Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

BacktestHelper


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 723
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

jsem na PC lama. mam XP, office 2007.
NT jsem nasel na teto ceste: C:\Program Files\NinjaTrader 6.5\bin\Custom
v slozce Custom mam ale jenom dve slozky Backup a Snippet
nikde jsem nenasel slozku Indicatory a taky si nejsem jisty zda ty prvni dva soubory (dle navodu) mam zkopirovat do teto Custom.
Poradite vystudovanemu zednikovi?
diky. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Libri:

soubor BacktestHelper.dll a BacktestHelper.dll.config zkopíruj do adresáře
C:\Documents and Settings\\Dokumenty\NinjaTrader 6.5\bin\Custom

soubor BacktestHelper.cs zkoupíruj do adresáře
C:\Documents and Settings\\Dokumenty\NinjaTrader 6.5\bin\Custom\Indicator

... název účtu pod kterým jsi přihlášený ...

Good luck ... ;-)

Laadiis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

uuppss ...

to Libri:

soubor BacktestHelper.dll a BacktestHelper.dll.config zkopíruj do adresáře
C:\Documents and Settings\xyz\Dokumenty\NinjaTrader 6.5\bin\Custom

soubor BacktestHelper.cs zkoupíruj do adresáře
C:\Documents and Settings\xyz\Dokumenty\NinjaTrader 6.5\bin\Custom\Indicator

xyz ... název účtu pod kterým jsi přihlášený ...

Good luck ... ;-)

Laadiis

... takhle je to lepší :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to super, díky moc za hodnotný počin.
Měl bych k tomu několik podnětů a dotazů:

- při vstupu bere jako vstupní bod close úsečky. Dalo by se někde nastavit, že bude brát open? Já třeba vstupuji vždy na open další svíce, ne close té, která pattern vytvořila.

- za úvahu by stálo rovněž zaznamenávat čas výstupu, hodí se do mnoha statistik

- nejde nějak datum a čas sloučit do jedné buňky / jednoho sloupce? Pokud zadám stejný sloupec, zaznamená se jen čas, už ne datum.

- šlo by definovat si zkratky pro Long a Short sám? Tzn. aby to nepsalo nutně jen SHORT a LONG, ale nějak "user defined"?

- čísla mi to vkládá do Excel 2007 jako text s varovným hlášením, že "číslo je jako text". Musím to pak vždy pro celý sloupec převést na číslo. Čím to může být?

- ideální by bylo mít také možnost více výstupů, ale to je drobnost, ten jeden údaj už tam člověk dopíše ručně

Ještě jednou díky za tenhle kousek sw, moc se to hodí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě mne napadla další věc, která backtest trochu přiblíží realitě - a to je rozdíl mezi bid a ask. Ve většině případů je to 1 tick, u některých trhů to může být i více. Jde o to, že pokud je low MFE svíčky při shortovém obchodu třeba 450.0, ve skutečnosti je dosažitelné MFE 450.1. Při ručním backtestu si zapisuji hodnoty nižší o spread, ale tady to (zatím ;) ) nejde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Laadiis:

Vyzkoušel jsem tento SW pro verzi Office2003 a je to velice zajimavý doplněk pro backtestování do NT. Taky bych měl pár poznámek a podnětů. Nečetl jsem celou diskuzi, takže pokud se něco bude opakovat, tak se omlouvám:

- Pokud jsem pochopil dobře práci s doplňkem, tak pro každý vstup je potřeba znovu spouštět excelovský soubor. V opačném případě se to po zavření backtesthelpru na otevřený soubor již tento doplněk nekonektuje. Pro mne osobně je to dost otravné uložit každý vstup, zavřít soubor a při dalším vstupu ho opět otevřít.

- Osobně si do statistiky zapisuju hodnoty high/low prvního pullbacku kvůli posunu na BE, takže tohle mi tam osobně chybí.

- Všimnul jsem si, že se čas zaokrouhluje na minuty

- Stejně, jak píše Lucínek by se mi hodilo, aby šlo definovat hodnotu vstupu jinou než je close cena. Obdobně je to s názvy SHORT/LONG, aby byla možnost si je nadefinovat uživatelem. Každý si to značíme jinak a pro mne osobně jsou ty názvy zbytečně dlouhé.

- Čísla mi to vkládá do Excel 2003 jako text s varovným hlášením, že "číslo je jako text", stejně tak jak psal Lucínek.

- Všimnul jsem si, že pokud kliknu na svíci a poté na MAE, tak se vyplní hned i hodnota MFE. Je to detail, ale někoho to může zmást.

Jinak musím říct, že je to bezvadná práce.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...