Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Platforma Plus500


rnovotn4

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 500
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny přítomné,

chtěl bych Vás poprosit o radu, jakou cestou se mám dále vydat... Před 5ti měsíci jsem začal "obchodovat" na Plus500 vstupní kapitál jsem si stanovil na 19000,-. Plus500 mi doporučil kamarád, že to bude pro mne správná volba, snadné ovládání apod. Možná bych měl napsat, že jsem začal právě obchodováním na papíru / k Vánocům jsem dostal Eldera - Vstupte do mé obchodní místnosti/ a následně potom začlo mé testování na papíru. V červnu jsem začal už rovnou s reálnými penězi. Samozřejmě, co se nestalo. Prvních 14dní jsem ztratil 5000,- z mých peněz, reálné peníze byly pro mne něco úplně jiného, než samotné testování... Nebylo to zrovna nejlehčí období, ale každý kopanec je cesta vpřed, jak se říká. Poté jsem výrazně změnil svůj systém a hlavně ovládl emoce. Ke dnešnímu dni mám u plus500 25300 /+ by mi měl být připsán bonus v hodnotě 4000, když doobchoduji za 10bodů - ale to není podstatné/. Na toto fórum jsem narazil bohužel až takto nyní a vše, co jsem si tu přečetl /už 3. den sedím zde na fóru a čtu a čtu - je zde šílená spousta informací, ale nevím, podle kterých se mám vést/... tak mne hodně vyděsilo - informace o plus500. Hlavně to o uzavírání kontraktů dříve než 5minut... O tomto jsem jako začátečník vůbec netušil, takže se obávám, že by mi nemuseli vyplatit žádné peníze. Proto bych se Vás rád zeptal, jak mám postupovat, zda přecházet někam jinam - ale kam nebo zůstat a pokoušet se dále obchodovat? Předem moc děkuji za jakoukoliv odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dovolím si nesouhlasit. :) Jsem intradenní obchodník, začátečník, s praxí méně jak rok, obchodující na platformě plus500, základní kapitál 4K, 700 korun od plus500 jako bonus, denně jsem v plusu kolem průměrně 250 korun, takže si to spočítejte za měsíc, je to příjemné. Doufám, že mě nevypískáte, jsem žena. Uznávám, platforma 500 je jednoduchá, ale pro mě, jako začátečníka dostačující, co potřebuji, to v grafu mám, mám své strategie a sice- být v pohodě, nepanikařit, nastavovat "stopky", a používám logiku a zdravý rozum, používám průměry, nic zvláštního, vše, co jsem se naučila teoreticky zde na stránkách, to používám. Nehledejme důvody, proč to nejde, ale způsoby, jak to udělat, aby to šlo. Copak 5000 měsíčně je zanedbatelná částka? Ikdyby byla 1000, tak je to pořád plus, ne?A než sedět tady na diskuzi a diskutovat, že to nemá cenu s malýma částkama, a že potřebuji minimálně 100K, blbost, raději sedím nad grafem a točím i těch svých pár korunek a získávám zklušenosti a praxi. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

traderka1:
Ta kritika tady nesměřuje ani tak na jednoduchost platformy, ale na velké spready nákup/prodej a velké poplatky. EW1 asi před týdnem psal, že u něj dělají poplatky na P500 cca 30% zisku. Takže kdo vydělává u P500, jinde by vydělával podstatně víc. Na druhou stranu pro extrémně malé účty je P500 jedna z mála možností.
Pokud pravidelně vyděláváš, doporučil bych navýšit účet (je-li to reálné) a přesun k brokerovi, kde budou poplatky desetinové (relativně, nikoliv absolutně).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den!

Rovněž musím reagovat na jednotlivé příspěvky a tím se zapojit do diskuze o Plus 500.
Jako novic na tomto fóru a i coby trader, moc zkušeností nemám, ale přeci.
Nejprve jsem s Plus500 "koketoval" v demo účtu, celkem to šlo a 1.listopadu jsem přešel na reálné peníze, vložil jsem do toho caa 3000,- Kč a kupodivu jsem v pluse asi 9000,- Kč. Jsem intradenní a s napětím vždy sleduji jednotlivé kurzy a pohyby, používám SL a ono to vychází. Nyní zvažuji možnost jít jinam, ale otázka zní - kam?
Ono "skryté" poplatky, navýšení kurzu o určitá procenta, v podstatě začínáte vždy v mínuse, jsou dle mého soudu opravdu vysoké. Poplatky za udržení pozice, nestihnete-li nebo nechcete-li zavřít pozici, po 20 hodině jsou taky nemalé. Na druhou stranu pro ně hovoří skutečnost, že platforma je opravdu velice jednoduchá, ba až primitivní a pro pochopení obchodování pro začátečníky asi vhodná. Kdo se ale chce věnovat obchodování tkz. na "plný úvazek", pro něj již není dostačující a poohlíží se po jiné platformě. A to je vlastně můj problém.

