Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den

Mel bych 2 dotazy...

1. jde nejak pospojovat kontraktni mesice v jeden abych mohl napr otestovat minuly rok najednou a ne postupne kazdy ze 4 kontr. mesicu

2. lze stahnout najednou cely rok a ne postupne kazdy kontr. mesic zvlast

jde me o vytvoreni kontinualniho kontr. mesice aby statistiky byly dohromady

dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jkr:
u NJ to jde. Vyexportuj si jednotlivé kontr. měsíce do TXT. Poté v nějakém TXT editoru u jednotlivých souborů vymaž na začátku a konci souboru přebytečné řádky tak, aby datumy po spojení na sebe navazovaly. Následně stačí obsahy souborů pomocí kopírování (Ctrl+C a Ctrl+V) spojit do jednoho textu a uložit. Soubor naimportuj pod instrument s označením ##-##.
Vašek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jkr:
V Ninjovi dáš Tool-Historical Data-Merge. Spojovat budeš vždy nějaké dva kontraktní měsíce. 1. zvolíš instrument, kontraktní měsíc a nastavíš datumy od-do daného kontraktního měsíce, 2. zvolíš kontraktní měsíc do kterého se bude časový úsek (ad. 1) kopírovat, 3. dáš Merge a čekáš. Pokud chceš přidat další kontraktní měsíc změníš akorát bod 1. a spojuješ s 2.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj sodiku,
koukal jsem na ten tvůj odkaz super nápad. Chtěl jsem se zeptat jestli náhodou nemáš i data pro NQ (pro ninju) i za únor. Z nějakého důvodu jsem přišel o data v adresáři. No asi moje blbost. Jedu tedka paper a chtěl bych jet v dubnu či květnu live. Rád bych si prošel ještě jednou market replay za unor ale nemám data (td). Nemohl bys to tam nahrát? Teda pokud máš?
diky ralf

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
měl by někdo tip na kvalitní ticková data pro FDAX ? Potřeboval bych minimálně 4 roky dozadu - čím více tím lépe. Ideálně ve formátu NT, ale zvládnu i zpracovat jakýkoliv jiný .txt formát.

Zaboha nemůžu narazit na nějaký rozumný zdroj kde by nepožadovali např. 200$ za tento jeden symbol. Diskuze zde jsem prosvištěl, ale nic rozumného jsem nenašel.
Nedávno jsem kupoval data od disktrading (disktrading.is99.com/disktrading/) - celkem spokojenost, ale FDAX nemají. Samozřejmě jsem ochoten i něco povyměňovat.

Dík moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,
Potřeboval bych poradit ohledně historických dat. Nejsem moc zběhlý v oblasti software – data, formáty dat, zobrazování v různých platformách. Potřeboval bych data TF 3min (ev.5min) pro trh NQ. Mám Strategy Runner ale historická data zde jsou jen pár dní nazpátek.
Zde na finančníkovi jsem nalezl odkazy např. Ninja Trader u ZenFire, kde jsem se zkoušel zaregistrovat pro Demo s daty, ale už je to týden a nic jsem na mail zatím nedostal. Nikdy předtím jsem se u ZenFire neregistroval. Našel jsem taky pár odkazů na 1 minutová data NQ (textový soubor z www.emini-data.ic.cz) nebo nakonec také data od „jkr“ – (ty se mi stáhnout ale nepodařilo). Jenže nevím jak to dostat do platformy….? žádný „import“ jsem nenašel.

Mám několik otázek
1.Když jsou k dispozici např. ticková data (viz. data od „jkr“) nebo 1min. data, lze je také zobrazit jako data 3min, 5min apod?

2.Dají se nějak „konvertovat“ formáty těchto dat? Např. data pro nějakou jinou platformu překonvertovat tak abych je mohl zobrazit v SR (je-li to vůbec možné). (pokud někdo pracuje v SR, nebo ví, budu moc vděčný za info)

Pro vysvětlení: jak jsem psal, moc se v oblasti sw, dat apod. nevyznám. Dlouhou dobu si stahuju jen screenshoty abych si utvořil nějaký základní koncept, ale takto pracovat je hrozně zdlouhavé. Hodily by se mi elektronická data tak abych mohl měnit TF, nastavení indikátorů, atd…..

Díky moc
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

pelav,

add 2.) formáty dat lze určitě překonvertovat. Rovněž tak lze z tickových dat vytvořit nějaký libovolný timeframe, ale ne obráceně. Tudí nejlepší je vždy mít ticková data a s nimi dále pracovat. Samozřejmě, že záleží na účelu. Ne vždy jsou ticková data nezbytně nutná, ale pro ID obchody bych je určitě, pokud je to možné je získat, doporučil. Také soubory tickových dat bývají poměrně dost velké. Záleží ovšem také na jejich formátu.

Co máte namysli zkratkou 'SR' ?


Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aleš:

Díky za reakci a za vysvětlení. Tím SR jsem myslel Strategy Runner. Dělám v něm.
Chtěl jsem si stáhnout data která dával na ulozto.cz „jkr“ a přehrát si to v SR. Bohužel mi nejde ani jedno – stahovat jsem zkoušel jako „free“ a bylo to vždy jen 32MB a bez přípony (neidentifikovatelný soubor) a u SR jsem se zatím nedopátral jak mám nějaká data do platformy dostat – žádný import jsem nenašel. Takže nevím…..
Zkoušel jsem se zaregistrovat u ZenFire pro platformu NinjaTrader (dočetl jsem se že u dema jsou data zdarma) ale odepsali mi že demo poskytnou jen když si zařídím účet (tak jsem to pochopil), takže nic…..
Jediná data se kterýma pracuju tak jsou screenshoty které si ukládám jako mrtvé obrázky - ale takhle pracovat je dost neefektivní...

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...