Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

Ja jsem u XTB vydelaval, ale za cenu toho, ze mi neskutecne natahovali vstupy a vystupy z pozic. Pri zadani prikazu me platforma MT4 zamrzla treba na 5 sekund nez se prikaz vyplnil a vetsinou jsem dostal skluz i nekolik pipsu. Podle me je to tim, ze zacinajicim a malym obchodnikum to MM jednoduse vykryje a vydelava na tom, ze vetsina zacinajicich obchodniku stejne prodelava. A tem zkusenejsim co dlouhodobe vydelavaji to treba vykryvaji na ECN nebo hledaji protistranu u sebe a proto maji ten skluz i nekolik sekund do vyplneni.
Obchodoval jsem jen EuroDollar, na nic jineho jsem si kvuli neskutecnym spreadum netroufnul.
Penize mi vyplaceli uplne v pohode, zadne problemy jsem s tim nikdy nemel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Chápu princip MM,akorát si tak nějak představuji,že jsou i MM brokeři ,kteří se vychvalují tak co je tak rozdílného třeba na XTB.Vždyť přece nesedí přímo proti mě maník a nejede proti pozicím které uskutečňuji já.I když z hlediska psychologie jsou SL na určitých místech atd.Škoda,že nevládnu třeba angl. Otevřel bych si účet třeba u ducascopy a sledoval rozdíl pohybu cen.Pokud tedy pominu slipage atd.Vždyť v pohybu cen (graf) nemůže být přece takový rozdíl.
A všichni klienti stejného brokera musí mít přece taky stejné ceny.Přece všichni u MM neprodělávají???
No opravdu mě děsí obchodovat několik Lotů a myslet si,že je chyba (nebo jen možnost chyby) v brokerovi.A jak jsem psal ,tak na třeba ducas nemám znalosti jazyka ani na podnínky ani na záložení účtu atd.No nevím jak s tím zvýšením pozic naložit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono je tezke neco doporucit, protoze hodne zalezi na tom co chce kdo obchodovat a s jakou platformou.
Nejlepsi je asi primo burza CME = dobry discount futures broker + Ninja Trader + placena data. Pro cloveka ktery se tim nezivi a obchoduje mene casto se nevyplati platit za data a za platformu. Pak je lepsi MT4 ktery je zdarma a je dobry.
Je to trosku slozitejsi (pro cloveka ktery treba neumi vubec anglicky), ale pro obchodnika ktery se tim chce zivit je to podle me nejlepsi reseni. Navic je tam zaroven i moznost obchodovat komodity a indexy. To stejne plati pro MB Trading a PFG Best, jednim kliknutim lze prevest penize z Forex uctu na futures ucet, pripadne i na akciovy ucet a muzu obchodovat jine trhy. Tihle 2 navic na Forexu podporuji i MT4 platformu.

Pro toho kdo chce obchodovat POUZE FOREX se daji doporucit tihle brokeri (s MT4):
img178.imageshack.us/img178/9115/20100824130217.png
to jsou moje zkusenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za reakci.
Vzhledem k té češtině zůstanu zatím u XTB.Pokud jediný mínus je skluz v plnění tak to asi budu muset přežít.
Stále hledám jestli není nějaká firma,nebo jedinec kterej třeba za úplatu pomůže pro angličtině neznalé lidi založení účtu třeba "kvalitnějšího " brokera,vysvětlí obchodní podmínky obchodování u něj,poplatky,sleduje změny v obchodních podmínkách atd.K obchodování pak už určitě jazyk nepotřebuji.Kdyby někdo za určitej obnos něco takového vykonával.Případně za paušál třeba 1000Kč měsíčně byl jazykově na netu k dispozici,znal brokery atd.No,že by díra na trhu,nebo něco takového existuje?Myslím,že já znát jazyk a mít zkušenost s cizinou tak bych se vrhnul do podnikání,třeba bych vydělal víc jak tradingem :) Ale to je asi na jiné vlákno.Znáte něco podobného?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To cop
A co třeba AMP futures .... Je to kvalitní broker se slušnými poplatky a nároky na založeni účtu u nich v Chicagu a to co tě potěši je, že je zde slovák ( Miro Sabo ), se kterým se česky pohodlně domluvíš... často mi sám od sebe volá na telefon nebo na skype a se vším poradi a pomůže. Já jsem s ním a tou společností zatím nesmírně spokojen .... najdi si ve vláknech o brokerech celou diskuzi a dozvíš se víc. jinač jejich stránky: ampfutures.com :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro BOBRa:
Děkuji též za info.Šikl by se nějakej seznámek podobně fungujících brokerů v našem či spřáteleném (slovenském) jazyce.
Vím že engliš je dnes standart,ale část střední generace se tomu nějak částečně vyhnula :) bo mi gavarime po rusky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jejich klientem jsem byl přes rok. Škodný jsem nebyl a nedávno jsem si porovnával s Patrii, kolik by byl rozdíl na poplatcích forex. Pokud bych stejné forex transakce vedl na Patrii, ušetřil bych zhruba [bold]25 až 30 tisíc Kč na spreadech a swapech[/bold]. Např. u mnoha pozic XTB za pozici swap platím, zatímco u jiných brokerů inkasuju, některé spready jsou oproti jiným brokerům troj- až čtyřnásobné. [bold]Málokdo si totiž uvědomí, že střádáním těchto poplatků a přechodem ke konkurenci může ušetřit desetitisíce[/bold] jako jsem mohl já sám.

