Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ok dik uz je mi to zase o kusok jasnejsie
Tak ako som si pozrel na foru nieco o [bold] Mirus[/bold] a nasiel som toto:

[ital] Margin na TF a NQ[/ital] 500USD(tu by ma zaujimalo ci je najmensi pohyb jeden tick je 10usd ako pri margine 2000-3000usd alebo mensi )

[ital]Min.ciastka na zalozenie uctu je 2500usd [/ital]
[ital]Komisie 4-8usdRT [/ital]

[bold]Ak som nieco pochopil zle tak ma prosim opravte alebo doplne [/bold]
dik
[ital]S pozdravem [/ital] [bold] filip44[/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Prednedávnom som sa zapojil do sutaze junior trader tejto spolocnosti. Už dávnejsie ma trapila vec ktora vznika pri otvoreni pozicie a to to ze ked nakupim alebo predam hned po otvoreni pozicie som v strate neviem si to vysvetlit pretoze ked kupim by som mal zacoinat vzdy an nule a cakat kam sa trh pohne bud v moj smer alebo naopak.. s týmto soms a stretol uz aj ked som skusal demo plus 500..Zacina mi to robit starosti lebo najneskor do roku by som si chcel otvorit ucet u nejakeho brokera a zacat live woodieho a ak mi to bude aj tam robit taketo "veci" tak neviem:(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

filip44,
hodnota bodu, ticku je pro každý trh dána centrálně na burze, kde se obchoduje, tj je pořád stejná, margin si určuje každý broker podle sebe, prot se mohou lišit

iigis,
do minusu se dostáváš díky spreadu, který si broker "účtuje", pokud budeš obchodovat futures u seriózního brokera, tak začínáš vždy na nule

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Predpokladalsom ze to bude spread.. pretoze plus 500 som skusal len absolutne zo zabavy lebo ako vieme je to spolocnost s nie velmy cistymi praktikami... a do junior trader som sa zapojil zo zaujimavosti kedze nemozem naostro je mi len 17. Len nechapem ako moze spread narast do hodnoty 800usd dneska rano som otvaral nickel a hned po otvoreni strata 800usd..ale dakujem za skoru odpoved:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...


ahoj


chcem nakupit nejake akcie z NYSE
viete mi poradit akeho brokera mam pouzit , mam ucet v CZ , na sk nemam tak by som preferoval nieco odtial ...
existuju nejaky zahrnicny brokeri kde by sa dalo platit napr paypalom ? alebo je to blbost ?
viem z eniektory maju dolny limit tazke planujem na zaciatok investovat cca 500 -1000 eur
dakujem
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

iigis:
Spread u niklu je 110 ticků (je to jako provize brokerovi), čili, hned jak vstoupíš jsi 110 ticků pod/nad (dle long/short vstupu). Pak záleží na tom jaká je reálná hodnota těch ticků v závislosti na investované sumě, tj. počtu Lotů.
Když investuje 1 Lot bude vstupní ztráta menší, než když investuješ 2 Loty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

BOBR Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dnes jsem se zúčasnil semináře od XTB v Ostravě a opět mě jen utvrdili o jejich serióznosti. Témata
> byla věcná, spousty názorných ukázek, tipů, rad. Plná naklonnost co se týče osobních rozhovorů o
> přéstavkach a sami nabídli kontakt pro kunzultaci různých backtestu či poznatků. Opravdu mě
> překvapili... Začínám mít stále lepší pocit, že jsem si právě u nich založil účet na FX.


XTB je skvělé pro začátečníky protože úroveň jejich podpory a školení je fakt dobrá.
Jenže, patří do skupiny forex-brokerů kterým se říká MARKET-MAKERs (nebo dealing-desk). Problém je v tom, že tito borkeři zaujímají pozici proti vám, když udělám jakýkoliv obchod, tento broker hraje proti mě. Časem pozici vyrovná proti jinému klientoviu a nebo se hedguje na ECN/burze. Jde vlastně o konflikt zájmu. Market-makeři vychází z toho, že 95 % začínajících obchodníků prodělává.
Jakmile začnete vydělávat na reálném účtu, tak vám většinou market-maker začne zdržovat vstupy/výstupy z pozic = rekotace případně "slippage" když si zapnete povolenou odchylku při exekuci obchodu.
XTB spread 2 pipsy na EUR-USD je dobrý, ale spread není všechno :S

Lepší je obchodovat Forex u ECN (STP) brokera s proměnlivým spreadem, který posílá vaše obchody přímo na trh (a nezaujímá pozice proti obchodníkovi). Tihle ECN brokeři si ke spreadu účtují poplatek za obchod, ale stejne to vyjde levněji než u market-makera.

