Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

Jen69: Tak ono už to tady bylo hodněkrát, XTB je zaměřeno hlavně na forex, komodity tam obchodovat jdou, ale ve většině případů je spread nesmyslně vysoký, nicméně i tak se jich tam pár obchodovatelných najde (ale osobně bych do tohohle spíše nešel).
Co se týče vymetání stopek, tak tomu moc nevěřím. Hodně se tu o tom psalo, tak mi to nedalo a začal jsem porovnávat data XTB a data z barchart, což by měly být data přímo z burzy. Sice jsou tam drobné odchylky, ale určitě ne v řádech desítek pips. Největší odchylka, kterou jsem vypozoroval během 3 dnů (mimochodem dny, kdy to lítalo nahoru dolu), tak byla 4pips. Ale i tyhle 4pips byly spíše opak toho co bych čekal u vymetení stopky, páč spíše cena u XTB nedorazila až tak vysoko jako na barchart. Spíše by se dalo říct, že někomu nenaplnili TP, ale jak říkám té manipulaci příliš nevěřím, spíše drobné odchylky díky datům z jiného trhu. A moje porovnávání teda probíhalo na demoúčtu, ale to tu už bylo v téhle diskuzi taky probírané, že ty data souhlasí, jen na reálném účtu to v daném rozmezí lítá více, ale maxima a minima za stejný časový úsek sedí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

neb:
YM trhy se nezabývám, sám budu rád, když to někdo zde objasní.
Divím se ale otázce na rozdíly mezi pipem, tickem a lotem, takový základ by měl být znám každému, kdo se vůbec podívá na nějaké základní informace o Forexu.
Pip ( z angliny třeba " pecka ", také překladače to překládají jako " jadérko ")= nejmenší možný pohyb kurzu ( někde i ten třeba dělí, např. spread 0,9 pips) ale v obchodu prostě jeden bod, o který se kurz na grafu může pohnout.
Tick ( z angl. " znaménko " ), je v podstatě totéž - viz na MT4 vlevo máš graf ticků a porovnej s hodnotou na hlavním grafu - hodnoty jsou stejné. Prostě 1 bod. o který se kurz může minimálně pohnout.
Lot = základní objemová jednotka obchodu, = 100.000,- nakupované měny ( př. 1 lot Euro/USD znamená, že nakupuješ 100.000,- Euro např. při kurzu 1,3000 za 130.000,- USD, a pokud např. se kurz pohne na 1,3010, pak jsi vydělal 10x10=100 USD, protože 1 pip je zde 10 USD, tedy 10 pipů = 100 USD, Neuvažujeme zde např spread 2 pipy, t.j. 20 USD, které jsou ziskem brokera, Takže čistý výnos by zde byl jen 80 USD ). Při minilotu pak je objem jen 1/10 lotu, tedy 10.000, - Euro a 1 pip je 1 USD, atd. mikrolot pak je jen 1.000,- Euro atd. Pochopitelně Euro/ dolar je tu jen příklad, u komodit jsou to vždy jejich základní stanovené jednotky ( třeba počet barelů u ropy, nebo bušlů u pšenice a tak. ).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

neb Napsal:
-------------------------------------------------------
> Taky bych se s Vámi chtěl poradit, jaké jsou rozdíly mezi pips-em tick-em lot-em ???

To by chtelo nastudovat nejakou knihu nebo komoditni manual...

PIP je nejmensi mozny pohyb ceny. Zmatek je v tom, ze napr. u EUR-USD na Forexu je pipem mysleno skoro vzdy 0.0001 - jenze ECN trh (a nekteri brokeri) podporuji uroven ceny jeste o jednu nulu dal, takze se pak hovori napr. o 1.6 pipu a mysli se tim 0.00016 aby se zachovala sounalezitost.

