Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Zdravim ta Gladiator028.

Je to skvely napad, mimochodom presne to robim od predvcera, a testujem: FinWin vs. Tunel vs. to posledne nastavenie 3xEMA+RSI :) a som strasne zvedavy no a o psychike je to pravda, pretoze trpim nutkanim stale hladat prilezitosti, aj ked tam ziadne nie su (moja netrpezlivost) :( inak vcera som na ES sprvil 1 pekny obchod ked poobede slo Down,..len neviem preco som sedel za pocitacom do 21:30 a spravil som dalsie 3 nezmyselne obchody.....

Myslis ze by sa dalo naprogramovat NT na zaklade Tunelov alebo tych EMA aby ti davalo signaly? Je tam dost roznorodych situacii, ked sviecky pretinaju EMA, Ema krizi pomalsie EMA, ....no a k tejto jednej situacii moze nastat to ze RSI ide nasim smerom ale z extremu, dalej pretina 50, dalej je medzi 50 a 30/70, pri tom MACD, kde su dalsie ukazovatele sa mozu spravati sice do nasho smeru trendu, ale mozu byt v roznej pozicii, pricom najdes obchody na vsetky tieto variacie..... Tak nad tymto teraz dumam,....to aby som co najviac potlacil EMOcie .....

Vela uspesnych obchodov! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius,


Fin-Win som skúšal asi 2 mesiace, netvrdím že je zlý, ale dobre funguje len pri väčších swingoch(trendoch) ináč dáva veľa falošných signálov.Spočiatku sa mi páčil, lebo pri backtete ked je po funfuse vyzeralo všetko OK.... ale v reále mi nesadol. Tebe možno sedí, takže to neber ako odrádzanie od systemu.

Tunel používaj len extremnych bodoch , na predposlednej a poslednej fibo úrovni. Ked je trh v extréme pozerám na RSI a hladám divergencie ktoré mi dávaju signál k otočeniu trhu. Inak FESX ked sa dostane hore dost často ťahá v jednej línii do strany, takže musíš rozlišovať extrém a extrém.
Podla toho čo píšeš vidím , že sa snažíš dostat do jedného systému všetky tri preto máš v tom chaos.
Takže tunel daj bokom ako pomocný indikátor možného obratu trhu , aby si bol v obraze kde sa trh uberá a testuj ostatné dva samostatne nad sebou ako som písal. Môžeš si upravit Ema alebo SMA podla seba a testovat dalej. Nič nieje zbetónované tak, že sa toho musíš držať a slepo nasledovať.
Na programovanie sa vykašli, lebo zase tu hladáš skratku k úspechu a chceš preniesť zodpovednost na PC , tak sklzneš k automatu ... a skončil si. Dilemu, prečo som obchodoval dalej a prečo som neskončil a prečo....a keby ...atd to rieši každý, aj majster tesár sa utne:-)))

To chce klid.......


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta Gladiator028.

Na uvod len tolko - ze je to skvela praca ! ja som vcera zial vacsinu dna bol odcestovany, takze trhy som nestihol.
Pozriem si to na grafoch, tiez prejdem a som zvedavy na to co sa mne podari...Boze, keby aspon z polovice siel obchod takto
:) :) :) .... Zial chyba mi vnutorna istota, pustit sa do live,....Dufam ze to pride co najskor...

Este par otazok k tym obchodom: Ake SL si pouzival? Siel si na PT alebo vystup na signal ? a ten test vychadza pre asi aky velky ucet?

Dik a vela skvelych obchodov! :) (tu)

PS: Pouzivas ICQ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opius,

sorry zabudol som uviest stopku, takže stoplos 150 USD +,- 2 ticky podla potreby lebo tento trh si vyžaduje väčší stoplos. Výstup len na signál v zmysle pravidiel. Kedže je to počítane na 1 kontrakt tak na to potrebuješ v Mirus 1000 USD ako píše kolega a na stopku 150 + poplatok za obchod cca 4,50USD Takže teoreticky ti stačí 1200USD, samozrejme je blbost otvárat účet kôli jednému pokusu. Na štart ti stačí 3000 USD aby si mal priestor na realizáciu,ale musíš byt vyberavý a čakať na dobrý signál Na silnej S/R úrovni teda 50% fibo, alebo Pivot linii v prípade dobrého signálu používam 50-70 USD. Pravidlá o max.risku sítce odporúčaju riskovat 2%účtu , ale to by si musel čakať fakt na dobrý signál na fibo úrovniach aby si sa do toho zmestil možno aj nejaký ten deň dva na jeden obchod. Určite je to ale lepšie ako nejaký kaskadér čo urobil 120 obchodov za 2 dni je v mínuse 8000USD......a pýta sa kde urobil chybu.
ICQ nepoužívam lebo mi robil šarapatu na PC. Aby boli dodržané pravidlá diskusie nebudem tu uvádzat svoje kontakty a popísat môžme kolko treba aspon sa niekto niečo naučí.


Good luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator028,

Tu komunikaciu respektujem, len osobne (aj ked cely trading v podstate je o sedeni pred obrazovkou) zo srdca NEmusim PC, mail a vsetko okolo (ja dodnes niekedy sokujem mojich znamych rukou pisanym listom), preto vzdy ak je nejaka priamejsia forma komunikacie (najradsej komunikujem so znamimi a s ludmi vseobecne osobne) tak ju rad vyuzijem (preto ICQ). To len na vysvetlenie...

