Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ahoj Opius, dnes som neobchodoval, lebo to nebolo podla mojích predstáv . Trh robil malé swingy aj to do strany, keby si obchodoval 15 min TF tak by si si dal aj ty pohov , lebo nebolo čo obchodovať, myslím trh FESX. Aj tak mi nedá vyjadrit sa k tvojím stoplosom, sú zbytočne veľke. Pokial obchoduješ 1 kontrakt tak si musíš vystačiť s max .stopom 100 USD aj s poplatkom za obchod. Ide len o načasovanie vstupu, prikladám obrázok ako by som obchodoval, keby som obchodoval ten horrorový TF 1 min , ktorý ti narobil paseku ako píšeš. Viem, že po vojne je každý generál a môžeš si o tom myslieť svoje. Chcem ti len ukázat na základe čoho a prečo som sa takto rozhodol a úplne by mi postačovali stoplosy 40 a 60 EUR . Obchody som tam videl len 2 a to dvojité dno a dvojitý vrchol. Vstup po prekročení klzavého priemeru smerom hore , všimni si že trh sa nachádza nad všetkými klzakmi čo je velmi dobrý signál MACD prekračuje nulovú linku hore a RSI prekračuje uroveň 50 , takže máme rovno 3 dobré signály. Výstup, trh prekračuje klzaky smerom dole, RSI sa vracia k urovni 50, MACD sa kríži. Podobný postup máš na druhom prípade. Neviem si predstavit kde si dával stoplosy a ešte také obrovské. Break si nastav na výšku stoplosu , teda ak používaš stopku 150 USD tak isto si nastav posun na BE. Ak trh dosiahne uroveň tvojho profitu 150 posunie sa ti stopka na BE + 1 tick (poplatok za obchod) dalšie posuny stopky si musíš nastavit podla svojích očakávaní. TF musí vyhovovat hlavne tebe a nieje podstatné či ti radím 15 min alebo 1 deň!!! Vychádzam len z vlastných skúseností ked ma nízky TF tlačil ku skratovému správaniu , lebo čím nižší TF tým rýchlejší trh a tým väčší stres. Čo sa týka swingového obchodovania na dlhšiu dobu, tak na to potrebuješ tučný účet..)))) lebo stopka sa tam odvíja od minima /maxima minulého dňa , najlepšie priemeru 3 dní po sebe + 10 percent. To sa už bavíme o stoplosoch od 1000 EUR na jeden kontrakt a to nevieš či na trh v noci nedorazí nejaká správa ktorá položí aj tento stoplos . Musel by si sledovat všetky dôležité fundamenty a to ešte neznamená že by si musel uspiet. Takže z takého to pohľadu to už asi pohodička nieje ..)))) Takže pozri si screen a použij niečo z toho pre svoju obchodnú techniku. Good luck Gladiator028

7645

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta Gladiator028

Vdaka za tvoje prispevky, ked som si ich lepsie pozrel a porovnal s mojimi obchodmi, skutocne na vyssych TF by som ich vobec nebol bral (myslim tie moje co nevysli) dnes backtestujem na 15 TF par dni dozadu. Musim ale od zakladov prekopat moj MM ...to vidim uz teraz.
Ohladom tvojho pristupu by som sa rad opytal par veci:
1/ mas pevne stanoveny PT + SL na zaklade tvojho MM, alebo o tom rozhodujes pri kazdom obchode zvlast ? (nakolko som sa zucastnil seminara FinWin, kde radia v podstate na zaklade MM pevne nastavene SL ).
2/ v pripade obchodov ktore si vcera poslal na screen - akym prikazom by si vstupoval a vystupoval z trhu? ( ozaj ake prikazy vstupu a vystupu z pozicie preferujes? )
3/ ako som uz cital v davnejsich prispevkoch, trhy ES, TF versus FESX, FDAX pri porovnavani vykazuju velku podobnost pohybov, vyuzivas to nejako pri svojom obchodovani ?
4/ Si traderom fultime? alebo popri zamestnani ?

Viem ze ta zasipavam otazkami, ale prave sa nachadzam v stadiu (predpokladam ze aj ty si bol v tej situacii ) ze sa rozhodujem o tom, ci sa dalej vzdelavat a skusat trading (nie ze by mi vobec nesiel alebo by som bol z toho blby...) alebo to nechat plavat. Vies jedna sa o to, ze ked pojdem dalej, pravdepodobne ma caka coskoro otazka ci sa tomu venovat full, alebo (kedze teraz nemam zamestnanie) najst si nieco a popri tom zveladovat nasetrene korunky...
Samozrejme idealnu situaciu si vieme predstavit :) ...ale zivot predsa len nieje tak priamociary akoby sme si niekedy zelali.....

