Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

Systém vychází z dění u high/low aktuálního dne. Kombinuje trendové (Continual Extreme Break - CEB) a protitrendové (False Extreme Break - FEB) vstupy podle pravidel, které je možno aplikovat v podstatě automaticky (na diskréční obchodování zatím nejsem dost chladnokrevný). Přesné znění zde popisovat nebudu, ani to nemá cenu, celé je to jen o průrazech a odrazech od extrémů, každý si může udělat jednoduchý backtest a určitá pravidla mu vyplynou tak nějak sama :). Rozhodně je stále co vylepšovat. V backtestu mám data od začátku roku 2009 až do dnešního dne. Živě to obchoduji již přes půl roku. Každou novinku či nápad před nasazením vždy na daných datech znovu otestuji, takže evoluce systému zabírá čas, ale ztrátová období jsou obzvláště motivující silou... Není to svatý grál, ale profitabilní to je. Občasný ztrátový měsíc se ale nevyhne ani tomuto systému :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Peter, live jedu od 2011/11, muj prvni live system se zkladal pouze z variace patternu 0/V, ale zisky byly dost nestabilni, a v lete roku 2012 jsem zaexperimentoval s vice diskrecnim pristupem, ktery se neosvedcil (do te doby nez jsem zacal diskrecne, jsem se aspon drzel na svem, po zapojeni diskrecniho pristupu jsem sel behem dvou mesicu do ztraty pres 20% z uctu), tak jsem dal mesic pauzu od live (2012/10) a vivinul o neco komplexnejsi, i kdyz primitivni system, ktery jedu od 2012/11 do dnes. Ten si zatim vede tak, jak ukazoval backtest, ze by mohl a i presto, ze zacatek roku 2013 (cely prvni Q) byl dohromady ztratovy, je system v plusu pres 20% od sveho live spusteni...

i po roce a pul live jeste obcas udelam chybu proti planu :) když si sečtu rozdily ve vysledcich, tak jen tento mesic bych na tom byl o 600 USD lepe, kdybych dodrzel plan do puntiku :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak to fajn, slusne skusenosti, dakujem a drzim palce.

Vidim ze hráči tu moc neprispievajú co je na skodu, no ked hovoris o 0/v je aj pre mna najpritazlivejsi a posledne hodne aj DT/DB a nasledne 0/100. Podla tvojich skenov to na TF celkom ide (nesledujem) no bavi ma to tu a tam prebehnut, uz len zo samotnych skrínov sa je hodne co ucit.

Pekny vecer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Peter0508: kdyz uz chcete Pattern 0/V doporucoval bych ho prave v kombinaci s nejakym protitrendovym patternem, protoze v nekterych obdobich udela sam o sobe slusne ztratove serie :) 0/100 v kombinaci s DB/DT muze byt zajimava varianta :)

to DaveF: 0/V jsem obchodoval na 3min timeframe, ono o timeframe zas tak moc nejde, co se funkcnosti patternu tyce... jde spis o to, aby ses s nim citil "v pohode", samozrejme pri vyssi volatilite je mozno prepnout na nizsi timeframe a diky jemnejsimu casovani pouzivat mensi SL, nizssi timeframe ale zas vyprodukuje vice falesnych signalu, takze zalezi na tobe... :) osobne pro mne predstavovaly volbu jen TF 2 min a TF 3 min, protoze u 1 min jsem byl vic nervozni, byl na me moc rychly se spoustou sumu a 5min byl zas moc pomaly, ze jsem se u nej nudil :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiinak pokud mrknete na vcerejsi screenshot, aktualne se zajimam o treti pattern do meho systemu a zrovna vcera se tam ukazal v 16:10, kdy trh vytvoril nove low, ale nahrnula se tam spousta kupcu (vysoke volume), kteri to low vykoupili (tu svicku "obarvili" na zeleno...) uz to sleduju delsi dobu a vypada to poměrně slibne :) pracovne tomu zatim rikam Fast Reverse a je to zajimava situace z hlediska RRR, nezridka lze jit pro stovky dolaru s rikem i mensim nez je 100 USD, vcera konkretně SL 140 USD a PT něco kolem 400 USD, samozrejme obcas se chytite do pasti a trh si to sine dal puvodnim smerem, rozsahlejsi backtest teto situace teprve chystam, je v poradi :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je pin bar. SU docela spolahlive ako protitrendove signali najme na silnych SR urovniach kde sa predpoklada zastavenie alebo uplne odrazenie od cenovej urovni.
Mali by splnat nasledovne:
Správně vytvořený pin bar musí mít několik znaků:

1. otevření i uzavření svíčky musí proběhnout "uvnitř" předchozí svíčky
2. samotný pin bar musí mít "dlouhý nos" (vlastní tělo svíčky musí být dostatečně dlouhé) a musí "vyčnívat" nad okolní svíčky.
3. ideální pin bar uzavře blízko minima/maxima předcházející svíčky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stranger: ano v tomto konkrétním případě je to i pin bar :) ale posledni dobou sleduji celkove reversni svicky (opacne barvy) vytvarejici nove HOD/LOD... nejen pin bary... proto obecnejsi pracovni pojmenovani "Fast Reverse" :) Chapu to tedy spravne, ze podobne obchodovani pin baru mate ve svem obchodnim planu? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...