Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

to Taraka: "Pokárám" Tě za to, že jsi neměl vykreslenou cenu OPEN, protože jinak bys viděl jak to byl krásný odraz od OPEN (a zároveň by Tě následně varoval odraz od SWINGu vytvořeném na OPENu) a včas bys uzavřel ještě s bohatým plusem. Já dnes už jen paper obchodoval právě ten odraz od OPEN, když jsem hned na začátku (psychika dnes se mnou zamávala a byl jsem za to potrestán, žádným LIVE obchodem) v čase 15:40, kdy jsem chtěl jít pro menší profit. Hodně jsem se za poslední zklidnil, nebo aspoň si to myslím, Však pamatuješ dříve, kdy jsem byl schopen vstupovat do té doby, dokud nebudu v plusu a zdá se, že toto ze mne už vymizelo, i díky vám tady. :-) Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Keby som vas mal ja "Karat" ta to by bol basavel.
Sledujem kazdy obchod co sem davate a vlasy mi dupkom stavaju.
Nic co som napisal a chcel nejako nakopnut a zamysliet vas nad urcitymi vecami ste si nijak nevzali a nespracovali. Ignorujete urcite "logicke fakty" ktore su jedine v ktorych je mozne logicky odovodnit a najst logicky dovod.
V kazdom pripade clovek sa uci na vlastnych chybach. Tiez som prisiel o pomerne velku cast penazi kym som nieco pochopil. Len mne to nikto nevysvetlil a musel som prist si na vsetko sam.
Tak drzim palce v dalsom progrese / procese a sledujem vas nadalej.
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to icm: open nekdy funguje nekdy ne, celkem vzato me driv rozptylovalo a delal jsem u nej hovadiny :) tak jsem ho vyplnul... ja cekal, ze trh zkoriguje :d jen jsem necekal, ze zkoriguje az tak moc :D ale vypada to, ze se odrazil pro dnesek definitivne, uz se zas obchoduje u 955 :)

casem prijdes na to, ze pokud zakreslis do grafu high/low/open dne a pridas k nim jeste S/R z vyssiho tf, tak v podstate bud nemas kde obchodovat z hlediska potencialu, nebo obchodujes vsude po odrazech od S/R, protoze mas vsude nejake urovne :D pokud si dopredu neurcis, ktere urovne jsou pro tebe dany den dulezitejsi, a se kteryma budes pocitat, tak v tom nakonec budes mit akorat slusny hokej :D nebo mozna ty ne, ale ja mel :) proto, kdyz mi stranger nastinil, jak si pripravuje urovne dopredu podle presne danych pravidel, trochu mi rozsvitil zarovecku nad hlavou :D pro dany den si proste vyberu zajimava mista na cenovem grafu (muzou byt u high, low, open... to je mi jedno, ale zkratka mista, kde mel trh v nejblizssi minulosti problemy) a pro dany den beru v potaz pouze tato dopredu vyznacena mista jako zajimave zony, u kterych (nikoli v nich) bych hledal vstupy... zatim mam otestovane prvni ctyri mesice tohoto roku a musim rict, ze vidim podstatne zlepseni v backtestu, i v paper tradingu oproti live systemu... takze jakmile budu mit natestovane dostatecne mnozstvi dat a potvrdi se predbezne vysledky, jdu do toho nazivo :) jinak preju hodne stesti :) a drzim palce abys tu ukaznenost vydrzel :)) neni to jednoduche :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Taraka. Já dnes jeden ztrátový paper a jeden LIVE ziskový. Odraz od S/R úrovně. :-)

Zareaguji ještě na to, co jsi mi napsal. OPEN někdy funguje, někdy ne, ale kdyby něco fungovalo na 100% v trhu, tak pak by asi něco bylo špatně. Přece ty svíce v tom konkrétním případě a musíme se bavit vždycky o konkrétním případě, se přesně odrážely od OPEN, navíc svíce typu DOJI, to nešlo ignorovat.