Zelam skvele obchody ! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius,

najprv začneme s tým čo ďalej ....určite ti odporúčam ďalej pokračovať vo vzdelávaní a papertradovat pokial si nebudeš istý so svojím OS. Pozri aká je teraz sitácia, každý sa bojí o zamestnanie a ked ho má tak sa ho drží zuby nechty a pracuje pre dobro toho druhého nie pre svoje. Samozrejme , že človek sa musí nejako živiť , ale určite je lepšie živiť sa tradingom ako manuálne makat od nevidim do nevidím a byt odkázaný na milost druhému človeku. Je to len môj názor a nevnucujem ti ho. Polož si otázku či si schopný priemerne denne zarobit na burze minim.100USD. Pokial áno tak si to vynásob 22 prac dní x 100 amáš 2200 USD cca 40 tis, ak nie tak aspon 50USD a máš 20 tis. Dostaneš taku výplatu u nejakého podnikateľa ? Ak áno za kolko hodín? atd.........U mňa jednoznačne výťazí trading. Pokial nebudeš snívat o jachtách a lietadlách a začneš s týmto minimom určite to pôjde a vypracuješ sa možno aj na najvyšší level..)))))

Ja som full traderom a nemenil by som to za nič na svete. FESX sa venujem denne od 8:30 do 11:00 potom až o 16:00 do 18:00 a končím.

Už som písal o tom že trh ES používam ako indikátor , lebo má totžný pohyb s FESX na 95%. Do trhu vstupujem limitným príkazom pokial nestihnem prvú sviečku v začiatku , alebo alebo buy /sell stop štandartne. Mám pevne stanovený target profit a stoplos v pomere 1:3 pre každý trh a jeho sílu zvlášť , ale len kôli tomu keby náhodou spadol systém a ja by som nemohol do toho zasahovať. Väčšinou si riadim pozície sám a vystupujem na predom stanovených pozíciach podla predpokladu pohybu trhu.
Hlavné je sa nevzdávať.


Good luck

Gladiator028


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator:

Líbí se mi co píšeš, úplně vyzařuješ optimismem............ to je super!!

Vím, že to do tohoto vlákna nepatří, ale chci se tě zeptat - jestli můžeš na to odpovědět - jak jsi se dlouho "učil" než jsi začal trejdovat live? A jak dlouho obchoduješ LIVE?A co ti pomohlo nejvíc v rozhodnutí jít do toho?

Měj se fajn!

Jirka



Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Atlas,

učím sa stále lebo v tradingu sa učíš celý život a možno to vyznie blbo, ale to je dobre. Objavíš niečo nové, skúšaš a trh je každý deň iný...skrátka sa nikdy nenudíš a nesklzneš k stereotypu ....ja už všetko viem atď. Viem ako to myslíš, trenoval som 7 mesiacov forex a potom som si otvoril ostrý účet a skúšal niečo zarobiť. Pravda je že som si tam "zaplatil školné " niekolko tisíc USD , lebo som nebol vedomostne dobre vybavený.Popri tom som dalej papertradoval ES,a FESX asi rok, Teraz je tomu už 2 roky čo sa živím tradingom. Samozrejme že to nieje nič v porovnaní s ostatnými obchodníkmi ale "šou musí pokračovať ":)))

Co mi pomohlo v rozhodnutí? Voľnosť pohybu , času atd. Normálne som bol zamestnaný asi 5 rokov a stačilo mi to...))) Potom som podnikal v obchode s hut.materialmi ďalších 10 rokov a to ma naučilo na určitý finančný štandart a ked si človek na to zvykne tak už ťažko nastúpi do zamestnania aby makal na cudzí blahobyt za smiešne peniaze . Trading je to čo som hľadal , niesom závyslý na nikom a môže byt finančná svetová kríza aká chce , burzy pôjdu stále a stále sa dá zarobit aspon symbolických 100USD denne. Nehovorím o tom kolko penazí som potreboval viazat v skladových zásobách, ked si na to pomyslím tak mi vlasy dupkom stávajú. Chvála bohu, že som všetko popredal, lebo teraz ked všetká výroba stojí by mi asi drblo..))))

Takže ako povedal Lenin....učiť sa , učiť sa, učiť sa..))))


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator028,

mockrát Ti děkuji za tvou odpověď. Je vidět, že jsi už nad věcí a že víš co děláš a kam jdeš! Placení školného je bolestivé a zřejmě i nevyhnutelné. Z toho mám strach ...... uff

Tvůj systém je pěkný a funkční a v praxi ověřený. Přemýšlel jsem jinak a jsem rád, že Ti to profituje. Pořádně to prostuduji.

Jel jsem TF a tam jsem vyhledával obchody jiným způsobem, protože se chová jinak než FESX. Teď zkouším FESX na RB 4 s finwin 50 a 14, swingem, HMA 34 a vypadá to slibně.


