Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Broker pro opce


regis

Doporučené příspěvky

Má někdo reálné zkušenosti s OptionStation od TradeStation? Zajímlo by mě porovnání s thinkorswim - kvalita analytických nástrojů, kvalita dat atd. - osobní zkušenost. Vzhledem k nemožnosti otevřít účet u thinkorswim pro Čechy tu zazněla jako alternativa InteractiveBrokers. Přidá někdo osobní zkušenosti od dalších brokerů s platformou porovnatelnou s thinkorswim?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 417
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dobrý deň,

Tak budem sa snažiť vám to nejako rozobrať, poprípade povedať ako to funguje u mna,

TOS(Thinkorswim): takže u TOS mám poplatky 1,25$ za 1 opciu tj za kondor platím 5$ vačšinov ich nechávam expirovať tj neplatím žiadne out poplatky, ale znova by to bolo dalších 5$ close, u TOS sa neplatia žiadne poplatky za dáta, neplatia sa poplatky za modify alebo cancel príkazu, tj. poplatky sú all inclusive.

IB(Interactive Brokers): kedže u IB neobchodujem opcie presné poplatky vám nepoviem, ale viem že sa tam pohybujú na 1$ bežný zákazníci za opciu tj 4$ za kondor, znova ked ich necháte expirovať neplatíte nič naviac, ale keby ich bolo treba zatvoriť tak dalšie 4$ + u IB sa platí každý cancel a modify príkaz ktorý je poslaný na burzu teda 0,12$ dolárov za príkaz + u IB sa platia aj dáta, niektoré trhy majú spravené tak, že nemusíte nič platiť pokiaľ spravíte nejaký objem penazí v ich prospech teda 30$ na comisiach.

Osobne mám obidvoch brokerov, každého na niečo iné, ale keby si mám vybrat brokera na opcie určite TOS aj keď v dnešnej dobe sa u nich nedá otvoriť acc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mis:

me zacatecnicke zkusenosti jsou, ze v TOS si vse prohlednu a pripravim (konkretne podle delty najdu hodnoty put a call opci na dane delte) a pak dany spread natukam do IB.

Zkusenosti jsou zatim (s 1 kondorem), ze si uctuje za kondora USD4 (je tam fee=0.7, minimum je 1 USD), pokud jsem poslal prikaz a menil limit hodnotu, tak za to nic neuctovali. Vzhledem k tomu, ze opce obchodujeme pozicne a jsou "pomale", tak mi moc nevadi, ze mi to trva minutu to natukat - vyber kterou opci atd., load a spol. mi trva mnohem mnohem dele ...
Jedine, nad cim se trochu zamyslim, je ze v TOS mam 20 minut zpozdena data ... tak si rikam ze to taky nevadi, holt je to jako bych prisel o 20 minut pozdeji ...
To je moje zkusenost.

petemm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky nemám z problémů s otevřením live účtu u TOS radost. Psali mi, že je to kvůli nějakým předpisům - nenapsali, jestli na jejich straně nebo ČR. Ale přijde mi divné, že Poláci můžou a my a třeba Britové a Maďaři ne. A prý v 2010 změna asi nebude.
Takže hledám alternativu - zkusil jsem IB, ale chci opce na futures (komodity) a těch moc nenabízejí, Saxo má jen opce na forexové páry a to jen na blízké aktuální ceně. Žádný bezpečnější kondor se tam nedá udělat. Pak je pár brokerů, kteří nabízejí opce jen na akcie, ale to nechci. Zkoušel jsem i PFG, ale demo na opce jsem moc nezvládnul. Takže kdybyste měl někdo tip na brokera na opce na komodity, tak mi moc pomůžete. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

to blaze-ma: A na jaké komodity chcete obchodovat opce ? Nestačí Vám opce na příslušné ETF ?

Např. pro zlato ticker GLD, pro stříbro SLV, ropu USO, ...

Pokud budete chtít obchodovat společně futures+opce, pak je asi nutné mít k dispozici přímo opce na příslušnou komoditu, ale - jak jsem pochopil z Vašeho příspěvku (zatím nemáte žádný účet) - pro začátek (asi) zcela postačí opce na příslušné ETF.

Jako na možnou alternativu k IB (TOS) se podívejte na tradestation.com nebo zecco.com.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...