Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

Dobrý den potřeboval bych prosím poradit od nějakého zkušenějšího uživatele excelu. potřeboval bych vypočítávat procentuelní úspěšnot obchodů při určitém nastavení SL/PT. vypočítat konkrétní hodnotu se mi samozřejmě podařilo, co jesem však již nenastavil je to, aby se na záladě změny hodnoty SL automaticky přepočítala i hodnota %WIN existuje na to nějaká přednastavená funkce? Předem děkuji

14244

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 4 týdny později...

Ahoj vsichni tvorici v excelu,
potreboval bych prosim poradit s jednim problemkem. Moje zavzorcovani obcas uz prekracuje unosnou miru orientace v nem, zvlaste kdyz se k vypoctu vratim po delsi dobe.
Jde v tomto software delat nakym zpusobem poznamky primo do vzorce, aby je excel zcela ignoroval a ja budu po nahlednuti diky temto poznamkam za chvilku v obraze? Ne jako ted kdy se k tomu vratim po urcite dobe a prochazim vypocty krok po kroku znovu a ptam se sam sebe "co jsem to sakra pocital?"
Diky moc za radu. B.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to saqe
diky, tato funkce je mi jasna ale pro me myslim v tomto prripade nepouzitelna, ja potrebuji psat poznamky primo do vzorce na urcita mista abych pozdeji vedel "co tim chtel basnik rici" co jsem tam vubec pocital...;)
ukazka na vzorci jak bych si to asi predstavoval :
=KDYŽ($D3=$V$1;KDYŽ($C3="S";KDYŽ($L3>='Compare Pat.'!$H$16;KDYŽ($N3='Compare Pat.'!$B$16;KDYŽ($N3='Compare Pat.'!$H$17;KDYŽ($N3='Compare Pat.'!$B$17;KDYŽ($N3='Compare Pat.'!$H$18;KDYŽ($N3='Compare Pat.'!$B$18;KDYŽ($N3='Compare Pat.'!$H$19;KDYŽ($N3='Compare Pat.'!$B$19;KDYŽ($N3='Compare Pat.'!$H$20;KDYŽ($N3='Compare Pat.'!$B$20;KDYŽ($N3='Compare Pat.'!$H$21;KDYŽ($N3='Compare Pat.'!$B$21;KDYŽ($N3

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Alec,
ja vim, tohle je naky extrem ze stareho excelu, jsem vzal prvni co me prislo pod ruku;o)
Tomu se dnes uz vyhybam delat to tak dlouhe, radeji do vicero sloupcu. Ale dnes delam celkem jednoduchy vzorec, jen vetveni if, aritmeticke&porovnavaci operatory (=KDYŽ($AD72=BJ$1;KDYŽ(U72=PosResults!$B$3;(PosResults!$B$3*Default!$C$3*O.Deník!F72)-(Default!$C$4*O.Deník!F72);Default!$C$3-Default!$C$4*O.Deník!F72));"ne"))
ale proste vim ze az prijdu za mesic kuli drobne uprave, tak XX minut si s tim budu lamat hlavu, kdezto s popiskem bych ihned vedel ktera vetev co pocita. Driv kdyz jsem tvoril scripty v Unixu, tak jsem take mel vsude #poznamka co zrovna provadim, moc uzitecne, kord kdyz to ma >1000 radku.
Proste excel je super ale logicke popisovani vetveni pro pozdejsi rychlou orientaci ve vypoctu me dooost chybi!
No nic, dam slozitejsi pripady do OneNote kde si vetve if popisu...

Mejte se vsichni fajn a great trading. B.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím,
prosím o radu skúsenejších. Mám potiaže s vytvorením kalkulačky na pipsi, neviem vymyslieť vzorec prípadne makro.

Môj systém je postavený na konštantnom riskovaní percenta z účtu. Veľkosť SL mením v závislosti od s/r a iných mnou určených úrovní. Preto musím meniť aj počet lotov (mini) pri vstupe do obchodu tak, aby som riskoval konštantne určené percento z veľkosti účtu.

Prosím o radu pri tvorbe kalkulačky kde by som zadal počet pips (SL) a dostal by som výsledok počet lotov (mini, mikro) s koľkými mám otvoriť obchod, s 1 percentným riskom. Pomôže mi to zrýchliť proces vstupovania do obchodov.

Vopred ďakujem za radu.

príklad:

veľkosť účtu = 1734 $
risk (konštanta) = 1 %
SL = 12 pips
počet pips (s koľkými otvoriť pozíciu) = x lotov(minilotov)???

xris

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rekla bych, ze je to: velikost uctu*risk - to ti da cislo, ktere chces riskovat na na jeden obchod. A jestli SL menis dle SR ci jinych urovni, bude vzdycky nejspis jiny. Aby se pak mohlo pokacovat ve vzorecku, musis ho mit vyjadren v $. takze kdyz budeme pokracovat: (velikost uctu*risk)/SL=počet kontraktů. A pak se musis rozhodnout o zaokrouhlovani-normalne, na cela cisla dolu nebo na cela cisla nahoru.

g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím vás,

potřeboval bych pomoct vymotat se ze slepé uličky, tak snad se najde dobrá duše...

Mám 2 konstatny:

1. hodnota StopLossu např 1.7582, 2. hodnota TargetProfitu např 1.7640 jako typ příkazu BUY

Ve dvou jiných sloupcích mám vývoj ceny v 5ti minutových intervalech. Ve sloupci A jsou po řádcích rozepsané všechny HIGH, ve sloupci B jsou rozepsané všechny LOW z 5ti minotových svíček (historická data).


Otázka zní jaký vzorec nebo typ filtrování použít, aby v nějaké jiné buňce se objevilo úspěch / neúspěch. Podle toho jestli vývoj ceny z 5ti minotových intervalů nejprve zasáhne ProfitTarget nebo StopLoss.

Děkuji za radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...