Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to: silver28
původně jsem si myslel, že se nebudu vůbec těhle diskusí účastnit, ale tyhle nesmysly, že broker se snaží vymést stoplosy... Mimochodem ten den byl EURUSD ve 20:25 1.3827, takže ti to zachránilo doslova balík.

mimochodem dnes není problém na cenu koukat na nesčetně serverech po celým světě (zadarmo).

A že by cenu nejobchodovanějšího instrumentu světa ovlivnili u xtb??? hahaha.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky bych chtěl něco napsat k vymetání stopek.
Mám real účet u XTB a jedu EURUSD. Za dobu co real obchoduji se mi několikrát stalo, že jsem vstoupil do obchodu s nastaveným SL a PT. Cena se vydala k mému SL, tam se jeden jediný pip od dosažení SL zastavila a nakonec jsem skončil na PT. To se mi stalo už několikrát. Myslím, že kdyby XTB vyháněl na ceny ke stopkám, tak ten jeden pip by už udělal.
Nyní jsem sice v mínusu, ale né vinou brokera nebo kohokoliv jiného, ale jen a pouze mojí vinou. (Vstupy mimo systém...). Ale už to stahuji:))

Ale třeba někdo má jinou zkušenost se SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím,
já u XTB jedu od novýho roku a zatím si nemůžu stěžovat. Ze začátku se mě velice často stávalo že mě to prolítlo SLkem vždy o jeden nebo dva pips a pak to letělo zpátky v trendu kterej sem předpkládal. Zašlo to až tak daleko že už jsem si fakt myslel že je na můj učet napíchlej borec u komplu někde v praze a dělá si ze mě prdel protože to někdy bylo fakt na ranu. Poslední dobou jsem si na to už tak trochu zvyknul a kompenzuju to tím že se mi zase kolikrát takhle povede PT takže je to tak 1:1. Obchoduji EUR/USD a OIL a teď sem nasadil pozičně i NATGAS tak uvidím no. Dlouhodobě se vydělávat určitě dá. Já už měl skoro vložený peníze zaplacený kdybych si ve dvou případech nezapoměl nastavit SL a následně by mě to nesmázlo 50% učtu. Teď už nedám bez SL ani ranu a pomalu se šplhám zpátky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Silver28 Napsal:
-------------------------------------------------------
> nezdá se Vám že XTB dělá "hon na stopky" ? zkoušel
> jsem systém (finwin) na demu asi půl roku, vše ok,
> výdělečny, profitabilní.. Ale na reál účtu se
> velmi často stává ( komodity i forex ) že
> zainvestuji ve směru trendu, dám stoplos výrazně
> nad nebo pod poslední support a během minuty to
> udělá obrovský spike až ke stoplosu a vykopne mě
> to.. pak trh pokračuje svojím směrem. Jsem možná
> paranoidní, ale nestává se to i někomu z Vás?
> Silver.


ahoj, na tvuj dotaz je jednoduchá odpověď. Taky jsem si na demou vybudoval funkční výdělečný systém, pak jsem ho nějako dobu na demu nechal běžet vše ok tak jsem přešel na REAL a nestíhal jsem se divit vždycky to vybralo SL. Tak jsem začal hledat příčinu proč. Já jsem totiž svůj systém vyvíjel tak že jsem si data o cenových pohybech přehrál do SQL serveru a tam je analyzoval. Když mi to na REALu nefungovalo tak jsem to udělal celé znovu a zjistil jsem, že na REAL datech je zhruba dvakrát více cenových pohybů než na DEMO účtu, tak jsem se ptal na XTB a bylo mi řečeno že DEMO server jede naživých datech, ale kvůli jeho velkému vytížní nestíhá zaznamenávat všechny pohyby tak se může stát že nějaký udaj nemá a to jsou právě ty tvé jedno pipsové stopy :) ...Doporučily mi že pokud chci opravdu "skoro" přesná data tak si je mám stáhnout z datové centrály, která je dostupná v jejich MT4 platformě ... Takže abych to shrnul, SL rozhodně nenahánějí myslím že naše minikotrakty s 0.1 klot jim za to ani nestojí ale je to dáno tím že DEMO účet může mít trochu odlišná dat (hlavní data jako open close high a low se samosebou shodují jde jen o ty dílčí pohyby uvnitř každé jednotlivé svíčky - tam může sem tam něco chybět, dle mé zkušenosti toho chybí skoro polovina ale to jin nezazlívám .. je to jen DEMO.) ;) jinak všem hodně zdaru při obchodování

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím,
chtěl bych se zeptat někoho kdo obchoduje real jestli když při nákupu nebo prodeji zadávám k objednávce i stoploss nebo profit target,zda se mi pak nezhorší doba exekuce do obchodu.Na demu nepoznám nic.Příklad:v reále trvá exekuce do obchodu třeba 3s bez zadání SL a PT,se zadáním třeba 5s ??,nebo se mi otevře pozice normálně během 3s
a pak se teprve otevírá SL a PT? A ješte jedna věc,jde nastavit v matatraderu zvukový signál při zavření pozice na SL nebo PT,proražení trendové linky nebo třeba klouzavého proměru,zatím jsem to nikde nenašel.Předem děkuji za odpověd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dejv04:
Ahoj,já mám též u XTB založen reálný účet. Bohužel jsem s ním velmi nespokojen,důvody jsou následující:
1)XTB jsou jen cfd,tudíž pricemaker = data se nemusí schodovat s jinými forexovými brokery!!!
2)Plnění pozic v reálu není jako na demu, když jsem byl profitní, bylo pomalé a zdlouhavé. Když jsem se ocitl mírně pod svůj kapitál,plnění se výrazně urychlilo. (vše beru z dlouhodobého hlediska)
3)Jak zde již bylo řečeno něco se stopy a s profity,několikrát i v řadě po sobě se mi stalo otočení těsně před TP a přitom na mém druhém účtu u Saxobank,které považuji za velmi seriózní, se nic takového nestalo a profit mi to vyplnilo (podotýkám nejsou cfd,ale forex broker). V případě stopů xbt vymetala sice tešně,ale vymetala. U Saxobank tyto pohyby na grafech úplně chyběly. Po nejednom telefonů s lidmi s XTB mi to nikdo nedokázal říci a jen pak Tupý nepřímo naznačil po přiložených screenech to co jsem říkal. To by stálo trošku za zamyšlení nemyslíte???
Jak již bylo řečeno H/L sedí,ale mění se to v průběhu (porovnávám reál s jiným reálem).

