Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

obchodujem len ked je jasny trend. TF nie je moj primarny trh, obchodujem ho len doplnkovo.

"a pak jen věříš, že to nebyl poslední swing" . Jasne ze niektory swing bude posledny, ale ked zarobim na 2-3 predtym, tak som ziskovy. V takom trende su korekcie vzdy prudko vypredavane, staci sa pozriet ze korekcia neurobi ani 2 body a bum dole, toto sa opakuje stale. Tak isto ako vela ludi "veri" ze ked vstupuju stop prikazom na break, tak to pojde ich smerom. Casto ano, ale casto tiez nie a ked break neprejde, trh urobi prudky vybeh opacnym smerom a to je isty SL , ci je to 100 alebo 200 usd. Takyto styl je pre mna neakceptovatelny. Ked trh v silnom trende skoriguje 2 body za par minut, je MINIMALNA sanca, ze bude korigovat dalsich 15-20 tickov. A o tom to je. Vysoka uspesnost takychto obchodov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

K té "víře na neposlední swing":
Když zobchoduji např. průraz a trh neudělá dostatečně významný pohyb mým směrem, mohu SL posouvat nebo pozici někde kolem B/E zavřít a počkat si na další příležitost. Tj. mohu s tím prakticky vždy něco dělat. Tvoje vstupy jsou někde z mého pohledu v předem nedefinovatelném prostoru na náběžné hraně korekce, tj. před jejím vrcholem. Ty musíš počítat s tím, že trh půjde po vstupu ještě nějakou dobu proti Tobě. Nějak si nedovedu představit, jak tu pozici řídíš jinak než, že čekáš až to otočí.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

IMiK: ked obchodujes pruraz, tak trh ide bud tvojim smerom, potom mozes posunut na BE, ale casto ked break neprejde, ide trh okazmzite proti tebe 1,5-2 body, na TF sa to deje bezne. Vsimni si ze v mojich obchodoch isiel trh proti mne maximalne 5 tickov, a SL som mal utiahnuty na high, teda uplne minimalnej hodnote. Poziciu aktivne riadim a malokedy chytim svoj zakladny SL 120 usd, vacsinou to je hodne menej. Ale uznavam, ze je to iny pohlad na trh, prierazy neobchodujem vobec, su podla mna dost rizikove.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sirix: Jistě jsou průrazy, které nevyjdou, ale není průraz jako průraz. Nicméně, kdybych prezentoval nějaký svůj screen, jako že se na to zatím moc necítím, tak bych se snažil zcela jednoznačně definovat, co na screenu považuji za logickou zónu a proč, stejně jako to, jak jsem např. v 15:44 dokázal definovat to, že trh je v trendu. A to na tom Tvém screenu nevidím. Např. včera (tj. čtvrtek 20.1.) trh udělal mezi 14:30 a 15:30 velmi podobný pohyb jako ve středu, když jsi uskutečnil svůj 1. vstup, ale se zcela rozdílný pokračováním. Jsem přesvědčen, že ten průběh ceny na TF ve čtvrtek je daleko četnější případ než situace ze středy, kdy cena velmi pěkně sestoupila jako po schodech o více než 10 bodů. To se podle mých pozorování stává na TF jen velmi sporadicky. Vzal jsi ve čtvrtek nějaký obchod podle dříve uvedených pravidel nebo jsi zůstal mimo trh?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vcera to bolo dost divoke, trh brutalne prepadol bez akejkolvek korekcie a odrazil sa na tick presne od 1h supportu 774, kde nastala otocka. Ist do takehoto trhu je dost nebezpecne, lebo sa da ocakavat silny nakupny tlak. Proste 5 minutovy brutalny prepad odrazeny od supportu nepovazujem za trend. Ale napriek tomu som si vyhliadol flip 15.45 779,5 short. Tento skoncil na SL 80 usd. Po takej otocke do longu a zasa do shortu som ostal mimo trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rozumím. Když to padne o 3body za 7 minut, je to trend, když to padne za 5minut o 6bodů jedná se o brutální propad, jenž nelze považovat za trend, ale přesto to zkusím a odevzdám cvičně 80USD. To je ruská ruleta. Omlouvám se za trochu ironie. Vidím ty dna (v případ spekulace na pokles), o které opíráš své SL a od kterých zřejmě odvozuješ své vstupy(to je snad jediné pravidlo, které jsem vypozoroval), ale není to spíš než diskreční přístup věštění z křišťálové koule? Jak Ti ten systém vychází z dlouhodobého pohledu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

