Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

Na zaklade coho vstupujete? Teraz nechcem aby ste mi povedali vas OP ale to ci sledujete aj vecsie TF alebo len 3 min?
Kde a ako hladate prilezitosti na obchod?

Hlavne by ste mali hladat prilezitosti tam kde su, tzn ze hladat v trhu MKSVPKMNSNU (tzn. miesta kde sa vyskytuju prilezitosti ktore maju najvecsiu sancu na uspech)
Trenujte tuto schopnosti a podstatne zlepsite svoj trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to stranger: aktualne koukam i na vyssi tf 60 min a exekuce delam na 2 min... a to prave kvuli nacviku S/R urovni a diskrecniho posuzovani situaci... v soucasnem live systemu ale toto zatim nijak nezohlednuji a ridim se jenom denim kolem HOD/LOD, kde mam dana zcela jasna a mechanicka pravdila vstupu, rizeni pozice i vystupu... je mi jasne ze efektivni diskrecni posuzovani S/R a deni kolem nich je vykonnostne mnohem vyse nad mym mechanickym obchodovanim... zel zatim onu schopnost kvalitne posuzovat dane situace nemam... pracuju na ni, ale zatim je to boj... mohu se zeptat, jak se Vam podarilo docilit vyznamneho posunu v teto oblasti? :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jinak přikládám screenshot z dnešního dne. Obsahuje i poznámky k jedné nuanci, kterou jsem dlouhodobě vypozoroval, dnes dotestoval, vyhodnotil a od zítra nejspíš i zavedu live... máte-li dotazy, připomínky... rád to prodiskutuji, mám rád když si evoluční prvky mého systému projdou "ohněm" a dostanu na ně tak další náhledy... (tu)

23937

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka tak za prve preco mi vykas? teda neviem kolko mas rokov ale ja mam len 29, a aj keby som mal 60 tak by si mi nemusel vykat.

Skusme sa trocha zamysliet nad tym co si napisal.
Pises ze je to diskrecne posudzovanie trhu, preco diskrecne? pokial vidim ze na urovni 2500 bol odraz trhu vyrazny pokles, potom zasa navrat k podobnej cenovej hladine priklad 2502,50 a zasa pokles, tak jednoducho oznacim toto pasmo (tieto odrazy) a vytvorim ciaru s hrubkou 2 body kde horna cast je na cene 2502,50 a dolna na cene 2500 a pokial sa trh tam vrati, tak existuje potencial ze dojde opat k odrazu alebo prierazu, a nasledne potencialnemu vytvoreniu flip na tejto cenovej urovni.
Ja na tom nevidim nic diskrecne, pretoze je ciste mechanicke ze na tychto cenovych urovniach bola cena odmietnuta, akurat ze ti to nezaznamena ziaden indikator sam a musis si to zaznamenat sam a urcit ktoru SR uroven budes brat v uvahu a ktoru nie. Tomu sa ale da tiez vymysliet rozne pravidla, priklad:
1. beriem do uvahy len SR urovne s mimimalne 3 dotykmi
2. beriem do uvahy len take odrazy kde cena odmietla cenovu uroven aj z hora aj z dola, tzn vytvorila pred tym flip
3. beriem len take cenove SR urovne kde rozsah medzi hornou a dolnou cenou je maximalne 3 body.
a podobne.

Tiez som kedysi sa snazil brat to tak povediac mechanicky cisto a nebolo to nic zle, ono to zarabalo. ALE pokial som do toho zapojil aj zony kde skutocne mam potencial prilezitosti tak moj trading sa zmenil nie len z pohladu dosahovaneho zhodnotenia ale hlavne z pohladu pokoja.
Moj trading vyzera tak:
1. ze rano vstanem o 6:00 (pri dietati sa neda spat dlhsie :D)
2. behom par minut zhodnotim situaciu na trhu a zaznacim si pre mna podstatne sr urovne kde ocakam nejaku akciu
3. nastavim alert zelenej farby pre odraz od ressistance a cerveny pre odraz od support. Nastavim ich 4 body pred touto urovnou
4. dalej prezivam normalne den, ideme na vylet so zenou alebo s malickou na prechadzku a podobne
5. tablet mam so sebou. zapipa alert pozriem sa na situaciu na 3 min grafe a ak najdem tam vstup pomocou vstupnej techniky jednoducho to zobchodujem.
6. ked som v trhu v obchode nejaky cas to sledujem kym sa nedostanem na uroven kedy mozem posunut SL na uroven BE+1 plus podla filtra ktory mam nastaveny zistim ci este ma trh potencial pokracovat svojim smerom
7. nastavim alert a opat vypinam tablet, pc ci notebook a robim to co chcem.
Neriesim to ci budem obchdoovat 1 ci 5 obchodov denne, proste ked je prilezitost tak zobchodujem. Vacsinou koncim obchodovat ked sa mi "pretrhne nit", kedze davam reverzne pozicie tak moje obchodovanie vyzera cik cak, pripadne este jedno pravidlo na koniec je ked dosiahnem 3 straty za den (co sa mi stalo len raz - ale to som mal starsi system oproti ktoremu ti popisujem ako obchodujem teraz).