TICKem se vetsinou mysli pohyb ceny. Ted je otazka jak to kdo bere, nekdo tvrdi "nejmensi mozny" pohyb ceny a nekdo tvrdi, ze posledni tick v rychlem trhu muze byt velky i nekolik pipsu (a progr. tomu odpovida i vysledky funkce MarketInfo(Symbol(),MODE_TICKSIZE ) ktera obcas vrati vetsi hodnotu nez je nejmensi pohyb, protoze trh v tom okamziku ticknul o nekolik jednotek najednou).

LOT na forexu je jednotka mnozstvi obchodovaneho podkladu, napr. 1 lot EURUSD je na forexu vetsinou 100 tisic EUR, vetsina brokeru zadrzuje MARGIN 1 tisic EUR pri fin. pace 1:100. Nebyva problem obchodovat i po desetinach lotu (0.1 lot) napr. 1.6 lotu.
Na futures trzich se LOT nahrazuje vyrazem CONTRACT, ktery je presne dany burzou. Margin je doporuceny burzou, ale ruzni brokeri zadrzuji ruzne marginy (pro intradenni obchodovani) = nizsi marginy jim sice zvysuji riziko ale zase prilakaji vice novych obchodniku. Contract se neda deli, na burze se tedy vzdy obchoduje v celych contraktech (narozdil od lotu).
...hawk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krony:
Vymetání stopek ( nemluvím tady o XTB, jenom obecně, shodou okolností je to zrovna na jejich vlákně ), brokeři tohle by přeci ani nemohli dělat běžně a denně, psal jsem o tom jako o jakési " záchranné " akci brokera, aby neprodělal. Takže většinou ty rozdíly kurzů nejsou úmyslným vymetáním. Ale již jsem tohle viděl ( nelze napsat kde, nedokážu to nikomu a tak bych mohl být obviněn z pomlouvání. ) - v celkem poklidném dlouhém sestupném trendu s malými výkyvy najednou vyletěl kurz o 40 pipů nahoru, pak 80 pipů dolů a vzápětí se vrátil 40 pipů na původní hodnotu a to se stalo během několika vteřin, na grafu zůstala jen svislá linka bez svíčky, ale stopka byla v čudu, stačilo to. Od té doby jsem to již nikde nezaznamenal, ale jsem si jist, že to udělat jde, byť i broker tohle asi udělat nechce, je to risk i pro něj.

vldn:
Souhlasím, tick může obsahovat i několik pipsů, ostatně v době vyhlašování makrodat často vyletí dlouhá rychlá svíčka u jakéhokoli nástroje, i u měnových párů, nejenom futures, a kdo by se v tu chvíli staral o rozdíl pipu a ticku. V takové svíčce se ručně nedá otevřít ani zavřít pozice, proto jsem výše psal o nutnosti nezanedbávat SL a TP, to není žádný objev, ví to myslím každý a přesto se tu objevují stížnosti na brokery, že blokují kotace atp. Každý ví, že SL a TP je nutný a přesto to občas někdo zanedbá, no a pak je pozdě, musí se smířit s tím, co je. Ale některé finty broker může dělat taky, prostě s tím se musí počítat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen69: Tak o tom žádná, netvrdím, že to udělat nejde, určitě jde, jen si nemyslím, že by se to dělo běžně několikrát za den, jak tady něktří tvrdili.
Co by mě teď spíše zajímalo, tak jestli můžou nějakým způsobem MM ovlivnit ve své platformě indikátory. Ty mi ukazují dost zkreslená data oproti barchart. Teď se snažím zjistit, jak je to možné... Konkrátně jde o základní indikátory MA.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krony:
Souhlasím, vymetání stopek určitě bude pro brokera jen nouzovým a ojedinělým řešením, kdyby to dělali často, asi by jim jejich tradeři utíkali jinam, takže spíš pokud mají čas, tak to vyřeší hedgingem ( tím vlastně zaujmou pozici proti svým vydělávajícím traderům, ale není to tak okaté ).
Jestli to ovlivní indikátory, nemohu tvrdit, ale myslím, že každý indikátor je odvozen od pohybu kurzu ( jinak to ani nemůže být), jedině, že podle pohybu kurzu predikuje dopředu pouze metodou extrapolace ( prodloužením ) trendu, indikátor je vždycky druhým v pořadí, i když prodloužením do budoucna " se tváří " jako prioritní, jenže prodloužení trendu nezaručí, že se tak opravdu stane. Pokud tedy broker hýbe kurzem, pak zákonitě asi musí bezděčně hýbat i indukátory.Někde jsem tu již několikrát četl takovou noticku v angličtině, česky to znamenalo, že žádný indikátor se nemůže pohnout dříve, než se pohne kurz.
Tohle všechno ovšem platí pro MM, u ECN to není, tam mají jediný zálusk na sebrání spreadu a dost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen69 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tohle všechno ovšem platí pro MM, u ECN to není, tam mají jediný zálusk na sebrání spreadu a dost.

