Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Zdravím, u Xtb obchoduji opce živě. Začínal jsem minulý rok a musím říct, že mi chvíli trvalo, než jsem si zvykl na tento systém - takže demoúčet cca 4 měsíce a pak živě. Obchoduji jak opce klasika (vanilla) tak i opce binární (euro-digital) a jsem spokojený. Nejen že si určím strike, ale hned si i zobrazím na grafu, jak to vypadá. Jde o to se naučit volit strategii. Největší mínus je u binárních opcí nemožnost kontrolovat deltu při zadavání, takže nejprve musím zadat parametry ve vanilkách a pak jej převést do binárek. Ale nepopíratelnou výhodou je možnost obchodovat binárky už od 1000,-Kč. Obchoduji opce s expirací 5 až 7 dní s hladinou delty pod 10% a úspěšnost cca 85%. Navíc kdykoli můžu v průběhu živého obchodování binárku zavřít a snížit tak ztrátu na minimum. Jak říkám, chce to čas a demoúčet aspoň na 3 měsíce (lépe na půl roku) a zkoušet. Z vanilek je asi nejlépe propracovaný strangle a straddle tam si navolím přesně oba striky podle toho jak chci já a ne podle nabídky; nejde obchodovat condory, ale to je zase jen na zvyku. Takže asi tak, systém pro někoho dobrý pro někoho asi ne. Mně osobně vyhovuje a vzhledem k tomu, že jsem začínal v roce 2010, tak i výsledky mám celkem slušné. Dodržuji pravidla MM, deltu pod 10%, expiraci na rozmezí 5-7 dní a zadávám obchody ve večerních hodinách cca 21:00 až 23:00. Celkově, velmi rychle zadavání opcí - řešení prémia ihned - expirace opce v 16:00-16:20, support u opcí výborný v češtině a hlavně v korunách. Co se týče tradingu na metatraderovi to už je horší se spready - jsou drahé a swapy nepřesné. Mám účet typu FLOAT, tak se to ještě dá u 4ex, kde mám na EUR/USD spread 12-18 jde o to, že jde o 5ti místné desetinné číslo např. (není u demoúčtu - poptávka 1.41815 a 1.41830 nabídka) u typu účtu FIX (i u demoúčtu) je spread na EUR/USD 4 místný takže 1.4181 a 1.4183, což je spread 2. Komodity a hlavně kovy, ropa a obilniny to je spreadová smršť, takže to jsem ani nezkoušel. Žádná provize a pouze spread je lákavý pouze u 4exu. Takže opce rozhodně ano, trading pouze 4ex. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zkrácená zpráva, která přišla 29.3. do poštovní schránky platformy.

Vážení klienti,
dovolujeme si Vás upozornit, že během následujících dnů začneme na Demo účtech provádět změny týkající se maximální doby, po kterou je demo účet aktivní. Změny jsou tohoto charakteru:

Doba aktivního účtu 90 dnů (dojde ke smazání všech demo účtů založených před 1.1.2011 a poté se budou mazat vždy ke konci každého následujícího čtvrtletí)

Maximální počet demo účtů na jednu osobu (5 účtů, v případě založení dalších se bude doba aktivnosti zkracovat na 30 dnů)

Odstranění všech původních instrumentů, které nově přešly na jiné specifikace dle aktuálních obchodních podmínek uvedených na www.xtb.cz.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

o té zprávě vím, ale mám to celý jakýsi zapeklitý. REAL jede úplně v pohodě, DEMO mně nejde na ADSLku, ale jede přes mobilní internet od O2??? přitom sem s firewallem nic nedělal a i když NODa odinstaluju úplně tak to stejně nepomůže. Prostě jen suché oznámení vpravo dole v MT4, že "Není spojení" a v deníku "connect failed" - když nechám takto platformu otevřenou, zapojím mobilní net, tak se připojí, takže bude asi něco pošahanýho od poskytovatele netu, nebo nevím. Myslel jsem si, že bude zakázanej port 443, ale to by mi nejel ani REAL, ale ten jede. Takže už si nevím rady, co s tím.
Jak kdyby to blokoval poskytovatel internetu, ale jen DEMO? jak by to dokázal? Anebo mě blokuje XTB na DEMU a to tak, že blokuje IP adresu z ADSLka, ale jak se přepnu na mobilní net, tak už ne. Je to vůbec možný?
Je pravda, že sem hodně demoval několik strategií, které posílají na platformu spoustu příkazů, tak že bych se jim přestal líbit? (viz. i to omezení DEMO účtů, asi s tím mají problémy)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měl jsem cca před dvěma týdny podobné problémy a pomohlo kliknutí na pravý dolní roh "není spojení" a kliknul jsem na načíst servery a bylo to. Předtím jsem podstoupil podobné martirium jak popisuješ. A já demo používám výhradně ke spuštěným aosům. Mám jich tam cca 20 a vše funguje normál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to už sem všechno zkoušel, myslel sem si, že budou mít novou verzi platformy, když začíná v květnu ta soutěž, ale i když nainstaluju novou verzi, tak NIC. je prostě divný, když na tom stejným stroji jedu přes ADSLKO tak nic, a když dám do USB mobilní net, tak to naskočí. Teď ještě zkouším TOR nebo nějakou PROXY, ale zatím nic, tak už si nevím fakt rady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak napiš na suport, nebo přes ten jejich livechat, když něco tak tak s nimy komunikuju a musím říct že reakce je okamžitá a věcná. Jako to co popisuješ jsem měl fakt to samý. Přes můj pevnej net nic a bodnul jsem to na záložní mobilní a šlapalo to jak hodiny. Pak napiš čím to bylo, pokud se to vyřeší.... fakt by mě zajímalo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj všichni tradeři,