Mnoho úspěchů :)


Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta Gladiator028,

Viem presne o com hovoris, ..a presne po tom tuzim, nezavislost, sloboda, pracovat pre seba.... mal som tiez niekolko firiem, v tej predposlednej ktoru som predal pred 5 rokmi som bol neustale v Krisom zavode, kazdy mesiac som makal (5 x viac ako moji zamestnanci) na to, aby na konci som mal z coho pokryt naklady a mzdy (samozrejme z mojej firmy som zarabal najmenej) a co som mal navyse - sup do noveho zariadenia (lebo ved vyvijat sa treba nie? ) az som nakoniec po jednom podvode od zakaznika prisiel domov, stiahol som pollitrovku Becherovky (pritom alkohol nepijem) a akonahle som vytriezvel, o tyzden som kompletne celu firmu aj so zamestnancami predal. Po tom som siel do jednej zahranicnej firmy, ktorej som obetoval 2 roky zivota ( na konci ako riaditel pobocky pre celu republiku). Z nej som odisiel, pretoze byznys ktory som vybavil sa neuskutocnil pochybenim materskej firmy, ..takze som pekne zamaval niekolko milionom provizie zbohom......a tak som doma uz 2 roky.Takze co je mojim prvorady cielom a snom ? Byt konecne zavisly Len Od Seba, pracovat len Pre Seba, rozhodovat sa Len Za Seba, byt zodpovedny Len Za Seba, ...a ako si napisal, nemusia to byt hned miliony, ale zarobit pekne denne 100 -200 $, pravidelne, navysovat pekne kapital, pritom sa zlepsovat v biznise,...a najlepsie - aj ked budes zarabat jak Jurko Soros, ...nikto to nemusi vediet :o))) pokial samozrejme ty nechces...

Takze som sa asi rozhodol, ...nie? ...hehe vizera to tak :o)

Takze vela skvelych obchodov !!! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dělám (ale už moc né) v jedné velké pojišťovně. Šlapalo to pěkně, jenže už od května 2008 jsem věděl o finančním globálnímu problému, který na nás dolehnul až teď. O komoditách vím od konce roku 2007 (to jsem si jen o tom četl jak je to skvělá záležitost) a na konci září 2008 jsem si spustil demo na ninjovi a v lednu 2009 jsem přesunul penize do USA.
Před čtrnácti dny jsem začal live a světe div se - za dna dni jsem vydělal necelých 500$, dobrý pocit, jenže pak jsem se dopustil několika chyb a jsem momentálně 6$ v plusu..... hehehe. Tak jsem znova v testování a zkoušení - abych se vyvaroval dalších zbytečných chyb.

Začal jsem na TF s RB1, klouzáky, finwin, momentem - nebylo to šťastné řešení, ale zkraje mi to fungovalo. V tom mém neuspěchu taky hrála velkou roli psychika....... úplně jsem se klepal, když jsem měl kliknout na myšku. :(

Účet jsem otevřel s 3500$ - já vím není to moc, ale víc jsem si teď nemohl dovolit. Kvůli krizi krachly nějaké firmy a musel jsem vracet provize........... uff :(

Myslím si, když se vyvaruji zbytečných skoků do nejasných obchodů je reálné rozjet trejdování i s tímto pidiúčtem.

Držte mi palce! :)


Přeji Ti hodně štěstí.

Jirka


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte kolegovia,

aj ked je to mimo toto vlákno chcem Vám dat jeden typ ako si vybrat ten správny OS , lebo ako vidím pátrate a testujete. Mám to odskúšané a určite to bude fungovať u každého.

Zoberte si 3 OS ktoré skúšate, alebo chcete vyskúšať a máte v tom guláš... otvorte si 3 grafy toho istého trhu nad sebu , alebo vedla seba a nahodte tam do každého grafu jeden systém v rovnakom čase súčasne a potom ručne backtestujte spätne 100 obchodov. Pozorujte ktorý systém Vám dáva aký signál pre vstup a pre výstup. Zapíšte si profity , straty a falošné signály, ale všetko robte súčasne na všetkých grafoch v rovnakom čase !!! Prípadne si uložte screen najzaujímavejších situácii pre neskoršie pozorovania ako ťahák:-))) Potom podla výsledkov ich označte A,B,C podla úspešnosti. Takže máme suchý backtesting , ale to nestačí sú to len štatistiky čo by bolo keby bolo.Preto potrebujeme zapojit psychiku.

Teraz zoberte tie isté systémy , zobrazte si ich tak isto na demo účte počas otvoreného trhu a dajte v zmysle predpokladaného blížiaceho sa signálu prvého zo systémov (OS) čakačku Sell/buy stop a tak to opakujte na všetky obchodné systémy inak by to nemalo význam !!!
Po exekúcii obchodujte každý systém samostane podla signálov aký Vám dávajú a mimo výsledkov si zapisujte aj pocity ...napr: zatvoril som obchod lebo mi to dalo signál, ale keby bolo po mojom tak by som to nechal, alebo ...bol som v pohode ...pochyboval som atď. To robte s každým systémom na vzorke 100 obchodov a potom podla výsledkov s prihliadnutím na psychické rozpoloženie pri jednotlivých systémoch vyberiete ten najvhodnejší systém pre Vás. Neznamená, že pokial Vám systém "A" teoreticky na sucho zarobil viac , že by Vám zarobil aj na ostro. Možno to neznie velmi logicky , ale 90% obchodu je psychika a 10% technika. Zbytočne Vám bude dávat systém signál k obchodu ked mu nebudete vnútorne verit. Jednoducho musíte dostat trh do krvi , lebo ináč trh dostane do krvi Vás ......


Good luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...