Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Formace dvojitý vrchol a dvojité dno prakticky v intradenním obchodování - 1


Doporučené příspěvky

ticker

asi to bude tym ze kazdy vnima DT, DB uplne inak, ja by som napriklad s Remarkovych DB,DT nevzal ani jeden, a s tych co si oznacil ty asi len ten cislo 4, ale ten je protitrendovy, takze zase nic :)

ja by som sa priklonil k tomu ze DT a DB, musi tvorit v grafe formaciu,a nie lubovolnu spojnicu dvoch bodou, , takych sa da najst na grafe spusta, ale pri realnom trhu nemozes vediet ci to nieje len mala korekcia, ked DT netvori formaciu, ale len spojnicu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 138
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ticker >> ikdyž si myslím a tvrdím, že mám striktní a jasná pravidla, tak určitý cit tam je třeba, neberu DT, DB která před vznikem namají žádný trend, další podmínka je, že se mi musí líbit (to je velice široký pojem já vím, ale jinak to vysvětlit nedokážu)

1 elipsa. - na mě moc široké
2 elipsa - taky široké
3 elipsa - to vypadá hezky, šířka pro mě ještě akorát, ale jak se podíváš na čas. osu tak vidíš že jsem v kvaltu, není čas uvažovat o obchodech :)
4 elipsa - široké
5 elipsa - sice OK, ale na úrovni levého ramena už vstup byl tak bych tam nelezl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja len dodam ze uvedene patterny dvojity vrchol a dvojite dno by sa dali povazovat ako korekcia v elliotovych vlnach.
napriklad na poslednom obrazku v clanku je vstupny pattern zrealizovany na korekcnej vlne 2, a za nou nasleduje navyssi narast - vlna 3, potom korekcia 4 a maly narast vlna 5 a tam to aj konci a nasleduju 3 vlny korekcie opacneho trendu do urovne 66% vlny 1az 5.
ja sa na tento serial tesim, priste double top a bottom su jednoduche formacie a po pravde mi robi problem ich najst v grafoch ktore testujem, skusim sa na to viac zamerat, moznoze sa situacia zmeni. v kazdom pripade je to ku prospechu veci. len mam pocit, ze tieto patterny vie zaznamenat indikator woodiesCCI.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...