To co pisem pisem ti preto ze pokial zvladnes urovne kde hladat prilezitosti tak tvoj trading dostane uplne inaksi rozmer.
Ja som kedysi tiez cucal do grafoch hodiny hodiny a hodiny, no prinasalo mi to len nervozitu pretoze ked sa chcela malicka so mnou hrat bol som tak zazraty do grafoch a sustredeny na kazde dianie tam ze som bol z toho podrazdeny a casto krat som jej zabuchod dvere pred jej malickym (vtedy este rocnym aj polroka nostekom) a to tata robit nema. Takze teraz je to ine. Mozem robit cokolvek, aj ked idem autom nemam problem zastavit na krajnici alebo niekde na parkovisku a pozriet situaciu na trhu, alerty mam vzdy tak rozumne nastavene ze jednoducho mam dostatok priestoru na to pokojne reagovat. Proste to je sloboda a myslim si a som presvedceny ze trading ma sluzit nam a nie mi jemu.


K tvojmu obchodu blahozelam, pekny profit, hlavne ze podla planu, pride viac takych.
Vsetko ti to pisem tu preto lebo sledujem tvoj progres a mozno nejako troska chcem pomoct, len aby si to nebral v zlom. Je to len moj nazor a pohlad, nechcem ta ovplyvnovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este som chcel podotknut ze tuna na financnikovy taktiez hovoria chalani ze studiom a pochopenim SR urovni sa trading podstatne zlepsi. Ako uz som spominal je to vlastnost ktora sa da vypestovat.
Ked vezmeme skutocnost ze nebudem hladat SR urovne na 3 min grafe ani na 2 min, tak ich zaznacovanie je docela hrave. Uz pri 60 min grafe alebo 240 min grafe je pekne vidno SR urovne.
Taktiez velmi dobre funguju sr 50 % retr. (ine hodnoty nepouzivam), plus samozrejme high low predchadzajuceho (ale aj aktualneho dna) a ked clovek dobre zaznaci tak aj wedge. Takze naozaj tych prilezitosti je mnoho a otazka znie, preco neriskovat svoje peniaze len naozaj tam kde mam prilezitost uspechu?

