Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sleduji trh TF na 5 min grafu. Chystam se obchodovat system FinWin s PA. Rada bych, kdyby se zde tato diskuze opet "rozjela" a mohli bysme si zde vzajemne sdelovat sve postrehy na toto tema :) Zasilam screenshot z tohoto pondeli s komentarem, jak jsem to videla ja. Dekuji za jakoukoli reakci, preji vsem uspesny trading. Radka

14555

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj radkab a ostatni:

Chcem ti len poradit, ze ak sa rozhodnes ist live, precitaj si min. knihu Bar by Bar(usecka po usecke, no myslim, ze je len v ang. jazyku) a este prehodnot svoj momentalny obchodny system. trhy sa velmi zmenili, pisal o tom este Gladiator pred rokom, ze su moc komplikovane a je to tym, ze ich uz ovladaju pocitace-algoritmi, da sa obchodovat, ale je to ovela zlozitejsie....Niekto tu spominal, ze trhy sa hybu prevazne v TR a len kde tu nejaky pohyb.....Clovek musi vediet, kto a kedy v trhu obchoduje(aj ked viem, ze drviva vacsina, co cita toto vlakno si mysli, ze to nie je mozne, lebo sa o tom nikde nedocitali, ale je to mozne) a z mojho pohladu je to nevyhnutne, aby to clovek vedel, ci je tam scalper, insider, alebo pozicny hrac, potom ta trh "nepusti" do stratoveho obchodu, lebo vies, kto kde je panom a vezies sa na vlne s pozicnym obchodnikom...Nepoznam knihu, ktora by ucila system, ktory momentalne obchodujem, ale prejdi si vsetky prispevky od Gordona a "mozno" na nieco narazis ;) Scalperske oblasti sa spominaju prave v uvedenej knihe...Aby si mi verila, ze tu len tak nemelem, prikladam screen s dnesnym obchodom do vlakna emini SP, kde mozes vidiet, ako sa trh po mojom vstupe "utrhol" a ani som nevedel, ze dnes zatvarali skor....Len som videl, ze to nema ziadnu silu, tak som si isiel po "isty" 1 bod s jednym kontraktom.

prajem tebe, ako aj vsetkym ostatnym vela uspechov!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Radka,
ja ti len chcem napisat, aby si sa nenechala odradit prispevkom od Mydla. Urcite si na tom pracovala dlho, vela testovala, ak ano tak sa neriad vsetkymi radami co sa na fore objavia. Naozaj opatrne s tym, co si od koho vezmes, pouzivaj hlavne vlastnu hlavu, ja z vlastnej skusenosti viem, ze ked si clovek nieco take precita, tak to dokaze dost nahlodat a potom ho to trapi.
Ale ak mas vsetko premyslene a otestovane tak nevidim problem. Naviac si myslim, ze ten vstup bol velmi pekny.

Ano trhy sa menia, dnes su ine ako vcera, zajtra budu ine ako dnes. Volatilita raz stupa rak klesa, ale to tak bude vzdy a vzdy by sme mohli tvrdit teraz je to fakt divne a neda sa obchodovat. Naviac ta veta, ze clovek musi vediet, kto a kedy v trhu obchoduje (insideri, atd.) je holy nezmysel, to sa neda odnikial vediet, len z nejakych tajnych informacii, aj to je blbost proste.

Ja tu nechcem vyvolavat ziadnu hadku, chcem len povzbudit Radku, ktora ma snahu nieco diskutovat a je odrovnana od dotycneho v prvej vete, naviac ked nevieme o jej systeme vobec ziadne informacie na zaklade ktorych by sa dalo nieco take ako prehodnot svoj system povedat!

Mydlo prosim ta opatrne s tymi informaciami ju? Naviac neda mi to, ale tvrdit ze musime vediet, kto do trhu kedy vstupuje, a naviac takym tonom, ze ty to vies, a potom machrovat tym ze ukazes obchod vraj s istym 1 bodom, naviac v case kedy si mal byt uplne mimo trhov kvoli sviatku, to sa mi vobec nepaci takto ist na novacka v diskusii. Takze ty vies, kde a kedy nakupuju insideri, scalperi a pozicny hraci a nevies kedy sa zatvara burza?