Děkuji za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velus:
Mně připadá dostatečně jednoduchá na ovládání a přitom obsahující snad všechny důležité funkce pro ID (obchodování z grafu, z DOMu, podmíněné příkazy, trailing stop ...) platforma Strategy Runner. Brokeři, kteří ji poskytují, chtějí za její používání cca 50 centů za kompletní obchod, což není moc, skoro bych řekl, že je to zanedbatelné. Kdo obchoduje víc, má možnost platit fixní měsíční poplatek cca 50 dolarů (vyplatí se nad 100 zobchodovaných kontraktů za měsíc).
Problém je v penězích. S 3000,- Kč nebo i 10000,- Kč sice najdeš brokera, který ti otevře účet a poskytne bezplatně platformu (Global Futures ...), ale s následným obchodováním to bude horší. Minimální ID margin na Eminis je 300-500 dolarů. Jediné levnější trhy budou asi jen minikontrakty na měny.
Jaké trhy obchoduješ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Paja1:

Prozatím jsem obchodoval pouze EUR/USD, pákový efekt tam mají 1:50,což není nejhorší, ale poohlížím se i po jiném, AUD/USD a další křížové měny,ropa,ropaBrent,zemní plyn,káva,kukuřice. Do akcií se prozatím nepouštím, není na to kapitál.
Využívám dosti velkého pohybu kurzu a zisk nastavím tak na 10-20 bodů jak pro směr nahoru - nákup, tak pro směr pohybu dolů - prodej. SL tak 100 bodů,pro případný neočekávaný pohyb opačným směrem než předpokládám. Při realizaci zisku a zavření pozice okamžitě obracím a dávám příkaz opačně, opět se stejnou taktikou. Prozatím se to vyplácí a vydělávám, jen párkrát jsem šel do ztráty,raději jsem to stopnul sám ve ztrátě menší, než by mohla být na SL, ale Euro si pěkně tento týden "zablblo"!
Právě proto hledám brokera u kterého nebudu otevírat ve ztrátě, nebo alespoň minimální, né jako na Plus 500.
U EUR/USD na Plusu to dělá min 2 body do plusu či mínusu,podle toho kterým směrem se ubíráš a taky i odezvy na zavření jsou s časovou prodlevou,kurz je už někde jinde a oni teprve realizují zisk, samozřejmě ten nižší.Mám možnost porovnávat s Colosseum MetaTrader 4,otevřeném v druhém PC, mám tam demo účet a myslím si, že tam údaje odpovídají skutečnosti na trhu a burze.
A to jsou hlavní důvody proč hledám něco jiného,nějakou "levnější" platformu i za cenu vyšší vstupní investice caa do 50 000 Kč. Prozatím se učím a studuji vše možné o obchodování, strategiích, jsem teprve ve stavu "líhnoucího se" tradera, ale chci se tomu věnovat nastálo.
Na změnu životního stylu a způsobu vydělávání si na živobytí není snad nikdy pozdě, jen člověk musí chtít a mnohdy mnoho ztratí,než vlastně zjistí kolik toho získal. Né vše je o penězích, ale peníze, ať už se to líbí, nebo nelíbí, dávají svobodu.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

To gulii

V prvom rade jedna základná rada, ktorú ti tu zrejme dajú aj ostatní. Choď od plus500 preč. Vôbec tento broker nemá nič spoločné s burzou. Tvorí si takzvanú burzu sám. A aj kebyže nie, platforma je neprehľadná absolútne neobchodovateľná. Nemôžeš si nič do grafu kresliť. To znamená dopredu si zakresliť nejaké suport rezistancie nehrozí. Takisto, ak obchoduješ napríklad na 1min grafe, tak históriu 1.min grafu z predtýždňa už nenájdeš a pod. Čiže jak broker tak platforma je absolútne nepoužiteľná. Momentálne na nej idem a viem o čom hovorím. No ja na nej som len z jediného dôvodu. A ten som už popisoval viackrát.

Takže čím by som začal ? Asi tým, že viackrát prečítať manuál a viackrát prečítať články k backtestu a formáciam. Začať ich BT na hsitorických datách napríklad pri zenfire. Ako sa k datám dostaneš si nájdi vo videomanuáloch, kde je presne návod ako a čo treba spraviť. Poproi tom ďalej študuj a naberaj skúsenosti zo sledovania trhu.

