Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

Taraka, ale ja som ta nechcel nejako podnietit k tomu aby si svoje doterajsie zaznacovanie sr urovni pozmenil. Ono to zaznacovanie SR urovni neje sprvne ci nespravne, vzdy je to subjektivny pohlad na trhy. Ty ked si mal nejake pravidla ktore pises vyssie a fungovalo ti to, tak sa toho drz.
Tvoje pravidla ked si sa uz pytal povazujem za rozumne, hlavne je ze ti funguju, co urcite ano lebo sam si napisal ze tvoje vysledky su o hodne lepsie, ci uz percentualne alebo priemerom na jeden obchod.
Skus ale zvazit nasledujuce:
- pises ze akceptujes len uder z hora aj z dola, to je sice fajn ale treba si uvedomit ze DT/DB alebo naozaj silne SUPPORT RESSISTANCE nebudu mat uder vzdy z hora aj z dola. Neviem ako ty ale ja rozlisujem medzi oznacenim SR uroven a SUPPORT ci RESSISTANCE. SR je pre mna prave ten uder z hora aj z dola, cize vyjadruje aj support aj ressistance. SAmotny SUPPORT a samotny RESSISTANCE nemusim popisovat to je jasne. Cize nelimitoval by som to len tym ze beriem SR urovne.
- ten maximalny rozsah co pises 2 body a minimalna medzera 4 body to neviem zhodnotit, ale ak ti to funguej je to fajn. Tu na len jedna otazka. pises ze ak nemoze byt splnena medzera aspon 4 body tak beries do uvahy silnejsiu SR uroven, ale ako vies ktora je ta silnejsia? (Ono cim viac uderov na urcitu cenovu zonu mozno moze byt povazovane za silnu SR uroven ale aj nie, pretoze ak sa tam viacej krat odrazila, tak je velka pravdepodobnost ze uz sa tento raz neodrazi.
- na 240 min TF ja osobne oznacujem len malo kedy SR urovne, vecsinou k tomu pouzivam 60 min TF. v dany den je relevantnejsi ako 240 min. Mam tak viacere prilezitosti a dobre sa snim pracuje. (opat je to ale na tebe, ja len pisem ze vyuzivam aj 60 min TF)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to stranger: diky za odpoved :) co se tyce oderu zhora i zdola, daval jsem tam to pravidlo hlavne kvuli historickym maximum, protoze tam cena casto vice stagnovala... ve zbytku pripadu se da dotek zhora i zdola u silnych urovni na 240 min grafu najit (kdyz neberes v potaz jen posledni dny), nerikam, ze je to dobre, nerikam ze je to spatne... s trhy na historickych maximech moc zkusenosti nemam, vzhledem k tomu, ze tam trhy byly naposledy pred sesti lety (mimo posledni mesice) a data z te doby nemam k dispozici... blizko historickych maxim jsem tak obchodoval pouze kdyz jsem tam nejakou S/R uroven nasel, pokud se tam vytvorila pouze resistance, tak jsem tam neobchodoval... shortovat mnohalete trzni maxima uz mi z logiky veci neprijde jako idelani napad na daytrayding navick ratky test na tom malem vzorku dat co mam, mi naznacil velkou rizikovost takovych obchodu.. :D takze proto to pravidlo zhora i zdola, je pravda, ze pouzivat 60 min graf, tak bych tam ty doteky zhora i zdola hledal tezko, na 240min se to uz da... ale zase za cenu asi min presneho zakreslovani... ale jeste se na to mrknu, treba to nejak vymyslim :)

co se tyce toho, ze kdyz neni splnena mezera 4 body, beru v uvahu jen tu silnejsi... silnejsi uroven je pro mne ne ta s vice dotyky, ale v prve rade ta aktualnejsi, tam jsem to spatne napsal zavadejicim zpusobem :)

o 60 min grafu prave premyslim, ze bych si na nej udelal ten dalsi test, je pravda, ze urovne tak mohou byt presnejsi... (tu)

"Na místa, která za to stojí, nevedou žádné zkratky." :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sinuhet: trendvolume mi na pozadani naprogramoval kamarad, jde v podstate jen o indikator volume, ktery se obarvi podle toho v jakem vztahu jsou zrovna dva zvolene klouzave prumery vuci trhu :) zjednodusene receno chci, aby xx svicek trh mel kratsi periodu ema nad delsi periodou ema a aby behem toho ani jednou trh s cenou nespadl pod delsi periodu ema (tim se definuje uptrend, pro downtrend je to naopak...), pokud se jedno pravidlo prerusi, "prerusi" se i trend, krasne to vyfiltruje, kdyz se trh mota kolem delsiho ema, nebo kdyz se obe ema krizi (oboji povazuju za nebezpecne situace pro vstupy do trendu)... samozrejme to casto odfiltruje i potencialne ziskove vstupy... a naopak te to obcas pusti do obchodu prilis pozde... nic neni svaty gral :) mozna bych to mohl dat na ulozto, jestli se ti s tim nechce programovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka zaujimavy indikator, netusil som ze mas naprogramovani nejaky indikator "na mieru". Musim podotknut ze niektore vychytavky "na mieru" znacne ulahcuju pracu. Tiez ich par pouzivam a bez nich si to neviem predstavit.

A k tvojmu obchodu z mojeho pohladu, zasa si obchodoval tam kde bolo dost pravdepodobne ze uz nepojde trh LONG, ak nezoberiem do uvahy nejaku moju analyzu tak takym viditelnym potvrdzujucim signalom je uz mnou niekolko krat zmienovany "posledny vykrik" o 16:00 a tvoj druhy obchod taktiez predchadzal posledny vykrik, takze to taktiez znacilo minimalne korekciu (ako to bolo v tomto pripade) - ak nie zmenu trendu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...