Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

S tím spreadem je to mnohem, mnohem dražší než jinde. Např. EURUSD má spread 2, to je v pohodě (poplatek 20 USD za lot), u jiných měnových párů je to horší, namátkou AUDCAD 130CAD/1lot, EURCZK spread dle času 40-150 (4000 - 15 000 Kč za lot).
A co třeba komodity. To máme zlato spread 80 (240 USD za lot), stříbro 900 USD za lot, platina krásných 1500 USD za lot (spread 1000 bodů). Zemní plyn 600 USD/1 lot, ropa 160 USD/lot, kakao 700 USD, káva 500 USD, kukuřice 300 USD, rýže 400 USD, cukr 600 USD, pšenice 480 USD. Xtb jsou levní, nemají žádné poplatky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

prosimvás někdo kdo tam obchodujete nebo i ostatní přijde mi až možná nereálně veliká částka na 0,01 bodu např. u cukru při jednom kontraktu je to 146 eur ( 200 USD ) když se podívam na tabulku zde i když je třeba z jiné burzy tak mi neřikejte že muže bejt takový rozdíl že tu je za 0,01 = 11,2 $ na kontrakt to mi pak přijde abych moh vubec udělat funkční stop loss tak mě stojí asi 3500 eur. stejně tak třeba corn zde z tabulky 1/4 = 12,5 tam 0,01 = 5 takže 1/4 = 125. prosím mužete mi nekdo říct jestli je to takhle normální všude teda nebo fakt nevim :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky,
ale pokud chceš srovnávat, musíš uvést o jaký cukr se jedná a z jaké burzy .. každá komodita u normálního brokera má jednotnou velikost ticku a jeho hodnotu, tu určuje burza ... např pro Sugar No. 11 na ICE je tick 0,0001 = 11,20 USD

ale pokud obchoduješ u XTB, tak je možné že neobchoduješ klasický kontrakty, tj ideálně info u nich

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky,
no pak jde o to, jakou velikost kontraktu obchoduješ u XTB .. každá komodita je pouze na jedné burze a má pak definovanou velikost ticku, bodu, ale také svoji velikost .. záleží co nabízí právě XTB

Sugar No 11 (ICE) 1 tick = 0,0001 = 11,2 USD
Raw Sugar (LIFFE - Evropa) 1 tick = 0,01 = 11,2 USD

velikost 1 kontraktu cukru je 112 000 lbs

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahojte ,som začiatočník na demo účte a chcem sa spýtať či pri realnom účte sú také iste poplatky ako na demo účte. Lebo na demo účte sa mi celkomm darí na minikontraktoch a chcel by som to vyskúšať aj v realnom účte, len sa bojím nečakaných poplatkov. Alebo ak by ste mi poradit lepšiu firmu, alebo brokera. Ďakujem ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím. Na forexu (XTB) se zatím zhruba půl roku rozkoukávam. Mám založený ůčet. Samozřejmě to vše začalo velkou euforií a pak náhlym vystřízlivěním.... přesně jak se to tady všude píše i v knihach finančnika. Po ztrátě 20% ůčtu jsem si uvědomil, že bude nezbytné k tomu přistupovat mnohem zodpovědněji. Po nastudovani knih jsem by mnohem chytrejší přesto stále vím, že stojím na začátku a začal jsem backtestovat EUR/USD. Zatím mám pouze nějakych 200 obchodu na timeframe 5min s použitím systemu FinWin, kdy jsem se ho snažil spojovat se samotnými formacemi v grafu aby to nebylo uplné mechanické. A moje hlavní otazka je jestli už nekdo zkoušel nebo obchoduje EURUSD s Finwinem, jestli to vubec má vubec tato strategi uplatnění na tomto trhu a hlavně by mi pomohl se trošku zorientovat ve vysledku za oněch 200 obchodu je to pouze za 4 mesice ( zatím jen orientačně), ale mám historii dat za cely rok, ale ješte boužel nemám zpracováno. Zakladni postupy MM spolu s RRR jsem pochytil a v MSA to nevypada tak nejhrozněji, ale je to backtest za 24h... nedovedu představit jak by to mohlo vypadat při obchodováni jen 3-4 h denně a jestli má cenu na tomhle stavět podle toho co vyšlo v MSA , nebo co by se mělo upravit. Strasně mě obchodni burza nadchla a jsem ochotný jít za cílem tvrdě. Ale nejdřív bych se chtel vubec udržet nad nulou a dívat se hlavně na co nejvice realistickou vidinu meho zhodnocení. pokusim se přiložit obrázek z toho MSA, snad to pujde. ... Byl bych moc rád za jakekoliv poznatky, zkušenosti či rady, které mě pomohou zase se poposunot dopředu. Vím že začatky nebudou lehké jako nikdy v ničem, ale pokud to vzdám, tak nikdy nikam nedojdu a skončím tam kde 90% populace. Což rozhodně nechi. :S ( v obrázku je 1 contract bran jako 0,1 lot)