Ospravedlnujem sa adminovi aj vsetkym, hovorim nechcem sa hadat a uz nebudem reagovat, ale toto mi naozaj nedalo.

Radka drz sa.

Hawk,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja by som insiderov definoval aj inak, ako profikov ktory vstupuju do trhu pred pohybom ceny a vyberaju profity ked sa pohyby realizuju. Amateri vstupia az vtedy, ked im nieco potvrdi, ze pohyb nastava, ked su si isty, ze cena ide niektorym smerom, a tymito svojimi neskorymi vstupmi cenu potiahnu a sposobia vybehy na ktorych profici vyberaju zisky a amateri im robia protistrany. Amater nevstupi nikdy len tak pred pohybom ceny, casto vstupi az vtedy ked cena niekam ide, a to znamena ze vacsinou vzdy neskoro. To je zaklad ako funguju trhy a musia tak fungovat, aby mensina profikov vzdy zarobila na vacsine amaterov, pred ktorymi su profici vzdy o krok vpred. Indikatory a rozne prekrizenia XY su vynikajuci nastroj, ktory casto garantuje ze amateri budu o krok vzad a vstupia az ked pohyb uz nastal, a mohli ochotne robit protistrany profikom na vyber ziskov. A ked uz amatery vstupili (napr. do longu) , nastava obrat, lebo profici vybrali zisky, amateri si nakupili, ale uz nema kto dalsi nakupovat, preto zacne cena klesat. A ked cena klesne natolko, ze amateri to uz nevydrzia a vystupia na SL, profici im stopky vykupia, a proces sa moze dalej opakovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velmi vam dekuji za reakce na muj prispevek. Jsem zacatecnik, a tak jsem vdecna za jakoukoli informaci a nasmerovani. Diky za tip na knizku Bar by Bar, rada se po ni podivam. Mnoho prispevku od Gordona jsem cetla a studovala, predpokladam ale, ze velka jejich cast je ve VIP sekci, kam nemam pristup. Velmi rada bych se kurzu zucastnila, ale jsem dlouhodobe v zahranici. Jsem zatim ve stavu, ze se citim jista v obchodech, podle toho co vidim. Rada bych pronikla i do "zakulisi" - kde jsou insideri, skalperi, pozicni hraci ... zatim citim, ze na cteni techto informaci z grafu, nemam grafy dostatecne nakoukane. Je mi blizke vysvetleni trhu jako chovani davu, proto si asi zatim nedovedu nejak dobre predstavit, jak s trhy hybou tyto vsechny subjekty, kdyz je tam mnoho ostatnich, kteri hybou s trhy z duvodu, o kterych nikdo nemuze mit asi tuseni :) Zatim mam do live obchodovani jeste cas, aspon ho muzu vyuzit ke studiu:) Posilam tedy dalsi screenshot se svymi postrehy. Tento den bych i pres mnozstvi patternu zustala bez vstupu. Vsem preji uspesny trading:) Radka

14612

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chcel som sa spytat kde je Mydlov prispevok, mam email ze reagoval a prispevok tu nie je. Bol zmazany adminom alebo Mydlo ty si ho zmazal sam, rad by som vedel co si napisal, teda ak si to bol ty, ale predpokladam, ze ano.

A ja by som insidera tiez nedefinoval len ako cisto parketoveho obchodnika. Insider nemusi byt nutne na parkete. Podla mna je insider kazdy clovek co dokaze pohnut trhom, resp. co na to obchoduje dost velky pocet kontraktov, akcii a podobne a ma na tom nejaky zaujem, trebars nakupit vela kontraktov, pohnut cenou aby mohol potom napr. dvojnasobok predat a podobne. Alebo insireri pomahaju trhu prekonat nejaku SR uroven ak maju na tom zaujem. Casto sa zameriavaju aj na vybratie stopiek ostatnych obchodnikov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all
Když tak pročítám jak se tady mluví o insidrech, tak bych si rád doplnil vědomosti, či opravil mylný názor. Takže kdo skutečně ví jak to teď na burze s e-mini - ES, Ym, TF a NQ chodí, ať prosím zareaguje.
Vycházím z toho že tyto trhy jsou obchodovány čistě elektronicky. Má tedy význam aby byli přítomní obchodníci na parketu burzy pro tyto elektronické tituly? Pokud jsou přítomní na parketu burzy u těchto komodit jakou výhodu jim to poskytuje pokud jsou tyto trhy obchodovány čistě elektronicky?
Díky za odpověď všem kdo ji znají. Rád si opravím, a doplním své vědomosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radko,

