Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini S&P 500 (ES)


Kazma

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 507
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim vsetkych. Pridavam screen mojho posledneho papieroveho obchodu v r 2009. Vstupoval som do shortu po prvom prerazeni trojuholniku na cene 1123.25 Po vytvoreni vlajky som prikupil na cene 1119.75 a posunul stop-loss na 1121 1. vystup bol na 1118.50, SL som posunul blizsie a druhy vystup na 1118. Tymto chcem popriat vsetkym kolegom Stastny Novy Rok !!! Hlavne vela zdravia, stastia a uspechov v obchode. StefiGraf :)

12007

12008

12009

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahojte ESkaři,
tak jak to vidíte po novým roce. Já se zatím do obchodu moc nezapojil, chytil sem sice 2 SL, ale jenom po 25$, takže to nestojí ani za obrázek. Bylo to spíš že už mě svrběla ruka a tak sem si kliknul, ale bylo to na S/R úrovních, takže za pokus to stálo. K mým čekačkám na silnějších ST se zatím trh nepropracoval, takže sem začal koukat na TF a udělal jeden obchůdek. Proti dnešnímu ES je to fičák :) Screen dám do vedlejšího vlákna, ať se to tady nemíchá.
Přeju do novýho roku této zvláštní sortě lidí, kterou sem minulý rok poznal, ať se daří a hlavně hodně $ (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj casablancax a ostatni,

Som plny sil po dlhom odpocinku, lenoseni a som spat ;)

Okolo polovice decembra mi odisiel hardisk v pocitaci, stratil som z neho vsetko, co som v nom mal a bolo toho dost...tak som ho dal kamosovi, ktory mi ho "trochu" vytunningoval, zo stareho mi zostal akurat tak "obal", tak som sa na graf pozrel takmer po mesiaci(comu sa celkom tesim, aspon som si konecne oddychol), este nemam ani platformu upravenu podla mojho gusta, ani spravy natiahnute, nic....No dal som si dnes prvy obchod aspon v sime na ES, kde som som zozal PT ;) Okolo 16:00 h sa zacalo tvorit CG, v ktorom sa vytvorilo TB a to bol krasny signal na long. Mam plne ruky prace, potrebujem do PC natahat este vela veci, tak sa na zatial lucim a tiez prajem ako tebe, tak aj ostatnym vsetko dobre v novom roku a nech sa dari hlavne v tom tradingu (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dneska sem si dal ESko, po fundamentech se vytvořila pěkná RU úsečka, která si o to přímo říkala. :) Pak ještě jeden obchod na hraně kanálu, ale z časového hlediska už nebyl prostor něco z toho vytáhnout. Jinak sem sledoval i TFko a zajimavé bylo, když teď večer došlo k tomu proražení a cena celkem svižně a dlouho stoupala, TF pořád stál a rozjel se až po pár minutkách, když už ES byl dávno vyčerpanej. Příště zkusím tohle zpoždění využít a uvidíme jestli z toho něco bude. Přeju pěknej víkend a užívejme sněhu, když už nám konečně napadl. :)

12091

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo SK, tak se Ti dnes něco podařilo? Já tam toho dnes moc neviděl. Cena se pohybuje uprostřed hlavního kanálu a k mým čekačkám, které sem měl na jejim okraji cena nedolezla. Dnes to bylo spíš o trpělivosti. Ale jeden ochod s malým SL sem zadal, logiku sem v tom viděl a když moc neriskuješ tak by se to mělo zkusit i když to neni na silném ST. Když to výjde, bývají z toho obchody s pěkným RRR. Já jedu zatím všechno paper, ale pomalu začínám o live uvažovat, ale nechci nic uspěchat. Na druhou stranu si už při některých obchodech celkem věřím a nebál bych se jít do nich live. Aspoň co se týče po technické stránce. Chtěl bych začít zvolna třeba jen 4-5 live obchodů za měsíc a aspoń bych zjistil co se mnou bude dělat psychika. Jak dlouho jedeš tenhle styl live a s jakýma výsledkama. Já sem si udělal statistiku za prosinec, pak sem hodím náhled Equity, a je to jak na tobogánu :o) Ale skončil sem na nule. :) Držím palce a ať se daří (tu)

12110

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj casablancax,

Tak dnes som siel prvy krat v live po mesiaci ako na ES, tak na TF v long, ale uz som si odvykol nejako od toho stresu a dnes som to zvladal len velmi tazko a este k tomu som si prednastavil v ATM strategii 3 tickovy SL, na ktorom ma 2 krat vyhodilo na tick presne a potom trend pokracoval mojim smerom, nestihol som si ho manualne ani posunut na rozumnu hranicu a bol som vonku(ale v zapati som do toho naskocil znovu) a potom som uz radsej vyskocil pred ocakavanou korekciou, lebo to by som uz po dvoch SL neustal psychicky, no proste chyby zaciatocnika....celkovo 4 obchody, po odpocitani komisii 100 dolacov doma, aspon nieco....no mohlo to byt ovela lepsie, hlavne na tom TF-ku to bolo velmi pekne...Dnes sa mi uz graf nechce davat, nevidim uz ani na monitor poriadne, mal som tazky den aj v praci...K tym mojim vysledkom. Live idem od zaciatku augusta, ale zacinal som inym systemom, kde som si rozbil nemalu cast uctu ;) Po dvoch mesiacoh som zacal studovat PA podla "Gladiatora"(Ak to budes citat-DAKUJEM!!!) a hned som to skusal v live(co mne vyhovovalo, lebo keby som mal ist zase nejaky 1-2 roky sim, tak by som sa na to asi rovno vykaslal), kde som opat utrpel nejake straty...ale posledne 2 mesiace sa karta obratila a krivka ide opacnym smerom ;) No este aj teraz niekedy vyskocim z profitabilnej pozicie, ako napr, dnes predcasne, ale uz sa to nestava casto. Treba verit svojmu systemu a obchod si vysediet...A pre mna je velmi dolezite, aby som riskoval minimum, vtedy som relativne v pohode, s pokojom na dusi, ked som v obchode, ale pri pouziti vacsieho SL som ako na ihlach, preto uz radsej do takychto obchodov ani nevstupujem!(pre vysvetlenie SL 3-4 ticky pouzivam velmi rad)