12582

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ano ta křivka je již se spreadem.... Tu poslední větu jsem nepochopil na co se mám podívat? Myslíš tím ať vytříbím obchody jen v rozmezí této hodiny? Dále jsem si všiml že bych měl vypočitat MFE. Protože tohle je vysledek s fixním PT u vše obchodu jak na long, tak na short a když se podivám do backtestu vidím už jen od oka že se PT na long je tak na hraně, ale u shortu je temeř vždy PT překročen o 15-30 pips... Takže tady bych mohl zapracovat. Mám ovšem problem se znalostí excelu :S . V knížce popisují vzorec ... nějaký =COUNTIF a nemužu se s tím dohodnout. :S
Ta křivka je tvrořená PT-15pipsů na obě strany a SL 10pipsů , a spread je 2 pipsy na obchod, tak proto asi tak malé RRR :( . Což je asi dost neefektivní. Samozřejmě mi taky došlo, že s tak nizkým účtem to nemá cenu, takže pomalu schromažďuji větší obnos a do té doby bych chtěl vklidu pracovat na tomto systému tak aby to jednou bylo obchodovatelné... Pokud by mi někdo poradil s tim excelem byl bych rád.
Jinač začinám dělat tento backtest od dubna 09 a pak to spojím s tímto malým co již mám (po současnost), tak snad to bude alespoń trochu dostatečné množství dat ( více mi neumožňuje stahnout daná platforma) se kterýma pak půjde dále pracovat. :S
Rozhodně by mi asi moc pomohl tento březnový seminář, který už nestihnu. Od nikoho jsem neslyšel, že by byl nespokojený. Vždy ocením rady těch, keří v dáném oboru hovoří o tom co už dokázali a ví o co jde! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To BOBR: no, to je ale hezká equity ne?... DD je taky nízké.. co víc by sis přál?.. To zda-li FinWin funguje či nefunguje na tom či onom trhu poznáš jen ty sám svou vlastní prací na Backtestech.. dle MSA equity to vypadá dobře. Ale nezapomínej, že FinWin, nebo-li vstupy do trhu, rozhodují pouze 10% procenty o úspěchu. Dalších 30% je MM a zbytek psychologie. Takže mě už dávno netrápí jaký systém "jedu", protože každý má své úspěchy. Záleží jak člověku sedí, jak se s ním cítí, atd.. jenže to už zase zavání tou psychologií... Ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bobr:
Rozhodně si rozděl den na úseky, které otestuj každý samostatně, dělat backtest za 24 hodin je dobré leda tak k tomu, abys zjistil právě to, ve kterých částech dne se systému daří nejlépe. Jinak ti období chopu(období kdy cena nikam nesměřuje) znehodnotí celkové výsledky backtestu, protože v něm většina systémů(včetně Finwin) nefunguje. Navíc bys měl testovat podrobně pouze to období dne, které pak budeš reálně obchodovat. Můj názor na testy delšího období je následující - v období krize se trhy velmi změnily, nemá tudíž smysl vycházet z dat starších než od poloviny roku 2009, a to zejména u mechanických systémů, mezi které finwin řadím.
Ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...