Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mechanicka- pocitac muze treba mesic obchodovat za tebe (mas to naprogramovany)
subjektivni faze - na zaklade nejakych kriterii, ktera si rozumove dokazes oduvodnit obchodujes - napriklad SR je daleko, trend je up, pujdu long
intuitivni - zase chces jit long, ale nevis proc :) (kriteria jsou ulozeny v podvedome casti mozku, kam nema vedomi pristup :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Klepino: dobre ty! taky jsem tam zvazoval vstup, ale trh byl spis naladen na shorty a longy jsem si nechal stranou pro pripad zmeny kontextu... udelal jsem dobre, ze jsem to nevzal, jelikoz bych az pro svuj target nedosel a v lepsim pripade skoncil na BE... prilezitost do shortu mi dnes zadna neprisla... skoda :) pritom po tom tretim testu 1181 uz to bylo vazne na spadnuti... pro tyhle "jasne" platne breakouty si pomalu utrizuju, jak je zaradit do planu, je skoda tech silnych trendu nevyuzit, zvlast kdyz to opravdu na platny break vypada... dle testovanych pravidel pro platne breaky bych mel vstup short i 17:04 a 17:28 :) musim na tom zapracovat, at to muzu zaradit :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka: přesně tak, po tom třetím retestu té SR už to bylo téměř natuty jistý, že to spadne. Pak jsem tam číhal na short, ale ta zelená svíce v 16:44 to úplně zabila. Taky mě docela trápí ta myšlenka těchto pěkných breaků a zvlášť do shortu. Na té svíci v 17:04 by ještě šlo vstoupit rozumně za limit, ale na té svíci v 17:28 to by asi nešlo - nebo bys vstupoval za close? To by se mi moc nechtělo. Docela by mě zajímala ta myšlenka...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Klepino: platne breaky bych bral stopem, neplatne limitem (co a kdy budu brat by bylo rozhodnuto podle trzniho kontextu predem... tozn. jestli na breaku budu spekulovat na falesny nebo platny pruraz nebo zustanu mimo) na stopech v techto oblastech byvaji samozrejme vetsi skluzy, prave to je ted predmet meho zajmu... hlavni myslenku mam uz z vetsi casti natestovanou, na backtestech je profitabilni, v realu jsem podobne breaky uz obchodoval a v prumeru tick skluz tam byval, otazka je, co s tim udelaji multikontrakty... bohuzel skluzy na backtestu a simu moc natestovat nejde... takze mozna proste budu muset zacit zase pomalicku tyhle obchody s jednim kontraktem a postupne pridavat a dorovnat to s mnozstvim na limitnich vstupech, dokud nebudou skluzy nesnesitelne... nebo se pak otevira otazka pouzivani stop limit prikazu... ale s tim jeste live zkusenosti nemam...

to Sinuhet: jsem rad, ze se ti dari, a ze jsem k tomu snad i trochu prispel :) jedes ho uz s ostryma penezma (ptam se kvuli slippage)? prave tu myslenku trendovych obchodu z daneho systemu nejspis zaradim zpatky v trochu diskrecnejsi podobe... jaky PF ma tvoje uprava daneho systemu a je to s komisi a slippage? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jedu, slip je v prumeru 1 tick (nejcasteji)... obcas 0, obcas 2... specialne ty trendove obchody je podle me dost robustni pristup...na nich mam PF 1,5 (za posledni rok, zapocitan slip i komise), protitrendove jsem na nejaky cas vyradil, ted je jedu upravene, ale podle me to bude taky slibne