Jistě jsi četl knihu "Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů" a i Larry Williams tam OPEN označil za jednu z nejdůl. S/R úrovní, myslím, že na tom něco je.

No ale přesně jak píšeš, to je pravda. Zakreslíš si HOD, LOD, OPEN + S/R z vyššího TF a pokud je potenciál, obchoduješ, když není neobchoduješ.

Já si dnes v přípravě zakreslil úroveň 958, kde se nacházela S/R úroveň na 30 TF a pak ji zobchodoval, neboť svíce měla tělo menší než předchozí, velikost byla do 100$, podmínky splněny, takže jsem si řekl, že jestli nevstoupím, mohu to zabalit. Tak jsem vstoupil STOP LIMIT, pěkně vyplněn. Potenciál byl vyšší, ale znáš mne, jedu na méně zatím. :-( Ale měl jsem prostě radost, že jsem splnil obchodní plán a dodržel i scénář v přípravě (v paper nikoliv).

Nicméně, přípravu si dělám, vždycky to dopředu nasdílím na E-Mini II, Stranger by tam jistě zase našel chyby, kež by mi je aspoň nějak popsal, že Stranger ;-), tímto na Tebe apeluji, že než aby Ti zešedivěly vlasy, což nechci, raději mi třeba ukaž své obchody za den, abych se učil i od Tebe, nejen od Taraky tady. Každopádně Stranger, Ty už jsi mi moc pomohl tím, jak jsi mne nakopl s tím, že si mám dávat pozor na svíce s velkým S. To mi ubralo dost příležitostí, SL, obecně mi to vložilo do obchodního stylu novou dimenzi a snad i více klidu. Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ktore open beriete v uvahu?
- open ked zacina novy den tj o 06:00 rano nasho casu,
- alebo open hlavnych obchodnych hodin o 15:30 nasho casu?

ICm som rad ze som nieco "odovzdal".
Mimochodom neide o velke sviecky ako take, ale skor o to v akom kontexte trhu sa vykresluju kde smeruju a aka aktivita (volatilita) obchodniko sa za nimi ukryva

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás všetkých.
Aj ja Vás poctivo sledujem, kedže aj môj trh je TF.
Momentálne som ale nepochopil čo píše "icm" s tým Open. Rozumnejšie by bolo uviesť, akú cenu ma na mysli.
Open hlavných obch. hodín US je 15:30 našho času ako píše Stranger, Close 22:15, medzitým obchoduje Azia a potom Europa, takže nechápem aký Open je na mysli, ale 25.6. a dokonca aj dnes 26.6. sa cena odrážala od Close a nie od Open. Včera od 948,5 Long 16:20 a dnes od 957 Long 17:08 čo pekne zafungovalo. Rozumnejšie by bolo priložiť screen, alebo aspoň uviesť cenu, lebo možno to ani Taraka nepochopil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Antonio, že se cena neodrážela od OPEN včera? Není to sice podle pravidel fóra přikládat duplicitní screen, ale přiložím tedy sem svůj screen ze včerejška, kde je evidentní odraz od OPEN (ale OPEN v 6:00). Snad mi to Michal promine. Jinak Antonio svoje skreeny publikuji v sekci E-Mini II. EDIT: Nakonec jsem vytáhl hned 5 screenu z tohoto měsíce, kde jsou ukázkové odrazy od OPEN v 6:00. Už je to jasnější? EDIT II: Screen ze včerejška je ten poslední.

24249

24250

24251

24252

24253

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ICM som trocha mimo z tvojich screenov, co tym chce basnik povedat? Kde je znazornene open v dany den? akou ciarou?
Domnievam sa ze orandzovou ale niesom si isty.