XTB má výhodu, že nabízí možnost obchodovat i jiné trhy než Forex, komodity, indexy i přímo akcie přes CFD. Ale jejich spready u těchto trhů jsou nepřekonatelné :(

Navíc, není nad regulované prostředí burzy!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vldn:
Tak, tak, máš pravdu. XTB je velmi dobrá škola, ale reál je horší. Vyzrát na ně není lehké, navíc trh sám je těžko odhadovatelný, spready mají na CFD a komoditách veliké ( vezmi př. " cukr " nejmenší pozice 0,05 má spread kolem tisícovky ), navíc marginy jsou pro minmální vklad 20.000 CZK moc vysoké, např ten cukr už činí margin kolem 12.000,- CZK, takže k úspěchu začátečníka aby tam člověk dotoval nejmíň 100.000 CZK, jinak se tam začátečník těžko ohřeje delší dobu a když někdo chce začít, kde vzít tolik peněz - hlavně nebrat si na to půjčku, = tuplovaná cesta do pekel. Co jsem z dema zatím vystihl, by možná byly tyhle postřehy ( netvrdím, že jsou správné, možná že alespoň něco ). Takže:
1) Využívat čekající pokyny - hlavně buy stop a sellstop, pro potvrzování změny trendu, ne buy limit a sell limit - ty jsou pro mnohem zkušenější. protože pokud by po aktivaci limitů trh pokračoval v trendu, ztráty letí jak o závod. Při stop limitech to tak moc nehrozí, protože pokyn by se nezaktivoval. Sice bez výdělku, ale i bez ztráty.
2) Zadávat TP, pro začátek ne moc vysoko, sice často zmenší výdělek, ale je častější šance, že se vyplní a broker nemůže dělat nějaké zdržování kotacemi, či zdržovat uzavírání ziskové pozice způsobem " Server je zahlcen příkazy, opakujte akci později "- a mezitím zisk pěkně spadne. Často se to stane při dlouhé svíčce.
3) Stop loss - tady je to mnohem obtížnější, pokud dáme stopku moc blízko, je ve většině případů " vykopnuta " ať už samotným trhem, nebo jestli s kurzem může "škubnout" Market Maker nezjistíme a nedokážeme. Bez stopky ale je to moc riziko, takže můj osobní názor: dát základní stopku cca kolem 50 pipsů odstup ( již velká ztráta v případě vyplnění, ale sledovat vývoj a zavřít to raději dřív ), dát trailing stop asi tak 25 až 30 pipsů, pokud trefíme trend, upravit trailing na menší hodnotu pro rychlejší zamykání zisků, nebo alespoň zmenšování ztrát při nedosažení vstupu )
S tou burzou už to tu bylo napsáno mnohokrát, není o čem diskutovat. Tady jde jen o to, jak začátečník, který nechce se stát " sebevrahem " někde začal a to pro malé vklady mu pak již nezbývá, než ten retail MM se všemi těmi negatívami.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen69 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tady jde jen o to, jak začátečník, který nechce se stát " sebevrahem "
> někde začal a to pro malé vklady mu pak již nezbývá, než ten retail MM se všemi těmi
> negatívami.
>

Urcite vyzkouset zive obchodovani na mikrolotech a pak teprve se vydat dal!
Pak bych doporucil treba www.gallantfx.com - STP (non-dealing desk) s minimem 500 USD nebo www.MBTrading.com kteri jsou ECN a maji take maly pocatecni deposit.
Trading je "business" na ktery je potreba kapital, takze kdyz to nekdo bude chtit delat seriozne nevadi mu minimum 5 tisic USD. Urcite je ale potreba vyzkouset zive obchodovani na mikro/mini lotech (u MM) nez se clovek vyda dal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...