Casto sa mi stavalo ze ked som obchdoval ten stary system (chapat tak ze obchodoval som ten isty system vzdy, len vtedy som ho neobchodoval len na prilezitostiach , tj na SR urovniach ale tak povediac mechanicky vsade kde sa dalo) tak po vykresleni technicky vstupu a vsetkeho ako ma byt sa cena vybrala proti mne a vlastne ked som hodnotil vsetky obchody z minulosti tak som zistil ze je to kvoli tomu ze blizko bola SR uroven ktoru potreboval trh dosiahnut, inak nemal dovod na obrat. Takze ma vyhodilo z inak dobre naplanovaneho obchodu, len kvoli tomu ze som riskoval peniaze na nespravnej urovni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stranger: mel jsem dojem, ze jsi starsi :) me je 27, na tomhle foru si tak nejak vykame s icm, tak jsem v hlave neprepnul, ze uz jsme si tykali vedle :) ohledne tech S/R mas pravdu, jen me nenapadlo urcit si takto specificky mechanicka pravidla pro jejich zakreslovani... to zni zajimave a rozhodne to stoji za blizsi prozkoumani... castecne i v tom byl zakopany pes... muj druhy problem tkvel v technice vstupu u S/R urovni, tak nejak jsem mel v hlave zafixovano, ze kdyz uz diskrecne posuzuju S/R (tehdy spis pocitove nez mechanicky) mel bych diskrecne posuzovat i techniku vstupu, a to byl ohromny pruser potom... bez poradnych a pevnych pravidel jsem byl jak utrzeny ze retezu :D (td), proto jsem toho nechal a zacal hledat poradna pevna pravidla.. za S/R jsem si vytycil HOD a LOD a techniky vstupu, rizeni pozice i vystupy jsou striktne vymezeny a postupne na nich pracuji do dnes... po Tvem prispevku, jsem se mrknul na dnesni graf NQ (zkousim si na nem zakreslovat S/R pred seanci a nasledne sleduju, jak se u nich trh chova - S/R tam mam jeste zaresleny jako cary, coz si myslim je ta horsi varianta) a napadla me hned celkem jednoducha technika vstupu u techto urovni... vezmu-li napr. indikator Williams R% a jeho navrat z extremni do bezne oblasti jako signal ke vstupu pokazde, kdyz se trh odrazi od nejake S/R vyjedou mi nasledujici mista vstupu (viz nize)... je pravda, ze s tim uz by se neco delat dalo a mohl by to byt pekny zacatek dlouheho studia :D (tu) ve vsech sesti dnesnich pripadech by klasicky SL pro NQ 3 body stacil a ve vsech dnesnich pripadech by si trh od mista vstupu dosel alespon pro dvojnasobek risku (tozn. min 6 bodu)... predpokladam, ze to jsi mel na mysli tim dnesnim dlouhym prispevkem (pokud ne, oprav mne prosim), nemyslim ted techniku vstupu, ale prave to pouzivani techniky vstupu jen u tech S/R urovni... samotnou techniku vstupu uz clovek pri trose snahy nejakou vymysli a vypiluje... diky ti za ten prispevek, mechanicka pravidla pro S/R urovne jsou presne to, co jsem potreboval, abych v system zalozeny na S/R urovnich mohl mit nejakou duveru v live... zvlastni, ze me to nenapadlo... a to se tim zabyvam uz xx mesicu :D ted uz "jen" mechanicka pravidla stanovit a otestovat :)

23947

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, dnes jsem neobchodoval, byli jsme celý den na volejbalovém turnaji v Brně a z jedenácti týmů jsme skončili první, takže úspěch. Jinak jsem se teď díval, co se dělo v okamžiku otevření a naprosto krásná situace na LONG. Zítra už přiložím screen ze zítř. obchodování, na které se už těším a odpovím i na dotazy Taraka. Ahojte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to icm: v Brne? To jste se vecer mohl zastavit na kafe ci caj :)

to stranger: clovece nasadlis mi brouka do hlavy :D vecer jsem sel spat s myslenkama na S/R urovne a rano vstanu a myslim na S/R urovne... momentalne resim, jak si stanovit ona mechanicka pravidla pro jejich zakreslovani, aby to nedopadlo jako v poslednim pokusu, kdy jsem je videl uz v podstate vsude :) kouknu-li na tf 240min a zahustim si to vleze se mi na screen vic jak rok dat a ty nejdulezitejsi urovne v podstate vyplynou samy, jen jejich zakreslovani v tom zahustenem grafu neni uplne nejpresnejsi :) kdyz to zvetsim, zas to nevidim vse v jednom celku a upresnovanim nepresne zakreslenych car je muzu v nekterych bodech zas dostat uplne mimo :) resis treba tuhle "blbost" nejak efektivne? Nebo to neresis vubec? Nebo si s tim hrajes proste tak dlouho nez ti to sedi dle Tvych predstav tam kde to sedet ma? :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové zdravím vás, pěkně se to zde rozjelo. Je pravdou, že umět si naplánovat kde vstoupím přináší celkové uvolnění. Není třeba celou dobu sledovat každou minutu pohybu na grafu a dá se získat vice důvěry v provedený obchod. Kromě zakreslených úrovní sleduji samozřejmě také daily H/L (tzn celé seance) a aktuální s/r na 5 min. Technika vstupu je samozřejmě závislá na každém, jaké riziko je schopen tolerovat a může pomoci 1,2 minutový graf, RB a případně indikátor stochastic, Williams, macd 1m (RB). Jinak obchoduji NQ, ale jen hlavní obchodní hodiny. Taraka: pokud již máš prokazatelně výdělečný systém, neopouštěl bych ho. Případné filtry lze backtestovat a testovat třeba formou přepnustí na sim mod apod. To ale jistě víš také. Přeji mnoho dalších pěkných obchodů. romanrak