Inak sami "paci" tvoj styl obchodovania formou tvrdohlavosti nieco v tom zmysle
"kurnik sopa trh, ty pojdes tam kde ti ja hovorim a porazim ta za kazdu cenu"
a pares a davas jeden prikaz za druhym do LONG pozicie kym neide trh naozaj LONG.
To je co za strategia?

Nakoniec sa ti mozno ten LONG podari ale akurat si nahradis straty ktore si mal predtym.
Aky ma tvoj system Win a RRR? ak sa smiem opytat.

Poviem ti len jednu vec toto v LIVE ustojis len velmi tazko takyto tvrdohlavy styl obchodovania.
Akoze neviem ci ti to vyhovuje alebo si este len na zaciatku, ale predpokladam ze ked uz paperujes tak testujes uz odbacktestovany OP takze tento plan si sa rozhodol obchodovat a teraz ho testujes.
Neviem co je dovodom takychto vstupov, ale z mojho pohladu (len mojho) nemas v trhu EDGE a opakujem to este raz takyto styl obchodovania v LIVE pravdepodobne neustojis a budes klikat este viac aby si porazil trh.
Tvoj styl obchodovania mi pride ako ze chces porazit trh za kazdu cenu.
Myslis si ze trh sa da porazit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Stranger: A já myslel, že sleduješ můj progres... a místo toho mi tady předhodíš začátnické dny, kde nebyl dodržován obchodní plán. :-) Na Tvou otázku s tím trhem už jsem Ti jednou odpovídal a znovu opakuji, ne, nemyslím si, že porazím trh, neboť by to byla cesta do pekel. Ano, OPEN je ta oranžová čára, to doufám z těch slidů je jasné, odkud se odráží cena.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

EDIT: Nedá mi to Stranger a musím ten příspěvek ještě doplnit. Znovu si prosím podívej na ty obchody, které jsi velmi správně označil, potom se prosím podívej na můj základní obchodní plán uvedený od jisté doby na E-Mini II a zeptej se sám sebe, byly ty obchody podle obchodního plánu? 90% nebylo. Co se stalo potom? Martin se nad sebou zamyslel, že se m nechce dávat takové škaredé grafy a něco se sebou udělal. A potom se podívej na E-Mini II, jaké tam dávám grafy teď. Jsou taky tak hrozné jako tyto dva? Podle mne nejsou, jsou klidnější, mají nějakou logiku, ne jak tyto dva dny, které jsi mi předhodil.

Ale Stranger, na druhou stranu jsem rád, jak jsi na mne tvrdý.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to icm, ja som len nerozumel z príspevku /emini II nemám prístup/ o aký Open sa uvažovalo, 15:30 to určite nebol a 6:00 mi tiež nepripadá relevantné preto som sa pýtal a keď som sa pozrel na 25.6.2013 TF 09-13 o 6:00 hod bola cena okolo 944 a na Vašom grafe je naznačený odraz / orange linka / od 949,7 takže niečo tu nesedí a ja tam vidím stále len odraz od Close /uzavretie gapu/ a pokračovanie Up trendu po otočke, ktorý je pekne vidieť na 30mintf. Odraz od Close vyšiel včera aj dnes tak si to začnem viacej všímať. Možno sa mýlim, ale niečo mi tu nesedí a neviem ako mate nastavený graf.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Antonio: Pojďme tedy od začátku. Jakou prosím používáš platformu pro zobrazování grafů a jakého prosím máš poskytovatele dat?

to Taraka: Tobě se omlouvám, že Ti tady v podstatě vytváříme off-topic diskuzi. :-( Ale opravdu bych ten OPEN rád vysvětlil a obhájil, když už to není nad slunce jasné ze screenů, což mne vážně zaráží Antonio. :-(

to Antonio: Je dokonce možné, že to Antonio není ani v 6:00, já se prostě řídím cenou OPEN, kterou mi vykreslí Ninja Trader na základě indikátoru CurrentDayOHL, ok? Nezakresluji si ji ručně, ale pomocí indikátoruv NT, jů?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...