Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

mira_k,
díky za Tvůj příspěvek. Chápu a rozumím, že každý systém má jistou pravděpodobnost v predikci, o tom žádná. A ano, i já mám svůj systém, který je na tom statisticky dobře, tz. s rostoucí equity. Přesto se jedná o systém více či méně mechanický a rád bych se posunul dál. Umím na trhu rozeznat různé S/R úrovně, dokážu najít a zobchodovat flip.. Ale tak nějak mi chybí znalosti o tom, kdy obchodují "amatéři", kdy přijdou "skalpeři" a kdy do trhu vstoupí "profíci". Je o čtení celého grafu, mít cit. Vím, že to nejde jinak, než nakoukat na tisících grafech, přesto jsem Gordonovi vděčný, že nám dává příklady na co se zaměřit, co pozorovat, jak číst různé situace na trhu...
U svého systému samozřejmě zůstávám, jen chci vědět víc a mít hladší equity ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Unlimited,
to je dobře :) jinak na "profíky" ti reálně stačí sledovat volume, když je vysoké, jsou v trhu, když spadne, odchází a "stádo" zůstává .. hodně jednoduše řečeno

a cit ... to je tady už takové magické slovo :) to neni podle mne o jakémkoli testování, ale o x letech live tradingu

jinak pokud ti mechanický systém funguje a live účet roste, proč se chces posunout dál, už si narazil na maxima systému, už nejdou navyšovat kontrakty ? neexistuje jedna cesta, každý screen ukazuje pouze styl, motivaci daného obchodníka

to neni nic proti dalšímu vzdělávání, rozšiřování obzorů, toho neni nejen v tradingu nikdy dost

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gordone,
to nebyly v žádném případě narážky na Tebe nebo Tvoje screeny, je jasné proč to sem vkládáš, je to tvuj styl a tak to prezentuješ, se vším všudy, to je určitě v pořádku ... vše by spíš jen můj komentář, že neexistuje jedna cesta a neni třeba se chytat pár nových screenů, ale držet se vlastní prace a statistiky. Pokud si Ty našel svůj systém a vyhovuje ti, tak je to skvělý, držím palce ať se daří

btw: ale každý by měl být zodpovědný za svůj účet a svůj čas (tu)

M.


PS: admin - dost blbě se reaguje na příspěvky, které jsou schvalovány a vkládány se zpožděním, diskuze je pak dosti nepřehledná, škoda :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all: Pratele obchodnici protoze se me jednotlive v mailech ptate, chtel bych napsat toto a budu se jiste opakovat. Obchodovani ID je v zasade o dvou vecech: 1. Vyhdnotit kladne souzneni situace v trhu s nasim planem (tady jddou dohromady nase predstavy a na nich zalozeny dlouhodoby plan, MM-kontrola rizika, PS, pile,odvaha a v neposledni rade dostatecny ucet ktery si muzeme dovolit ztratit) 2. byt schopen tento plan bezchybne a bez emoci obchodovat (tedy psychologie) Ono obchodovani neni jenom o vstupech vystuech. Je to urcity nemaly pocet prvku ktery je potreba dat do neakeho baliku ktery jsme schopni sami unest-jak jiz ideove tak realne. Mame sve emoce a sny kolik potrebujeme/chceme penez, kazdy mame jine vedomosti a tendence. Kazdy chceme byt jinak dlouhou dobu "u screenu", kazdy mame jinou trpelivost, jinou toleranci k risku atd. atd. Pokud bych chtel novackum zajimajicim se o Price Action neco doporucit, urcite bych je navedl na studia MM a zakladnich vstupu-naprosto nic sloziteho jako vysvetovani kazdeho pohybu, tape reading nebo dokonce vstupy na dlouhych svickach pri RRR 1:1.5-to svadi cloveka k preobchodovani. Jsme ve vlaknu PA a rad bych vsechny frustrovane novacky oblazil jednoduchym konceptem vstupu ktery tu byl uz v nekolika clancich a to obchodovani DT/DB nebo lepe 2breversal na silnych cenovych s/r urovnich za pomoci intermarket analyzy. Formace jsou jasne viditelne a jednodusse obchodovatelne a za par mesicu clovek ziska krasne cvik. Proc to cele pisu? Pokud si myslite ze cit trhu(spatne chapan jako presna vedomost co se stane) nebo znalosti kdo je v trhu(nemozne-za pohybem muze byt fond, nebo velkeho mnozstvi scalperu nebo kombinace obojiho :) ???) ne i dokonce tendence zobchodovat kazdy pohyb v trhu vas nekam posune, tak opak je pravdou. Jak rika Mark Douglas-koncentrujte se na jednu situaci v trhu (opakujici se a poskytujjici maly risk a velke RRR) a stante se v ni profesionaly-tu se snazte rozpitvat/zanalyzovat-nic vic nic min. Treba cit v trhu je urcite spise schopnost rozpoznat validitu predem nakoukane situace - te kde je mozne vstoupit s mensim rizikem a zajimavym RRR v urcite pravdepodobnosti podle predem pripraveneho planu. Mozna mluvim neurcite nebo v hadankach? Takze poslu screen jedne zajimave situace kterou sam s oblibou obchoduji(je to jeden z lepsich obchodu ktere jsem posledni dobou mel a posilam jej zamerne protoze bych rad na nem neco velice jendoducheho vysvetlil. SCREEN: Vstupuji na zaklade protitrendoveho 2breversal ale muze byt i jiny PA patern selhani trhu (moje spolu s trendovymi 2brev soucasne temer jedine a nejoblibenejsi vstupy meho diskrecniho systemu) s prihlednutim k Intermarket analyze-(tendence trendove nebo protitrendove-ostatni trhy pokracuji v pohybu, stagnuji, nebo jsou v protipohybu???) Na screenu je 2breversal na high dne ktery primarne sleduji na vyssim timeframe(v mem pripade tickovy graf neni zadny edge, pouze na nem lepe vidim swingy nez na treba 5timinutovem). Vstupuji na minutovem grafu(zase casovy graf jsem zvolil diky jedine mozne vizualni synchronizaci s dalsimy trhy pro intermarket analyzu). Obecne nevstupuji na high dne v trendovem dni na 2brev pokud alespon jeden z trhu ktery sleduji nevykazuje pripadnou slabost(ve forme intermarket divergence). Ted proc situace byla privetiva? Mala rev candel na minutovem grafu mi poskytla uzasny risk zhruba 7 ticku(SL=2tick+2brev high) a krasne zakladni RRR k low 2brev swingu . V tomto smeru je dulezity i pocet kontraktu. Osobne vstupuji nejmene se tremi protoze pouzivam 3 rozdilne typy vystupu(jiste jste tu cetli clanek o diverzifikaci)1.vystup mechanicky zalozeny na zaklade pozitivniho MM(neboli mensi nasobek SL pro posunuti na BE bez fyzickeho posunuti), 2.Logicke zony mechanicky(TSL na blizka s/r, swingu atd, 3.Diskrecni vystup vzdalenejsi. Pokud by nekoho zajimalo mohl bych napsat neco o MM protoze to je svym zpusobem nejdulezitejsi klic k ziskovemu obchodovani co se tyce techniky obchodovani-viz tharp. Vsechny vystupy a TSL jsou umistovany jednoznacne podle povahy trhu(ma trh silu/tendenci?)do logickych zon. NIcmene vystupy jsou urcite zalozeny na zkusenostech(a tim myslim i hlubsiho pochopeni problematiky kontroly rizika) a sam vim ze takove i casto menim. Kdyz se podivame na screen tak zakladni vystup nabizel krasne RRR 1:4 a TSL nabidlo i vice nez 1:10 a to je to oc tu bezi. Predstavte si jednoduchy system ktery vam kuprikladu v 30% pripadu nabidne RRR1:10 a vice!!!! Abych to novackum ulehcil, toto neni nic sloziteho. Koukam do trhu roky ale to neni jenom to. Mozna jsem asi to dite ktere musi na tu rozpalenou plotnu stejne sahnout. K cemu mirim? Kdyz se me nekdo zepta kam jsem se dostal po letech obchdovani a ja mu reknu ze vlastne k jednoduchosti a ze spousty veci znam jiz od zacatku je to takova cesta urcitym zpusobem zpet. Pro me to je hodne o debordelizaci hlavy(nehledejte paralelu s jednou ceskou knihou). U ujasneni si cilu (co potrebuji a co chci) o snizeni naroku predevsim na sebe atd. Neni to nic sloziteho,staci jen premyslet z druheho konce a to o kontrole rizika a jen si pockat, co rikate! p.s: Prizpevek neni nijak uhlazeny, takze pri otazkach ktere mohu zodpoedet rad odpovim nebo prihodim dalsi screeny a muzeme rozvest plodnou diskuzi, mam na to jiz cas neb jsem z dlouhych cest po asii opet v teple traderskeho kresla.