IMik: pouzivam aj ine metody TA na presne vymedzenie vstupov, ktore pochopitelne nie su zobrazene v mojom screene - preto to vyzera ze je to vo vzduchu. Priemerny zisk za dlhsie obdobie je 80 usd a priemerna strata 50 usd, pricom ziskov je nadpolovicna vacsina :)
K tym trendom, v stredu som nemal ziadnu pochybnost ze ide o cistokrvny trend. Vcera to bolo veeelmi podozrive, vobec som do toho nechcel ist, ale skusil som short na svojom signale na maly SL, a povedal som si ked toto nevyjde uz budem stat stranou. Ked sa pozries na moj vcerajsi vstup, cena sa tam skutocne zastavila na par minut, pricom okamzite po vstupe som bol v zisku 80 usd (co mi potvrdilo, ze ma tento trade sancu vyjst), tak som pritiahol SL a nechal to dobehnut, chcel som PT 150 usd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aby vznikla diskusia ohladne pre mnohych kontroverznych vstupov, ukazat ze ochodovanie prierazov nie je jediny "dobry" styl, ale ze mnoho obchodnikov ako ja vstupuju do protismeru pohybu a maju vysoke %win pri nizsom riziku. Tu na financniku som nikdy nikde nevidel ze by niekto shortoval oproti rastucej cene (samozrejme v celkovom dowtrende) a predaval tam kde masa chyta SL. To je dovod, preco casto krat ked zlyha break, cena vyskoci nahor, vyhodi vsetkym SL a pokracuje dole. Niekto na tych SL robil protistranu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sirix, nebolo by lepšie sem hodiť nejaký obrázok s popisom? IMik ti to tu už druhý deň naznačuje a ty vytrvalo odolávaš :). Skrátka niečo na sposob: tu mám 15 min graf na ktorom sledujem hlavné S/R alebo niečo iné a vstupy riadim na 1 min grafe, kde pre vstup mám takéto a iné pravidlá a vystupujem lebo...........Ide o to, že potom je možná nejaká diskusia, ktorá môže niečo niekomu priniesť a čo bol asi i zámer tvojho príspevku. Inak napísal si: "Tu na financniku som nikdy nikde nevidel ze by niekto shortoval oproti rastucej cene (samozrejme v celkovom dowtrende) a predaval tam kde masa chyta SL.", myslím, že popisuješ zrovna patern flip, ktorý sa tu preberal už x-krát (oprav ma ak sa pletiem). Inak narovinu, mne je vcelku jedno ako obchoduješ, hlavne že ti to sedí :), len druhý deň čakám na pointu a stále nechodí a preto som sa ozval :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... ja jsem z diskuse se Sirixem odpadl hned v uvodu, kdy jsem nedostaval kloudne odpovedi, ktere by obohatily. Jak se ma diskutovat, kdyz v podstate nechces cimrmanosvky "ani naznacit"?? ... a 2 dny tahat z nekoho rozumy se mi fakt nechce. Za sebe to ukoncim asi takto: pokud ti tvuj system vychazi a ty bohatnes, tak ti gratuluju. To, co jsem ale od tebe videl a cetl, tak mam porad dojem, ze je to spis loterie. Dale muzu nad tvym prispevkem jen porkcit rameny aniz bych se cokoliv dozvedel.
At ti to vychazi.
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

to geril,

ano stavajici symbol je TF. Cele oznaceni pro nacteni intraday grafu by melo byt TFM2-FUT-NYBOT. U IB budes mit free pouze data zpozdena, za real data se u tohoto brokera pro tento trh plati poplatek.
Snad jsem ti poradil. Tento trh nyni neobchoduji a sleduji ho jen u Think or Swim, takze doufam ze se kompletni symbol k aktualnimu contractu nezmenil ( k nacteni grafu ).

Preji mnoho uspechu.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...