Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

to Sinuhet: u me je to zatim jen o propracovavani se na ten vyssi stupen, nerekl bych, ze tam uz jsem, na to by to nesmelo byt porad spis o stovkach na kontrakt za mesic... :) ale uz si vice verim, jsem schopny delat nejaka rozhodnuti a pak si za ne nest odpovednost bez zasadnich vycitek, tomu jsem se snazil drive mechanickym obchodovanim vyhnout a dospelo to k tomu, ze jsem oteviral pozice, ve kterych jsem od zacatku vlastne byt nechtel, coz bylo vcelku frustrujici zvlaste pokud opravdu skoncily ztratou...

sice porad delam chyby a obcas bych si nafackoval, ale nezazivam tolik rozporuplnych pocitu a pozice, ktere otevru, otevru proto, ze jsem o nich v dane chvili presvedceny... kdyz se mi neco nezda, rozhodnu se, jestli dal setrvat nebo pozici zavrit... tim jak se na cely proces musim vice soustredit a trhy pozorne sledovat se navic mnohem rychleji ucim a inovuju, pridavam, pozmenuju patterny atd., celkove je to zazivnejsi, zabavnejsi a hlavne zatim i ziskovejsi :)

add tvuj system na pet radku kodu...

primitivni systemy zalozene na robustni myslence byvaji dlouhodobe uspesne, ale clovek se musi smirit s tim, ze nektere roky budou i ztratove... (coz je videt i z toho grafu, cos dal) z velmi dlouhodobeho hlediska tedy ano, vydelal bys, kdybys mel ty nervy nechat to tech 40 let bezet a par ztratovych let jsi preckal a system nevypnul...

na druhou stranu kdybys v roce 1970 nakoupil jeden kontrakt velkeho S&P, kde je bod za 250 USD a tehdy stal kolem 90bodu, tozn. cirka 22500 USD, dnes bys mel pouhym drzenim pozice na uctu o 1900 bodu vice tedy necelych 500 000 USD a taky bez position sizingu a za mnohem mensich nakladu na obchod bys tak mel petinasobek toho, co na cukru :D

samozrejme drzeni komodity, ktera se da vypestovat v sobe neskryva stejnou zakladni robustni myslenku jako drzeni baliku akcii (S&P) s balikem akcii ti do znacne miry pomuze uz jen inflace a fakt, ze spolecnosti existuji proto, aby vydelavaly penize a snazi se zisky neustale zvysovat... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dulezite ze obchodujes ziskove (uz se budes asi jen zlepsovat:), ja mel proste velke vykyvy .... vtip je v tom, ze samozrejme mechanicky system neobchodujes jen 1... u ztohoto 80 % roku bylo ziskovych a i u tech ztratovych byla ztrata minimalni (a dulezity je DD (minimalni), pritom zhodnoceni 50% - 100%)

jaky musis mit ucet k nakupu velkeho S&P ?


Ja to vidim jinak, hodnekrat se mi stalo ze jsem vstup videl ztratovy a byl z toho pekny zisk a i naopak...(ve vysledku mi statistika vydelala minimalne stejne jako rucni obch. ale spis vic, protoze mechanika eliminovala chyby :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sinuhet: na nakup velkyho S&P treba u AMP je margin skoro 20000 USD... takze na jeden kontrakt bez SL bys dnes potreboval celkem slusnou palbu asi tech 500 000 USD, kdybys to chtel jen drzet... :D, ale to nebyl ten hlavni point... jsem si jisty, ze vis, co jsem tim chtel rict, v roce 1970 by stacilo cca 20000 USD (margin by byl urcite mensi) a dnes bys s 500 000 USD mohl jit do duchodu :) stejne jako by dnes melo stacit nakoupit treba malej S&P pri cene necelych 100 000 USD na kontrakt a za 40 let muzes jit do duchodu taky :D


akciim se venuju vice posledni rok a neco... ale jsou to vsechno jen pozicni obchody... tam, kde jsem nakupoval fundamentalne velmi silne spolecnosti jsem vetsinou vydelal, tam kde jsem nakupoval spekulativni kousky vetsinou prodelal... celkove si to ale vede procentuelne skoro stejne jak intraday a v absolutnich cislech mnohem lepe (vetsi dedikovany kapital)... kdyz nakupujes silne a zaroven podhodnocene spolecnosti v bycim trhu, nejde se moc zplest... rekl bych ale, ze brzo prijde minimalne korekce, pokud teda na par mesicu neprevezmou vladu medvedi kompletne :) ted uz je trh celkove dost drahy v porovnani s cisly pred rokem, chtelo by to nejaky poradny vyprodej, aby zas bylo z ceho vybirat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sinuhet Napsal:
-------------------------------------------------------
> 1 kontrakt (bez PS), jeste dodam, ze to je se
> slippage i poplatky (to je dulezite)

Jste si jistý, že jsou slippage a poplatky správně započítané? Můžu vědět něco bližšího, aspoň o jaký jde symbol, timeframe, jsou použity limity/markety ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Mnovak: gratuluju :) ja uz vcera obchodovani vubec nestihal... to detroit: a zas jsme zavreli nad open :D na tech FOMC statementech neco bude :) ale rozpeti 1000 USD behem 4 minut je celkem silenost :) to by chtelo obchodovat bez SL a kryt se treba opcema nebo necim... :) u me dnes jen jeden obchod, dva signaly jsem nebral kvuli trznimu kontextu...

29580

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Wrote: ------------------------------------------------------- > to detroit: a zas jsme zavreli nad open :D na tech > FOMC statementech neco bude ale rozpeti 1000 USD > behem 4 minut je celkem silenost to by chtelo > obchodovat bez SL a kryt se treba opcema nebo > necim... Ja jsem jel ten FOMC radsi na SIMu. Lepsi je ho na live nepokouset ;) Malem jsem to vychytal. Vstup v poradku, long na pullbacku, ale dal jsem moc velkej PT a po necely pul hodince to vzdal a scalped out s profitem $100. Nacez jsem tam mrsknul jeden short proti planu a skoncil den se smesnym 1 tickem profitu :) Dneska jsem si to vynahradil, v prostredi kde se opravdu spatne vydelavalo i tem nejzkusenejsim, jsem z toho dostal slusny dva body ($100). Viz screen: .

29583

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit: na FOMC statementy tady na financniku v diskusi nekdo dokonce zalozil vlakno i s backtestem... obchodovatelne to rozhodne je, ale jak rikam, clovek by se musel kryt nejspis opci... a nebo to pak zobchodovat ciste opci, i kdyz tam je otazka do jake miry ten predpoklad bude uz zahrnut v jeji cene... :)

co se vcerejska tyce gratuluju, to byla past vedle pasti :) bylo potreba dost pozornosti, aby se clovek do nejake nechytil :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit: na FOMC statementy tady na financniku v diskusi nekdo dokonce zalozil vlakno i s backtestem... obchodovatelne to rozhodne je, ale jak rikam, clovek by se musel kryt nejspis opci... a nebo to pak zobchodovat ciste opci, i kdyz tam je otazka do jake miry ten predpoklad bude uz zahrnut v jeji cene... :)

co se vcerejska tyce gratuluju, to byla past vedle pasti :) bylo potreba dost pozornosti, aby se clovek do nejake nechytil :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...