Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

Dobrý den, chtěl bych se s Vámi jakožto nováček poradit, povedlo se mi načíst historická data na demu Genesis Trade Navigatora Platinum, zaujal mě mini Russell 2000, chtěl bych se zeptat, jedná se o tentýž trh, o který prezentovali Petr s Tomášem na Emini I? Trh má totiž bližší označení Russell2000 mini CAdj 1st. Je možné,že TN neumí zobrazovat sudé TF-my? TF, které lze nastavit jsou v řadě lichých čísel. 1,3,5 ... Přikládám screenshot v levém horním rohu jsem označil situaci A a B, které mě zaujaly. Jak by jste je v trhu popsali? TF=3min Z prvního pohledu to vypadá, že by v sit. A šlo vzít jako protitrendovou, ale intuice mi říká, takovou věc nebrat. Je založená čistě na emoci. Co na to říkáte? Situace B vypadá jako trendová, tady už by stálo za to vstoupit a nahoře uzavřít, co myslíte? Den: 11.6.2010 časová pásma A i B viz graf. Budu rád, když mi poradíte. Zdravím a přeju hodně dobré obchody.

13482

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě bych se chtěl zeptat,
jak se orientovat v kontraktních měsících u jednotlivých trhů? Hledám, ale nějak nenacházím. Také by mě zajímalo, jak to je s likviditou trhů, v jakých časových intervalech se mění ? Když srovnáme YM, TF, ES? Protože jako nováček mám nasledované katastrofické tržní minimum, z čehož se nedá vyhodnotit kloudný výsledek a globálnější náhled a chápu, že profík, sledující trhy "nějaký ten pátek" už se orientuje velmi dobře oproti začátečníkovi jako jsem já.
Také mě pálí otázka v jakém tržním cyklu obecně se trhy YM, TF a ES v současné době nacházejí?
Jedná se mi o to, zdali v následujícím půlroce, roce, 2letech přijde ta správná vlna a je dobré se na její vzedmutí připravit a zatím jen chystat serfovací prkno a vybrušovat strategii, MM a OP, nebo máme dostatek času a nespěcháme, jelikož je moře klidné? Budu rád, za sofistikovanější odhady zde zkušenejších traderů. Předem moc děkuju.
Zdravím
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

neb:
ahoj, k tomu tvemu druhemu prispevku.
1. kontraktni mesice: Google is your friend :) hned prvni odkaz
www.google.cz/search?q=commodity+contract+month&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a
2. likvidita: v jakych casovych intervalech se meni? mas pristup k datum, tak koukni a zjistis. tady sleduji treba denni volume www.mypivots.com/dailynotes
Se podivej jaky trh ma jake denni volume. ES ma obecne nejvice, pak je NQ, YM a TF.
3. v jakem cyklu, spravna vlna, kdy ?
Pockej, najdu svou vesteckou kouli ;)
nechci se te dotknout, ale clovek neni schopen predpovidat budoucnost, jestli ti to jeste nedoslo ;) Podivej se na takovou predpoved pocasi. Zitrejsi predpoved jeste semtam vychazi, ale treba predpoved na 5 dni dopredu uz ma jen 20%, ze vyjde. A to maji vsechny ty radary, programy na simulaci apod. A ty chces vedet co bude za pul roku, za rok ci dokonce za dva?
Cetl jsem knizku od M. Douglase a jedna z veci, ktera mi utkvela v pameti je:
"Anything can happen"

At se ti dari a netrap se tim co bude za rok ci za dva.
Honza


Link to comment
Sdílet pomocí služby

neb,
myslím, že si to zbytečně děláš složitější, než to už je :)
- zapomeň na používání intuice, ta musí mít reálný základ ve zkušenostech a praxi, obojí ti chybí a pár let chybět bude
- v počátku musíš mít vše popsáno, proč se to stalo, proč to roste/klesá a musíš to hlavně chápat, ne že někdo napsal/řekl
- pohyb ceny je vždy o emoci a reakci stáda
- k Tvému grafu .. posuň si graf, ať máš počáteční úsečku na pravé straně grafu ... vstoupíš ? u B vstoupíš, proč, že to udělalo pohyb, ale to přece v době vstupu nevíš
- nemusíš být u všech pohybů a nemusíš být u všech pohybů až do konce
- pokud chceš být intradenní obchodník, zajímají tě rozsahy pohybů v řádech minut, desítek minut .. neřeš "správnou vlnu" za půl rok, 2 roky ... to nech na analyticích v televizi .. tebe zajímá situace tady a teď a z toho si vzít svůj díl/profit
- neboj je hledat, nic te neposune dál, než samostatná práce, obchodovat budeš taky ty sám za sebe
- být Tebou tak začnu nejdřív brousit základy


M.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

hanslama:
Děkuju moc za linky a "nakopnutí" někdy to člověk potřebuje. Musím si poupravit celkový obraz o vnímání Iday obchodování. Pořád mě mysl jakoby "ujížděla" k tomu, že je potřeba na základě historie, trochu tu budoucnost předpovídat.

mira_k:
Pokud vezmu v úvahu úsečku na pravé straně grafu, tak vlastně nevím kam trh půjde, tak bych nevstoupil, čímž bych tedy alespoň prodloužil životnost účtu. Napadá mě tolik otázek. Asi si je začnu sepisovat. Ok vezmu to konečně od základu.

Moc děkuju za cenné odpovědi
zdravím Vás a přeju dobré obchody!
H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Omlouvám se, že vám to tu "špiním", mám dotaz, jsem nováček a vybírám si trh, koukám, že hodně lidí tu jede právě tenhle trh, ale můj kapitál je jen 2500 doláčů a tick koukám stojí 10 babek, takže v tomhle trhu je dost velká šance že bych asi nepřežil co? Vím že to sem moc nepatří,ale když už jsme u toho, tak jestli nemáte tip na jakém trhu začít. dík moc (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj vsem zkusenym v TF,
chtel bych znat vase nazory na nynejsi obdobi v TF. Zacal jsem se na ten trh ted vic koukat (driz jsem obchodoval FESX), overuju si, jak na nem muj system (divergence s finwin) bude fungovat a hledam stabilni nastaveni SL/PT/posun na BE, (zvykam si na SL 150-200$, posun na BE pri 250$ profitu a planovany PT kolem 450$ - jsou to i pro vas normalni hodnoty??) ..... Delam si backtesty od breznovyho terminu az doposud. Zjistuju, ze je TF sice peknej trh ale mam pocit, ze se stridaj obdobi,ktrey jsou naprosta krasa s obdobima, ktery se nedaj skoro vubec obchodovat - jako napr ted - poslednich 14 dni (konec zari - 8.10.) je muj backtest naprosta silenost. Ten trh je po vsech strankach extremni (ale peknej) - bud me vsechno funguje nebo nic.
Jake mate zkusenosti vy??
Diky za vase podmety.
Pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pajus Kucera, muzes napr sledovat vlakno diskuze k aktualnimu deni, popripadne dat prispevek tam, tady se to moc nehodi.... minuly tyden jsme se tam bavili ze trhy jsou ted hodne svazane v TR a je tam i hodne S/R urovni takze to chce byt ted veelmi opatrny a poradne si vse promyslet nez vstoupis... ja sem mel za minuly tyden 1 obchod a predminuly tyden 2 obchody, normalne mam 3-8

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...