Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini S&P 500 (ES)


Kazma

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 507
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahojte priatelia, tento krat hlavne Gladiator028, simi,

Dnes som asi riadne nenazrany, po 2 uspesnych obchodoch na europskych trhoch mi "nestacilo" a zobral som tu vlajocku, ktora sa vytvorila na 3 minl. tf-ku, ale som si este pockal, kym nebude z mojho pohladu jasne prerazeny kanal do toho shortu, lebo som sa dnes "chystal" na long....a potom som si isiel na "isto" "len" po 100-vecku :)

GLADIATOR DAKUJEM TI ZA VSETKO, CO SI MA NAUCIL, SIMI TEBE TIEZ, DOVOLIM SI TVRDIT, ZE PA FUNGUJE PERFEKTNE!!!!!!

Vsetkym prajem vela uspechov, vypinam pocitac a idem a liecit, pretoze som chory ako kon :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator028, simi,

Za vsetko vdacim hlavne tebe a tiez simi ma na tom isty podiel zasluhy, cize aj jemu! Nebyt vas priatelia, tak trading zostane len trpkou spomienkou v mojej hlave a tiez penazenke a to uplne bez srandy!!!

Gladiator,

trochu som cez vikend rozmyslal nad tym, co si mi "povedal" v piatok, ci sobotu k tomu mojemu piatkovemu nezrealizovanemu obchodu....Ja chcem zarabat a dost peniazi, nech si mozem plnit svoje sny, ved kto by nechcel a ked sa tu daju tak preco nie ;) Trading je na to ako stvoreny, dava ludom tolko prilezitosti zarobit poriadne peniaze, ako ziadne ine zamestnanie...A po vikende premyslania som sa rozhodol, ze sa nebudem bat riskovat par "supov" a zozierat sa nejakym co ak to nevyjde...., ked vidim moznost zarobit, idem do toho! Niekde som cital, ze su ludia(vacsina) ktori zivot "pozoruju" a potom su ti ktori ho ziju a ja ho chcem zit a naplno ;) cize som zacal brat vsetko a vsade tam, kde vidim pekny signal a nemaj obavy kamarat, este stale idem len 1 kontrakt, tak tam zostane dost pre kazdeho a po tvojom trhu ezatial len poskulujem,kym zo mna nebude full time trader, ale potom si nan posvietim ;)

Simi,

Este k tomu nasemu nezrealizovanemu obchodu. Neviem ci si sledoval graf tesne pred a pocas sprav, ja som mal pocit, ze to nema vobec "chut" ist pod TL, skor naopak a ked prisli spravy, zrazu to bolo stlacene, akoby umelo....a preto som to prestal sledovat a usiel mi aj ten odraz od RU, CC.., myslim, ze keby neboli, ta cena by sa cez tu TL nedostala, ale kto vie, ved grafy su nevyspytatelne ;)

Obom vam prajem vela uspechov a este raz DAKUJEM!!! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj šimi mám to zakreslený stejně, CG, RU, což sem rád, protože mě to utvrzuje že jdu správným směrem. :) Mydlo SK Tu vlajku sem tam neviděl, protože povětšinou mám zaplej TF 15 nebo 10min. Na 3 min. nechodím, je to pro mě už moc rozházený. Když ladím vsup tak jdu max. na 5min. Jinak když sme u těch TF, jak to máte vy? Já sem dřív začínal s jedním grafem a měl tam všechno zakreslený, TL,ST, CG...asi to znáte :) A tohle všechno sem přepínal z TF 5 až po TF 1440 za chvíli sem nevěděl čí jsem. Teď používám několik grafů na jeden trh. 1.graf s TF 1440 pro celkový lepší přehled, kde se cena zrovna nachází, 2. graf s TF 240 kde zakresluju hlavní kanál, TL, ST a CG. 3.graf TF 60 a v něm mám jenom TL, tahám linky ze všech možných pozic, které by mohli v budoucnu mít nějaký vliv na cenu. TL které se už potvrdily, mají 3 doteky, mám barevně odlišeny. Ostaní jsou šedý. 4.graf TF 15 na kterém obchoduji, do něj překreslím jen nejbližší ST a TL z ostatních grafů. Tento graf už si přepínám podle potřeby na 10 nebo 5 min. Všechny grafy mám na liště a když se chci kouknout na vyšší TF, jenom kliknu a jsem tam. je to přehlednější a pohodlnější než když sem přepínal v grafu TF a měl tam hafo čar. Jak obchodujete vy? Ještě přikládám screen, i když sem u toho neseděl a komentuju to po bitvě, tento obchod by pro mě byl platný a čekačku bych tam měl. ;)

11515

Link to comment
Sdílet pomocí služby

casablancax máš to všetko dobre no su tam ešte určite veci ktore Ti upresnia možný vstup do trhu s menším rizikom. Aj ked je cena v kanale treba hladat možne body v trhu ktore môžu cenu zbrzdiť . Nedavno som o tom písal a pridal aj screen na temu SF ked máš na výber viac možností . Teraz si vytiahol TL z formacie SF, ale bol a tam aj RU na oboch stranach teda trebalo ju brat do úvahy, vznikne tak "zona" ktorá ti dáva limit s ktorým počítaš pri vstupe a SL umiestnuješ na jej spodnu časť.Ked chceš vstupovat do trhu s malým SL tak o úspechu rozhoduje každý tick preto to treba načasovať presne, samozrejme nie vždy to výjde , ale treba viac nakloniť šance na svoju stranu. "Slabý verí v šťastie silný v príčinu" Gladiator028

11588

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Gladiator,
dík za komentář. Přesně takovýhle detaily oddělují úspěch od neúspěchu. Někdy přes jednu věc nevidím druhou. Vidím že je tam krásnej kanál, ale nevšimnu že se tam vytvořila před několika hodinami RU , zakreslím CG a nevšimnu si TL od který se cena odrazí jinak než bych čekal. Když je po všem, tak se pak chytám za hlavu a říkám si, jak sem tohle mohl přehlídnout. Ale je to všechno o dalších stovkách hodin sedění u grafů a tohle tunelový vidění snad bude ubývat. A taky díky Tobě, protože Tvoje komentáře mají neocenitelnou hodnotu. (tu) Díkas

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...