhodil na trailing SL. Je to možné do T'n T dodatečně zadat abych si zbytečně nelhal, že pořád profituju, když už jsem měl být dávno venku z trhu?

4. Když u formace "channel" zadám stopy na nákup i na prodej a trh mi exekuuje oba dva, tak se mi navzájem nevypárují. Nevíte někdo proč? Normálně přeci ten druhý neexekuovaný příkaz plní funkci SL.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

To Franky:

Dobry den,

nevim, jestli jste uz zjistil odpovedi na sve otazky, ale presto tady napisu sve zkusenosti a postrehy:

ad1. S nakupnimi/prodejnimi prikazy je to tak, ze je potreba sledovat pozici dvou po sobe jdoucich usecek. Pokud je mezi nema mezera (gap), pak se vam samozrejme nakoupi na nejblizsi mozne hodnote a to je open nasledujiciho dne. Stejne by se to stalo v realu, kdyby jste zadal prikaz pred otevrenim trhu a pokud vy vznikla otevitaci mezera, tak by se vas prikaz exekuoval za open cenu nebo teto cene blizke, vznikl by tam zrejme skluz.

ad2. Co se tyce trailing SL, tak si myslim, ze je v programu chyba. Melo by to fungovat tak, ze kdyz zadate napr. buy prikaz a k tomu navolite trailing SL, tak by se mel tento prodejni prikaz objevit hned po exekuci vaseho buy prikazu. Bohuzel i me tento trailing SL nefunguje. Jak pisete. Pozice by se mela uz davno uzavrit, ale vsechno jede vesele dal. Mozna nekdo bude vedet vice co s tim.

ad3. V Gecku jsou pouze EOD data, takze na nejaky intradenni prubehy muzeme zapomenout.

ad4. Tohle jsem si taky zkousel nasimulovat, protoze se mi to zatim neprihodilo a mate pravdu v tom, ze skutecne muzou byt exekuovany oba dva prikazy najednou. Je to samozrejme logicka chyba, ktera neni zrejme osetrena v programu a rekl bych, ze je to prave dano, ze TNT nepracuje s intradennim prubehem, takze nevi co bylo drive "kure" nebo "vejce". Takze tohle by spis bylo na urgenci programatoru TNT, ze to samozrejme nema logiku.

Jinak ja sam jsem nenasel jednu vec a celkem me to stve a to zamykani grafu. Pokazde kdyz se prepnu mezi grafy, tak se mi predesly odehraje az nakonec. Nasel jsem tady ve foru, ze by se to melo dit pomoci nejake ikonky zamku, ale bud jsem slepy nebo blby, ale nikde nic takoveho nevidim a v menu jsem take nic nenasel. Prosel jsem si taky navod pro Gecko a nic jsem tam takoveho nenasel. Serial o Gecku tady na Financnikovi jsem si samozrejme taky stahnul a vytisknul, ale taky nic. Tak uz nevim, kde je chyba. Je mi jasne, ze nejpravdepodobneji mezi klavesnici a zidli, ale to mi nepomuze. Poradi mi nekdo?

- Co me taky stve, ze nejde hromadne vybirat prvky v grafu, kdyz si je tam nasazim a potom je chci treba smazat.
- Nelze kopirovat prvky v grafu. To by snad mohlo jit, kdybych chtel zkopirovat caru, at se porad nemusim prepinat mezi prvkem a sipkou. Minimalne to je otravne.
- Taky mi havaruje cela aplikace, kdyz chci kontraktni mesic zobrazit poslednich x mesicu a ne full kontrakt.
- Me osobne chybi nejake tlacitko s funkci "Undo".
- Mazani zadanych obchodnich prikazu nejde taky delat hromadne.

Urcite by se toho naslo jeste vice co by slo zlepsit, ale jinak prace s program neni spatna.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

zkouším se trochu sblížit s TnT a narazila jsem na jednu "zvláštnost" (nebo je něco špatně na mé straně ;)) Když se podívám na graf a ceny (např. open) v daily chart, tak jsou jiné než u stejného data v long term daily.

konkrétní příklad:
- Corn 2007H a datum Dec 30, 2005
- daily chart - open = 251,00
- long term daily - open = 210,75

To mě hlava nebere. Nemělo by se jednat o naprosto stejné částky? Jak si pak mohu potvrdit svůj vstup do obchodu, když na různých grafech je pro stejný den různá cena a vytváří tedy trochu jiné formace?


To RMKomodity:

Romane, jestli Vás stále ještě zajímá ten zámek, tak já ho mám v liště, kde si spouštím přehrání grafu (nabídkový panel mám svisle, po pravé straně okna). První ikona vypadá asi takhle ►ll a bude v zeleně vyplněném rámečku. Pokud na tuto ikonu kliknete, tak se objeví ve žlutém rámečku, po dalším kliknutí v červeném a naposled se objeví právě zmiňovaný zámek. Pokud jste ale toto vše udělal a zámek se Vám neobjevil, tak je chyba někde jinde. Nebo jsem nepochopila Váš dotaz. :S

Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Petro,
myslim, že odpovědí na Vaši otázku by mohlo dát nastavení sestavování dlouhodobých grafů:
kliknete na: View / Long Term Settings / Daily Long Term / Build Long Term from...
Zde se nastavuje, jakym zpusobem se dlouhodoby graf sestavuje. Ono to totiz neni tak jednoznacne.
Dejte, prosim, vedet jak jste s tim pochodila.

Pekny vikend.
Martion

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji Martione,

našla jsem si k tomu ještě v nápovědě na netu další podrobnosti a už mi to dává smysl. Sice to neodpovídá na všechny mé nejasnosti a otázky kolem, ale jako začátek je to dobrý. Asi mi to bude chvíli trvat, než vstřebám všechny info kolem. Zatím jsem zkoušela 5 obchodů, které jsem si chtěla ještě potvrdit na grafech long term daily a weekly. takže až těch obchodů udělám ještě víc, tak snad se v tom i víc zorientuji.

Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...