12883

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gordone, chtěl bych tě jen poprosit o vložení tvého pohledu na grafy z 5.1. a 11.1. zajímá mě tvé vidění těch situací.
Ćást asi dokážu už pochopit z tvých dnešních screenů, ale i tak budu vděčný.
Pak mám dotaz na screen z dneška, když se udělal 1,2,3 high ve 2hod ráno, nerozumím příliš čemu říkáš MC a SC.
A pak ještě k vymazlenému vstupu po 10té hod - na BE posouváš jen jeden kontrakt a druhý necháváš v místě SL? To je inspirativní myšlenka, já se peru buď s oběma plnýma SL, nebo oběma BE při brzkém posunu, takto se sníží riziko na půl a když vstup selže, je ztráta poloviční, kdežto při zisku vydrží druhý kontrakt i přes pullback. je to samozřejmě i o statistice v závislosti na %win a RRR.

Co se týče dotazu roman06 bych si tipl že SL až pod dolní hranu TR je zbytečně velký, pokud vstupuješ na korekci v 1/2 TR, tam bych logicky čekal SL pod tou 1/2 rozpětí, když by vstup selhal, asi je velká pravděpodobnost, že si cena dojde pro SL i pod TR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JenaL:

super příspěvek, super myšlení..taky jsem určitě pro další diskusi jak na téma MM tak i IA...navrhuju se případně tedy přesunout do příslušných vláken, ať tu nejsme offtopic..

pro MM je tu vlákno Money-management:
www.financnik.cz/forum/read.php?2,3251,page=1

pro Intermarket Analýzu jsem vytvořil nové vlákno, protože tu ještě takové není:
www.financnik.cz/forum/read.php?2,161503,161503#161503

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

j.sumik:
zalezi na situaci, urcite spise vystupuji kdyz vidim ze ma trh problem prekonat nejakou hranici jinak SL posunuji do logickych urovni kdyz se vytvori treba doji a nebo big candel predznamenava ukonceni trendu...
Pokud bych mel zustat podle pravidel tu dal bych tip na zajimavy clanek z fiancnickeho praveku:

www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/jak-na-svickove-grafy.html


cz.trader:
zkusim napsat do prislusneho vlakna-mel jsem na mysli kontrolu rizika spise pomoci PS


majkll:
dekujeme za zalozeni super vlakna!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...