(obzvlast dobre obdobi, v backtestu od roku 2007 ma kompletni system PF 1,35 (vcetne slip, popl.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka: ten první break by skončil, když dobře tak na BE, další by byly ok. A nezkoušel jsi testovat třeba vstup, alespoň na úrovni třeba spodní 1/3 nebo 1/2 té breakové svíčky na další svíci za limit, ptž když je to taková struktura trhu jako včera, tak se ten trh vrací cca do té 1/3 svíčky většinou vždy, zase jsou dny, kdy se to urve a padá to bez sebemenší rotace zpátky, což samo dopředu nevíme - jestli jsi třeba uvažoval tyto dva scénáře, případně je testoval - co vychází výhodněji, jestli brát vždy close a sázet na rychlý sešup s docela velkým PT, nebo vstupovat na mikro rotaci, která se samo nemusí objevit, tzn brát tyhle pomalejší klesáky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sinuhet: parada :) tak jen at to tak jde dal :) pouzivas na ty trendove i ten vetsi stop, jako ja kdysi az 300 USD/kontr.? nebo jsi to dokazal nejak protridit a stopy mivas tesnejsi? :)

to Klepino: no ja nikdy necekam az na close svice ktera breakuje, bud ten break chci zobchodovat do daneho smeru, nebo spoleham na to, ze rychle selze... takze pro mne pripada v uvahu na obchodovani platnych breakoutu pouze stop order nebo stop limit... samozrejme zalezi na konkretnim typu dne a konkretni situaci kolem mista vstupu, ale obecne se da rict, ze, kdyz budes chtit lepsi cenu trh ti v tech nejhezcich pripadech utece, zatimco vsechny nebo vetsina tech co dopadnou spatne budou vyplneny... takze tam uz je to spise o tom, jestli lepsi ceny dokazes vyuzit v risk managementu ve svuj prospech nebo jestli pouzivas stabilni SL na cene nezavisly...

co se validnich breakoutu tyce tak je treba rozlisovat trh, ktery nejakym smerem spise rotuje a po breakoutu se vrati o kus zpatky (potreba vetsi SL a to se mi moc vyhodne nezda) a trh ktery se danym smerem spise riti bez vetsich korekci a po breakoutu je schopen udelat i stovky dolaru bez zasadni korekce (zasadni uz je pro me treba navrat 100 USD pred break)... me osobne zajima hlavne ten druhy typ trhu, ve kterem jsou breakouty podstatne mene rizikove... proto bych ten prvni break z vcerejsiho trojuhelniku asi radsi ani nebral, jelikoz do te doby trh danym smerem v podstate rotoval a dalo se cekat, ze po prurazu muze prijit nejaka vetsi korekce (i kdyz zrovna v tom vcerejsim pripade prisla o dost pozdeji nez bych ji cekal :D)... vlastne az po tom breaku 17:04 uz se typ trhu zacal menit v kontextu, ktery je pro breaky nejzajimavejsi, takze z tohoto pohledu byl typove nejsilnejsi signal az ten break 17:28 a ty co pak nasledovaly, ty dva pred 17:28 byly jeste rizikovejsiho charakteru...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Klepino: na ty pomalejsi klesaky/stoupaky, kde trh kolem breakoutu vic rotuje potrebujes vetsinou vetsi stop loss a nebo chytit idealne nejakou predbreakoutovou cenu... ja volim druhou moznost... do trhu ktery nejakym smerem rotuje je asi lepsi vstupovat limitem tak, jak to delame na falesnych prurazech struktury, tam si muzes byt temer jisty, ze se ten pruraz ukaze jako falesny a budes mit skvele umisteny maly stop, nebo se pruraz ukaze jako platny a budes rychle venku s malou ztratou, pricemz potencia

Link to comment
Sdílet pomocí služby

se SL ani PT jsem nic nedelal, zkousel jsem napriklad vystupovat az na nejblizsi SR z nejakeho vyssiho timeframe (bylo to v posledni dobe velmi ziskove), ale kdyz jsem udelal dlouhodobejsi backtest tak klasicke MAE/MFE vychazelo minimalne stejne dobre, ale spis lip... (obdobi, kdy trh SR vesele ignoruje, otaci se uprostred mezi nimi atd)

mam tam nejake filtry, ale ty uz jsem kdysi myslim popisoval (napriklad dlouhy pohyb bez korekce pred vstupem - zvysuje se riziko SL (SL by visel "ve vzduchu")

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...