Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to paveln:
Ok uznavam moja reakcia bola prehnana, ale aj ked som o uz o tychto veciach cital, este by som si dovolil dodat, ze aj tak si stale myslim, ze to nie je 100%, tak ako ani indikatory a PA. Nic nie je 100%, a asi by som dokazal polemizovat so vsetkym co si spomenul. Mozno som to nespravne pochopil a potreboval to vysvetlit, zial s nikym schopnym sa osobne nepoznam, takze si vsetko studujem sam. CNBC by som do toho vobec netahal ak teda myslime to iste. Databanka (pre novacka len dalsie naklady, a ked to nevie pouzit zbytocne), ano poznam, to je pekne ale kazdopadne mozes len odhadovat co sa stane s nejakou pravdepodobnostou, tak ako u indikatora, tak ako u PA. T&S ano sledujem, ale z toho nevies ci je to skalper, ci sa niekto kryje, ci je to insider co chce trebars vybrat stopky. DOM to iste, nejaka predstava sa da, ale niekto ti tam supne market prikazy a koncis, kym zareagujes, tak papa, odhliadnuc od toho ze tam nie su vidiet uplne vsetky limit prikazy.

Ja sa fakt rad poucim, ak mi to niekto teda poriadne vysvetlite, asi to teda nespravne chapem cele, tvrdohlavostou samozrejme v tradingu nic neziskam, ale to by uz bolo asi uplne mimo vlakno, tak ked tak ma mozete poucit v mojom vlakne, fakt to uvitam. Cele to bolo o tom ako to mydlo vybalil na radku :)

Drzte sa,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny, diky moc za vsechny postrehy, ktere jste zde uvedli. Posledni rok jsem stravila budovanim obchodniho systemu. Cetla, studovala, backtestovala, papertadovala ... ruzne trhy, ruzne timeframe,.. vsak to zde vsichni moc dobre znate :) Vstupy meho obchodniho systemu byly na zaklade Finwinu. Obchodni plan byl hotov: moje motivace, vstupy, screenshoty, ovladani platformy, vystupy, kdy obchodovat, kdy neobchodovat, money management (i ambiciozne s position sizingem s analyzami z MSA)... Zacala jsem pak papertradovat a po 4 mesicich papertradingu jsem udelala revizi svych poznatku. Doslo na realisticke a hlavne kriticke zhodnoceni. System fungoval dobre, ale ja jsem se psychicky necitila dobre s mnozstvim falesnych vstupu Finwinu, tak jsem se dostala k price action, ktera mi mnohe veci objasnila. Zaroven jsem ale videla, ze nekdy patterny funguji s peknou pravdepodobnosti, chci se na tyto situace zamerit, abych nevstupovala do trhu stylem: Hura, pattern, tak rychle vstup! :) Delam ted zpetne screenshoty z celeho roku a doplnuji si svuj puvodni plan. Prikladam screenshot z historie, kde by mi slepe sledovani patternu Finwin "zlomilo vaz" :) To Mydlo SK: Koukla jsem se po te knizce. Myslim, ze mas na mysli: Reading Price Charts Bar by Bar. Zatim se ke mne nedostala, verim ale, ze jsou v ni urcite cenne informace. To fuxo: Diky moc za povzbuzeni. Nebojim se, ze by me odradil jakykoli prispevek na diskuznim foru. velmi rada si necham poradit, ale rada si informace sama overuji a potvrzuji. Dobra rada pro me ma velkou cenu, ale zkusenost jeste vetsi:) To IMik: Zkousela jsem i jine timeframe na TF (klasicke i alternativni), jak ale pises, kazdemu vyhovuje neco jineho. Pro me by byl nizsi TF velke rodeo, s mnozstvim signalu. Radeji se divam na vyssi TF pro prehled, co se v trhu deje. Kazdopadne jsem koukla na StefiGraf uzivatele. Jeho strategie vychazi taky z knizky Bar by Bar, co mi zde uz byla doporucena. Dekuji za komentare mych srceenshotu. Vsem preji hodne uspechu a "radost ze hry" :) Radka

14627

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]radkab [/bold]

Zdravim,

pekny pristup. Rad by som sa spytal, kedze som na zaciatku, ako to bolo u teba. Mala si hned jasno,aky system budes obchodovat, ale skor si vzala knihu a finwin a podho ? Zaujima ma tvoj vyvoj, tradingovi:) Pokial budes moct, tak to kludne popis hoc aj v inom vlakne a skopiruj sem link.

Dik pekne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ok, rad okomentujem svoje vstupy, aby moje vstupy davali zmysel aj ostatnym traderom. Trh okamzite po otvoreni zacal klesat a taktiez aj ostatne akciove trhy. Prvy zamyslany vstup som mal 15.43 na mini-flipe 803,8, ale cena tam o chlp neprisla, cim sa len potvrdilo ze trh bude silno klesat. Prvy vstup som mal na dalsej korekcii, co bola sanca nastupit za dobru cenu do trhu. Bol to agresivny vstup a ukazal sa ako spravny lebo trh nasledne prepadol. Dalsi planovany vstup bol 15.55 na 802,1 na flipe, ale nedostal som fill. Druhy obchod bol tiez na korekcii do silne klesajuceho trhu, kde som cakal nasledny prepad, ale trh sa na 10 min zastavil, preto som zobral mensi profit. Treti obchod bol ukazkovy flip.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

IMik : v druhom obchode som mal SL 120 usd, a mal som pripraveny druhy vstup na 800,5, co by bol ukazkovy flip, ale v takto rozbehnutom trhu do shortu je malo pravdepodobne ze trh z nicoho nic urobit velku korekciu, preto som bral agresivnejsi vstup na korekcii cca 2 body. SL som nasledne posunul nad swing na 70 usd, planoval som brat 140 usd, ale trh sa spomalil, tak som vybral aj mensi zisk. Obchodujem cca 3 roky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže RRR bylo 140/120 a vstup příkazem LMT, to chce mít asi hodně vysokou úspěšnost. SL asi umisťuješ na takové úrovni, kde cena naposledy narazila na nějaký odpor a pak jen věříš, že to nebyl poslední swing "tím správným směrem". V tak silném trendu, jako byl včera, věřím, to funguje. TF "udělalo" víc než 10 bodů. Ale to se nestává každý den. Podle čeho určuješ, "kdy do toho jít" a kdy se držet zpátky. Jak Ti vychází taková strategie z dlouhodobého pohledu, vidím vstupy jen s jedním kontraktem - po 3 letech živého obchodování?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...