Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini S&P 500 (ES)


Kazma

Doporučené příspěvky

Dobry vecer preji,

s dovolenim vlozim otazku:

- dnes jsem zkousel rychlost plneni prikazu na indexovych trzich, co me prekvapilo ze ES vyrazne pomalejsi nez NQ
- vhledem k volume u obou trhu me neopousti otazka jak to?

- paper na velmi rychlem time frame
- aktualni cena ES byla treba i 10 sec(!) na mem PT nez doslo k realizaci prikazu

Za pripadne odpovedi prevelice dekuji,
A.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 507
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj, dobry vecer, tak dnes to zase vyslo :) obrazek dolu, vstup mal byt uz o 21:00 0v a BigV, to by bolo uplne presne podla planu, ale syn plakal tak som musel odbehnut, no a potom som tam naskakoval uz v podstate neskoro, keby islo o live tak to urcite nerobim, ale chcel som skusit likviditu, rychlost plnenia a payslip ako kolega bradrtony, takze som este naskakoval s 10 kontraktmi, a celkom v pohode, okamzite vyplnene. To bradrtony: dovolim si nejake spekulacie. ako greenhorn :) skuste sa pozriet na hlbku trhu, teda pocet a hlbku ASK a BID cien a podla toho to uvidite ako sa to tam vyvija a kolko kontraktov sa aktualne paruje, ninja trader ma super Dynamic Super DOM. Pisete paper velmi rychly time frame, to je kolko, 1min, 10tickov, range bars...? ale time frame na to podla mna nema ziadny vplyv. Zalezi to fakt podla mna na pocte kontraktov ktore chcete predat/nakupit takze ked bid/ani ask nema aktualne dostatocny pocet kontraktov na tej cene tak vyplnenie trva, i ked mne sa to nestalo. A samozrejme to zalezi na platforme aku pouzivate a zdroj dat, jeho oneskorenie, pripadne nastavenia oneskorenia pre sim ucet, a pod. Skor napiste kolko kontraktov ste skusal, a co pouzivate za platformu pre testovanie a zdroj dat, pretoze ak testujete 1 kontrakt na ES tak je to divne mne to ide okamzite, ta likvidita je fakt velka na ES. Dnes som to tiez schvalne sam testoval a plnenie bolo uplne bez problemove, okamzite co sa tyka casu. Ja som testoval dnes aj ES s 50 kontraktmi a TF s 10 kontraktmi. Akonahle cena dosiahla SL alebo PT okamzite nastalo, resp. zacalo plnenie, takze cas by ma vobec netrapil ako dlho je cena na PT alebo SL kym to zacne, skor ma trapi ten payslip, teda rozdiel v plneni. Na ES to napr. z tych 50 kontraktov zacalo parovat ale stihlo asi 10 kontraktov, potom sa cena zmenila takze povedzme dalsich 13 bolo na uplne inej cene a zvysok predany za rozne ceny tiez tak nejak rozhodeny s rozdielmi aj 3 tickov. Ale 50 kontraktov je uz asi hodne. Ale tiez som bol prekvapeny, ze TF nemalo s 10 kontraktami ziaden problem teraz vecer medzi 20-22 a vsetky okamzite vyplnene na rovnakej cene. Pockame na odbornikov co nam napisu :) Pekny vikend, Fuxo

12504

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

to bradrtony:
-mohol by si hodit viacej podrobnosti, ako uz pisal fuxo. Moja skusenost s ES co sa plnenia prikazov tyka je dobra, nepostrehol som ziaden sklz v plneni. Pravda je, ze som neskusal multikontrakty, ale ES ma vysoke volume i ked teraz v tychto poslednych mesiacoch o nieco menej. Ale to by nemalo mat ziden vplyv na par prikazov.

to fuxo:
- s LSMA nemam ziadne skusenosti, ja pouzivam klasiku EMA34/204. Mas pravdu, ze niekedy ta drzia mimo ziskove obchody. Zo zaciatku som s tym bojoval skusal som to bez nich. Trend som sa pokusal urcovat podla swingov ako to popisoval Larry W., alebo som jednym okom sledoval 60min. timeframe. Nakoniec zvitazila EMA, a s tymi ,,prepasnutymi,, obchodami som sa uz zmieril.
- skoda toho placu : ),ale aj tak pekny obchod, co pouzivas pre vystup z trhu?
- skusim na druhy tyzden prispiet aj ja dakym aktualnym screenom ;).,

S pozdravom T.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
to targon: pre vystup pouzivam ciste nastavene SL/PT podla MAE/MFE analyzy, tak ako som pisal v predch. prispevku. LSMA mi robi fakt dobru sluzbu, ked to skombinujes este s tym ze sledujes ci sa vytvaraju LH a LL alebo HH a HL swingy, tak to niekedy vyzera tak pekne ako obrazok z piatku, ze clovek vystupi na PT prave vcas, ked sa trh otaca, ale to je len nahoda, vacsinou ma PT vyhodi skor pred koncom, niekedy aj v polovicke trendu.

