Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Opius,

ako piše rkrc , je prezidentský sviatok a tak burza má skrátene hodiny. Momentálne mi Fesx šlape v poriadku bez výpadku, ale to sa može lišit od poskytovatela dát. Ináč si na tom lepšie, lebo mne ráno zmizli všetky grafy, vypisalo to chybovu hlášku a teraz tahám dáta na novo takže dnes som nemohol obchodovat vôbec.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vas vsetkych,
vdaka za info, asi sa budem musiet zacat venovat aj trochu fundamentom,...detinska chyba...

Gladiator
Toto je tak trochu mojim strasiakom, co by som robil v pripade ze padne sistem, alebo cokolvek ine (uplne najhorsie zachrani SL) ale nakolko z anglictiny som za 4- , nevedel by som vela toho vybavit :(
Ozaj, mne blbne trochu NT, ked ho viem otvorit vacsinou az na 2 krat,kedze mi zmrzne pri nacitavani Default nastaveni. Dalej mi ostavju na obrazovke "duchovia" otvorenych ponuk v NT (napriklad ked otvorim Tools>New chart>otvorim graf, odkliknem OK... A na obrazovke ostane doch okna ponuky noveho grafu)
Neviem ci je to NT, alebo WinXP, alebo nejaky iny soft ako ICQ,...
Nemas s tym skusenosti ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opius,

napadlo ma , že jeden čas mi to robil NT ked som chcel stahovat data Euro dolar (6E ), vtedy mi to okamžite cele zamrzlo a pomohol len reštart , ale robil to len tento trh a to neustále....Skus nestahovat data ktore práve nepotrebuješ , lebo mohlo by to byt aj tým.

Čo sa týka reportov , ak nevieš po anglicky vygogli si CI komodity, stiahni si od nich nejaký soft na obchodovanie akciových indexov , zaregistruj sa pre vstup k dátam na ich stránke a každý deň si tam môžeš čítat správy v slovenčine v sekcii Ekonomický kalendár + budeš dostávat analýzu trhu každý deň medzi 9:00 - 17:00 na svoj email.



Good luck



Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta Gladiator.

Ten EURUSD mam tiez medzi datami ako si mal ty, takze skusim vyhodit a uvidim.
Co sa tyka reportov, tak to je dalsia detiska chyba, pretoze na CI kom. som registrovany asi pol roka, len som na nich zabudol ... Je k tomu treba nieco dodat ?...

Vdaka , vela skvelych obchodov !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdarvim vas pani.

Neviem co sa dnes dialo s tym ES a FESX (alebo so mnou ?:( ) ale som robil same minusove obdhody.
Pokial to spravne posudzujem su oba trhy v celkovom Downtrende (TF 15 min) ale medzi 15 tou a 18 tou hodinou to malo tak strasnu volatilitu a po relativne dobrom signale to zasa nerozhodne lietalo sem-tam......som nestastny...

To Gladiator:

Mam nastavene SMA 9, 18 a 55. vsimol som si, ze v tie dni, ked je trh "predvidatelnejsi" sa sviecky drzi blizko SME 55 a spolu cestuju.... Naproti tomu dnes sviecky strasne daleko odbiehali od SME 55 a potom sa vracali, ...a moj SL 120 $ bol niekolko krat v keli. Co vravis na dnesne obchody? (15 -18 Hod) robil si nejake?

Dik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius,

nebuď z toho vedľa, trh FESX bol v poriadku , držal si smer s relatívne malými swingami, stačilo ti nastupit o 9 :00 a večer vystupit, tak ako to preferujem v tunel.metode.Celý čas ti EMA 144 ukazuje trend a pokial ju trh neprekracuje máš jasný signál na ktorej strane sa máš držať a stačil ti na to stoplos 70EUR.

