Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Aktualizované informace o systému FinWin


Doporučené příspěvky

Kamarád, kterého jsem ukecal na seminář e-mini I., teď FinWin na forexu zkouší a pochvaluje si ho. Jenže výsledků backtestu se od něj asi nedočkáte, on je ten typ, který všechno zkouší tak, že sedí hodiny u dema a obchoduje tu kterou strategii, v historických datech se mu hrabat nechce :D Trend neurčuje ani přes EMA ani přes swingy, ale patterny bere tak, jak je kluci učí.
Nicméně není důvod to nezkusit i na forex.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 69
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pokud se mohu vyjádřit k marketingovému tahu tvůrců webu ohledně systému FInWin, tak si myslím že tio co již kdysi na kursu byli a systém se neprezentoval, by měli mít kurs aspoň s nějakou větší slevou. Co se týká mého názoru na všemožné systémy, já mám vlastní systém založený za pouhých základech TA, s dodržováním disciplíny, fungující od nepaměti a pravděpodobně bude fungovat i nadále a nemusím se obávat toho že jednou fungovat přestane. Ale proti gustu..... zastávám totiž názor že pro zisk na burze nemusím umět všechno, stačí umět základy, ale opravdu dobře je umět (vědět kdy se nevyplatí obchodovat, kde umístit SL a nebo spíše že umístit je nutnost, poznat jeden dva indikátory, a mít disciplnínu. Patterny a trendové čáry včetně pivotpointů budou fungovat výdycky, je jen na traderovi jak to dokáže ukočírovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to DKoudela:
myslim, ze prave proto, je tady tato stránka: www.financnik.cz/exe/kurzy/kurz-opakovani.php , kde je možnost mít E-mini I za 2 370 Kč, místo původních 3 950 Kč, což je sleva 40%, zda-li se už jedná o slevu "větší", ať si posoudí každý zájemce sám :)

jinak s vámi souhlasím, že pro obchodování na burze není nezbytně nutné znát všechno, ale mít právě svůj systém, který u mne funguje a ten mít zmáknutý.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano to je podstatná sleva... já kursy nesleduji :-) Web je dobrej, ale myslím si že přece jenom teorie nestačí, je vše třeba opravdu vidět v praxi jak se to opravdu dělá :) Nevýhodu v systémech vidím v tom že čekám na signál, který mi systém musí dát,ale mezitím mi uteče spousta obchodů ke kterým potřebuju jen základy TA, vidím to na lidech kolem sebe :-) Ale zase chápu, že koupit něco co je již odskoušeno je pro nováčka lepší, protože ikdyž si někdo vytvoří obchodní systém, může být zakopán pes v psychice jednotlivce- že on sám si nevěří a neví jestli nemá systém postaven na doměnkách svých, které ve skutečnosti nejsou pravdivé a vím že backtesting je velice zrádnej....., takle je jasný že systém je funkční a odzkoušen, přece jenom si myslím, že i když co se týká prodeje systém,u jsem vždy skeptik (td) tak pánové financníci :) si sotva mohou dovolit nějaký FAUXPAS tím že by systém nebyl funkční. Tímto se do nich nikterak nenavážím aby to nebylo pochopeno zle.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On hlavně FinWin není systém, který bychom prodávali. Je to konkrétní ukázka toho, jak se to dá dělat, odkud se odrazit, co přitom sledovat, jak to vyhodnocovat atd. Prostě především hodně konkrétní inspirace. Osobně si myslím, že neexistuje žádný systém, který by se dal koupit a člověk s ním začne hned trvale vydělávat bez toho, aniž by do tradingu vložil nějaké své vlastní úsilí. Tak jednoduché to na burze není.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Damian:

teprve včera jsem udělal na ER2 (FinWin) od začátku dubna první dva obchody. Nedostal jsem totiž za celou dobu žádné kloudné signály. Ty včerejší dva obchody skončily ztrátou. Vstoupil jsem do nich, i když nebyly splněny všechny mé parametry pro vstup do obchodu a tak to podle toho taky dopadlo. Už jsem nevydržel bohužel to dlouhé čekání... Březen ten byl pro mě taky nic moc (ztáta).

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte vsetci, co sa tyka kurzu e-mini 1, tak rozhodne stoji zato tam ist. Clovek si ujasni uz zname veci a popri tom sa dozvie kopec novych zaujimavych - medzi ktore obchodny system FinWin rozhodne patri. Osobne (spolu s partakom Oskarom) sa nam podaril vcelku zaujimavy vysledok (vid prilozene printscreene) s modifikovanymi patternami FinWinu. Patterny sme si malinko modifikovali a prisposobili tak aby vyhovovali nasmu MM a taktiez aby sa dali pouzit v ramci AOS. K patternom FinWin sme pridali i nase vlastne patterny (2 na stranu long a 2 na stranu short). Testovane obdobie: 13/09/2007 - 11/04/2008, ER2, Volume 2000 Cas: 8:30 - 11:00 (US time), v niektorych patternoch 9:00 - 11:00 Fees: 6$ su zahrnute v teste. Vsetky patterny su obchodovane samostatne a navzajom nezavysle (a castokrat s roznym nastavenim parametrov). Detaily vid prilozene printscreens. Momentalne cely system podrobujeme mohutnemu testu (hovorime tomu test robustnosti), ktory spociva v testovani systemu na: 1. vol 2000, vol 1800, vol 1500, vol 2200 2. 14 tick breakout, 15 tick breakout, 16 tick breakout, 13 tick breakout 3. 3 min, 5 min 5. cas: 8:30 - 11:00, 14:00 - 16:00, resp kombinacia (US time) 4. iny trh Hodnoty parametrov menime podla toho na akom timeframe system testujeme (testovane pravidla ostavaju pochopitelne nezmenene). Podla prvych vysledkov, to vyzera, ze system sa da obchodovat i pomocou AOS ( alebo diskrecne, a to pri nastaveni aby generovane signaly si vyziadali potvrdenie pred samotnym odoslanim prikazu => nie kazdy signal musi byt spravny a v urcitych pripadoch je lepsie signal vynechat - presne ako to doporucuju prave Petr a Tomas) Tento backtest sa nam vcelku javi ako ok, avsak "mudrejsi" budeme az po ukonceni testu robustnosti. Dalsim krokom, je zavedenie systemu na live data, sim ucet => at to tak dlho az kym nezaplnime systemom tabulku min 100 tradeov). A ak system nam bude davat i po vstkych tych testoch pozitivne vysledky => prechod na live Tomas PS: Pri MM uvazujeme: risk: 2,5% vstupny kapital: 12,000$ Max pocet kontraktov: 5 PS2: Uz sa tesime na E-mini II :-)

5336

5337

5338

5339

5340

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

zdravim otazka na petra a tomasa: neviem kam to mam dat dufam ze to nevadi ze to davam sem. chcem ist na kurz emini I a chcel by som sa opytat ci bude aj II,lebo zatial neni vypisana,ked si zaplatim jednotku a nebola by nahodou dvojka uz tak by som tam asi nesiel ,pytam sa preto lebo vacsinou kurzy byvaju vypisane daleko do buducnosti tusim:))dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...