Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

donkarlito Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dnes 21.9.2010. ve 20:10 se mi zvýšil spred na všech majors na 15 pips.... Máte někdo již podobnou zkušenost?
>
Spread 15 pips má vyloženě odradit od vstupu do pozice při vyhlašování zpráv. Market maker se bojí, aby na rychlém trhu neprodělal a proto zvyšuje spread.

Proto se doporučuje ECN broker (a ne Market-Maker). Nebo případně futures broker na obchodování FX-futures na CME. Dnes už není problém najít ECN brokera (příp. STP brokera) i s menším vkladem (=několik tisíc $). To bylo ještě před pár lety nemyslitelné, tehdy mívalo třeba DukasCopy nejmenší vklad 50 tisíc $.

Hlavním poučením z takové situace je SLEDOVAT UDÁLOSTI naplánované na každý den. Hlavně proto, abych nebyl v pozici při vyhlašování události (hlavně u market-maker-brokera) a taky proto abych věděl o zvýšené volatilitě v určitou hodinu. Třeba na již zmíněných stránkách www.forexfactory.com Já si dělám do grafu čáru abych na to nezapoměl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

Zdravim vsetkych traderov. Mal by som na vas jednu otazku. Podla toho co som sa docital o nekalych praktikach XTB ktore su sposobene tym ze su MarketMaker broker som trosku googlil a som sa dozvedel ze napr. aj CMS, Alpari, Saxo bank...atd su tiez MM..takze tieto praktiky by podla vsetkeho mali uskutocnovat aj oni..ak nie tak nerozumiem preco by to malo robit XTB. Tak ako to je? :)
link na info: www.35pip.com/broker/cms-forex-uk/ , www.35pip.com/broker/alpari-uk/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 3 týdny později...

to nemqooo

mám už rok založený účet u CMS a zatím jsem si nevšiml, že by dělali nějaké triky tipu SL hunting.
Stačí si kontrolovat data z XTB a CMS a je vidět že jsou až na mikrodrobnosti stejná. Pouze musim
zkritizovat platformu CMS - VT trader, která je na jednu stranu velmi sofistikovaná, ale na druhou má
naprosto fatální problémy při používání některých indokátorů.

Učet jsem vybral asi před půl rokem a poohlížím se po novém brokerovi. CMS totiž převedlo všechny svoje
účty na FOREX.com a to ve mě příliš důvěry nevzbuzuje.

Spooky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

delší dobu mám otevřený demo účet u xtb, již jsem přečetl poměrně dost informačních materiálů a samozřejmě hodlám v tomto pokračovat, zajímám se pouze o forex takže jiných obchodů jako jsou opce, komodity atd.. se toto netýká, pročetl jsem dá se říci i toto skoro celé fórum ale jak z těchto vašich příspěvků tak ze samotných obchodů mnou provedených na forexu jsem přišel na to že jakákoliv obchodní strategie při obchodování měnových párů mi připadá naprd. Testuji demo teprve pouhých pět měsíců provádím analízy a sleduji trh ale moc plusových výsledků jsem zatím s tímto nedosáhnul doufám že mě někdo z vás zkušenějších traderů vyvede z omylu a přesvědčí mě o tom že ne jenom spekulací na okamžitý pohyb trhu se dá obchodovat i v plusových číslech. Do budoucna bych si chtěl otevřít u tohoto brokera realný účet ale nevím jestli se tomuto obchodu dá věnovat i jinak než tím že budu nalepený na monitoru a čekat na pohyb grafu mým směrem abych mohl ve správnou dobu zavřít pozici a tím buď získat a nebo eliminovat včas strátu. Vím že na semináři ( i když kvalitně vedeným a srozumitelným) mi přednášející bude radit a pomáhat s různými strategiemi ale chtěl bych znát váš názor z vašich nabytých zkušeností

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jeden moudrý člověk kdysi řekl, když jeho student prohlásil o svém úkolu že je nemožné ho splnit.
"This is why you fail!" Musíš tomu věřit, vzdělávat se a učit se. Bez práce to nepůjde.