ECN broker má spíš jediný zálusk na sebrání poplatku za obchod, proto se vám bude snažit zprostředkovat co nejrychlejší plnění příkazů a co nejmenší spread (daný trhem ECN a ne brokerem) abyste udělali co nejvíc bezproblémových obchodů a tím zaplatili co nejvíc na poplatcích brokerovi. Jediný ECN broker co znám, který má svůj poplatek přidaný ke spreadu, je Gallant FX. V takovém případě se ale už nejdná o STP (straight through processing), takže váš příkaz jde k brokerovi a ten teprve zadá další příkaz na ECN trh. U STP jde váš příkaz přímo na ECN. I v tom může být rozdíl v rychlosti plnění.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ať je o čem diskutovat, dneska při vyhlašování makrodat jsem udělal screen-saves na porovnání dat u 3 různých brokerů. Jde o minutový graf EUR-USD v platformě MT4. Všechny 3 jsou živé účty (ne demo). Postupně z leva: - ECN broker (ne STP, poplatek započtený ve spreadu) - Market-Maker X-Trade Brokers - ECN STP broker (poplatek za obchod se platí zvlášť)

13881

13882

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vldn:
Dobrá ukázka, při zvětšení ukazuje rozdíly, kde u XTB oproti ECN STP a ECN bez STP nedosahuje hodnot jak horních vrcholů, tak i spodních cca o 4 body, asi proto se tu najde dost stížností na nevyplněné TP čka, která by třeba u obou ECN mohla být vyplněna. Jsou patrné i rozdíly v kotacích, kde MM nestíhá přesně kopírovat burzu, není to moc velké, ale leckdy to může způsobit naštvání na MM ( pokud si toho všimne, při jednom grafu těžko ). Konečně, častá doporučení jet raději s ECN nikdo nezpochybňuje, vidíme zde proč.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Může mi prosím ,nejlépe nějaký LIVE obchodník potvrdit myšlenku,že pokud obchodník není schopen alespoň malinko profitovat dlouhodobě třeba i u XTB tak tomu výměna brokera nepomůže?Nebo může mít volba brokera tak markantní vliv na výsledky obchodování ?Zvažuji zde obchodování FX na TF min. 15 minut.Tedy ne scalp.,ale zisky min. 20 pips na obchod.Porůznu čtu názory,že pokud chce člověk profitovat,tak u XTB není šance.Podle mě je to hloupost(i když neprofituji a neobchoduji velké objemy).Co si o tom myslíte?Děkuji za názory.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak XTB se díva svým obchodnikum do karet a cíleně jde po nich.... Bylo to tu hodněkrát rozebiráno, že u market-maker systému je tvůj zisk jejich(brokerské společnosti) ztráta a oni chcou vyělávat , takže nejenže jako 80% obchodníků prodělává u korektních brokurů, tak ten ještě navíc posouvá ceny proti tobě ( nashromažděným SL), takže tvé šance se ti zase neskutečně zmenši a jako třešnička na dortu to je jako v kasinu, když už dokazeš i na tomto systému vydělávat, tak ti nakonec zavolaji at zmeníš strategii, jinač ti zruši účet...... Takže jaké jsou zde šance? :( Odpoví si každý sám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...