Toť moje rady na úvod - môj názor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To traderka1

Ohľadom miniúčtoch tu už bola kopa popísaná a zbytočne opakovať. Nech si každý utvorí názor aký chce. Ja mam negatívny, ale obchodujem u +500. Prečo viď vyššie. Lenže tu ani nejde o to, že obchoduješ na miniúčte. Ja by som skôr riešil to, že táto burza nemá priame napojenie na ozajstnú burzu a teda ak si začneš vykresľovať napríklad S/R úrovne, budú to úrovne, ktoré si vytvorí +500. A obávam sa, že ak sa naučíš zakresľovať situácie v +500 nebude to zrejme fungovať potom na ozajstnej burze, na ktorú predpokladám prejsť časom chceš.

Môj názor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To marcossoft:

Děkuji moc za tvou reakci. Ano ano, vím, že nejlepší bude od 500 jít hnedle pryč, ale můj "sen" je takový, abych nasbíral potřebný minimální kapitál pro přestup k jiné platformě. A jak jsem zde pročítal, tak to nebude možné, dokud nebudu mít minimálně 2000USD /ale kam?/. Načež mi právě pro tento krok chybí 500USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gulli:
500 USD je 10000 Kč. Nevím, jestli jsi student nebo máš nějaké jiné finanční problémy, ale tohle nejsou v tradingu žádné peníze.
A kam jít? Projdi si sekci Brokeři a najdeš minimálně pět seriózních, u kterých lze otevřít malý účet. Já mohu z vlastní zkušenosti doporučit Global Futures a Velocity Futures. Obchoduješ furures nebo forex?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

zkusim prispet neco malo k tematu.

Kritika platformy -> naprosto chapu tuto kritiku, ale platforma na ktere obchoduji, je jen moje vec a pokud chci obchodovat na tom co nabizi plus 500 tak proc ne?? Proste nekomu vyhovuje nekomu ne, nehledal bych v tom vedu. Navic jsou zde nazory ze tam nelze poradne provadet technickou analyzu, ano to je naprosta pravda, no a? To je snad technicka analyza jedina mozna vec jak obchodovat? Dle meho je zaklad fundamentalni analyza a k te ani nepotrebujete videt graf.

Ze se lisi hodnoty od real hodnot na trzich?? Toho jsem si opravdu (na demu) nevsiml -> srovnavam s webem i s jinymi brokery (admiral a xtb). Pokud je zde odchylka, mohl jsem se klidne prehlidnout, tak si myslim ze se to tyka jen ID obchodovani nad 1min grafem, cimz prejdu k dalsi veci a to je pro koho je tento broker?

Dle meho nazoru je tento broker pro nekoho kdo nechce delat velmi kratke obchody v radech minut a zaroven pro nekoho kdo nema (a nebo nechce vlozit) vetsi vstupni kapital. Ozyvaji se zde nazory, ze s malou castkou v radech tisicu korun nema smysl obchodovat. Nevidim duvod proc by to tak melo byt. Pokud nekdo ma obchodni plan, ktery mu vedalava ale nechce riskovat velke penize nebo je proste nema, tak to rozjede s mensim mnozstvim. Nehlede na to ze to muze byt "levna" varianta testovani sebe sama.

Shrnuto, cele toto forum je jen plne nazoru a pokud si to clovek nezkusi sam tak neuveri. Nekdo se plus500 vyhne obloukem, nekdo si plus500 zkusi a s klepanim na celo prejde k jinemu brokerovi, nekdo si v tom najde to sve a zustane u nich, kazdemu vyhovuje neco jineho (diky bohu za konkurenci). Na co si dat pozor je, aby tam clovek nesypal penize stylem ted mi to konecne vyjde, nebo skoda to bylo o fous a mohl jsem byt v zisku (to je proste gambling). Chce to proste mit plan a strategii a tu v ramci moznosti dodrzovat. Nekdo ma strategii postavenou s uctem 1 milion dolaru nekdo s uctem 10 000 dolaru a nekdo klidne jen s 500 USD.

Jedine co mne zajima je vyplata penez u tohoto brokera. Je tu jen malo prispevku, ktere se tomuto tematu venuji a to me trochu zarazi -> vlastni zkusenosti s Live uctem u nich nemam, pouze DEMO.

Tot asi vse co jsem chtel rict. Mejte se a preji hodne uspechu v obchodovani at je to u koho chcete

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...