Ad tradingstyle - můžeš obchodovat pozičně. Frekvence obchodů bude minimální a pak se nemusíš stresovat
sledováním grafu 24/7

Demo trading je fajn na otestování si svojí psychiky, ale s reálným obchodováním to nemá moc společného.
Lepší udělat si plný účet ale tradovat mikroloty na levném trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Naprosto souhlasím co zde napsal superspooky. To co kllidas tady popisuješ je zkušenost, kterou si asi prošel každý. Myslím že za pár měsíců se možná nad svým příspěvkem pousměješ. Musíš si uvědomit že jsi pořád na tenkém ledě, pořád na hraně. Jednou najdeš svůj systém a budeš na demu vydělávat, budeš pevný a cítit se silný a otevřeš real. A najednou začneš prodělávat, proč? Protože Tvoje psychika bude stát proti Tobě a našeptávat nesmysly. Pár chyb za měsíc, kdy místo profitu vymeteš stopku a ejhle, jsi najednou pod tím tenkým ledem, začneš zmatkovat a solit další nesmyslný obchody. Vše je o pevném dodržování pravidel, morálce a money managementu. Já se pomalu začínám dostávat z pod ledu znovu nahoru tam kde jsem začal. Všude jsem četl jak je důležitý MM morálka atd, ale ignoroval jsem to. To byla moje zásadní chyba. Dál uvědomit si že až výstup z pozice určuje výdělek, horší vystoupit, než hledat ideální vstup. Se vstupy trénuj taky výstupy. Taky jsem nevěřil že to půjde... Dobrá zpráva.. JDE TO !
Cituji superspookyho, to je 100% pravda Demo trading je fajn na otestování si svojí psychiky, ale s reálným obchodováním to nemá moc společného.
Lepší udělat si plný účet ale tradovat mikroloty na levném trhu.
Mě demo naučilo jen ovládat platformu, jak jsem začal s miniloty v reálu, tak to bylo jako kdybych to viděl poprvé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za vaše názory je to přesně co jsem chtěl slyšet, moje zkušenost je asi to co jste napsali demo je dobrý na trenování systému ale tu psychiku na demu nenatrénuju. Ještě tomu určitě nějaký čas dám pokusím se nezanedbat studium a tak do dvou měsíců bych chtěl otevřít real. XTB mi připadá pro začátek poměrně dobrá společnost i když je tu hodně názorů že to tak není ale jejich počáteční vklad na miniloty pro začátečníka mi to připadá docela slušný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pisem z vlastnej skusenosti, donkarlito ma uplnu pravdu. Demo je dobre na spoznavanie platformy. Vykasli sa na demo a urob si real. Je rozdiel pozerat sa na pohyb na imaginarnom ucte a na ucet na ktorom su tvoje peniaze. Hned zistis aky je problem dodrziavat pravidla s ktorymi nemas na deme problem ...
Co sa tyka broker-a, tak tiez som chcel zacat s XTB, ale rozhodol som sa pre Alpari, nakolko ma nizsie spread-y a plnenie je rychlejsie ako na deme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kllidas Napsal:
-------------------------------------------------------
> na kterém grafu se podle vás lejlépe.....

Zkus misto casovych grafu i volume nebo range bars, mozna ti to da uplne jiny pohled na trh ktery obchodujes. Indikatory se zacnou chovat trosku jinak (civilizovaneji = prestanou byt zavisle na case).... chce to vyzkouset.
I Forex se da obchodovat na burze (CME - 6Exx eurodollar atp..., maji i mikroloty pro zacatecniky) misto toho aby byl obchodnik zavisly na market-makerech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý deň.

Prosím Vás. Ja som registrovaný u XTB a backtestujem a popritom aj papertradujem v ich platforme. Keď som začal papertradovať na trhu SaP500 tak pri každom vstupe mi odrata asi 50USD. Nieje to veľa ? Papertraduje s nimi niekto ? Vie mi to niekde vysvetliť ?
V inej téme som to rozoberal a radili mi skúsenejší že sú to komisie, iní že je to splippage. No nieje to aj tak veľa ? Čo vlastne zaratáva pri papertradingu táto platforma u tohoto brokera ? Zaratáva pri deme komisie ? Alebo čo je skryté v tých "50 USD"

Ďakujem Vám pekne za odpovede. Snažím sa to riešiť už asi dva týždne no nedostal som na to odpoveď. Snažím sa na to prísť preto, že ak papertradujem, tak môj PT je asi 250USD ale to najprv musím pokryť spomínaných 50USD aby som šiel vôbec do plusu a to sa mi zdá za komisie veľa. Ak to vôbec komisie sú.

Ďakujem ešte raz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...