Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

nagato, BOBR,
Já se zajímám o diskuzi a čtu co možná nejvíce příspěvků - no jenom vidím, že se zatím zabýváte základními pojmy, myslím, že Vám mohu doporučit příspěvek vladka 11, je potřeba se hodně učit a teprve pak jít do reálného účtu, jinak je velká pravděpodobnost, že první reálné zkušenosti budou hodně bolet. Předně-česká sekce xtb má minimální vklad 20 tisíc CZK, a vklad v USD, či EURO je zbytečný, když to stejně xtb přepočte na koruny, můžete hned při vkladu v cizích měnách ztrácet na přepočtovém kurzu. Dále vklad 500 EURO je tedy podlimitní, museli by jste při kurzu přes 25 CZK/1EURO vložit nejmíň 800 EUR, stahovat něco hned po vkladu půjde asi těžko, nejspíš vůbec, sice můžete při obchodu jít pod 20 tisíc CZK, ale vybrat by to šlo asi jen zrušením celého účtu, což by tedy nemělo smysl vůbec reálný účet takhle brzy začínat. Zkoušejte Demo, je neomezené a pracujte na vytvoření svého obchodního plánu a až vám bude fungovat jako profitabilní, pak teprve zkoušejte reál, ale i tehdy ostražitě, je to na psycho dost velký nápor !!!
Soutěže jako Porsche jsou dobré, ale jde o virtuální peníze, tam se riskuje o stošest, jde taky spíš o štěstí, jinak ztráta znamená jen, že jsem nic nevyhrál, což je drtivá většina, takže o žádnou tragédii nejde. V reálu se takhle riskovat určitě nedá !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen69,
Plně s tebou souhlasím.... Už jsem na této cestě nasměrovaný přiblížne 2 měsíce. 20% účtu už jsem ztratil aby mě to trklo že to je o studiu. Zatím dělám podrobny backtest( jak jsem psal par stranek nazpět) a budu si potom teprve hrát s upravenim RRR a celkovám MM. Zatím stavím zakladní kámen a ten budu dost dlouho ještě potom opracovávat. S tím úžčtem jsem už vystřízlivěl... Pokud se mi podaří prodat některá má pasiva, tak tam budu moct dát a začít s cca 60 tisíci. Není to nijak exremě moc, ale zase neni to extremě malo jak 20 tis... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BOBR:
Myslím, že jdeš správným směrem. Jen pro info-xtb má široký sortiment nástrojů, výborné DEMO, je to v CZK a bez přeshraničních převodů, nemají poplatky, to vše jsou jistě výhody, ale spready jsou dobré jen u EUR/USD + ještě asi 4 měnové páry, jinak je spread dost vysoko. Např. teď u cukru rozšířili "dočasně" spread, takže při minimální sázce 0,05 lotu je spread kolem 1.000,- CZK, prý kvůli zvýšené volatilitě. To na mne dělá dojem, že se xtb obávají, aby při vysoké volatilitě náhodnou někdo nevyhrál větší sumu, no nevím. Negatívních referencí k xtb je tu v tomhle vlákně dost, takže mne osobně tohle roztahování spreadu vedlo k odložení reál účtu na neurčito.
Takže jsem se díval - na ALPARI UK (Londýn), mají mikroúčet s minimálním vkladem 200 USD, EUR atd., pravda tam pak mají jen měnové páry a snad ještě zlato a stříbro, ale při reálném obchodu by tu šlo prakticky při miniobchodu 0,01 lotu (1.000,- USD), jen o pár šupů zisku/ztráty, ale jako reál výuka s e skutečnými penězi by to psychicky bylo dobrým tréninkem na reál účet s cílem pozdějšího výdělku. Jsou regulováni FSA, účet oddělený od majetku brokera u seriózní banky Barclay,s, takže nedobré jsou tady jen ty přeshraniční poplatky při depozitu a výběru, ale začal jsem se vážněji o ně zajímat, ještě tedy chvíli váhám. Je to jen pro info, jsou to tvoje peníze, ale v reálu ztrácet méně není nejhorší, no a pak teprve jet opravdu na ostro, to už pak je jedno u koho. Možná by bylo dobré si přečíst jejich vlákno, já to udělal a zaujalo mi, ale nikoho tím nechci ovlivnit, vlastní zkušenost s nimi nemám, tudíž ani doporučení, ani negatíva, jen info.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jako já si projel celé toto vlákno a udělal jsem si vlastní názor. Mají spousty odpůrců, ale já je beru jakou FX brokery a na těch hlavních párech jsou v dobrém průměru. Když jsem si u nich zakládal real ůčet, tak byli maximalně přivětiví, vyčlenili mi ,,mého" poradce se kterým řeším připadné vklady a výběry peněz, či zodpovidá a pomahá pracovat s jejich platformou, dále mi telefonují a nabízejí jednotlivé semináře po republice ( ted např. 26. březen/ ostrava). Zasílají mi každý den Makrodata přímo do platformy. ... Po tehle stránce si je nemohu vynachválit. Taky až budu mít nakumulovaný větší kapitál a bude se mi chtít přejít na indexy( začít zcela od začátku), tak vyhledám zase jiného brokera a celý proces hledání se v systemech a trzich bude probíhat odznova. Teď se FX zabyvám přes půl roku a vidím cesty zde. Ale nechci předbíhat, jsem teprve na začátku celého tradingu a k sklízení ovoce za tu vynaloženou píli mám ještě daleko. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mne ide o to aby som mohol skusit demo ucet na trhy [bold]TF [/bold] a [bold]NQ [/bold] a potom zacat real u nejakeho brokera ktory ma co najnizsie poziadavky na otvorenie uctu a na marginy/kontrakt dalej je este rozhodujuce aby poskytoval platformu s range barmi co akosom pocul XTB neposkytuje
[bold]Ak by mi vedel niekto nieco poradit budem vdacny [/bold] :)
[ital] s pozdravem [/ital] [bold]filip44 [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes jsem se zúčasnil semináře od XTB v Ostravě a opět mě jen utvrdili o jejich serióznosti. Témata byla věcná, spousty názorných ukázek, tipů, rad. Plná naklonnost co se týče osobních rozhovorů o přéstavkach a sami nabídli kontakt pro kunzultaci různých backtestu či poznatků. Opravdu mě překvapili... Začínám mít stále lepší pocit, že jsem si právě u nich založil účet na FX. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...