tvoje screenshoty. Někde jsem tady na webu četl, že "trend je Tvůj přítel", když nic jiného, tak alespoň hledám vstupy výhradně do směru hlavního pohybu. Tvoje emy Ti správný směr napoví (možná i trendové linky, tak jak je tady v diskuzi někde používá StefiGraf - tuším). Navíc někde tady na webu Tomáš s Petrem psali, že tyto emy jsou takové pohyblivé S/R úrovně, od kterých se ceny dost často odrážejí. Podle mne sceenshot č.1 v 18:30 jasná volba, tady byla dobrá šance, ten trh prostě musel nějakým směrem vyrazit, pokus o korekci selhával a další pád ceny se dal očekávat nakonec to dalo spolehlivě pěkné 3 body. Screenshot č. 2 v 17:34 s riskem (byly tam ještě další S/R úrovně, které padly a byly signálem). Jinak již od prvního pohledu to byl den, kdy to moc "netrendovalo" a nebylo radno jen tak lehkomyslně riskovat kapitál (viz emy, délky úseček, ...). V případě vstupu do trhu v této fázi je nezbytné mít velmi dobře propracovanou obranu. Na ostatní šipečky bych asi raději velmi rychle zapomněl. PS: Petr s Tomášem tu někde na webu píšou, že Russel2000 obchodují na TF 2min. Ono sice každému vyhovuje něco jiného, ale oni asi vědí proč to dělají.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Everest;

Miesta, kde do toho ide scalper a pozicny obchodnik viem urcit, ale s tym insiderom je to trosku komplikovanejsie.....Vacsinou to zistis, az ked sa vytvoria nejake dlhe protichodne sviece a trh nerespektuje iste "pravidla"...Zvycajne su to nejake umele pohyby skrz retrecament, alebo tam naskakuju po peknom trendovom dni, kde v nasledujuci den riadi insider aj cely den v nejakom uzkom rangi. Indikator na toto nemam, ale ferovu cenu si pocitam zo zahustenych oblasti predoslych dni "CG-ciek" indikatorom market profilom, ktory som si zakupil za 250 dolarov, nechavam tu link, da sa pouzivat 7 dni for free, snad to nie je proti pravidlam diskusie.... fin-alg.com/tpoandvolumechart.html

Velmi pekne sa trh od tychto urovni odraza tak, ze bud sa zmeni uplne trend, alebo spravi aspon 2 bodovu korekciu, ale funguje spolahlivo len na ES-ku, co mame napozerane, ako aj trendove linky, tiez by som podla nich neobchodoval iny trh, ako ES-ko, aj ked tie v mojom momentalnom systeme uz mam skor len ako orientacne.... Urovne, od ktorych sa trh odraza su POC(cenove centrum) VAH a VAL...no k odrazom dochadza najcastejsie prave od POC-ciek. Ja protitrendy momentalne neobchodujem, lebo som tam dostal tolko krat na hubu, ze som s tym na isty cas prestal a je to vo faze doladovania....ale je dobre si ladit vystupy a robit predikcie podla ferovych cien....

Nech sa dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fuxo

>kto a kedy v trhu obchoduje (insideri, atd.) je holy nezmysel, to sa neda odnikial vediet, len z nejakych tajnych
>informacii, aj to je blbost proste

To že něco nevíš, neznamená že je to nesmysl a blbost nebo že to neexistuje.
Existuje spousta způsobů a možností, jak zjistit, kdy kdo obchoduje. Například:
1) Sqaw box. Můžeš si poslechnout, kdy a s kolika kontrakty do trhu vstupují big hráči.
2) LDB - info o všech 4 typech traderů, kdy a na jaké ceně obchodují.
3) U spousty indikátorů se dá nastavit zobrazení třeba jen pro určité množství kontraktů aby se dali sledovat třeba jen big tradeři anebo naopak pouze amatéři. Například u ES jen obchody nad 100 nebo do 4 kontraktů apod. Jde to třeba u Time and Sales, u různých normálních indikátorů, například v Market Deltě nebo u Footprint grafů apod.
4) atd.
5) atd.
6) atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...