Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

To Gordon,


ahoj, tak som si to pozrel a máš to veľmi slušne vypracované , len neviem či je to ten správny trh pre začínajúceho tradera pokial som správne pochopil. Velký zisk = velký risk a pokial nezčínaš s účtom aspoň 10K tak by som sa do toho nepúštal. Samozrejme je to individálne a keď si veríš tak je to OK. Inak testoval som FinWin , ale nejako mi nesadol, jediný patern ktorý dobre fungoval na FESX bol 2x0 ostatné vyrábali kopu falošných signálov.
Každopádne dávaj sem svoje screeny pokila sa ti chce , lebo dajú sa použiť aj pre analýzu iných trhov z pohladu paternov Fin Win.


Good luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator

Po tom co si mi odpisal, som sa pozrel par dni spat na grafi ES a FESX a porovnal ich. Mas pravdu, co sa tyka pomeru rizika / vynos. Pravdepodobne sa zameriam na FESX kedze na ES ma zabijala ta volatilita (presnejsie cenove rozpatia).

Podla toho co pises, ides do trhu uz s viacerimi kontraktmi (nemyslim navysovanie), vtedy ides s rovnakym PT ako s 1 kontraktom, alebo beries aj nizssie zisky ? (kedze vysledok je nasobkom poctu kontraktov).

Dik, prajem uspesny den! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all
kazdy den delam na DAX pripravu s komentarem, obchoduji ho jen dopoledne od 8:45-11.00, a tak sem budu davat screeny
jinak mym hlavnim obchodnim trhem je jiz rok TFko od 15:30 do 18:00
ucet mam fundovany u Infinity jak na Tfko tak na DAX, ale ten zacnu obchodovat az po pulrocnim sim, kdy budou me vysledky dle obchodniho planu
MM mam vyzkouseny a dodrzuji vzdy risk do 2,5% na kontrakt a pri testovani pouzivam /stejne tak jako to bude live/ position sizing s delta 4000USD/EUro a nezacnu FDAX drive nez budu mit nafundovano 20K

at se dari

PS: pouzivam OS zalozeny na FinWin a filtry cross swing, predem vyznacene silne S/R urovne a mozne DT a DB
dale Flip a specialni OS pro obchod v kanalu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gordon.

Zdravim ta, sam som absolvoval skolenie FinWin, a mne osobne po asi 2 mesiacoch testovania vychadzalo mnoho stratovych obchodov. Nejednalo sa ani tak o falosne signaly, skor o to, ze samotne EMA a klasicke formacie grafu (vlajky, trojuholniky a pod.) boli uspesnejsie. Tym samozrejme v ziadnom pripade netvrdim, ze je zly, alebo nefunkcny, ved napriklad taky WOODIE s nim ma mnoho podobneho a to je sistem ktory uspesne funguje mnoho ludom (a mne osobne rovnako nesadol) takze to je skor o mne. Ale FinWin mi zo vsetkych trho fungoval najlepsie na ES, preto som pri nom aj zakotvil, co teraz asi budem menit, pretoze (ako to z predchadzajucich prispevkov vyplyva) pre zaciato je to dost narocny na $, a kedze uvazujem o pociatocnom ucte nieco medzi 3000 - 5000 $, radsej nebudem pokusat osud. Ale to je len moj nazor.
V kazdom pripade vela stastia do live! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Opius,

na multikontrakty idem s rovnakým RRR ako na jeden, akurát rozdiel je len ten že signál pre multi..musí vychádzat od silnej S/R pre predpokladané krátke swingy robím len 1 kontrakt. Teda väčšinou to musí íst o kľúčove levely 50% fibo, pivot linie, alebo prekročenie EMA144 spolu s dalšími signálmi od RSI a SMA.


To Gordon,

zdá sa že máš predcíznu prípravu, tak by ti to malo ísť dobre. Nech sa ti darí a bude dobre ked podporíš toto vlákno svojimi štúdiami.



Good luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to gladiator jen jeden postreh z meho obchodovani s 1-2 kontrakty a potom s multi 5-10 ...moje psychika zatim neni schopna odolat nevybrat si profit kdyz jsem v open pozici vetsi jak 450 na kontrakt a S/R uroven na kterou to stejne z 76%/vychazi z meho backtestu a sim..cca 1000obchodu/ dojde nikdy nedodrzim, SL posouvam po open prof vetsi nez 250 na BE+1 a dale jiz jen stanoveny PT pokud neni mezi uroven..myslim mensi swing ci slaba S/R uroven budu sem dava svoje screeny a treba ted pridam jeste jeden starsi obchodni den

7747

7748

7749

7750

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gordon,


niekedy nieje na škodu ked vystúpiš skôr tesne nad S/R pretože trh tam spravidla koriguje a to ti najprv uberie zo zisku a potom ked sa to pohne zase tvojím smerom tak ti to vráti. Napríklad máš profit vo velkosti 1000USD a začínajúci swing ti uberie z profitu 200USD (stále riskuješ , že mohlo dôjst aj k otočeniu trendu) teda máš 800 USD. Pokial vystúpiš na začínajúcom swingu ostáva ti 1000 USD vo vrecku a ked sa trh opäť pohne tvojím smerom a Ty nastúpiš tak ten istý swing ti pripíše profit 200USD , teda táto technika ti zarobila 1200USD. V tomto prípade sa oplatilo vystúpiť a nastúpiť späť viac ako prečkať swing a stále byt na 1000USD....
Samozrejme , že tento spôsob si vyžaduje poznať svoj trh a jeho správanie aby si vedel zvážiť pre a proti. Ked ide trh dole/hore v mierných vlnách tak sa neoplatí vystupovať. Ja posúvam SL stále na najbližší swing + 1 tick.


Good luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opius: $ ? Nemáš na mysli spíše € ?

Jinak dotázek na příznivce evropských trhů - jedu US i EU trhy souběžně - jak si něco takového zapisujete do deníku? Zatím jsem to přepočítával z € na $, ale asi budu muset udělat to, že to oddělím na dva samostatné listy, dvě samostatné ekvity apod - takhle je to matoucí, měl jsem tam kurz 1 : 1.3, dneska už je to zase někde jinde ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...