Fuxo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fuxo
targon

dekuji panove za reakci

neb jsem clovek zvidavy, rozhodl jsem se ze vyzkousim kde co, zejmena to o cem ctu ze je nejvice neschudne
takze si par dnu jedu 5s time frame (idea prevzata od Atlase) a zkousim co se s tim dam na ruznych trzich (NQ, TF, ES)
NQ dle ocekavani zadne rodeo, TF dle ocekavani dost rodeo, ale ES protri ocekavani prostoje v plneni

dnes opet, zadam jeden kontrakt, v Doomu (diky za tip) behaj cisla v radu stovek - v momente kdy je cena na hodnote meho prikazu LIMIT ... a nic, klidne i po cca 4 sec prikaz nevyplnen

napada Vas prosim neco?

at tak ci dekuji za ucast
bradrtony

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

k otázce toho, že člověk nedostane hned plnění mám několik pozorování (řeknu jen svou zkušenost, neříkám, že to tak funguje vždy a všem, možná něco dělám blbě) - snad jen že obchodujuemini jen simulovaně a krátkou dobu jsem obchodoval i live pomocí pokusu o AOS, opce jedu live.

- přidal bych se k názoru, že záleží na bid/ask a na stejné ceně může chtít prodávat/kupovat mnoho jiných lidí, nevím přesně, kdo se přiřadí dříve (tedy pokud chci koupit za 100 a za 100 chce koupitt dalších 1000 lidí/kontraktů, pak se mohou dostat na řadu dříve, cena je 100, a já nenakoupím). Pokud cena klesne na 99.9, pak bych měl za 100 mít dávno nakoupeno. Hloubka trhu říká, kolik ještě dalších lidí nakupuje/prodává za tu cenu a kolik ještě čeká na dalších cenách na nákup (to, co se poslalo na burzu, další ještě čekají mimo burzu, např. pravidla AOS).

- v některých případech konkrétní broker - v mém případě IB ukazuje ask/bid jen ze svých obchodů a při spreadech/kombinacích (nevím jestli i jindy) nějak "divně" - z opcí (které jsem začal live) např. vím, že občas je bid stejný jako ask (proč se to nespáruje ...?) a občas jsou ty hodnoty dost mimo ceny na burze (dobré se dívat do TOS za jako cenu reálně nakoupím/prodám), takže jsem se docela divil, když jsem se řídil podle hodnot v IB a stálo mě to už nemálo peněz

- v simulovaném obchodování se platformy často chovají dost jinak než v reálu (co se týká (ne)realizace obchodu, pokud se cena mého PT jen dotkne, případně jakou dostanu cenu při příkazu market - v kolika procentech případů dostanu tu lepší). A to je ta má nepovedená zkušenost na nízkém timeframe, kdy jsem si chodil pro PT v menších desítkách dolarů (ten AOS, jak jsem zmínil), na simulovaném účtu to vycházelo suprově (=nejen backtesting, ale i pouštění ostrých příkazů live do papermoney účtu), ale právě rozdíl v párování/realizaci příkazů na paper i ostrém účtu mě zničil - stačí si spočítat průměrný rozdíl v plnění/spárovatelnosti 1.8 ticku na RT a porovnat to z průměrným profitem na obchod, pokud je PT jen v řádu desítek, SL také - jaký bude průměrný profit? a je tam ještě rezerva na ten 1.8 ticku, o kterých jsem předtím nevěděl?

pokud vystupuju limitem (viz Váš PT), nemusím dostat plnění. Pokud marketem, můžu dostat o tick(y) horší.

petemm


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Petra,
je to v podstate Woodieho CCI, s tym ze, periody som si nastavil 14 a pre turbo 50. Tym mam vlastne pripraveny FinWin :) a sidewinder a chop zone indikator farby som nastavil na transparent aby neboli vidiet, ostatne farby som dal rovnake sede, teda ziadna zlta siesta usecka, ziadna modra nad a cervena pod, jedine som nechal zelenu a cervenu pre LSMA a je to :), potom som pridal este klasicke CCI do toho isteho panelu, aby som mal jednofarebne linky +-100 a +-35 a vysledok je presne ako na obrazku.

Fuxo

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...