ES bol dnes divoký a vôbec som ho neobchodoval , lebo sa nedal čítať, nechoď do takýchto trhov ked je obrovské otváracie rozpätie a je jasne, že trh bude poskakovat len niekde v strede otvaracieho rozpätia čiže ide do strany. Predtým si zmeraj priemernú velkost úsečiek, len tak námatkovo som na to pozrel a sú tam úsečky od 120-250USD , tak do takého trhu nemôžeš ísť so 120USD stoplosom. Stoplos by si mal umiestnit nad hig druhej až tretej úsečky , takže si potreboval minimálne 220USD stoplos.....teoreticky....lebo do takých trhov sa nechodí .Dalšia vec ked vidíš že SMA sa motaju cez seba ako lano tak už to ti signalizuje , že trh ide do strany a tak chod radšej na pivo.Neobchoduj za každu cenu, každý deň, lebo napríklad ako dnes si z toho vykolajený a prestaneš si veriť. Čakaj na dobrý signál ako rybár na rybu. Hlavne že ta to nestalo skutočné peniaze. Keď chceš obchodovat ES pohodlnejšie skús Volume 2000 , a 15 min použivaj pre určenie trendu, musíš experimentovat s TF .
Používaj trendové čiary , označ nimi otváracie obchodné rozpätie ako tunel , lebo to ti povie aký bude možný trend, či dôjde k prerazeniu, alebo to bude len v strede ako dnes.

Good luck



Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta Gladiator.

Velmi mi pomohla tvoja moralna podpora :) nakolko vcera som mal cely den nejaky divny a povedal som si ze so zlou naladou si radsej pred komp nebudem sadat, ...a vcera som to predsa spravil...a nevyplatilo sa...

Co sa tyka trhov, este sa musim vela ucit a testovat, len mi znechutia tento biznis chvile, ked jeden den akoby si bol na nejakej vlne prozretelnosti a tvoje predpoklady pohybu trhu a formacie v grafoch ti vychadzaju, jednoducho v tom mas "jasno" - a nasledujuci den (pre mna taky bol ten vcerajsi) je vsetko zle ! Ak by niekto sedel pri mne a pozeral mi do PC na moje obchody, stacilo by mu davat vzdy opacne prikazy ako ja, a bol by vecer v baliku ! ....Mozno su to tie sfery 6 zmyslu, emocionalnej inteligencie, duchovna, ked si v pohode a ficis....vlastne neviem coho, ale visledok je badatelny.

Ohladom FESX: aky hlavny rozdiel vidis ty (nie fundamentalny) ale technicky medzi FESX a ES ? myslim tym ktory z nich preferujes a z akeho dovodu? (volatilita, nejake technicke ukazovatele, nejake ine...)

Vdaka, prajem vela uspesnych obchodov! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all
simulacne obchoduji DAX jiz 3 mesice a predtim rok TFko, DAX je opravdu dravec ale pokud clovek obchody odklada a ceka jako rybar na adekvatni zaber tak se to da i se SL do 150EUR
pokud chcete kouknete na vlakno Gordon journal kam screeny kazdy den umistuji a verim ze od brezna budou jiz LIVE

at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius,

každý trader má svoje dobré a zlé dni, aj ked je profesionál takže na nič nové si neprišiel a nieje to tvoj osud.... ;)
Šiesty zmysel určite funguje, napr. ked pozrieš na graf a okamžite ti napadne, trend nieje dobrý , neobchoduj .atd tak to počúvni , lebo ked nad tým začneš uvažovať , ale mohlo byt ok keby .atd a začneš špekulovať zaručene prerobíš....

Prečo som si vybral FESX som už písal, fundamenty sú totžné takže tam nieje pes zakopaný. Pes je zakopaný vo volitalite trhu a velkosti pohybov. Smer trhu maju spoločný, trh je kludnejší, otvorím 3 pozície a riskujem 150 EUR(50EUR na obchod) (195USD) a mám možnosť zarobit na jednom ticku 30 EUR ( 39 USD) Ty otvoríš ES 1 kontrakt a potrebuješ 150USD stopku a máš možnosť zarobiť 12.50 USD na tick , rozdiel v risku je 45 USD a výsledok 3 x lepší v prípade úspechu.....
Konkretne ak otvoríš rovnaký multi kontrakt 3 na ES riskuješ 450 USD a vystúpiš na profite napr.10 tickov Ty máš 385USD USD a ja riskujem 150USD a profit 390USD !!! Model si môžeš vybrat aký chceš , ale pointa bude vždy tá istá.....riskuj menej zarábaj viac (tu)


To Gordon,

vytaj medzi "Európanmi" pozriem si to vlákno , lebo DAX je zaujímavý trh.



Good luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...