Úroveň a ceny českých brokerů jsou obecně velmi zoufalé. Měl jsem dříve Interactive Brokers a neviděl jsem dosud u nás brokera, který by se jim kvalitativně vůbec v něčem aspoň přiblížil. Čeští brokeři vám bez okolků účtují swapy i za nulové pozice. Jestliže koupím 50 000 EURUSD a prodám 50 000 EURUSD, mám u našich brokerů dvě pozice po 50 000 EURUSD, ze kterých platím swapy a někteří (není případ XTB) vás tuto nulovou pozici dokonce nutí zavírat na trhu. Neprodali jste totiž zrovna těch 50 000, které jste dříve koupili. Těžko uvěřitelné. [bold]U IB nakoupíte obecně balík jakýchkoli akcií za celkový poplatek 1 (slovy jeden) dolar a že bych platil stokorunové poplatky za pouhé vlastnění akcií jako u nás? Nenechte se vysmát.[/bold] To však nepatří k XTB, to je poznámka vedle.

Když jsem rušil účet u IB, měl jsem peníze z USA zpět v ČR již druhý den! [bold]Z XTB zůstatek v současnosti tahám už celý týden a neobtěžují se reagovat, snažím-li se vypátrat, kde peníze vězí.[/bold] Na první žádost o převod nereagovali vůbec, soudím, že jde o jejich standardní postup. Představte si, že chcete zpět jen svoje vlastní peníze, vznikají vám zatím ztráty a nezmůžete nic. Hodlám to ještě završit písemnou stížností u dozorčího orgánu ČNB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sti Napsal:
-------------------------------------------------------
> Z XTB zůstatek v současnosti tahám už celý týden a neobtěžují se reagovat, snažím-li se vypátrat, kde peníze vězí.
> Na první žádost o převod nereagovali vůbec, soudím, že jde o jejich standardní postup.

Za sebe můžu říct, že jsem u nich nikdy neměl problém s vyplacením jak vydělaných tak i svých peněz.
Nejsou nejrychlejší, to je pravda, trvá to tak 3 dny. Odpoledne jsem podal žádost, druhý den mi volali s ověřením a za 2 dny jsem měl peníze ve své bance.

> U IB nakoupíte obecně balík jakýchkoli akcií za celkový poplatek 1 (slovy jeden) dolar....
To přece není až tak docela pravda, platí se 0.005 $ za akcii, minimálně 1$. Pro obchodníka, který day-traduje větší objemy akcií se IB nevyplatí, jsou levnější brokeři. Když chce obchodník sám směrovat obchod na ECN, tak ho to stojí dokonce 0.008 $ za akcii. Obchod s 15 tisíci akciemi pak vyjde na celkových 240 $ - u jiných stejně kvalitních brokerů se dá to stejné pořídit za 20 $.
V tomto ohledu není drahé ani české FIO, teda pro člověka který obchoduje větší objemy. U futures už šlo FIO také s cenou dolů. 3.95 $ RT za kontrakt je cena srovnatelná s futures-brokery v US (pro člověka který obchoduje víc).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pakliže by snad někoho zajímalo rozuzlení zmíněné kauzy zaslání peněz, nakonec trvalo jak tady kolega zmiňuje. Jádro potíže bylo v tom, že pracovníci XTB nezvládli zanést do příkazu variabilní symbol (přestože si nechali ústně i mailem vysvětlit, že bez něj peníze nedojdou).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to vkln : Říkáš FIO, no ono hodně záleží i na dalších věcech než jen na poplatcích, ale třeba při posouzení co a jak chceš obchodovat i obch. platformu, proto třeba jejich platforma, alespoň co jsem měl ji možnost v minulosti vyzkoušet na futures byla zcela nevyhovující a při malých objemech mají tuším komise 9,95 USD na kontrakt :), takže pro mne díky, zůstanu u US brokera. Přeji všem pěkné obchody. Jirka

"Je lépe zapálit svíci než proklínat houstnoucí tmu"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den tradeři. Mám otevřen real u xtb, obchoduji forex, převážně majors. Dnes 21.9.2010. ve 20:10 se mi zvýšil spred na všech majors na 15 pips. Za pár minut došlo k proražení high dne a následovala dlouhá svíce. na eur/usd. Poté se spred vrátil. Jsem na real již nějaký měsíc, ale tohle jsem viděl poprvé. Pohyblivé spredy na účtu aktivovány nemám. Máte někdo již podobnou zkušenost? S xtb jsem nikdy problém neměl, ani se mi nezdá že by mi vybírali blízké SL tak jak se někde uvádí. Prosím o odpověď je to normální u všech brokerů? Tohle mě opravdu zaráží. K soustředění na provedení obchodu mi teď ještě přibude sledování spredu, to snad ne. Už jsem jim psal, tak jsem zvědav na odpověď. Případně obchodující na forex, poraďte mi s výberem jiného brokera, mám demo od alpari, ale tam jsem zvýšení spredu nezaregistroval, v realu tam byla? Máte někdo alpari reálný účet? Co myslíte, dobrá volba? Díky moc za Vaše názory a odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

XTB aj ini brokeri na forexe rozsiruju spredy pred dolezitymi spravami(vcera to bolo rozhodnutie FEDU o sadzbach).
Tak isto si vsimni,ze niekedy pred dolezitou spravou sa nerozsiri spred ale neda sa zadat blizky SL alebo PT alebo nezadas blizky cakajuci prikaz.(normalne sa to da na EURUSD tusim do 5 pipsov a pred dolezitou spravou to je 30 pips a niekedy aj 60 pips).
Casy dolezitych sprav mas tuna.www.forexfactory.com/

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...