Jsem zacatecnik, ale nejake veci uz o tradingu vim, ale presto mi tu par prispevku nedava smysl.. Hlavne tedy Prispevky typu ze by broker i treba MM stal proti obchodnikovy, nebo vymetal SL a TP a podobne veci, nebo zdrzoval pokyny profitabilnimu obchodnikovy... Vzdyt preci kdyz Broker nikdy neprodela.. A to i kdyz ja vydelavam.. Jestli se tedy nemylim.. Coz je mozne.. Ale z toho co vim jsem pochopil, ze Broker ma provizi z kazdeho meho obchodu. At ztratoveho nebo ziskoveho, ba dokonce XTB uvadi minimalne 7,5 euro nebo jednu desetinu procenta zisku. Neni pro ne potom protichudne aby staly proti me?? vzdyt preci cim dyl u nich profituji, tim vice obchodu, a vice provizi pro ne??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já mám reál u xtb a zkušenosti mám jen a jen pozitivní. Začínal jsem na 15min TF a postupem času jsem sklouznul i k minutovému a v žádném případě necítím že by mě vymetali SL. Mám demo od dukascopy a tam si každý obchod když je těsně ukončen u SL kontroluji. Pracuji stylem že si zadám SL a TP dám vždy 100pips, ale tento TP si nikdy nevyberu, vždy ukončím obchod ručně dle situace, chodím si pro zisky 20-30pips. Jednou se mi stalo, že jsem u dakase viděl, že cena byla o jeden pips jinde a mě to zrovna tím pádem na xtb vzalo SL, neváhal jsem a hned jsem volal na support xtb, jediné co jsem musel udělat bylo to, že jsem jim poslal screenshot obchodu a taky screenshot od dukascopy. Za 15 min jsem měl odpověď že nemohu srovnávat demo s realem, že na demo se až tak nekladou nároky na přesnost, ale bez řečí uznali, že tohle se může stát i na realu, ale co, vrátily mi všechno i spread a večer se stalo něco zvláštního, připsali mi zisk oněch 100 pips co jsem měl nastaveno jako TP. Cena tam tedy po pár hodinách došla ale já bych stejně vzal těch 20-30 pips. Tak mám ve svém výpisu obchodů jeden obchod s takovým ziskem. Takže tomu říkám férové jednání. Ale to je jenom moje zkušenost, jsou i lidi co mají horší zkušenosti. Nejhorší jsou ti, co pořád jen prodělávají a všechno svádějí na brokera, nikdo nechce přijmout svoji zodpovědnost za své činy. O jiném brokerovi jsem přemýšlel pouze z důvodu, že xtb neumožňuje obchodovat microloty, jinak jsem opravdu nikdy necítil potřebu jít jinam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vymetání SL brokerem je nesmysl...to dělají většinou velcí obchodníci ("smart money") a projevuje se to na všech trzích s minimálními rozdíly (jak na různých ECN tak i na burzách - CME apod).
Co mě vadí na market-makerech typu XTB je to, že mají velké skluzy (slippage). Většinou se to projeví až u obchodníků kteří jsou víc v plusu a kteří obchodují větší pozice. Metatrader zamrzne na několik sekund nebo dostaneš hned "requote".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Několikrát jsem volal na zák. linku a tam mě vždycky řekli že se na to podívají a pak zjistili, že dělám obchody ve směru pohybu ceny a tudíž je prý jasné, že tam budu mít skluzy. To celkem chápu, jen nechápu proč mám skluzy vždy jen v můj neprospěch. Tzn. u SL vždycky skluz a u TP nikdy žádný.
Stejné zkušenosti měli další lidi co obchodovali u market-makera.
Tím nechci říct, že na burze nebudou žádné skluzy (CME forex futures), taky tam samozřejmě jsou, ale nejsou tak velké a jsou v obou směrech (proti mě i pro mě). Navíc už od oka je vidět, že to plnění je daleko rychlejší. Stejně tak u STP nebo ECN forex brokera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...