Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny,
snažil jsem se vyřešit sám, ale nevím jestli chci něco co nění tak jednoduchý jak jsem si představoval.

Sháním historická data komodit ( stříbro, zlato, ropy ), měny ( základní páry ) a indexy DJ a spol ve formátu excel, v detailu hodinová data, datum a čas, OHLC, a aspoň deset let zpět ... myslel jsem si že to vygůgluju - stáhnu. Nemám zájem o žádný software, pouze data v excelu ??

Pomůže někdo - nebo aspoň vysvětli jakou cestou se vydat. pokud bude třeba nějaký software v kterém si to vyexportuji, samozřejmně - cíl je mít data v excelu

Děkuji moc, doufám že taky budu moci jednou pomoci.
Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Opticman:
YLoader - Historical Quotes Downloader
Zkus tuto utilitku - je to demo, ale dají se tím stáhnout rychle denní data různých tickerů a z několika zdrojů..
už to tu někdo popisoval...
dál je možnost načíst rovnou do Excelu hist. data - utilitou XLQ - jsou tady i nějaké články o tomhle prg. - zdarma tuším 45 denní Demo - vyzkoušené a super věc..
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, začal jsem si vytvářet jednoduchý backtestový excel pro účely testování ETFek a akcií a narazil jsem na pár technických věcí které mně v tuto chvílí zastavily. Nejsou to žádné složitosti ale nemúžu se tím nějak prokousat. Pokud by mně někdo poradil tak mu budu moc vděčný. Vše je v přiloženém excelu (stačí přejmenovat jpg na xls) Díky Lukáš

16489

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, zase mam takuto otazku : Mam vysledky backtestu, ktore mam rozdelene podla tyzdnov. Kazdy tyzden som bud dosiahol stratu alebo zisk. Pocas toho tyzdna som taktiez dosiahol urcitu hodnotu maximalneho zisku alebo maximalnej straty. Chcel som si vysledky znazornit v grafe tak ako to prezentoval Tomnes v clanku'' Analyzy, ktere vas lepe pripravi'' kde by som videl vysledok s akym som skoncil na konci tyzdna, ale aj maximalny profit alebo maximalnu stratu ktoru som dosiahol pocas toho tyzdna. Konecny profit za tyzden nemam problem vypocitat cez funkciu sum. Lenze neviem ako mam vypocitat ten maximalny mozny profit ktory by som dosiahol za ten tyzden alebo maximalnu stratu resp drawdown, ktoru by som za ten tyzden dosiahol. Je na to nejaka funkcia ktora by pocitala bunky a potom zaznamenala najvyssiu dosiahnutu hodnotu pri sucte? Nenarazil som na nic take, tak by som vam bol vdacny ak ma niekto vzorec alebo popis ako na to. Prikladam obrazok grafu z Tomnesovho clanku, ktory chcem vytvorit, a prikladam aj obrazok vysledkov v mojom backteste, je to len priklad, spracoval som to do takejto tabulky aby to bolo prehladnejsie. Vdaka za radu.

16496

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem
Potřeboval bych poradit.
Myslím že každý má v deníku zavedené slopce s měsícem (1.1.2011) a dnem (Monday)
A já bych potřeboval vyhodnotit úspěšnost systému po měsících ale v sloupcovém grafu..neví někdo jak na to ??

řekněme že v sloupci "A" mám měsíce (1.1.2011...6.1.2011)

v sloupci "C" mám hodnoty (zisk/ztráta)

Všem moc děkuji za radu a přeji hodně úspěchů..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

t.o.m.,

celkom nechápem, čo potrebuješ, pre maximálny/minimálny profit v týždni skús použiť funkcie MAX a MIN. Ak myslíš teoretický max. zisk/stratu, ktoré si mohol dosiahnuť v celom týždni podobne ako čistý súčet, tak potrebuješ mať druhú tabuľku, kde budeš mať zaznamenané tie teoretické maximálne hodnoty. Z tých vypočítaš podobne max a min profit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

saqe uz sa mi to podarilo Ano myslel som tu druhu moznost, teda teoreticky max zisk/max stratu (max runup/max rundown) . A ano treba mi na to pomocnu tabulku v ktorej bude bankroll obchodov za dany tyzden. Z neho si potom vypocitam Max ( maximum runup ) a Min ( maximum rundown ) hodnoty, ktore tento bankroll dosiahol. Z nich si potom vypocitam data ktore potrebujem dosadit do grafu. Tie hodnoty Min a Max, do grafu nevkladam, pouzivam ich len na vypocet toho rozdielu, keby som ich vlozil do grafu, scitalo by mi ich dokopy s hodnotou total weekly profit/loss a graf by ukazoval blbost. Pre to aby som vytvoril taky graf aky prezentoval Tomnes potrebujem styri druhy(serie) dat a to: - konecny profit za tyzden na konci tyzdna ( weekly total profit ) - funkcia sum - konecna strata za tyzden na konci tyzdna ( weekly total loss ) - funkcia sum - rozdiel maximum runup - weekly total profit - vzorec - rozdiel maximum rundown - weekly total loss - vzorec Ked chcem teraz pridat tyzdne, uz mi staci len kopirovat smerom do prava a pridavat hodnoty P/L za dany tyzden. Prikladam obrazok s tabulkami a grafom pre inspiraciu. (tu)

16511

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sage

Děkuji za reakci..

A existuje vzorec který by mi jednotlivé měsíce automaticky SLOUČIL do jednoho řádku a dal konečnou hodnotu za měsíc..abych si mohl vytvořit graf jako třeba takto:

1 LEDEN 2011.....400usd
2 ÚNOR 2011......1200usd
3 BŘEZEN 2011....-300usd

Jde mi v podstatě o to samé jako to co chce t.o.m. jen nejsm tak zdatný v excelu a docela s tím bojuji :)

přeji všem krásný den..

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...