Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

Balian,

ano, napríklad maticový.

Zisk za LEDEN by mohol byť takto:
=SUM(IF((A1:A100=1)*(C1:C100>0);C1:C100))

Celkový profit za LEDEN by mohol byť takto:
=SUM(IF((A1:A100=1)*(C1:C1000);C1:C100))

kde:
A1:A100 - oblasť s číslom mesiaca
C1:C100 - oblasť s profitom obchodov

Maticový vzorec vložíš do bunky a musíš ho 'od-entrovať' kombináciou kláves CTRL+SHIFT+ENTER, tak aby sa vzorec obalil do zátvoriek {...}.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to wolf ok, tak tu to je, pridal som tam komentare k bunkam aby to bolo jasnejsie co som preco pocital. Staci uz len kopirovat stlpec F smerom do prava a zadat vysledky obchodov za dany tyzden a je to. Ked bude chciet niekto pridat viac obchodov bude musiet zvacsit tabulku obchodov a tabulku bankrollu a pozmenit podla toho vzorce. Tak isto potom treba zmenit respektive pridat nove data do grafu. To uz je drobnost a zalezitost copy-paste. Do tej hornej tabulky by sa dali pridat este nejake dalsie filtre aby mi napriklad spocitavalo len obchody, ktore splnaju nejaku podmienku ale to si necham na neskor. Este som nad tym velmi nerozmyslal. Kto chce moze si tu tabulku prerobit z podoby '' v stlpcoch '' do podoby '' v riadkoch '' , ak ma velku vzorku dat, teda tyzdnov aby ten list nebol velmi siroky. Subor je vo formate jpg, tak teda dufam ze to robim dobre, stiahnite si ho do pocitaca a otvorte v exceli. A kto moze a chce, mohol by hodit graf do vlakna testovanie strategie, staci len graf, mozme si tam porovnat vysledky testov. diky to vlakno : http://www.financnik.cz/forum/read.php?18,9941,page=9

16521

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no neviem , ja som ti tam napisal tu formulu tak ako som ju napisal v mojom liste a mne tam neukazuje slovo nepravda (false po anglicky). Ja pouzivam excel 2003 v anglictine,

mozno ze je 2007 excel iny a ukazuje slovo nepravda , neviem ci sa to da zmenit v nastaveniach

ak ti nevadi ze by v tom stlpci mohla byt aj nula mozes tu formulu zmenit na =if(a1=1,a1,0)

ale pre istotu si pozru tu formulu ci si ju napisal tak ako som ti pisal a ci tam nahodou nie je =if(a1=1,a1,''nepravda'')

alebo si otvor menu formuli a vzorcov kliknutim na fx (vlozit funkciu )a v okne si vyber funkciu if a napovedu k nej a tam by si to mal popisane ze co zadat aby ti pri nepravde neukazovalo text '' nepravda '' ale iba cistu bunku. Spravidla sa davaju iba styri uvodzovky '''' po tej poslednej ciarke cize =if(a1=1,a1,'''')
Ja totizto v exceli 2003 nemusim zadavat nic.

som to editoval tak si to precitaj este raz !!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano jde o filtr
a poučit bych s potřeboval já od tebe...jde o to že chci udělat měsíční souhrny v grafu.a aby to bylo zcela automatické.něco jako ty s tím týdením grafem
jeno mám problém v tom že v backtestu mám měsíce (1.1.2009-1.3.2011)vjednom sloupku a potřebuji je rozdělit.

tak jsem to chtěl řešit přez sloupec z funkci MĚSÍC která dá hodnoty od 1-12 a tyhle hodnoty potom rozdělit do těch sloupců C;D..atd...společne s hodnotou P/L a kontingenční tabulkou.

a s těma uvozovkam to znám..

měj se a dobrou noc..

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...