Nech sa dari (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj casablancax, Dnes som sa mal ist do postele s dobrym pocitom, ze je doma aspon 200, len keby som sa nenechal oklamat trhom, ze je uz vycerpany tym down trendom a chce sa mu ist opacnym smerom ;) Stale sa este niekedy dopustam tych istych chyb, hranicu vstupu si vopred urcim a potom....Tak som pri tom trpol nakoniec trpol 3 hodiny s SL okolo 160(co som pouzil naposledy niekedy v lete a bola to max. blbost...) A zatvral som to v profite 25 dolacov, nemam, coby som dodal....Ale dobra skusenost... A ty ako? Nech sa dari

12130

12131

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Mydlo SK když sem začal poznávat trading, tak sem si udělal kolečko s různýma indikátorama, WCCI, Finwin, kombinoval sem různá nastavení TF a pod... ale pořád to nebylo ono. Pak sem objěvil evropské vlákno, kde Gladiator dává svoje obchody a i když hned na poprvé mě to vůbec neoslovilo, po nějakém čase sem se k tomu vrátil a začalo se mi to čím dál víc líbit. Postupně sem začal odhazovat všechny indikátory (a že sem jich tam měl :) ) až sem dospěl do podoby která mi zatím nejvíc vyhovuje. Najednou sem začal vidět věci o kterých sem neměl ani páru. Na TF1 člověk moc nepozná, proč se zrovna tady cena otočila nebo proč se rozjela. Takže teď už řadu měsíců jenom pozoruju grafy a dělám si poznámky. Už sem pochopil, proč tady zkušenější radí začínajícím, ať si ze začátku otevřou pouze čistej graf a jenom pozorujou. Backtest nedělám, ne z důvodu že bych chtěl něco ošidit, ale ono to prostě na tenhle způsob obchodování nejde. Při průrazu sleduju i kmitání a narůstající volume, což v backtestu nevidím a formace, které v prvopočátku vypadají zřetelně po nějakém čase s přibývajícími čarkami zmizí. Většinou to jsou trojúhelníkové formace, které se změní v CG. Jinak Rosse sem četl, zatím jenom co je volně dostupné na netu. Teď studuju Market Profile a je tam i dost z toho, co nás tady učí Gladiátor. Konkrétně, kde je nejlepší zadávat obchody z co nejmenším rizikem, práce s volume a spousta dalších zajímavých věcí. Prosím Tě, můžeš mi ještě říct u jakého si Brokera a jak si s ním spokojenej? Dík Dneska sem se dostal k počítači až po 21h. a hlavní obchod dne (z mého pohledu) mi utekl. Odraz od TL na hraně kanálu. Tohle je třeba obchod do kterého bych šel i live. A jak se dnes dařilo Tobě? Ať se daří (tu)

12133

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Koukám, že než sem dopsal, tak Ty už si to sem dal.
Tak hlavně že Ti ten poslední obchod nakonec dopadl v plusu. Ale mám takový pocit, že si se nepodíval na vyšší Tf, kde se dala zakreslit TL, jak sem to zakreslil já. Sice si vstupoval na odraz na TL, ale na nižším Tf a jak by řekl Gladiator, vyšší bere.
Mě se tohle stává často:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

casablancax,

Uz som ti pisal ako sa mi "darilo", aj som prilozil "dokaz". Inac mali by sme vstup asi na tick rovnaky,keby som sa drzal povodneho planu, aj ked som TF240 a TL na nom ani nevidel ;)Mam aj Market Profile, velmi sa na tu knihu tesim, este som nedociatal knihy od Joa Rossa. Keby som nenarazil na Gladiatoro vlakno, uz by som s tym davno prastil. Mna PA dostal okamzite, presne ako hovoris, prave ked clovek zacne obchodovat tymto systemom, tak pochopi o com je trading, ako to vsetko funguje...Mne tiez vyhovuje jednoznacne najviac, aj ked sa mi zda este stale trochu komplikovany a nevysptatelny...

K tomu brookerovi, som u Mirus future, ale nie som velmi spokojny a poviem ti preco! Neviem ako je to u inych, ale dost ma ser.., ze ked si zadam cakacim prikazom buy, alebo sell, tak mi musi cena touto hranicou prejst o 1 tick za moju cakacku, aby mi prikaz vzalo, to iste, ked si zadam PT, cena moze na mojom nastavenom PT stat aj 5 min. a obchod mi nezavrie, musi opat prejst za tuto hranicu o 1 tick, aby mi poziciu zavrelo, ale mojho SL staci, ak sa cena dotkne len na zlomok sekundy a som vonku z obchodu, to ma dost stve!!! Nviem preco jeto tak, ak niekto o tom cosi vie, budem rad, ak sa vyjadri. Iny nedostatok som zatial nepostrehol...

Nec sa dari (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mydlo SK

To záleží na konkrétním příkazu. SL je většínou příkaz Stop... to znamená, že když se ho cena dotke, změní se na market. Zatímco PT bývá příkaz Limit a ten čeká až ho protistrana vyplní. To znamená, že dokud se nevykoupí všechny limity na tvojí ceně nemáš jistotu, že zrovna tvůj bude vyplněn.

Nemyslím si, že změna brokera by na tohle měla velký vliv.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...