23953

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka, s upravami bych byl hodne opatrny. Ty porad pises, ze to je jen jakoby horsi system, nez maji ostatni, kteri zapoji diskreci a vydelaji vic. Podle me to je naopak, staci sledovat prispevky :). V backtestech tisice USD, v realu pak okolo nuly, a prispevky typu kdyby tohle a kdyby tamto, tak ....:). Ty mas realne penize a celkem solidni (podle me) system. Kazdopadne diky za prispevky, po delsi dobe zajimave vlakno....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to romanrak a Sinuhet: Samozřejmě, že se v blízké době nechystám zavedený výdělečný systém opustit... sám systém kontinuelně probíhá drobnými evolučními změnami, ale každý krok evoluce musí být prověřen backtestem a lépe i na simu... rozhodně nechci zahodit, co jsem měsíce budoval a dopracoval do obchodovatelné podoby... ba naopak časem bych tenhle mechanický systém rád přetavil do AOS (časem myslím v řádu několika let)... to ale neznamená, že se zavřu všem dalším myšlenkám a příležitostem naučit se a posléze třeba do praxe převést i něco jiného :) jsem rád, že tady začínají přispívat i jiní :) prosím nepřestávejte :D (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka presne si to pochopil, tzn ze technika vstupu ti moze ostat aku mas, tu vzdy sa da nejako spiskat, ci uz na zaklade candle stick patternov, roznych oscilatorov alebo krizenia EMA a podobne.
Vyhladat prilezitost je akysi predchadzajuci krok pred tym ako vobec zacnem hladat techniku vstupu, no je to zaklad.
Potom samozrejme ide o risk managment, tzn vstupit tak aby som dal trhu priestor sa rozbehnut mojim smerom.

Co sa tyka toho ako hladat SR urovne a toho co si sa pytal, ci si zmensim graf ze vidim cely rok na 240 min TF. Tak to v ziadnom pripade!, vzdy hladam tie najblizsie SR urovne. ak su k dispozicii. Je jasne ze pokial trh vystupy na hodnoty kde neboj nejake tie mesiace alebo roky, tak je tachsie urcovat SR urovne, no pokial sa pohybuje niekde v normalnych cenovych optimallnych hodnotach v ktorych sa pohybuje uz mesiace ci roky, tak urcit SR urovne je jednoduche.
Ja osobne beriem do uvahy len cenove urovne ktore su blizko z pohladu casu.
Tzn ze nemam dovod oznacovat tak SR urovne aby som bral do uvahy odraz od ceny ktora sa stala pred par mesiacmi, pretoze pokial medzi tym trh vytvoril nove odrazy (od aktualneho dna obchodovaneho najnovsie) tak nebude uz respektovat SR uroven ktora bola vytvorena pred 3 mesiacmi priklad.

A posledna vec, vcera ci kedy si daval ten graf mas zaznacene sr urovne na 2 minutovom grafe. Na to pozor tam je hrozne vela sumu a zaznacovanei SR urovni moze byt chaos co vecsinou aj je. K tomu ja osobne pouzivam ako som uz pisal 60 a 240 min tf.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tuna ti davam taky screen z dneska na NQ aby som ti trocha demonstroval co som myslel tym zaznacovanei najblizsich odrazov z casoveho hladiska. Tzn ze len najnovsie ma zaujimaju 01 je obrazok kde je zobrazene par dnove zhustenie ktore mi plna postacuje v tomto pripade na zaznacenie danej SR urovni 02 je zhusteny TF kde vidno SR urovne aj z pred mesiaca, co neje potrebne. - tieto sr urovne pravdepodobne uz trh nebude respektovat

23957

23958

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stranger: k tomu memu vcerejsimu grafu NQ, zaznacoval jsem to pred seanci na 60 min grafu, graf jsem pak na 2 min tf jen prepnul, takze S/R zustaly... ale vcera pri zaznacovani jsem se neridil zadnymi specifickymi pravidly... takze ty S/R byly zaznaceny tak jako od oka... :D coz samozrejme muze a nemusi byt presne ci pouzitelne :) nejaka ta pravidla pro S/R budu muset sesmolit, at to nedopadne tak, ze to budu mit na stejnem grafu s odstupem casu pokazde jinak :D

jinak diky za ty screenshoty a dovysvetleni, chapu, jak to myslis :) pres vikend se pokusim na to sesmolit nejake pravidla pro zakladni backtest... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...