Jinak nemám co víc dodat. A pokud máte stále ještě účet u xtb a můžete,jděte jinam než bude pozdě.To jejich vychvalování známe:
,,Když ptáčka lapají hezky mu zpívají."
Nehledě na jejich přehnané spready:
eur/usd 3 - saxo 2
gbp/jpy 11 -saxo 7
atd.

Mimo jiné pokud o to budete stát v saxo s Vámi budou jednat i v českém jazyce,taktéž je vyřešena i jejich kvalitní platforma.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rasorial


osobne si myslim ze je to blbost treba,pri prudkem vykyvu se muzou data lisit,ale ja jsem se nesetkal stim aby broker umyslne vymetal stopky,a kdyby to delal naschval jeste bych na tom zacal vydelavat, jestli budete scalpovat tak kazdy broker vam bude davat spatne plneni,
eur/usd mam spread 2 pips, nevim jak je to u saxo a jestli to je ecn tak si musite propocist necely pips za komise,nekteri brokeri se snazi okradat klienty(ale hlavni je to vyuzit ve svuj prospech) tenhle broker to zatim neudelal,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to gay1:
Počkej tady nikdo nemluvil nic o tom,že za vše může broker. Tady se někdo ptal na mé zkušenosti s tímto brokerem a ty jsou jen negativní. A jak jsem psal již dříve v porovnání grafů Saxobank a XTB byly docela velké rozdíly. Bohužel na první pohled nepatrné,ale po pečlivějším prohlížení si jich nelze nevšimnout!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rasorial Napsal:
-------------------------------------------------------
> dejv04:
> Ahoj,já mám též u XTB založen reálný účet. Bohužel
> jsem s ním velmi nespokojen,důvody jsou
> následující:
> 1)XTB jsou jen cfd,tudíž pricemaker = data se
> nemusí schodovat s jinými forexovými brokery!!!
> 2)Plnění pozic v reálu není jako na demu, když
> jsem byl profitní, bylo pomalé a zdlouhavé. Když
> jsem se ocitl mírně pod svůj kapitál,plnění se
> výrazně urychlilo. (vše beru z dlouhodobého
> hlediska)
> 3)Jak zde již bylo řečeno něco se stopy a s
> profity,několikrát i v řadě po sobě se mi stalo
> otočení těsně před TP a přitom na mém druhém účtu
> u Saxobank,které považuji za velmi seriózní, se
> nic takového nestalo a profit mi to vyplnilo
> (podotýkám nejsou cfd,ale forex broker). V případě
> stopů xbt vymetala sice tešně,ale vymetala. U
> Saxobank tyto pohyby na grafech úplně chyběly. Po
> nejednom telefonů s lidmi s XTB mi to nikdo
> nedokázal říci a jen pak Tupý nepřímo naznačil po
> přiložených screenech to co jsem říkal. To by
> stálo trošku za zamyšlení nemyslíte???
> Jak již bylo řečeno H/L sedí,ale mění se to v
> průběhu (porovnávám reál s jiným reálem).
>
> Jinak nemám co víc dodat. A pokud máte stále ještě
> účet u xtb a můžete,jděte jinam než bude pozdě.To
> jejich vychvalování známe:
> ,,Když ptáčka lapají hezky mu zpívají."
> Nehledě na jejich přehnané spready:
> eur/usd 3 - saxo 2
> gbp/jpy 11 -saxo 7
> atd.
>
> Mimo jiné pokud o to budete stát v saxo s Vámi
> budou jednat i v českém jazyce,taktéž je vyřešena
> i jejich kvalitní platforma.


Neobchoduji u xtb ale jejich demo jsem často využíval, to že jsi s brokerem nespokojen kvůli tomu že je retail, to by sis měl vyřešit asi sám a přejít raději k ECN brokerovi, teda pokud na to máš. To že real běží pomaleji než demo je vcelku logické. K tý 3. pokud máš obchodní plán, jasně definované vstupy a výstupy a vyjde to (to nemusí být vždy že) tak tě zřejmě žádnej broker nepodělá. Já osobně trpím u mého br. na pomalou exekuci při velké volatilitě, čímž se i často liší hodnoty vstupů (poskočí to jinam). Jinak saxo bank opravdu s xtb nelze srovnávat, je to retail vs ECN. Retail brokeři jsou dobří v tom že začátečník může začít s málem a postupně se učit, ve chvíli kdy bude mít kapitál a bude vědět co chce může odejít k saxo nebo kamkoliv jinam kde mu to bude vyhovovat víc. Takhle to tu udělalo spousta lidí. Jinak je taky fakt že retail brokera už dnes asi může dělat kde kdo, takže pečlivě vybírat a číst na forech apod. Mě osobně přijdou xtb dost drahý co se týče komodit, akcií, a všech forex párů vyjma EURUSD tam ty 2 ještě jakštak lze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...