Co sa tyka priamo obchodov, najviac ma oslovilo asi ES (ponom EURUSD) len co ma trochu brzdi pred live, je prave ta kostrbatost ES na nizsich TF , kde ako aj ty uvadzas je treba vyssych SL (min. 150 ) alebo fakt trpezlivost a vyckat si na dobry signal,.....lenze pri backteste je to skvele, pekne je signaly vidiet,..ale ked ides nazivo graf, tak signal sice je, ...lenze po par svieckacch moze byt situacia rozna ( a aj bola mnoho krat) ....ale ved o tom to je, nie? nic noveho nepisem,...Hlavnou pricinou je asi moja netrpezlivost (ale s tym mi nikto nepomoze,...alebo nejak 2mesacna dovolenka v saolinskom klastore ?.. :D )

Ako prosim ta riesis ty tieto zalezitosti? a konkretne kolko obchodov riesis denne? (viem ze je to podla trhu) ale napriklad ked spravis jeden den uspesny obchod, ides dalej? alebo ako to radia mnohy - zarobil som -na dnes pokoj a nepokusat trh dalej...

Vdaka zatial
:) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opius, k tvojej dileme ako bude vyzerat dalšia sviečka ti neviem pomôcť , ale pozri si screen ako sa opakuje história swingov z minulosti..... ja si z každého väčšieho dna, vrchola tahám tenku linku do stratena a v dannej oblasti trh pozorujem, ked dostanem signál v dannej oblasti a potvrdí mi to aj môj systém tak to beriem. Ked tam trh nedorazí nič sa nedeje dám ju preč a hotovo.Je to jednoduchá pomôcka , ale účinná!!! Čo sa týka obchodov, neobchodujem každý deň hoci som pri PC, niekedy len pozorujem trh a robím si poznámky. Aj ja som v počiatku klikal na všetko čo sa pohlo ,ale to sa neoplatí, terz som vyberavý. Keď urobím dobrý obchod nekončím obchodovanie, len som ešte viac vyberavý :) Viac ako tri obchody však nerobím, potom je už tendencia sklznut k automatu....šak som majster sveta a podobné nezmysly....drahé nezmysly ;) V začiatku ti určite neradím robit viac obchodov ako jeden , aby si si budoval dôveru v seba a system postupne .Nieje dobré ked v zápätí vystrieda úspech sklamanie a výčitky ..prečo som....., lepšie sa spí s pocitom úspechu ako z výčitkami.Zažil som to neraz takže viem o čom píšem. Good luck Gladiator028

7706

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

souhlasím,že trh ES je hodně kostrbatý a možná si zaslouží SL 150USD,ale ...

Podle mě je to na a ES hodně a to proto,že k takovému SL je rozumný průměrný zisk min. 500 USD,a takové 10 bodové pohyby bez korekce nejsou vůbec na ES běžné,vzdyt 10 bodů je ted na ES více jak 1% pohyb,a nikde není dáno že ikdyž trh ten pohyb jednorázově udělá,že se podaří vzít celý tento pohyb.Podle mě OS,který nemá minimálně průměrné zdůraznuju průměrné RRR 1:3 není možno dlouhodobě obchodovat.Přijdou špatné chvilky každého OS,a pokud nebude "nakřečkováno" je zle,pokud nemám jistotu,že jeden dobrý trade mě případné ztráty velmi brzy vrátí,taky zle,pár SL po sobě a předtava,že budu muset dát při malém RRR více ziskových tradů abych SL smazal.... a ke krizi OS se přidá krize hlavy,a to je pak hodně špatné.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Borax,

s tým stoplosom máš pravdu, že je privysoký. Ja osobne preferujem FESX kde stačí 50-70Eur, ale je pravda že ES robí lepšie pohyby a tie si vyžadujú takýto stoplos a malo by to mat dobrú návratnost v prípade úspešného obchodu v pomere RRR1:3. Nešpecializujem sa na ES , ale občas sú tam dobé situácie ktoré stoja za obchod s takýmto stoplosom.
Teraz som napríklad symbolicky (3dni dozdu)backtestoval ES volume 2000 a výsledky sú velmi dobré.
Dobre že si sa pridal, čím viac diskutujúcich tým väčšia výpovedná hodnota vlákna pre každého.


Good luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte všetci,

Vidím, že všetci čo diskutujete v tomto vlákne používate iný software, ale cez to všetko sa chcem opýtať (možno mi niekto poradí) ??
Sierra Chart asi polroka ponúka vlastné data pre niektoré futures trhy, ale musí byť predplatený level 4. Ja som si ho predplatil a využil ich data na backtest e-mini Russell 2000. Keďže tento predplatený level sa nedá zmeniť, tak som chcel využiť data od nich na backtest Euro Stoxx 50 (Mám účet u IB, ale načo platiť ďalšie poplatky za data od nich). Na ich stránke som našiel skratku pre tento trh FX, tak som skúšal všetky možné kombinácie, ktoré ma napadli a skúšal som tiež kombináciu FESX, ALE vždy s nulovým výsledkom.
Preto by som bol rád, ak niekto využíva data Sierry pre tento trh, aby mi poradil aký syntax je nutný, aby som sa konečne dostal k potrebným data.

Stano :( :S (tu) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To abc1,

ahoj, neviem ti poradit ohladom Sierra Chart, ale taktiež neviem prečo si komplikuješ život so shánaním dát na backtesting za poplatok. Jednoduch si stiahni cez Mirus Futures zdarma Ninja Trader s dátami Zen Fire , máš ich zadarmo a môžeš testovať kolko chceš. Vela traderov to takto robí, aj ja mám mimo NT dalšie dva programy ktoré maju niečo naviac napr.medzi indikátormi a tak ich používam. Nikdy som za dáta neplatil ani na demo ani na Live, zvlášt keď začínaš mal by si šetrit a neplýtvat peniazmi na veci ktoré su inde zadarmo. Ináč na finančníkovi je diskusia ohladom Sierra Chart tak skús túto otázku položiť tam.


Good luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...